Strona głównaChorobyMasz cukrzycę? Unikaj przetworzonego jedzenia, szczególnie wieczorem

Masz cukrzycę? Unikaj przetworzonego jedzenia, szczególnie wieczorem

Pora dnia, w której osoby chore na cukrzycę jedzą określone produkty spożywcze, może być tak samo istotna dla ich dobrego samopoczucia, jak wielkość oraz kaloryczność porcji.
Masz cukrzycę? Unikaj przetworzonego jedzenia, szczególnie wieczorem [fot. Alexander Fox | PlaNet Fox from Pixabay]
Pory posiłków powinny być zgodne z , czyli naturalnym, wewnętrznym procesem, który reguluje cykl snu oraz czuwania i powtarza się dobowo. Wyniki zdrowotne diabetyków mogą się poprawić, jeśli określone pokarmy są jedzone o wybranych porach dnia.
Jak odkryliśmy jedzenie ziemniaków rano, produktów pełnoziarnistych po południu, a zieleniny i mleka wieczorem, przy mniejszych ilościach również wieczorem wiązało się z wyższymi długoterminowymi szansami na przeżycie osób z - wskazuje dr Qingrao Song z Uniwersytet Medycznego w mieście Harbin w Chinach. - Wytyczne żywieniowe i strategie interwencyjne w przypadku cukrzycy powinny uwzględniać optymalny czas jedzenia posiłków - dodaje.
Przeanalizowano dane ponad 4,5 tys. osób z cukrzycą, aby określić u nich ryzyko zgonu z powodu . Diabetycy, którzy rano jedli ziemniaki lub warzywa skrobiowe, po południu produkty pełnoziarniste, a wieczorem ciemnozielone warzywa, takie jak jarmuż i brokuły oraz także wieczorami pijali mleko, byli mniej narażeni na śmierć z powodu chorób serca w monitorowanym okresie. Ci zaś, którzy wieczorem zjadali dużo przetworzonego mięsa, częściej umierali na choroby serca.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy