Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Choroba wieńcowa: najnowsze wiadomości

Jak nadwaga niszczy serce

fot. Michal Jarmoluk z PixabayNadmiar kilogramów i tkanka tłuszczowa zagrażają zdrowiu serca, mówią uczeni z Karolinska Institutet w Sztokholmie i Cambridge University.

więcej »

Seniorzy i upały

© mettus - Fotolia.comKażdego lata tysiące ludzi umiera z powodu gorąca. Niemal w każdym przypadku można było uniknąć tragedii, gdyby wiedza o tym, jak zachowywać się w okresie upałów, była powszechna. Dla osób powyżej 60 roku życia letni skwar to sygnał alarmowy, aby zmienić codzienne nawyki.

więcej »

Unikaj przetworzonego jedzenia. Sprzyja chorobom serca

© Gresei - Fotolia.comWysokoprzetworzone jedzenie jest uważane za winowajcę różnych problemów zdrowotnych i kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jeśli chodzi o zdrowie, okazuje się, że poza dolegliwościami nerek czy nowotworami, może też wywoływać choroby sercowo-naczyniowe.

więcej »

Szkodliwe emocje sportowe. Kibicu, nie czekaj do przerwy!

Fot. psdesign1 - Fotolia.comJest związek pomiędzy intensywnymi emocjami wywołanymi wydarzeniami sportowymi, a wzrostem ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych. W dniu rozgrywek to ryzyko wśród mężczyzn może wzrosnąć nawet o 11 proc. względem ryzyka wyjściowego. To ważna informacja w trwającym sezonie wydarzeń sportowych. Szczególnie, że co trzecia osoba nie wie, jakie są objawy zawału serca, a tylko co piąty Polak zareaguje właściwie w przypadku jego podejrzenia.

więcej »

Ronnie Wood: Mick Jagger czuje się coraz lepiej

Mick Jagger fot. VirginRonnie Wood zapewnia, że wokalista The Rolling Stones szybko wraca do zdrowia.

więcej »

ICD – kardiologiczny anioł stróż

Fot. lvnl - Fotolia.comWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

więcej »

Mick Jagger już wyszedł ze szpitala

Mick Jagger fot. Universal Music PolskaMick Jagger czuje się coraz lepiej po operacji serca. Wokalista The Rollimg Stones wrzucił na konto na Twitterze fotografie z pierwszego spaceru po parku.

więcej »

Mick Jagger już po operacji serca

Mick Jagger fot. VirginMick Jagger przeszedł operacje wszczepienia zastawki aortalnej. Lekarze kontrolują stan pacjenta i dbają, by nie doszło do komplikacji. Mick Jagger zostanie wypisany ze szpitala w ciągu czterech, pięciu dni.

więcej »

Nadwaga zwiększa ataki migreny

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comJeśli cierpisz na migrenę i masz nadwagę, to pomyśl o odchudzaniu - parę kilogramów mniej oznacza mniejszą częstotliwość ataków choroby.

więcej »

Przepis na zdrowe serce

Fot. s_l - Fotolia.comStres, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, a także zmiany w organizmie następujące wraz z jego starzeniem się, nadwyrężają kondycję serca. Niestety, tak typowe dla naszych czasów, szybkie tempo życia, w dużym napięciu i nieodłącznym stresie, częsty brak czasu na odpoczynek, może osłabić jego kondycję.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Kosciol.pl Oferty pracy