Strona głównaChorobyLukrecja pomoże w walce z rakiem?

Lukrecja pomoże w walce z rakiem?

Lukrecja to coś więcej niż cukierek - według naukowców z University of Illinois w Chicago może odgrywać rolę w zapobieganiu lub leczeniu kilku rodzajów raka.
Lukrecja pomoże w walce z rakiem? [fot. Pere from Pixabay]
Medycy sprawdzają pochodzące z lukrecji (glycyrrhiza glabra), aby ustalić, czy można je stosować w zapobieganiu lub zatrzymywaniu rozwoju .

Przegląd badań dotyczących substancji pochodzącej z lukrecji o nazwie glicyryzyna wskazuje, że może być obiecującym związkiem, który da się zastosować klinicznie.

- Kiedy patrzymy na badania, wydaje się, że glicyryzyna i jej pochodna, kwas glicyretynowy, mają ogromny potencjał jako środki i przeciwnowotworowe - mówi Gnanasekar Munirathinam z University of Illinois Chicago. - Potrzebne są dalsze testy, aby dokładnie określić, w jaki sposób można najlepiej wykorzystać te substancje do opracowania terapii antynowotworowych - dodaje Munirathinam.

Czy wszyscy powinni teraz zajadać się lukrecją? Prawdopodobnie nie, ponieważ może wpływać na ciśnienie krwi, wchodzić w interakcje z niektórymi lekami i powodować poważne skutki uboczne, w tym nawet śmierć, przy dużych ilościach rośliny. Okazjonalne jedzenie lukrecji jest najlepszą opcją, jak na razie.

- Niewiele jest badań klinicznych na ludziach. Mamy nadzieję, że nasze testy nad komórkami raka prostaty pozwolą na opracowanie terapii wykorzystanych do zapobiegania, a nawet leczenia nowotworu prostaty i innych rodzajów - mówi Munirathinam.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy