Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Dieta śródziemnomorska uchroni przed udarem

Fot. Dar1930 - Fotolia.comOsoby z chorobami serca, które stosują dietę śródziemnomorską, są mniej narażone na zawał serca lub udar.

więcej »

Już jeden papieros dziennie grozi chorobami serca

Fot. graja - Fotolia.comJeśli palisz papierosy, nie łudź się, że ilościowe ich ograniczenie pozowoli ci zachować zdrowie. Wypalanie już jednego papierosa dziennie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru.

więcej »

O cholesterolu słów kilka

fot. Tajemniczy cholesterolW powszechnym przekonaniu cholesterol jest czymś, co stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia, przyczyniając się do chorób takich jak: zawał, miażdżyca czy udar mózgu. Prawda o cholesterolu jest jednak nieco inna – zapewnia on każdej naszej komórce prawidłowe działanie, a szkodzić nam może dopiero w pewnych okolicznościach.

więcej »

Otyłość bardziej szkodliwa niż sądzono

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.

więcej »

Małe zmiany w ustach, duże zmiany w organizmie

Fot. terex - Fotolia.comWarto zwrócić uwagę na plamki na zębach, przebarwienia, pęknięcia szkliwa czy zaczerwienienie dziąseł. Takie objawy to pierwsze sygnały problemów w jamie ustnej. Wczesne wykrycie chorób zębów pozwala uniknąć komplikacji, które odciskają piętno nie tylko na estetyce uśmiechu, ale wpływają także na cały organizm.

więcej »

Łysienie młodych mężczyzn oznacza wyższe ryzyko chorób serca

Fot. Antonio Gravante - Fotolia.comWczesne łysienie u mężczyzn może oznaczać wyższe ryzyko chorób serca. Mężczyźni przedwcześnie siwiejący i z łysieniem androgenicznym powinni być dodatkowo monitorowani w zakresie choroby niedokrwiennej serca.

więcej »

Jak soki owocowe reagują z lekami

Fot. whitestorm - Fotolia.comSok owocowy, o ile nie jest sztucznie dosładzany, stanowi zdrowy element diety i może być uważany za jedną z pięciu zalecanych porcji owoców lub warzyw. Jeśli jednak zażywasz jakieś leki, taki napój może poważnie zaburzać ich działanie...

więcej »

Choroby układu krążenia: domena nie tylko starszych

Fot. hriana - Fotolia.comPrawie połowa wszystkich zgonów w Polsce spowodowana jest chorobami układu krążenia. Choroby takie nie dotykają tylko osób starszych. Są one wykrywane także u osób młodych. Powód? Już kilkunastoletnie dzieci i młodzież swoim stylem życia pracują na wystąpienie, po 10-15 latach, poważnych chorób układu krążenia.

więcej »

Luteina pomocna na stany zapalne w chorobie wieńcowej

© olhaafanasieva - Fotolia.comWielu pacjentów z chorobą wieńcową (coronary artery disease, CAD) wykazuje przewlekłe stany zapalne. W badaniu ustalono, że luteina, związek znajdujący się np. w szpinaku czy jajach, może osłabić poziom zapalenia.

więcej »

Przez żołądek do serca: tłuszcz tłuszczowi nierówny

© JPC-PROD - Fotolia.comObchodzony w ostatnią niedzielę września Światowy Dzień Serca to dobra okazja, aby przypomnieć, że choroby serca i układu krążenia to nadal najczęstsza przyczyna śmierci wśród Polaków. Z ich powodu każdego roku umiera ponad 150 tysięcy osób. W wielu przypadkach schorzenia te rozwijają się w wyniku nieprawidłowego stylu życia, w tym diety zawierającej m.in. zbyt dużo tłuszczów nasyconych i kwasów tłuszczowych typu trans oraz soli.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X