Strona głównaChorobyPrzełom w leczeniu raka piersi?

Przełom w leczeniu raka piersi?

Nowotwór piersi odnawia się u jednej trzeciej pacjentek - zwracają uwagę naukowcy szukający sposobu na powstrzymanie rozwoju choroby. Brytyjskim naukowcom udało się odkryć gen odpowiedzialny za odnawianie się raka piersi. Dzięki tej wiedzy naukowcy chcą opracować lek zapobiegający nawrotom choroby.
Skuteczny preparat powinien działać właśnie na niebezpieczny gen blokując jego aktywność. Obecnie jedynym takim środkiem jest lek stosowny w leczeniu choroby Alzheimera.

Gdyby udało się potwierdzić skuteczność tego preparatu w walce z nawrotem raka piersi, mógłby być on wprowadzony do standardowej terapii już za kilka lat. Opracowanie i przetestowanie zupełnie nowego lekarstwa trwa znacznie dłużej – zwykle kilkanaście lat.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X