Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Choroba wieńcowa: najnowsze wiadomości

Profilaktyka chroni serce przed zawałem

fot.  Myriam Zilles z PixabayDziałania prewencyjne najlepiej uchronią nas przed chorobą. O profilaktykę zawału serca powinniśmy zadbać zawczasu, w młodym wieku kiedy jest czas i chęci na zmianę trybu życia.

więcej »

Jesteś po operacji i palisz papierosy? Grożą ci poważne komplikacje

fot. Worawit Duangchomphu from PixabayJeżeli masz za sobą zbieg chirrurgiczny i palisz papierosy, znacznie bardziej grożą ci różne komplikacje, ostrzegają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO).

więcej »

Cukrzyca sprzyja niewydolności serca

Fot. wip-studio - Fotolia.comCukrzyca stanowi niezależny czynnik ryzyka rozwoju niewydolności serca.

więcej »

Nadwaga sama w sobie przynosi różne dolegliwości

fot. mohamed Hassan z PixabayNadwaga sama w sobie jest czynnikiem sprzyjającym różnym dolegliwościom. Osoby z nadmiarem kilogramów cechują się wyższym ryzykiem rozmaitych zaburzeń metabolicznych.

więcej »

Ogranicz tłuszcz w diecie – zyskasz większe szanse na długowieczność

Fot. anaumenko - Fotolia.comDieta niskotłuszczowa może być wielorako korzystna dla zdrowia kobiet. Takie odżywianie się oznacza niższe ryzyko śmierci z powodu raka piersi, rzadsze zmagania z chorobą wieńcową i spowolnienie rozwoju cukrzycy.

więcej »

Kłopoty z sercem przed pięćdziesiątką? Winny styl życia

fot.  Gerd Altmann z PixabayJakkolwiek geny mają wpływ na ryzyko różnych chorób, a starzenie się dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju dolegliwości, styl życia pełni istotną rolę w poziomie zagrożenia chorobami. Dotyczy to też kłopotów sercowo-naczyniowych.

więcej »

Strategia antynikotynowa – nie oglądaj reklam papierosów

fot. Yunus Ozyıgıt z PixabayJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu używania papierosów. Nowe badania pokazują, co może pomóc w rezygnacji z tego szkodliwego nawyku.

więcej »

Udar: aby przeżyć, najważniejszy jest czas

fot.  Gerd Altmann z PixabayMedycy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles zadali pytanie o związek między czasem leczenia a wynikiem leczenia w przypadku ostrego udaru niedokrwiennego (acute ischemic stroke, AIS).

więcej »

Demencja jest wywoływana chorobami serca?

Fot. thodonal - Fotolia.comJeśli zmagasz się z chorobami serca, o wiele bardziej grozi ci demencja. Wszystko dlatego, że mózg może nie być zaopatrywany w taką ilość tlenu, jaka dostawała się do niego wcześniej.

więcej »

Jak nadwaga niszczy serce

fot. Michal Jarmoluk z PixabayNadmiar kilogramów i tkanka tłuszczowa zagrażają zdrowiu serca, mówią uczeni z Karolinska Institutet w Sztokholmie i Cambridge University.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Kosciol.pl Umierać po ludzku Oferty pracy