Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Depresja Wiadomości

Depresja: najnowsze wiadomości

Sport dobrym środkiem na depresję. Nie działa jednak na wszystkich

fot.  Free-Photos z PixabayKolejne badania dowodzą, że regularny wysiłek fizyczny pomaga lepiej się poczuć psychicznie. Może zarówno zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby, jak i złagodzić już doświadczane objawy. Niestety, nie jest to stuprocentowo skuteczny „lek".

więcej »

Nadmierne pocenie się – jak sobie radzić

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comProblem zbytniego pocenia się jest bardzo wstydliwy i przeszkadza w codziennym życiu, dlatego warto osłabić jego objawy. Sprawdź, jak można zmniejszyć ten kłopot.

więcej »

Chcesz się dobrze wysypiać? Musisz... myśleć optymistycznie

© Sven Vietense - Fotolia.comZaburzenia snu odbierają energię i szkodzą zdrowiu na różne sposoby, więc warto zadbać o dobry odpoczynek. Jest na to wiele sposobów, jeden z nich zaś to... pozytywne myślenie.

więcej »

Jak aktywność fizyczna pozwala uchronić się przed depresją

Fot. Rido - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że regularny wysiłek fizyczny poprawia nastrój i osłabia objawy zaburzeń emocjonalnych, teraz dokładniej przyjrzano się oddziaływaniu treningów na zdrowie psychiczne.

więcej »

Ciemna czekolada – jej jedzenie może wpłynąć na niższe ryzyko depresji?

fot.  Alexander Stein z PixabayOsoby jedzące ciemną czekoladę rzadziej doświadczają objawów depresyjnych, wynika z badań. Uczeni zastanawiają się, czy sięganie po ten przysmak daje ochronne skutki przed depresją.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: bylica pospolita na problemy żołądkowe i uspokojenie

fot. Merja Partanen z PixabayBylica pospolita (Artemisia vulgaris) to wieloletnia roślina powszechnie występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Chińczycy od wieków stosują jej suszone liście w termopunkturze, tradycyjnej technice leczenia poprzez oddziaływanie ciepłem na odpowiednie punkty na ciele. Bylica jest też dość powszechnie wykorzystywana jako środek pobudzający trawienie i wspomagający menstruację. Sądzi się, że zioło pomaga również w depresji i łagodzi napięcie.

więcej »

Depresja: niedobór witaminy D ma związek z chorobą

© Es75 - Fotolia.comNowe badania pokazują, że niski poziom witaminy D u osób starszych wiąże się z wyższym ryzykiem depresji.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: nagietek przyspiesza gojenie się ran i leczy infekcje uszu

fot.  Marina Pershina z PixabayNagietek jest powszechnie stosowany w leczeniu drobnych ran, infekcji skóry, użądleń pszczół, oparzeń słonecznych, czy brodawek. Może być też pomocny u pacjentów, którzy przeszli radioterapię.

więcej »

Szczęśliwe dzieciństwo to lepszy na stan zdrowia w wieku dojrzałym

fot. Pexels z PixabayBeztroskie dzieciństwo spędzone pod opieką kochających rodziców czy dziadków to nie tylko miłe wspomnienia w dorosłym życiu, okazuje się, że ma ważny wpływ na stan zdrowia w życiu dojrzałym.

więcej »

Stres i przewlekłe zmęczenie osłabia pamięć jak demencja

fot. Pete Linforth z PixabayOsłabienie pamięci nie musi oznaczać rozwoju problemów poznawczych i demencji, może być skutkiem stresu i przewlekłgo zmęczenia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy