Strona głównaChorobyMiłorząb japoński (Ginkgo Biloba) pomaga przy cukrzycy

Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) pomaga przy cukrzycy

Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, może pomóc w walce z cukrzycą typu 2, ogłosili uczeni z University of Cincinnati.
Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) pomaga przy cukrzycy [fot. Marzena P. from Pixabay]
- U szczurów z ginkgo biloba bardzo dobrze oddziaływał na komórki trzustki odpowiedzialne za wydzielanie insuliny, dając efekt regenerujący podobny do tego, jaki obserwujemy u gryzoni bez tej choroby - mówi dr Helal Fouad Hetta, współautor badań.
Ekstrakty pochodzące z miłorzębu japońskiego często stosowano w medycynie tradycyjnej i pokazano, że mają działanie przeciwutleniające. Namagnesowana woda również obniża poziom glukozy we krwi, poprawia poziom przeciwutleniaczy i profile tłuszczowe u szczurów z cukrzycą - wskazuje dr Hetta.
Jak się okazało, zarówno , jak i namagnesowana woda poprawiły poziom i zmniejszyły stres oksydacyjny związany z cukrzycą typu 2 poprzez regulację w tkance trzustki dwóch enzymów przeciwutleniających, glutationu i dysmutazy ponadtlenkowej 2.

- Gingko biloba jest jednym z najstarszych gatunków drzew. Większość produktów miłorzębu jest wytwarzana z ekstraktu z liści. Najczęściej badania nad tą rośliną koncentrują się na jej wpływie na demencję i związane z wiekiem zaburzenia , takie jak choroba Alzheimera, a także dotyczą bólu wywoływango niedosytatecznym przepływem krwi lub chromaniem przestankowym. Preparat powszechnie stosuje w formie tabletek lub herbat. Nie jest toksyczny, gdy jest stosowany w małych dawkach, ale może wchodzić w interakcje z innymi lekami - przypomina dr Hatta.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy