Strona głównaChorobyTajscy lekarze: na koronawirusy skuteczne są leki na grypę i HIV

Tajscy lekarze: na koronawirusy skuteczne są leki na grypę i HIV

Z Tajlandii płyną drobre wiadomości na temat możliwości leczenia koronawirusów. Tamtejsi lekarze ogłosili, że kombinacja leków stosowanych przy grypie i HIV pozwala zwalczać wirusa.
Tajscy lekarze: na koronawirusy skuteczne są leki na grypę i HIV [fot. Arek Socha from Pixabay]
W ostatnią niedzielę Tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego ogłosiło, że lekarze w Bangkoku zastosowali mieszankę oseltamiwiru (leku przepisywanego przy grypie) oraz lopinawiru i rytonawiru (leków podawanych przy HIV) u 71-letniej Chinki, która zaraziła się . Podczas10 dni leczenia u pacjentki zaczęto obserwowować objawy powrotu do zdrowia po podaniu kombinacji wymienionych wyżej leków.

Medycy mówią, że stan chorej zaczął się szybko poprawiać, a wykonany po 48 godzinach od zastosowania leków test na obecność wirusa okazał się negatywny. Już wcześniej chińskie środowisko medyczne podejrzewało, że wspomniane medykamenty mogą pomóc w walce z koronawirusem, teraz jednak odkryto, że ich połączenie dało najlepsze rezultaty.

Lekarze zaznaczyli jednocześnie, że nie można jeszcze uznać wspomnianych leków z standardową metodę leczenia. Potrzebne są dalsze testy, by określić, czy terapia nimi powinna być powszechna.

Nowy koronawirus, roboczo nazwany 2019-nCoV, po raz pierwszy został zidentyfikowany w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Zakażenie nim wywołuje ostrą chorobę układu oddechowego. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, dotychczas potwierdzono ponad 14,5 tysiąca przypadków zarażenia się tym wirusem, przy czym znaczna ich część dotyczy Chin. Poza Chinami odnotowano dotychczas 146 zakażeń w 23 krajach. Z powodu 2019-nCoV zmarło 311 osób w Państwie Środka i jedna osoba na Filipinach.

Na podstawie: oraz

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy