Strona głównaChorobyInfekcja dróg moczowych - kiedy potrzebne są antybiotyki

Infekcja dróg moczowych - kiedy potrzebne są antybiotyki

Zakażenie dróg moczowych to dolegliwość, z którą kobiety dość często się zmagają. Nierzadko jest leczona za pomocą antybiotyków, których nadużywanie jednak sprzyja rozwoju oporności bakterii na te leki, a poza tym prowadzi do zaburzeń równowagi bakteryjnej w organizmie.
Infekcja dróg moczowych - kiedy potrzebne są antybiotyki [fot. Alina Kuptsova from Pixabay]
Jakkolwiek badania pokazują, że antybiotyki są często najskuteczniejszą opcją leczenia , wiadomo też, że do 40 proc. infekcji pęcherza można wyleczyć za pomocą środków dostępnych bez recepty, które mogą obejmować m. in. zwiększone spożycie wody i leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen.

Podjęcie tych kroków, gdy pojawiają się objawy, a wyniki badań moczu są w toku, może być ważne, aby uniknąć niepotrzebnych antybiotyków i umożliwić przepisanie odpowiednich medykamentów w razie potrzeby.

Wśród działań, które kobiety mogą podjąć, aby uniknąć infekcji dróg moczowych, jest picie wody, przyjmowanie suplementów z lub małych dawek antybiotyków po stosunku seksualnym, a także stosowanie estrogenów bezpośrednio do genitaliów w przypadku kobiet po .

Jakkolwiek wiele pań preferuje leczenie bez recepty, wizytę u lekarza zaleca się, jeśli wystąpi gorączka lub objawy utrzymują się dłużej niż jeden dzień, ponieważ antybiotykoterapia może mieć kluczowe znaczenie w przypadku niektórych infekcji - trzeba mieć pewność, że zakażenie nie przeniesie się z pęcherza do nerek.

- Antybiotyki są niesamowitymi lekami i w niektórych sytuacjach ratują życie. Istnieją przypadki, w których leki te są konieczne, ale ważne jest również, aby kobiety wiedziały o wszystkich możliwościach - mówi urolog Victoria Scott.

Kobiety, u których występują nawracające infekcje dróg moczowych, powinny zasięgnąć opinii specjalisty. Niektóre panie skorzystają na poddaniu się USG nerek lub cystoskopii - w ramach tego badania wykorzystuje się małą kamerę, którą można umieścić w cewce moczowej i uzyskać jej widok oraz od wewnątrz, aby wykluczyć nieprawidłowości anatomiczne.

Niektórzy bagatelizują infekcje dróg moczowych, jeśli jednak często się rozwijają i to zazwyczaj bez ostrzeżenia, mogą mieć negatywny wpływ na życie społeczne, pracę, rodzinę i relacje.

- Niestety, obserwujemy, że wiele kobiet obwinia się o rozwój infekcji dróg moczowych. Ważne jest, aby zrozumieć, że jest bardzo powszechnym problemem i nie powinna wywoływać wstydu. Jeśli doświadczasz nawracających zakażeń, skontaktuj się z lekarzem specjalizującym się w zdrowiu miednicy i chirurgii rekonstrukcyjnej, aby opracować zindywidualizowane strategie zapobiegania i leczenia - wyjaśnia dr Scott.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy