Strona główna Choroby Katalog chorób Ból, bóle głowy

Choroba: Ból, bóle głowy

Bóle głowy to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości. Równocześnie to także schorzenie, którego przyczyny bardzo trudno zdiagnozować. Na ból głowy może bowiem wpływać wiele czynników, a ich prawidłowe rozpoznanie stanowi jedyny sposób na wyleczenie. Dodatkowo większość cierpiących na tę dolegliwość (na bóle głowy skarży się 7 na 10 Polaków), ma tendencje do bagatelizowania jej i poprzestawania na doraźnych środkach przeciwbólowych.

Ból, bóle głowy - Przyczyny ›

Wiadomości - Ból, bóle głowy

Jakie są objawy jaskry?

Fot. JGade - Fotolia.comJaskra, poważna choroba oczu, rozwija się w dwóch głównych postaciach: jedna z nich to pierwotna jaskra z otwartym kątem przesączania (primary open-angle glaucoma, POAG), druga zaś to jaskra z zamkniętym kątem przesączania (angle-closure glaucoma, ACG). Pierwsza z wymienionych jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ nie daje objawów przed znaczną utratą wzroku. Jakie symptomy powinny być alarmujące? Co robić, by uchronić się przed chorobą? więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Ból, bóle głowy a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Choroba Alzheimera, Anemia - niedokrwistość

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X