Strona głównaChorobyZioła na bezsenność

Zioła na bezsenność

Masz kłopoty z zaśnięciem, stresujesz się dniem codziennym, czujesz się zmęczony i apatyczny? Jest na to rada, można sięgnąć po naturalne środki poprawiające samopoczucie i ogólną kondycję organizmu, ułatwiające zasypianie oraz łagodnie obniżające ciśnienie krwi - czyli po zioła.
Zioła na bezsenność [© Thomas Neumer - Fotolia.com] Już od XVII wieku lekarze używali owoców głogu do leczenia zaburzeń układu krążenia, krwawień wewnętrznych i zapalenia opłucnej. Głóg stosowany jest w chorobie nadciśnieniowej – obniża ciśnienie krwi, pomaga w stanach nerwicowych serca, bezsenności, zawrotach głowy. Dzięki temu, że działa rozszerzająco na naczynia wieńcowe, wpływa na poprawę ukrwienia serca - zwiększa przepływ krwi doprowadzającej większe ilości tlenu do mięśnia sercowego i powiększa jego wydolność.

Ziele męczennicy cielistej (Passiflora incarnata) posiada właściwości uspokajające, przez co uważne jest za naturalny środek odprężający, obniża poziom stresu, zwalcza uczucie strachu, niepokoju, pomaga na bezsenność, łagodzi dolegliwości psychiczne związane z dojrzewaniem, ciążą i menopauzą.

Maczek kalifornijski występuje w Ameryce Północnej i Meksyku. Wykazuje on działanie uspokajające, przeciwbólowe, znieczulające, przeciwzapalne, obniżające ciśnienie tętnicze krwi i antyarytmiczne. Jest zalecany w przypadku przewlekłej bezsenności. Indianie używali go jako środka przeciwbólowego i jako roślinę „utwardzającą sen”.

Eleuterokok kolczysty znany jest z właściwości poprawiających odporność organizmu i ogólną jego sprawność. Lekarze polecają go także osobom przeżywającym silny stres. Korzeń tej rośliny usuwa zmęczenie i wyczerpanie, poprawia samopoczucie, korzystnie wpływa na funkcję wątroby, metabolizm węglowodanów oraz regulacje temperatury i ciśnienia krwi, regulując i wzmacniając funkcje układu sercowo-naczyniowego.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć