Strona głównaChorobyChoroba Alzheimera- nowy lek?

Choroba Alzheimera- nowy lek?

Alzheimer to jedna z bardziej uciążliwych chorób rozwijających się wraz z wiekiem. Postępująca demencja utrudnia życie nie tylko choremu ale i jego rodzinie.
Nadzieją na skuteczniejszą walkę z chorobą Alzheimera jest nowy lek o nazwie Rember. Preparat zaprezentowany podczas międzynarodowej konferencji poświęconej tej chorobie jest dwukrotnie skuteczniejszy od leków stosowanych obecnie. Naukowcy sprawdzili działanie leku na ponad 300 pacjentach.

Działanie Rember skupia się na białkach, których gromadzenie się wewnątrz komórek nerwowych prowadzi do uszkodzenia neuronów i pogorszenia komunikacji między nimi. Konsekwencją tego jest rozwój choroby Alzhimera. Naukowcy przewidują, że lek trafi do aptek w 2012 roku.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 17:52:35, 01-08-2008 ciekawski

  To bardzo dobra wiadomosc.
 • 18:43:35, 01-08-2008 Malwina

  Badacze z GOteborga odkryli,że chorobę Altzheimera powoduje nadmierna ilość białek o nazwie beta-amyloidy.Otóż naukowcy opracowałi białko, które otorbia i wiąże beta-amyloidy.A więc pokrycie szkodliwych białek dobrymi, które iniemożliwiają stworzenie toksycznych form w mózgu może być sposobem na zapobieganie tej chorobie.Nalezy sprawdzić , czy białka te działają tak samo na ludziach jak w warunkach laboratoryjnych.Jesli tak oznaczało by to,że odkryto pierwsza skuteczną metode leczenia altzheimera.Jak się ma komentarz do powyższych paru zdań, bo nie artykułu trudno mi ocenić.Tez mowa o białkach , ale i o konkretnej nazwie leku.....?
  ... zobacz więcej
 • 19:51:26, 01-08-2008 tadeusz50

  Moim zdaniem laika jeśli chodzi o metody leczenia wszelkich chorób przebadanie leku na 300 osobach wobec milionów chorych to jest kropelka w morzu. A jednak iskierka nadzieii zaświtała.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Poradnik-zdrowia.pl
 • EWST.pl
 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Hospicja.pl
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X