Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Choroba wieńcowa: najnowsze wiadomości

W walentynki zakochaj się w sercu

Fot. 9dreamstudio - Fotolia.comKażdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce, symbol miłości, którego – jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

więcej »

Czerwone mięso jest dobre dla serca?

Fot. krasyuk - Fotolia.comCzerwone mięso może sprzyjać zdrowiu serca, o ile jest chude.

więcej »

Oznaki chorób serca na skórze

Fot. Expensive - Fotolia.comOrganizm w różnoraki sposób pokazuje, że zmaga się z jakimiś dolegliwościami. Problemy sercowo-naczyniowe na kilka sposobów moga mieć odzwierciedlenie na naszej skórze. Sprawdź, czy dotyczą Cię te objawy.

więcej »

Zawałowcom pomoże KOS

Fot. artstudio_pro - Fotolia.comW celu zapewnienia pacjentom po zawale serca ciągłości procesu diagnostyki i leczenia kardiologicznego w kolejnych 12 miesiącach od wypisu ze szpitala, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia opracowało i wdrożyło program KOS-zawał. Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym wprowadzono tak nowoczesną formę kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca.

więcej »

Cukrzyku, zadbaj o serce

Fot. Syda Productions - Fotolia.comDlaczego osoby z cukrzycą typu 2 częściej chorują na serce? Jak diabetyk może chronić się przed zawałem serca, udarem mózgu i niewydolnością serca? Co nowego w badaniach i wytycznych naukowych? Odpowiada prof. Krzysztof Strojek, Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diabetologii.

więcej »

Po zawale też trzeba ćwiczyć. Aktywni pacjenci żyją dłużej

Fot. peterschreiber.media - Fotolia.comCi, którzy ćwiczą, żyją dłużej. Dotyczy to także osób po zawale.

więcej »

Arytmia ma płeć

Fot. HNFOTO - Fotolia.comCzy są arytmie, które częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, jaka jest specyfika zaburzeń rytmu serca u obu płci i które arytmie są groźniejsze: żeńskie czy męskie – mówi dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej z Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

więcej »

Zawał serca. Czas ma znaczenie

Fot. artstudio_pro - Fotolia.comRuszyła kampania „Zawał serca – Czas to Życie”. Ma on uświadomić, jak postępować
w przypadku zawału serca. Kluczowy jest czas oraz wezwanie pogotowia.

więcej »

Jak przedłużyć życie? Niezawodna metoda

Fot. Mediteraneo - Fotolia.comStyl życia, obok genów, ma największy wpływ na nasze szanse na długowieczność. Dobra dieta i regularny wysiłek fizyczny zapewnią dłuższe życie – gwarantują uczeni z Cleveland Clinic.

więcej »

Migotanie przedsionków to problem społeczny

Fot. psdesign1 - Fotolia.comKażdego dnia u wielu naszych pacjentów rozpoznajemy różne rodzaje arytmii. Wśród nich migotanie przedsionków (atrial fibrillation, AF), uznawane za jeden z najpowszechniejszych i najgroźniejszych w skutkach rodzajów zaburzeń rytmu serca. AF występuje u 2-4% społeczeństwa, w tym nawet wśród 10% osób po 70 roku życia - migotanie przedsionków to powszechny problem naszych rodziców i dziadków, poważny problem społeczny – mówi prof. Zbigniew Kalarus, Kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy