Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Katarakta - Zaćma Wiadomości

Jak widzą Polacy po 55. roku życia? Nie jest dobrze

Fot. luckybusiness - Fotolia.comNiemal 80% osób powyżej 55. roku życia ma wadę wzroku lub chorobę oczu – wynika z najnowszych badań zrealizowanych na zlecenie Vision Express przez IQS Rynek i Opinia. Alarmujące jest to, że aż 55% respondentów nie badało się u specjalisty w ciągu ostatniego roku.

więcej »

NFZ będzie refundował soczewki toryczne dla osób z zaćmą i astygmatyzmem

Fot. Syda Productions - Fotolia.comPacjenci z zaćmą zyskali lepszy dostęp do nowoczesnych soczewek wewnątrzgałkowych. Dzięki staraniom środowiska okulistycznego, weszły w życie zmiany w finansowaniu przez NFZ leczenia zaćmy, które zwiększają dostęp do zabiegu usunięcia zaćmy ze wszczepieniem soczewki torycznej, czyli takiej, która pozwala na jednoczesne usunięcie zaćmy i korekcję astygmatyzmu. Fundusz wprowadził jednak graniczenia – soczewki toryczne będą mogły dostać tylko osoby z zaćmą i astygmatyzmem równym lub przewyższającym dwie dioptrie.

więcej »

Okulary przeciwsłoneczne według Polaka – dobre i tanie?

Fot. Travis - Fotolia.comCzy Polacy wiedzą, na co zwracać uwagę podczas kupowania okularów przeciwsłonecznych? Co jest dla nas najważniejsze przy wyborze? Dla niespełna 50% ankietowanych priorytetem jest cena oraz obecność filtrów UV.

więcej »

Naukowcy zatrzymali proces starzenia się ludzkich komórek

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comOto nowy naukowy hit: uczonym z University of Exeter po raz pierwszy udało się nie tylko powstrzymać, ale i odwrócić proces starzenia się ludzkich komórek.

więcej »

Zaćma – jak skutecznie walczyć z chorobą?

Fot.  jayzynism - Fotolia.comWedług danych Światowej Organizacji Zdrowia zaćma stanowi najczęstszą przyczynę odwracalnej utraty wzroku na świecie. Szacuje się, że na całym świecie cierpi na nią ponad 65 milionów osób. O tym, czym jest zaćma, czy możemy się przed nią skutecznie ochronić i gdzie szukać fachowej pomocy, rozmawiamy z dr n. med. Justyną Badowską – okulistą.

więcej »

O czym warto pamiętać przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

Fot. Maksim Shebeko - Fotolia.comTrwa czas letnich wyprzedaży. W obniżonych cenach można kupić także okulary przeciwsłoneczne. O czym warto pamiętać przy ich zakupie, aby nie uszkodzić wzroku?

więcej »

Pomarańcze uchronią przed utratą wzroku

Fot. Nitr - Fotolia.comWystarczy jeść już jedną pomarańczę dziennie, aby znacznie osłabić ryzyko utraty wzroku z powodu zwyrodnienia plamki żółtej.

więcej »

Wakacje nad morzem – z soczewkami czy okularami?

Fot. Pavel - Fotolia.comOkres wakacyjny dla wielu Polaków kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem. Jak powinny zaplanować taki wyjazd osoby z wadą wzroku? Lepiej spędzić urlop z okularami korekcyjnymi czy soczewkami kontaktowymi?

więcej »

Rodzaje soczewek kontaktowych

Fot. Knut Wiarda - Fotolia.comSoczewki kontaktowe to w wielu przypadkach bardzo komfortowe rozwiązanie. Na co powinniśmy zwracać uwagę i o czym powinniśmy wiedzieć, jeśli po raz pierwszy myślimy o wykorzystaniu tzw. „kontaktów”?

więcej »

Większość Polaków używa okularów przeciwsłonecznych, które nie chronią wzroku

Fot. Maksim Shebeko - Fotolia.comJak wynika z badań, aż 83% Polaków przyznaje, że zdarza się im używać nieodpowiednich okularów przeciwsłonecznych bez filtra. Eksperci alarmują, że noszenie przyciemnianych soczewek bez wysokiej jakości filtrów przynosi efekt przeciwny do zamierzonego – do oczu dociera więcej szkodliwych promieni słonecznych niż bez okularów istotnie zwiększając ryzyko uszkodzenia wzroku.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kosciol.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X