Strona głównaChorobyQing Dai - chińska roślina pomaga leczyć łuszczycę

Qing Dai - chińska roślina pomaga leczyć łuszczycę

Qing Dai, czyli grupa roślin, do której należy m. in. indygowiec barwierski, to chińskie zioła, które mogą pomóc chorym na łuszczycę.
Qing Dai - chińska roślina pomaga leczyć łuszczycę [fot. skeeze / Pixabay, PD] Odkryto, że maść na bazie Qing Dai może osłabić objawy . Roślina ta w świecie Zachodnim jest znana głównie jako barwnik, ale w tradycyjnej medycynie chińskiej od dawna stosuje się ją na rozmaite schorzenia. Teraz wykazano, że jest skuteczna w leczeniu łuszczycy i nie odnotowano terapeutycznych przeciwwskazań.

Gdy ekstrakt z Qing Dai zażywany jest doustnie, w dłuższym okresie może spowodować podrażnienie przewodu pokarmowego, a także kłopoty z wątrobą. Jednak maść zawierająca ten składnik ma właściwości lecznicze i nie zagraża żołądkowi ani jelitom.

Uczeni z Uniwersytetu Chang Gung na Tajwanie przeprowadzili badania z udziałem 42 pacjentów z łuszczycą. Chorzy byli leczeni farmakologicznie, ale terapia nie dawała oczekiwanych skutków. W ramach testów zastosowano maść z Qing Dai na obszarach skóry dotkniętych zmianami łuszczycowymi po jednej stronie ciała, na drugiej zaś nie nakładano żadnych specyfików. Po 12 tygodniach takiego leczenia stwierdzono bardzo dużą zmianę na skórze, gdzie stosowano maść - znacznie poprawiła się barwa, jak i grubość zmienionych obszarów.

Co więcej, u żadnego z uczestników nie doszło do pogorszenia choroby, a u ponad połowy objawy łuszczycy zupełnie zanikły lub też stały się ledwo widoczne. Ponadto nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych w wyniku stosowania maści.

Nie ma danych na temat globalnej czętotliwości występowania choroby, wiadomo jednak, że łuszczyca jest najczęstsza wśród osób zamieszkujących północną Europę, najrzadziej występuje zaś wśród mieszkańców wschodniej Azji.

Jak podaje WHO, łuszczyca może obejmować skórę, paznokcie i stawy. Jest przewlekłą, bolesną, zniekształcającą wygląd skóry chorobą niezakaźną (NCD), na którą obecnie nie ma lekarstwa. Niektórzy pacjenci doświadczają łuszczycowego zapalenia stawów, które prowadzi do deformacji stawów i niepełnosprawności. Osoby z łuszczycą są również narażone na większe ryzyko wystąpienia innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak .

Osoby z łuszczycą często są stygmatyzowane, wielu pacjentów wskazuje na doświadczanie , izolacji i poczucia nieatrakcyjności. Odsetek chorych z łuszczycą, którzy cierpią na , jest znacznie wyższy niż w całej populacji.

O badaniach napisano w magazynie Archives of Dermatology.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy