Strona głównaChorobyLeki a prowadzenie samochodu

Leki a prowadzenie samochodu

O tym żeby nie siadać za kierownicą po alkoholu mów się od dawna. Często jednak zapominamy o tym, iż prowadzić nie powinno się również przyjmując niektóre leki.
O wpływie leków na zdolność do prowadzenia samochodu mówiono podczas konferencji "Bezpieczeństwo stosowania leków i substancji psychoaktywnych za kierownicą".

Konsekwencją przyjmowania środków na depresję, nadciśnienie, alergię czy nawet tabletek przeciwbólowych może być spowolnienie reakcji, senność, zaburzona koordynacja ruchów. Warto pamiętać, iż takie następstwa mogą wywoływać nawet środki dostępne bez recepty.

Specjaliści zwracają uwagę na to, iż działanie leków jest znacznie dłuższe niż alkoholu. Produkty rozpadu niektórych farmaceutyków mogą utrzymać się w organizmie nawet kilka dni.

Zanim zażyjemy lekarstwo należy zapoznać się z ulotką – radzą specjaliści. Ostrożność zalecają także w spożywaniu napojów energetyzujcąych, które po wywołaniu krótkotrwałego pobudzenia sprawiają niż nasza koncentracja maleje.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy