Strona głównaChorobyLek na zaburzenia erekcji uchroni przed atakami serca?

Lek na zaburzenia erekcji uchroni przed atakami serca?

Leki na impotencję są skuteczne nie tylko na problemy z zaburzeniem erekcji, mogą też wzmocnić serce.
Lek na zaburzenia erekcji uchroni przed atakami serca? [©  Robert Kneschke - Fotolia.com] Sildenafil, główny składnik leku na potencję, może mieć szersze zastosowanie niż tylko w sferze seksualnej. Okazuje się, że ma także wpływ na stan zdrowia serca, może uchronić przed .

Lek działa poprzez hamowanie enzymu o nazwie fosfodiesteraza typu 5 (PDE5), zwiększając tym samym poziom substancji zwanej cykliczny GMP. To związek, który rozszerza naczynia krwionośne w prąciu, co skutkuje większym napływem krwi i erekcją, jesli sprzyjają temu okoliczności (tzn. jeśli sytuacja jest podniecająca).

Inhibitory PDE5 mogą też zmniejszyć ryzyko niewydolności serca po pierwszym zawale serca, a także osłabić prawdopodobieństwo śmierci w wyniku ataku serca.

Uczeni z Karolinska Institute w Szwecji odkryli, że mężczyźni zażywający leki na zaburzenia erekcji mają o 33 proc. niższe ryzyko zgonu w ciągu trzech lat od daty pierwszego ataku serca w porównaniu do panów nie stosujących tych farmaceutyków. Poza tym mężczyźni sięgający po wspomniane medykamenty cechowali się też o 40 proc. niższym ryzykiem hospitalizacji z powodu .

Jak ustalili autorzy, wydaje się, że większe dawki sildenafilu mają silniejsze efekty ochronne. Autorzy zaznaczają jednak, że w ramach badań nie sprawdzono bezpieczeństwa określonych ilości leku, stąd jest za wcześnie na polecanie go w ramach stałej profilaktyki.

Podobnych prozdrowotnych efektów nie odnotowano w przypadku stosowania alprostadilu, innego rodzaju leku na .

Zaburzenia erekcji diagnozuje się w przypadku niezdolności do uzyskania wzwodu lub utrzymania go podczas aktywności seksualnej. to choroby układu krążenia i , zaburzenia neurologiczne (na przykład, uszkodzenia w wyniku prostatektomii), zaburzenia hormonalne braki i skutki uboczne leków.

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X