Strona głównaChorobyNowe leki spowalniają rozwój choroby Parkinsona

Nowe leki spowalniają rozwój choroby Parkinsona

Potencjalne nowe metody leczenia choroby Parkinsona opracowane przez naukowców z Rush University Medical Center okazały się skuteczne w spowalnianiu postępu choroby u myszy.
Nowe leki spowalniają rozwój choroby Parkinsona [fot. Pixabay] Badacze odkryli, że dwa różne peptydy (łańcuchy aminokwasów) pomogły spowolnić rozprzestrzenianie się białka, które występuje w nieprawidłowych złogach białkowych zwanych ciałami Lewy'ego w mózgu. Ciała Lewy'ego są charakterystyczne dla choroby Parkinsona.

- Obecnie nie ma metod leczenia, które spowalniałyby postęp choroby Parkinsona, leczone są jedynie objawy - mówi dr Kalipada Pahan z Rush University Medical Center.

Ciała Lewy'ego są również związane z progresją demencji oraz rzadkim zaburzeniem neurologicznym zwanym atrofią wieloukładową (multiple system atrophy, MSA). - Nie jest dostępne także skuteczne leczenie z ciałami Lewy'ego i atrofią wieloukładową.

Zrozumienie, jak rozwijają się te choroby, jest ważne dla opracowania skutecznych leków, które hamują rozwój szkodliwych białek, chronią mózg i powstrzymują postęp chorób z ciałami Lewy'ego - wyjaśnia dr Pahan.

Opracowane w laboratorium peptydy są obecnie testowane. Stwierdzono, że leki podawane przez nos spowalniają w i powstrzymują rozprzestrzenianie się szkodliwego białka u myszy z . Zabiegi poprawiły również chód, równowagę i inne funkcje motoryczne gryzoni.

- Jeśli te wyniki można powtórzyć u ludzi, byłby to niezwykły postęp w leczeniu wyniszczających zaburzeń neurologicznych - wskazuje dr Pahan.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Choroba Parkinsona - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. To również jedna z najczęściej występujących i najdawniej odkrytych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego - wspomina się o niej już w indyjskim traktacie Aryuweda. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy