Strona głównaChorobyUwaga na ten lek przeciwbólowy: zwiększa ryzyko zawału serca

Uwaga na ten lek przeciwbólowy: zwiększa ryzyko zawału serca

Diklofenak, niesteroidowy lek przeciwzapalny, może zwiększać ryzyko zawałów serca nawet o 50 proc.
Uwaga na ten lek przeciwbólowy: zwiększa ryzyko zawału serca
Media alarmują, że nowe badania wykazały związek pomiędzy zażywaniem diklofenaku i istotnie wyższym prawdopodobieństwem .

Wspomniany lek jest dość powszechnie stosowany na różne rodzaju bóle, głównie przy i bolesnych chorobach oraz zwyrodnieniach kręgosłupa. Poza tym zaleca się go w leczeniu bólu pooperacyjnego, zmian urazowych i w stanach zapalnych tkanek okołostawowych. Jest też pomocny w nerwobólach, bólach miesiączkowych, zapaleniu przydatków, stanach zapalnych oczu, etc.

Z nowego duńskiego badania, w którym przeanalizowano dane ponad 6 milionów ludzi, wynika, że diklofenak będący składnikiem wielu środków przeciwzapalnych i przeciwóblowych, aż o połowę może zwiększyć ryzyko zawału serca. Co więcej, powiązano stosowanie tego farmaceutyku z tak poważnymi problemami, jak arytmia, niedokrwienny i .

Takie wyniki uzyskali lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Aarhus, kiedy porównali prawdopodobieństwo rozwoju wymienionych dolegliwości u osób stosujących leki z zawartością diklofenaku i ludzi zażywających inne środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wyższe zagrożenie problemami z sercem i układem krążenia odnotowano w przypadku przyjmowania diklofenaku zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku.

Według autorów warto wypróbować inne przed sięgnięciem po opisywany medykament.

Wyniki badań opublikowano w British Medical Journal.

Źródło:

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć