Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba wieńcowa Wiadomości

Migotanie przedsionków. Czy to już epidemia?

Fot. Salome - Fotolia.comMigotanie przedsionków - zaburzenie rytmu serca polegające na bardzo szybkiej, nieskoordynowanej pracy przedsionków - jest jedną z najczęstszych arytmii serca. Szacuje się, że w Polsce migotanie dotyczy 600-700 tys. osób. Wobec powszechności tej arytmii i wzrastającej liczby zachorowań można mówić o epidemii.

więcej »

Dbaj o serce. Po grypie ryzyko zawału jest 6-krotnie wyższe

Fot. Oleksandr - Fotolia.comW Polsce w ostatnich sezonach epidemicznych liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę przekracza kilka milionów. W obecnym sezonie grypowym zachorowało już prawie 4,4 mln osób. Szczególnie groźne dla zdrowia są powikłania pogrypowe, a jednym z najpoważniejszych jest zapalenie mięśnia sercowego. U osób leczących się z powodu chorób układu krążenia oraz osób starszych w sezonie grypowym istnieje znacząco większe ryzyko wystąpienia zawału serca.

więcej »

Jedz te produkty, a Twoje serce będzie silne i zdrowe

Fot. yodiyim - Fotolia.comJedzenie to nie tylko przyjemność, ale także fundament i podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Komponując menu na kolejny dzień nie powinniśmy zapominać, jak wiele możemy zrobić dla swojego organizmu wspomagając go odpowiednią dietą. Jednym z najważniejszych organów, o który warto zadbać, jest serce.

więcej »

Dieta śródziemnomorska uchroni przed udarem

Fot. Dar1930 - Fotolia.comOsoby z chorobami serca, które stosują dietę śródziemnomorską, są mniej narażone na zawał serca lub udar.

więcej »

Już jeden papieros dziennie grozi chorobami serca

Fot. graja - Fotolia.comJeśli palisz papierosy, nie łudź się, że ilościowe ich ograniczenie pozowoli ci zachować zdrowie. Wypalanie już jednego papierosa dziennie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru.

więcej »

O cholesterolu słów kilka

fot. Tajemniczy cholesterolW powszechnym przekonaniu cholesterol jest czymś, co stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia, przyczyniając się do chorób takich jak: zawał, miażdżyca czy udar mózgu. Prawda o cholesterolu jest jednak nieco inna – zapewnia on każdej naszej komórce prawidłowe działanie, a szkodzić nam może dopiero w pewnych okolicznościach.

więcej »

Otyłość bardziej szkodliwa niż sądzono

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.

więcej »

Małe zmiany w ustach, duże zmiany w organizmie

Fot. terex - Fotolia.comWarto zwrócić uwagę na plamki na zębach, przebarwienia, pęknięcia szkliwa czy zaczerwienienie dziąseł. Takie objawy to pierwsze sygnały problemów w jamie ustnej. Wczesne wykrycie chorób zębów pozwala uniknąć komplikacji, które odciskają piętno nie tylko na estetyce uśmiechu, ale wpływają także na cały organizm.

więcej »

Łysienie młodych mężczyzn oznacza wyższe ryzyko chorób serca

Fot. Antonio Gravante - Fotolia.comWczesne łysienie u mężczyzn może oznaczać wyższe ryzyko chorób serca. Mężczyźni przedwcześnie siwiejący i z łysieniem androgenicznym powinni być dodatkowo monitorowani w zakresie choroby niedokrwiennej serca.

więcej »

Jak soki owocowe reagują z lekami

Fot. whitestorm - Fotolia.comSok owocowy, o ile nie jest sztucznie dosładzany, stanowi zdrowy element diety i może być uważany za jedną z pięciu zalecanych porcji owoców lub warzyw. Jeśli jednak zażywasz jakieś leki, taki napój może poważnie zaburzać ich działanie...

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X