Strona głównaChorobyWHO ostrzega: nie ma zalecanego leku na koronawirusa

WHO ostrzega: nie ma zalecanego leku na koronawirusa

Pojawiają się doniesienia o rozmaitych lekach na COVID-19 i testach wykrywających koronawirusa, które - jak ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia - są sfałszowane.
WHO ostrzega: nie ma zalecanego leku na koronawirusa
Pandemia zakażeń wywołała wzrost zapotrzebowania na leki, szczepionki, diagnostykę i odczynniki, co wykorzystują niektórzy sprzedający leki lub usługi diagnostyczne, czytamy na stronie WHO.

WHO otrzymało wiele raportów dotyczących sfałszowanej diagnostyki in vitro i odczynników laboratoryjnych do wykrywania SARS-CoV-2. Tymczasem dostępna jest lista zastosowań diagnostycznych do użytku klinicznego zatwierdzona przez WHO.

Organizacja przypomina, że nierejestrowane strony internetowe dostarczające leki i/lub szczepionki, zwłaszcza te, które ukrywają swój adres fizyczny lub numer telefonu stacjonarnego, są często źródłem nielicencjonowanych, niespełniających norm i sfałszowanych produktów medycznych. Do WHO trafiają doniesienia o różnych źródłach internetowych, które twierdzą, że oferowane przez nie produkty mogą leczyć lub zapobiegać chorobie. Takie produkty mogą być sfałszowanymi lekami.

Nabywcy końcowi i konsumenci powinni szczególnie uważać na takie oszustwa internetowe, powinni dołożyć należytej staranności przy zakupie jakiegokolwiek produktu medycznego, zarówno online, jak i bezpośrednio, czytamy na stronie WHO.

Jednocześnie Organizacja przypomina, że na tym etapie nie zaleca żadnych leków do leczenia COVID-19. Prowadzone jest przez WHO natomiast badanie SOLIDARITY, w ramach którego analizowane są potencjalne metod leczenia COVID-19. W ramach tych testów sprwdza się skuteczność czterech różnych terapii. Nie ma jednak jeszcze wyników tych analiz.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy