Strona głównaChorobyKoronawirus: obecnie dostępne leki mogą zwalczać Covid-19

Koronawirus: obecnie dostępne leki mogą zwalczać Covid-19

Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Meksyku (UNM) przejrzeli listę wcześniej zatwierdzonych leków i sądzą, że znaleźli medykamenty, który mogą pomóc przyspieszyć powrót pacjenta do zdrowia po zakażeniu SARS-CoV-2.
Koronawirus: obecnie dostępne leki mogą zwalczać Covid-19 [fot. fernando zhiminaicela from Pixabay]
Według medyków, starszy lek przeciwmalaryczny o nazwie amodiachina był skuteczny w zwalczaniu wirusa w doświadczeniach przeprowadzonych w probówkach.

Wspomniany farmaceutyk jest jednym z trzech obiecujących związków wyznaczonych w testach, które zostały opracowane dla oceny skuteczności około 4 tysięcy leków zatwierdzonych do stosowania u ludzi przez różne rządowe agencje.
Istota sprawy polega na tym, że - naszym zdaniem - znaleźliśmy lek, który jest porównywalny z remdesivirem, a kosztuje znacznie mniej - mówi prof. Tudor Oprea z UNM.
Pozostałe dwa leki, to lek przeciwpsychotyczny zwany zuklopentiksol i środek na o nazwie nebiwolol. One także usunęły wirusa w trakcie eksperymentów.

Połączenie dwóch leków mogłoby umożliwić podanie niższych dawek każdego z nich, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Taka kobinacja zmniejsza też ryzyko, że wirus rozwinie mutację, która uodporni go na leczenie.

Jak zauważa prof. Oprea, wiele związków, które wykazują działanie przeciwwirusowe w warunkach laboratoryjnych, nie ma takiego samego wpływu na żywe organizmy. Stąd kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badań klinicznych, aby sprawdzić, czy wspomniane leki są skuteczne bezpośrednio u pacjentów z .

Amodiachina została wyprodukowany po raz pierwszy w 1948 roku. Znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia. Jest uważana za bezpieczną i szeroko stosuje się ją w Afryce w leczeniu . Zuklopentiksol jest stosowany w leczeniu od lat 70-tych XX wieku, a nebiwolol - od późnych lat 90-tych ubiegłego wieku.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy