Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Choroba Alzheimera

Choroba: Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. W rezultacie chory powoli przestaje być zdolny do samodzielnego życia. Jak dotychczas na chorobę Alzheimera nie znaleziono skutecznego lekarstwa.

Choroba Alzheimera - Przyczyny ›

Wiadomości - Choroba Alzheimera

Warszawa: zbadają podejrzenie choroby Alzheimera. Bezpłatnie

© Sangoiri - Fotolia.comTemat choroby Alzheimera zawsze wywołuje wiele nieprzyjemnych emocji, zwłaszcza wśród najbliższych osób dotkniętych chorobą, którzy głównie ze strachu przed nazwaniem schorzenia odwlekają wizytę u lekarza. Specjaliści Przychodni Prosen wyjaśniają jednak, że tylko dzięki wczesnej diagnozie i odpowiedniemu leczeniu można spowolnić postęp choroby i tym samym wydłużyć okres sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej chorego. więcej »

Zobacz także

Czym leczyć?

Leki refundowane

» Sectral 400 tabl. powl. 400 mg

Medyczne środki spożywcze

» Isomil 2 proszek

Wyroby medyczne

»

Choroba Alzheimera a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X