Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Witamina D a choroby serca i układu krążenia

© Geza Farkas - Fotolia.comO dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na to, że jej niedobory osłabiają kości. Jak donoszą amerykańscy naukowcy braki witaminy D zwiększają ryzyko chorób serca.

więcej »

Dieta bogata w mięso sprzyja niewydolności serca

Golonka, © avvgeo - Fotolia.comW przypadku starszych kobiet, dieta bogata w mięso zwiększa ryzyko niewydolności serca.

więcej »

Jedno jajko dziennie ograniczy ryzyko udaru

Jajka są zdrowe, © derkien - Fotolia.comWystarczy codziennie serwować sobie jedno jajko, by móc liczyć na większą ochronę przed udarem, mówią amerykańscy badacze.

więcej »

Niewydolność serca: powstał kolejny portal edukacyjny dla pacjentów

fot. Slabeserce.plSzacuje się, że w Europie na niewydolność serca choruje 15 milionów ludzi, w Polsce jest ich ok. 800 tys. Najczęściej dotyczy ona osób po 60. roku życia, jednak może wystąpić w każdym wieku, także u dzieci i młodzieży. Choroba ta urasta do rangi epidemii XXI w., dlatego Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło serwis dla pacjentów z niewydolnością serca.

więcej »

Jesień: sezon na zawały serca

© unverdorbenjr - Fotolia.comZaduch, upał, ostre słońce – mogłoby się wydawać, że dla osób mających problemy z krążeniem to właśnie wakacje są czasem, gdy powinny szczególnie uważać na swoje serce. Badania pokazują jednak, że to wcale nie latem występuje najwięcej zawałów. Dla „sercowców” dużo groźniejsza jest jesień. Dlaczego tak się dzieje i jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?

więcej »

Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia? 5 łatwych zmian

© aytuncoylum - Fotolia.comCorocznie około 170 tys. Polaków umiera z powodu chorób serca. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego choroby i powikłania kardiologiczne są przyczyną niemal 46% wszystkich zgonów. Dotyczy to osób w każdym wieku. Tymczasem przestrzegając kilku zaleceń możemy znacznie poprawić kondycję serca.

więcej »

Ukryte infekcje zębów zwiększają ryzyko chorób serca

© ShutterDivision - Fotolia.comZawał serca przez zaniedbane zęby? To jak najbardziej prawdopodobny scenariusz. Badanie fińskich naukowców potwierdza, że nieleczone ogniska zapalne w jamie ustnej mają wpływ na układ krążenia i pracę tętnic wieńcowych, które pompują krew do serca. Najgroźniejsze są te niewidoczne infekcje.

więcej »

Otyłość naprawdę skraca życie. Natychmiast zacznij z nią walczyć!

© puhhha - Fotolia.comZ pewnością otyłość nie sprzyja zdrowiu, bo często wiąże się m. in. z chorobami serca czy cukrzycą, ale wahano się co do jej realnego wpływu na długowiecznosć. Teraz przedstawiono kolejne analizy, z których wynika, że otyłość w istocie skraca życie.

więcej »

Najlepsza ochrona serca: zadowolenie z życia

© absolutimages - Fotolia.comJeśli w twoim życiu nieźle się układa, masz duże szanse na uchronienie się przed problemami z sercem.

więcej »

Czy Polacy mają serce dla serca?

© Jakub Jirsák - Fotolia.comW niedzielę 18 września 2016 po raz 15. obchodzić będziemy Światowy Dzień Serca. To, czy Polacy mają serce dla serca będzie można dowiedzieć się w czasie pikniku organizowanego w Warszawie. O wiarygodną informację dotyczącą profilaktyki chorób serca zadbają wybitni lekarze specjaliści. Nie zabraknie też praktycznych przykładów - zdrowych przysmaków, aktywności fizycznej i strefy relaksu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Umierać po ludzku EWST.pl eGospodarka.pl Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X