Strona głównaChorobyRak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Rak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), do końca 2018 roku roku odnotowanych zostanie 18 milionów nowych przypadków nowotworu, a 9,6 mln ludzi umrze z powodu tej choroby.
Rak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby [Fot. Christoph Burgstedt - Fotolia.com]
Należąca do WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (ang. International Agency for Research on Cancer, IARC) przygotowała raport, z którego wynika, że wzrasta liczba nowych przypadków raka. Według ekspertów jest to efektem licznych społeczeństw i zmian społeczno-gospodarczych.

Najbardziej śmiertelny jest - zabija większość chorych, na kolejnym miejscu plasuje się u kobiet, a dalej . Te nowotwory są również jednymi z najczęściej diagnozowanych.

Ustalono, że corocznie odnotowuje się ponad 2 miliony nowych zachorowań zarówno na raka płuc, jak i raka piersi. Jeśli chodzi o raka jelita grubego, w 2018 roku można spodziewać się 1,8 mln nowych przypadków. Na kolejnych dwóch miejscach najczęstszych form raka są oraz rak żołądka.
Te nowe dane wskazują, że zostaje jeszcze wiele do zrobienia w związku z niepokojącym wzrostem globalnego obciążenia nowotworami oraz że zapobieganie chorobie odgrywa kluczową rolę – pisze Christopher Wild, dyrektor IARC, w oświadczeniu towrzyszącemu raportowi. – Skuteczne strategie zapobiegania i wczesnego wykrywania muszą być wdrażane w trybie pilnym, by uzupełnić metody leczenia i opanować tę wyniszczającą chorobę na całym świecie – dodaje Wild.
Mieszkańcy Europy są jednymi z najbardziej zagrożonych problemami onkologicznymi. Na naszym kontynencie odnotowuje się niemal jedną czwartą światowych przypadków zachorowań na raka i jedną piątą zgonów z powodu nowotworów, tymczasem w Europie mieszka jedynie dziewięć procent światowej populacji.

Na podstawie:

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy