Strona głównaChorobyLek na egzemę i astmę uchroni przed śmiercią z powodu COVID-19

Lek na egzemę i astmę uchroni przed śmiercią z powodu COVID-19

Przeciwciała monoklonalne stosowane w leczeniu astmy i egzemy mogą poprawić przeżycie pacjentów z COVID-19 i to zarówno, gdy choroba cechuje się średnim stopniem nasilenia, jak i gdy ma ciężki przebieg.
Lek na egzemę i astmę uchroni przed śmiercią z powodu COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]
Odkryto, że dupilumab poprawiał przeżywalność pacjentów po 60 dniach choroby i sprawił, że zmniejszyła się liczba osób wymagających intensywnej opieki. Niemal 90 proc. pacjentów, którzy otrzymywali dupilumab w randomizowanym badaniu, żyło po 60 dniach chorowania na COVID-19, w porównaniu z 76,2 proc. pacjentów, którzy otrzymywali placebo.

- Nasze badanie kliniczne sugeruje, że leczenie przeciwalergicznym dupilumabem może zmniejszyć liczbę zgonów z powodu COVID-19. Przetestowano to nowe podejście do leczenia infekcji koronawirusem i okazało się bezpieczne. Tak jak się spodziewaliśmy - dupilumab okazał się bezpieczny i skuteczny nie tylko jako lek na - mówi Jennifer Sasson University of Virginia.

Leczenie COVID-19

Medycy postanowili przetestować wspomniany lek, gdy odkryli, że pacjenci z COVID-19 znacznie częściej musieli być podłączani do respiratora, jeśli ich krew zawierała wysoki poziom interleukiny-13, która stanowi czynnik zapalny w organizmie. Dupilumab działa, blokując aktywność IL-13. Amerykańska Federalna Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła dupilumab w 2017 roku do leczenia umiarkowanej lub ciężkiej egzemy (atopowe zapalenie skóry). Medykament jest też używany w leczeniu pacjentów z i przewlekłym .

Efekty podawania dupilumabu zaobserwowano po 60 dniach jego podawania - przekładało się na niższe ryzyko konieczności podłączania pacjentów pod respirator i ich śmierci. Chociaż dupilumab nie jest magicznym środkiem przeciwko , jednak medycy zauważają, że może to być przydatnym leczeniem u określonych pacjentów, szczególnie biorąc pod uwagę ograniczoną skuteczność istniejących terapii. Zaznaczają, że potrzeba większych badań, aby lepiej zrozumieć potencjalne korzyści przeciwciała monoklonalnego.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy