Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Luteina pomocna na stany zapalne w chorobie wieńcowej

© olhaafanasieva - Fotolia.comWielu pacjentów z chorobą wieńcową (coronary artery disease, CAD) wykazuje przewlekłe stany zapalne. W badaniu ustalono, że luteina, związek znajdujący się np. w szpinaku czy jajach, może osłabić poziom zapalenia.

więcej »

Przez żołądek do serca: tłuszcz tłuszczowi nierówny

© JPC-PROD - Fotolia.comObchodzony w ostatnią niedzielę września Światowy Dzień Serca to dobra okazja, aby przypomnieć, że choroby serca i układu krążenia to nadal najczęstsza przyczyna śmierci wśród Polaków. Z ich powodu każdego roku umiera ponad 150 tysięcy osób. W wielu przypadkach schorzenia te rozwijają się w wyniku nieprawidłowego stylu życia, w tym diety zawierającej m.in. zbyt dużo tłuszczów nasyconych i kwasów tłuszczowych typu trans oraz soli.

więcej »

10 nawyków, które uchronią cię przed chorobami serca

Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.com24 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Z tej okazji warto przypomnieć, jak istotne są nasze codzienne decyzje i styl życia w ochronie zdrowia tego ważnego organu. Nadwaga i otyłość sprzyjają rozwojowi chorób układu krążenia. Zbędne kilogramy w postaci tkanki tłuszczowej obciążają serce i mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Przedstawiamy dziesięć codziennych nawyków, które pomogą nam uchronić się przed chorobami serca.

więcej »

Dieta może pomóc sercu seniora

fot. Serce seniora. NestleNadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zawał serca to schorzenia, które często towarzyszą osobom dojrzałym. O serce należy dbać w każdym wieku, ale trzeba pamiętać, że wiele zależy od tego, co jemy. Jak za pomocą diety uchronić się przed chorobami serca i przedłużyć sobie życie, podpowiada Agnieszka Piskała Starszy Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska S.A. oraz koordynatorka III edycji projektu Natalia Honorata Witalna.

więcej »

Stres w pracy – tak groźny dla zdrowia, jak bierne palenie

© thodonal - Fotolia.comStres w miejscu pracy może być tak ryzykowny dla zdrowia jak bierne palenie, wynika z przeglądu badań naukowców z Harvard Business School i Stanford University.

więcej »

9 przyczyn krwawienia z dziąseł

Fot. mintybear - Fotolia.comZbyt mocne szczotkowanie zębów to nie jedyny powód krwawienia z dziąseł. Objaw ten, choć przez wielu lekceważony, może nieść duże konsekwencje. Dowiedz się, jakie są najczęstsze źródła opuchniętych i krwawiących dziąseł.

więcej »

Zdrowie zębów wpływa na zdrowie serca

Fot. kirill4mula - Fotolia.comSchorzenia jamy ustnej zagrażają nie tylko zębom. Zdaniem naukowców, ukryte w dziąsłach i zębach infekcje zwiększa ryzyko rozwoju chorób układu krążenia prawie 3-krotnie.

więcej »

Zdrowie i otyłość nie idą ze sobą w parze

© Kurhan - Fotolia.comOtyłość jest coraz powszechniejsza na całym świecie i jakkolwiek można mieć sporą nadwagę, ale czuć się dobrze i nie chorować, otyłość zawsze oznacza wysokie ryzyko różnych dolegliwości.

więcej »

Choroby serca zabijają najwięcej ludzi na świecie

©  vege - Fotolia.comChoroby serca to pierwsza przyczyna śmierci na całym świecie. Największy odsetek chorych mieszka w krajach Afryki Subsaharyjskiej, Azji Centralnej oraz Europy Wschodniej i Środkowej.

więcej »

Zbadaj swoje serce w Cardiobusie. Bezpłatne badania

Fot. ronstik - Fotolia.comW ramach kampanii „Bliscy Sercu” od 15 maja do 22 czerwca w godzinach 9:00 – 18:00 można bezpłatnie przebadać się pod kątem kardiologicznym w mobilnym centrum badawczym. Obecny na miejscu lekarz opracuje dla każdego pacjenta indywidualne zalecenia dalszego postępowania. Cardiobus „Bliscy Sercu” odwiedzi 33 miejscowości na terenie całej Polski.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X