Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

W trosce o seniorów – zdrowie i styl życia

fot. Warsaw PressDziś rusza kolejna edycja kampanii „W trosce o seniorów – zdrowie i styl życia”. Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na schorzenia charakterystyczne dla wieku starszego oraz przedstawienie działań profilaktycznych opóźniających ich proces. Gwiazdą tej edycji kampanii jest aktorka Bożena Dykiel. Senior.pl objął patronat medialny nad tą inicjatywą.

więcej »

Sanatoria: Co to jest klimatoterapia?

© Nightman1965 - Fotolia.comIstotą leczenia klimatycznego jest celowe poddawanie pacjenta działaniu bodźców klimatycznych o określonym natężeniu i przez określony czas - w celu wywołania korzystnych dla przebiegu leczenia zmian czynnościowych, metabolicznych i morfologicznych. Zalecaniem klimatoterapii - kierując na leczenie sanatoryjne - zajmują się specjaliści balneoklimatologii.

więcej »

Jak rozpoznać chorobę wieńcową?

© abhijith3747 - Fotolia.comChoroby serca stanowią główną przyczynę śmierci na całym świecie, a choroba wieńcowa jest jedną z najpowszechniejszych. Diagnozuje się ją, gdy ściany tętnic ulegają usztywnieniu i zwężeniu z powodu odkładania sie w niej złogów zwanych blaszka miażdżycową. W efekcie ograniczony zostaje przepływ krwi, co może skutkować kolejnymi problemami zdrowotnymi (np. zawałem) i utratą życia.

więcej »

Serce: mięsień wytrzymały, ale nie niezniszczalny

©  freshidea - Fotolia.comChwytać za serce. Mieć serce na dłoni. Kamień z serca. Serce nie sługa. Wkładać w coś całe serce… Każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka powiedzeń i frazeologizmów właśnie z sercem w roli głównej. Nic w tym dziwnego – to przecież jeden z najważniejszych organów w naszym ciele.

więcej »

Próchnica groźna dla serca i układu krążenia

© Aidar - Fotolia.comChociaż próchnica to choroba zębów, podobnie jak inne dolegliwości jamy ustnej, może być niebezpieczna także dla serca i układu krążenia.

więcej »

Witamina D a choroby serca i układu krążenia

© Geza Farkas - Fotolia.comO dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na to, że jej niedobory osłabiają kości. Jak donoszą amerykańscy naukowcy braki witaminy D zwiększają ryzyko chorób serca.

więcej »

Dieta bogata w mięso sprzyja niewydolności serca

Golonka, © avvgeo - Fotolia.comW przypadku starszych kobiet, dieta bogata w mięso zwiększa ryzyko niewydolności serca.

więcej »

Jedno jajko dziennie ograniczy ryzyko udaru

Jajka są zdrowe, © derkien - Fotolia.comWystarczy codziennie serwować sobie jedno jajko, by móc liczyć na większą ochronę przed udarem, mówią amerykańscy badacze.

więcej »

Niewydolność serca: powstał kolejny portal edukacyjny dla pacjentów

fot. Slabeserce.plSzacuje się, że w Europie na niewydolność serca choruje 15 milionów ludzi, w Polsce jest ich ok. 800 tys. Najczęściej dotyczy ona osób po 60. roku życia, jednak może wystąpić w każdym wieku, także u dzieci i młodzieży. Choroba ta urasta do rangi epidemii XXI w., dlatego Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło serwis dla pacjentów z niewydolnością serca.

więcej »

Jesień: sezon na zawały serca

© unverdorbenjr - Fotolia.comZaduch, upał, ostre słońce – mogłoby się wydawać, że dla osób mających problemy z krążeniem to właśnie wakacje są czasem, gdy powinny szczególnie uważać na swoje serce. Badania pokazują jednak, że to wcale nie latem występuje najwięcej zawałów. Dla „sercowców” dużo groźniejsza jest jesień. Dlaczego tak się dzieje i jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X