Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Choroba wieńcowa: najnowsze wiadomości

Kłopoty z sercem przed pięćdziesiątką? Winny styl życia

fot.  Gerd Altmann z PixabayJakkolwiek geny mają wpływ na ryzyko różnych chorób, a starzenie się dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju dolegliwości, styl życia pełni istotną rolę w poziomie zagrożenia chorobami. Dotyczy to też kłopotów sercowo-naczyniowych.

więcej »

Strategia antynikotynowa – nie oglądaj reklam papierosów

fot. Yunus Ozyıgıt z PixabayJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu używania papierosów. Nowe badania pokazują, co może pomóc w rezygnacji z tego szkodliwego nawyku.

więcej »

Udar: aby przeżyć, najważniejszy jest czas

fot.  Gerd Altmann z PixabayMedycy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles zadali pytanie o związek między czasem leczenia a wynikiem leczenia w przypadku ostrego udaru niedokrwiennego (acute ischemic stroke, AIS).

więcej »

Demencja jest wywoływana chorobami serca?

Fot. thodonal - Fotolia.comJeśli zmagasz się z chorobami serca, o wiele bardziej grozi ci demencja. Wszystko dlatego, że mózg może nie być zaopatrywany w taką ilość tlenu, jaka dostawała się do niego wcześniej.

więcej »

Jak nadwaga niszczy serce

fot. Michal Jarmoluk z PixabayNadmiar kilogramów i tkanka tłuszczowa zagrażają zdrowiu serca, mówią uczeni z Karolinska Institutet w Sztokholmie i Cambridge University.

więcej »

Seniorzy i upały

© mettus - Fotolia.comKażdego lata tysiące ludzi umiera z powodu gorąca. Niemal w każdym przypadku można było uniknąć tragedii, gdyby wiedza o tym, jak zachowywać się w okresie upałów, była powszechna. Dla osób powyżej 60 roku życia letni skwar to sygnał alarmowy, aby zmienić codzienne nawyki.

więcej »

Unikaj przetworzonego jedzenia. Sprzyja chorobom serca

© Gresei - Fotolia.comWysokoprzetworzone jedzenie jest uważane za winowajcę różnych problemów zdrowotnych i kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jeśli chodzi o zdrowie, okazuje się, że poza dolegliwościami nerek czy nowotworami, może też wywoływać choroby sercowo-naczyniowe.

więcej »

Szkodliwe emocje sportowe. Kibicu, nie czekaj do przerwy!

Fot. psdesign1 - Fotolia.comJest związek pomiędzy intensywnymi emocjami wywołanymi wydarzeniami sportowymi, a wzrostem ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych. W dniu rozgrywek to ryzyko wśród mężczyzn może wzrosnąć nawet o 11 proc. względem ryzyka wyjściowego. To ważna informacja w trwającym sezonie wydarzeń sportowych. Szczególnie, że co trzecia osoba nie wie, jakie są objawy zawału serca, a tylko co piąty Polak zareaguje właściwie w przypadku jego podejrzenia.

więcej »

Ronnie Wood: Mick Jagger czuje się coraz lepiej

Mick Jagger fot. VirginRonnie Wood zapewnia, że wokalista The Rolling Stones szybko wraca do zdrowia.

więcej »

ICD – kardiologiczny anioł stróż

Fot. lvnl - Fotolia.comWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Pola Nadziei Oferty pracy