Strona głównaChorobyImbir pomocny na choroby autoimmunologiczne (np. toczeń)

Imbir pomocny na choroby autoimmunologiczne (np. toczeń)

Imbir ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, więc jest popularnym ziołowym preparatem w leczeniu chorób zapalnych.
Imbir pomocny na choroby autoimmunologiczne (np. toczeń) [fot. nadeco70 from Pixabay]
Główny bioaktywny związek korzenia , 6-gingerol, pomaga w zwalczaniu mechanizmu, który skutkuje niektórymi chorobami autoimmunologicznymi. Przyjrzano się , chorobie atakującej własny układ odpornościowy organizmu, a także zespołowi antyfosfolipidowemu, który powoduje skrzepy krwi. Obydwie te dolegliwości mogą uszkadzać narządy.

W badaniach na myszach z zespołem antyfosfolipidowym lub toczniem 6-gingerol zapobiegł mechanizmowi wyzwalania autoprzeciwciał wytwarzanych przez te choroby.

Po podaniu 6-gingerolu myszom, odnotowano u nich mniej cząstek sprzyjających produkcji autoprzeciwciał i osłabło tworzenie się skrzepów.

Wspomniana substancja nie może być podstawową terapią u pacjentów z aktywnym zespołem antyfosfolipidowym lub toczniem, ale medycy chcą sprawdzić, czy imbir może pomóc osobom z wysokim ryzykiem rozwoju tych chorób.
Ci, którzy mają autoprzeciwciała, ale nie rozwinęła się u nich choroba, mogą odnieść korzyści z takiego leczenia, jeśli 6-gingerol okaże się środkiem ochronnym u ludzi, podobnie jak u myszy - mówi dr Ramadan Ali z Michigan Medicine.- Pacjenci z aktywnym toczniem przyjmują leki rozrzedzające krew, ale co by było, gdyby istniał również naturalny suplement, który pomógł zmniejszyć ilość wytwarzanych z powodu choroby ? Co by było, gdybyśmy mogli zmniejszyć ilość autoprzeciwciał?
Globalne wskaźniki tocznie wynoszą około 20-70 na sto tysięcy ludzi. W przypadku kobiet wskaźnik ten jest najwyższy między 45 a 64 rokiem życia. Pacjenci z toczniem mogą doświadczać poważnych objawów, takich jak ból, skrajne , wypadanie włosów, problemy poznawcze i upośledzenia fizyczne. Wielu z nich cierpi na choroby układu krążenia, udary, oszpecające wysypki i bóle stawów. W przypadku innych mogą nie występować żadne widoczne objawy.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 14:22:25, 31-05-2021 Adam64plus

    Imbir jest dobry, ale czasem to za mało. Przy bólu mięśni oraz stawów stosuję Reumpapai, który w składzie ma trzy ekstrakty roślinne i działa rewelacyjnie. Najważniejsze jest jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz to, iż jako naturalny preparat nie szkodzi przy zażywaniu.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy