Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Menopauza Wiadomości

Menopauza: najnowsze wiadomości

Menopauza: nadmierna masa ciała to większe ryzyko chorób serca

fot. cocoparisienne from PixabayNadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okresie okołomenopauzalnym jest szczególnie niebezpieczna u kobiet. Ma związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, które są najczęstszą przyczyną śmierci w wymiarze globalnym.

więcej »

Testosteron dla kobiet – poprawia życie seksualne po menopauzie

fot. Marco2811 - Fotolia.comKobiety po menopauzie mogą pozbyć się zaburzeń w sferze seksualnej dzięki testosteronowi, mówią uczeni z Monash University w Melbourne.

więcej »

Samotność i zaburzone relacje osłabiają kości?

fot. Małgorzata Tomczak from PixabayWiele napisano już o negatywnym wpływie izolacji na stan zdrowia. Ustalono np., że osoby żyjące w samotności częściej umierają z powodu chorób serca, zapadają na demencję czy choroby psychiczne. To nie wszystko. Brak towarzystwa ma również wpływ na kości starszych kobiet.

więcej »

Dojrzałe kobiety rzadziej uprawiają seks. Dlaczego tak jest?

fot. Photographee.eu - Fotolia.comWraz z wiekiem życie seksualne kobiet przygasa. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się menopauzę, która wywołuje pewne niekorzystne dla organizmu zmiany fizjologiczne. Powodów jest jednak więcej…

więcej »

Choroby serca częściej rozwijają się u kobiet z rakiem piersi

© Esin Deniz - Fotolia.comKobiety po menopauzie, które chorują na raka piersi, są też znacznie bardziej zagrożone chorobami układu krążenia. To niebezpieczeństwo pozostaje wysokie także po zakończeniu terapii onkologicznej.

więcej »

Menopauza – jej początek jest uwarunkowany genetycznie?

© Mikhail Malyshev - Fotolia.comOgólnie rzecz biorąc, można podać jedynie przedział wiekowy, w którym menopauza rozwija się najczęściej, w oszacowaniu dokładnego czasu wystąpienia klimkaterium u danej kobiety pomoc może rodzinna historia w tym zakresie.

więcej »

„Viagra” dla kobiet zatwierdzona w USA

fot. kai kalhh z PixabayAmerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) właśnie zatwierdziła do sprzedaży kolejny lek dla kobiet, który jest odpowiednikiem słynnej męskiej Viagry.

więcej »

Soja pomocna w zmniejszeniu cholesterolu

Fot. sommai - Fotolia.comZnadujące się w soi białko może zmniejszyć poziom tzw. „złego cholesterolu" we krwi.

więcej »

Tajemnica mocnych kości - wapń i witamina D

© RioPatuca Images - Fotolia.comPrawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. W tym kontekście ważnymi składnikami codziennych posiłków są wapń i witamina D, które pomagają w utrzymaniu silnych i zdrowych kości.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: bób św. Ignacego (Ignatia amara) na objawy depresji

Fot. WikipediaBób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy