Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób AMD - zwyrodnienie plamki żółtej Wiadomości

Zwyrodnienie plamki żółtej – ryzyko choroby obniżają odpowiednie bakterie jelitowe

© pressmaster - Fotolia.comBadania na myszach wskazują, że istnieje związek pomiędzy florą bakteryjną jelit i ryzykiem zwyrodnienia plamki żółtej.

więcej »

W trosce o seniorów – zdrowie i styl życia

fot. Warsaw PressDziś rusza kolejna edycja kampanii „W trosce o seniorów – zdrowie i styl życia”. Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na schorzenia charakterystyczne dla wieku starszego oraz przedstawienie działań profilaktycznych opóźniających ich proces. Gwiazdą tej edycji kampanii jest aktorka Bożena Dykiel. Senior.pl objął patronat medialny nad tą inicjatywą.

więcej »

Narząd wzroku na emeryturze

© pbombaert - Fotolia.com, OczyPogarszanie się wzroku wraz z wiekiem może mieć różne podłoża. To często genetyka, wpływ innych chorób, ale w dużej mierze także nasze codziennie wybory i profilaktyka. Czy faktycznie pogorszenie wzroku na późne lata to tendencja, której nie można zapobiec?

więcej »

Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) – można go uniknąć dzieki diecie śródziemnomorskiej

Ryba, © Freestocker - Fotolia.com, Dieta śródziemnomorskaTrzeba stosować dietę śródziemnomorską i serwować sobie napoje z kofeiną, bo dzięki temu można obniżyć ryzyko zachorowania na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD).

więcej »

Sprawdź, czy w twojej diecie nie brakuje kwasów omega-3

© Dušan Zidar - Fotolia.comKwasy omega-3 są bardzo niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich niedobory skutkują różnymi dolegliwościami. Sprawdź, czy dotyczą cię niedogodności związane z brakiem omega-3.

więcej »

Niewielka nadwaga też może być groźna

© vladimirfloyd - Fotolia.comCzęsto dokucza ci zgaga? Od pewnego czasu gorzej widzisz? Mocno się pocisz i nie ma to nic wspólnego z upałami? A może bliscy narzekają, że chrapiesz? Wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości mogą mieć jeden wspólny mianownik – nadmiar kilogramów. Razem z lekarzem sprawdziliśmy, jakie mniej oczywiste problemy ze zdrowiem może powodować otyłość.

więcej »

Niezwykłe zastosowania brzoskwiń

© whitestorm - Fotolia.comChoć pełnia sezonu na brzoskwinie przed nami, w warzywniakach i marketach już można dostać te przepyszne owoce. Są powszechnie lubiane i mają wiele zastosowań kulinarnych , bo świetnie nadają się na składniki dżemów, samodzielnie podawana przekąska (np. w syropie) czy dodatek do innych potraw - i to zarówno deserów, jak i mięs. Brzoskwinie mają wiele składników odżywczych i są bardzo zdrowe, poza tym mogą być używane jako „kosmetyki". Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po te owoce.

więcej »

Lek na chorobę Parkinsona uchroni przed zwyrodnieniem plamki żółtej?

© photo-dave - Fotolia.comPacjenci, którzy przyjmują lewodopę (L-DOPA, prekursor dopaminy), są znacznie mniej narażeni na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

©  Andrey Popov - Fotolia.comDziś, 15 października, na całym świecie obchodzony jest Dzień Białej Laski, nazywany także Dniem Niewidomych. W tym roku stowarzyszenia: Retina AMD Polska, Polski Związek Niewidomych oraz Stowarzyszenie AMD zorganizowały konferencję okulistyczną dla pacjentów pt. „Rozproszyć mrok”, na której wybitni lekarze opowiedzieli o takich schorzeniach, jak jaskra, zwyrodnienie plamki związanego z wiekiem (AMD), zaćma czy cukrzycowy obrzęk plamki oraz wskazali możliwości, aby ustrzec się przed utratą widzenia z powodu tych schorzeń.

więcej »

Dieta dla oczu: te produkty mogą uchronić wzrok przed pogorszeniem

fot. collage Senior.plDalekowzroczność, jaskra, zaćma, zmęczenie oczu - to najczęstsze problemy ze zdrowiem oczu ludzi dojrzałych i starszych. Jakkolwiek nie zawsze da się im zapobiec, można znacznie ograniczyć ryzyko ich wystąpienia - potrzebna jest ku temu m. in. odpowiednia dieta. Zobacz, jakie produkty pomogą zadbać o dobry wzrok.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Umierać po ludzku Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X