Strona głównaChorobyTabletki na słuch

Tabletki na słuch

Brytyjscy naukowcy odkryli, że istnieje różnica w DNA ludzi zachowujących nawet w sędziwym wieku dobry słuch, z tymi, którzy tracą zdolność słyszenia.
Odkrycie genu KCNQ4 odpowiadającego za głuchnięcie otwiera możliwości wynalezienia leku pozwalającego dobrze słyszeć również w starszym wieku. Problemy ze słuchem ma wielu starszych ludzi, w Wielkiej Brytanii jest to około 6,5 miliona osób w wieku powyżej 60 lat.

Dr Ralph Holme z the Royal National Institute for the Deaf, który brał udział we wspomnianym badaniu, twierdzi, że szanse na zapobieżenie kłopotom ze słuchem w starszym wieku są duże.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X