Strona główna Choroby Katalog chorób Astma

Choroba: Astma

Astma to - ogólnie rzecz ujmując - stan chorobowy, w którym drogi oddechowe ulegają zwężeniu, puchną i produkują nadmierną ilość śluzu. W efekcie występują trudności w oddychaniu, świszczący oddech i kaszel. Dwie najpowszechniejsze formy astmy to astma oskrzelowa i astma sercowa. Zgodnie danymi Światowej Organizacji Zdrowia, astma oskrzelowa to choroba cywilizacyjna, na którą do 2025 roku będzie cierpiało około 400 milionów ludzi na całym świecie. Ze statystyk wynika, że ostre ataki astmy, lub powikłania choroby skutkują śmiercią 180 tysięcy pacjentów rocznie. W Polsce na astmę choruje ponad 2 miliony dorosłych i ponad 1,5 miliona dzieci. Z danych wynika, że zaledwie 15 proc. dzieci i 25 proc. dorosłych dostatecznie szybo poddaje się odpowiedniej terapii.

Astma - Rodzaje astmy ›

Wiadomości - Astma

Warszawa: spirometria za papierosa

Spirometria, ©  juan_aunion - Fotolia.comObchodzony w listopadzie Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP) miał na celu budować świadomość w zakresie częstości występowania i skutków zdrowotnych POCHP. Obfitował w różnorodne działania edukacyjne i diagnostyczne. Ich kontynuacją jest organizowana przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP akcja „Spirometria za papierosa”, która odbędzie się 3 grudnia 2016, w godzinach 10 – 18 w centrum handlowym Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie. więcej »

Zobacz także

Czym leczyć?

Leki refundowane

» Glucobay 50 tabl. 50 mg

Medyczne środki spożywcze

» Humana SL proszek

Wyroby medyczne

»

REKLAMA

Astma a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X