Strona głównaChorobyJabłoń zawiera lek na cukrzycę

Jabłoń zawiera lek na cukrzycę

Kora jabłoni zawiera substancję, która blokuje wchłanianie glukozy przez nerki. Nowy lek jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej terapii, ponieważ działa bezpośrednio na nerki.
Jabłoń zawiera lek na cukrzycę [© matteo scarano - Fotolia.com] Wyciąg z kory jabłoni to pierwsza substancja, która działa inaczej niż powszechne leki stosowane na .

Cukrzyca typu 2 jest powszechną chorobą spowodowaną przez niewłaściwy styl życia, w tym niewłaściwą . Na całym świecie na tę chorobę cierpi ponad 380 milionów ludzi.

- Ponieważ rozwój choroby zwykle wynika z niewłaściwych nawyków, korekta stylu życia jest podstawową formą leczenia cukrzycy typu 2. Jeżeli to nie wystarcza do - a u wielu osób ma to miejsce także nawet, jeśli wprowadzany jest zdrowy styl życia - konieczna staje się interwencja lekami - mówi prof. Andrea Giaccari z Polikliniki Uniwersyteckej im. Agostina Gemellego.

Głównym lekiem pozostaje metformina, która zmniejsza ryzyko hipoglikemii i ma mały wpływ na masę ciała. Wprowadzenie nowej substancji może dać jednak szersze możliwości terapeutyczne. W przeciwieństwie do innych środków, nowy produkt uzyskany z jabłoni działa bezpośrednio na nerki. Zawarta w korze dapagliflozyna (pochodząca z florydzyny), jeśli jest przyjmowana w dużych dawkach, powoduje wydalanie glukozy z moczem.

Wspomniana substancja blokuje białko umożliwiające reabsorpcję glukozy. - Nowa klasa leczniczych inhibitorów kotransportera glukozowo-sodowego 2 (SGLT2) pozwala usunąć glukozę z moczem nie tylko przy wysokiej , ale także przy nieco podwyższonej i nie wywołuje . Nowa substancja jest jedyna, który działa bez zakłócania innych mechanizmów kontroli poziomu glukozy we krwi, w szczególności tych z udziałem insuliny, a to stanowi wielką zaletę w leczeniu cukrzycy typu 2 - wyjaśnia prof. Giaccari.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy