Strona główna Choroby Katalog chorób Alergia / Alergie

Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, np. pyłki, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Eksperci wskazują, że w ostatnich latach liczba pacjentów cierpiących na z alergie różnego typu znacznie wzrosła, obecnie problem ten dotyczy niemal co trzeciego mieszkańca globu.

Słowo "alergia" pochodzi od dwóch greckih słów allos - inny i ergo - działanie. Oznacza nadmierną reakcję (czyli nadwrażliwośći) organizmu na różne czynniki, nazywane alergenami.

Alergia / Alergie - Przyczyny ›

Wiadomości: Alergia / Alergie

W XXI wieku obserwujemy epidemię alergii i astmy

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comRośnie liczba osób z alergią i astmą – katar, kaszel i problemy z oddychaniem, to tylko niektóre objawy, z którymi muszą się mierzyć chorzy. Zaburzają normalne funkcjonowanie i stanowią rosnące wyzwanie dla lekarzy. Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny, mogą oni oferować coraz nowsze leki, dostosowane
do konkretnych potrzeb pacjenta. O tym, jak medycyna radzi sobie z rosnącym problemem alergii i astmy, w których z tych chorób dokonuje się szczególny postęp, czego potrzebują pacjenci w Polsce i czy mają dostęp do innowacyjnych terapii mówi dr n. med. Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Alergia / Alergie a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Choroba Alzheimera, Anemia - niedokrwistość