Strona głównaChorobyChoroby nóg są rzadko leczone

Choroby nóg są rzadko leczone

Zmęczone, opuchnięte nogi to częsty problem Polaków. Wielu z nas cierpi również z powodu żylaków. Co czwarty odczuwa tego rodzaju dolegliwości przynajmniej od czasu do czasu.
Według badania OTC Track przeprowadzonego przez TNS OBOP, 42% osób, których dotknęło tego rodzaju schorzenie, w ciągu ostatniego roku nie użyło żadnych żali czy maści mogących ów problem zniwelować.

13% Polaków to grupa szczególnie dotknięta problemem zmęczonych lub opuchniętych nóg oraz żylaków - tylu bowiem deklaruje, że odczuwa takie dolegliwości stale lub często. Problem ten częściej dotyczy kobiet (50%), niż mężczyzn (32%).

"Badania wskazują, że 20% Polaków - w wieku powyżej 15 lat - przynajmniej raz w życiu skorzystało z leku stosowanego w profilaktyce i leczeniu żylaków oraz zmęczonych lub spuchniętych nóg

Wyniki badania wskazują ponadto, że mężczyźni cierpiący z powodu opuchniętych nóg lub żylaków mniej chętnie niż kobiety sięgają po leki na te dolegliwości. Wśród osób dotkniętych problemem, które stosują maści lub żele, mężczyźni stanowią 24%. Natomiast w grupie, która mimo odczuwanych objawów nie używa leków z tej kategorii, odsetek mężczyzn wzrasta do 37%.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X