Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Stwardnienie rozsiane Wiadomości

Stwardnienie rozsiane: choroba o wielu twarzach

© Dan Race - Fotolia.comMoże zaczynać się niejednoznacznie – zespołem zmęczenia, zaburzeniami wzroku czy niepokojącym drętwieniem kończyn. Choroba dotyka przede wszystkim młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Dziś przypada Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?

więcej »

Niskowęglowodanowa dieta pomoże chorym na cukrzycę typu 1?

Fot. exclusive-design - Fotolia.comDla pacjentów chorych na cukrzycę bardzo ważne jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi, sposób odżywiania się zaś jednym z pomocnych w tym elementów. Nowe badania pokazały, że w przypadku osób zmagających się z cukrzycą typu 1 skuteczna w tym zakresie może być dieta niskowęglowodanowa.

więcej »

Jakie są objawy raka żołądka

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comRak żołądka to jeden z najpowszechniejszych nowotworów, jest na czwartym miejscu najbardziej śmiertelnych chorób tego rodzaju, po raku płuc, wątroby oraz jelita grubego. Poniżej jego najczęstsze objawy.

więcej »

Niskokaloryczna dieta śródziemnomorska może wpływać na geny i przyczyniać się do poprawy zdrowia

© julijadmi - Fotolia.comNowe badanie pokazuje, że bogata w tłuszcze dieta śródziemnomorska, zawierająca orzechy i oliwę z pierwszego tłoczenia, może modyfikować funkcję genów niektórych komórek. Właściwości te powinny pomóc w walce z szeregiem chorób, szczególnie układu krążenia.

więcej »

Tomografia i rezonans: jakie choroby diagnozują?

Fot. zlikovec - Fotolia.comRezonans magnetyczny i tomografia komputerowa, to dwa badania diagnostyczne zaliczane do badań obrazowych. Dzięki nim lekarz może zobaczyć zmiany chorobowe na ekranie komputera. Oba badania są bezbolesne, oba wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Rezonans i tomografia kojarzone są często z wykrywaniem nowotworów i urazów neurologicznych, ale ich możliwości diagnostyczne są znacznie szersze.

więcej »

Ryby uchronią przed stwardnieniem rozsianym?

Fot. nadianb - Fotolia.comRegularne jedzenie ryb może mieć związek z niższym ryzykiem rozwoju stwardnienia rozsianego.

więcej »

Witamina D zmniejsza ryzyko stwardnienia rozsianego?

Fot. animaflora - Fotolia.comLudzie, którzy spędzają więcej czasu na zewnątrz i ci, którzy odznaczają się wyższym poziomem witaminy D, mogą liczyć na niższe ryzyko stwardnienia rozsianego (sclerosis multiplex, SM).

więcej »

Problemy ze słuchem wskaźnikiem rozwoju demencji?

Fot. Birgit Reitz-Hofmann - Fotolia.comNowe badania wskazują, że może istnieć związek pomiędzy kłopotami ze słuchem i rozwojem demencji.
Jak uważają badacze z polikliniki Tor Vergata w Rzymie, częściowa utrata słuchu skutkować może osłabieniem funkcji niektórych obszarów mózgu lub przedwczesne starzenie się określonych regionów mózgu może zaburzać zdolność słyszenia.

więcej »

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego?

Fot. DedMityay - Fotolia.comCo powinniśmy wiedzieć o rezonansie magnetycznym? Kto może bez obaw wykonać takie badanie, a kto powinien go unikać? Jak odpowiednio się do niego przygotować? – z takimi rozterkami borykają się pacjenci zanim trafią do pracowni radiologicznej. Warto zapoznać się z zasadami, które obowiązują przy tym niezwykle ważnym badaniem.

więcej »

Stwardnienie rozsiane – niedobór witaminy D może wskazywać na rozwój choroby

Fot. ralwel - Fotolia.comKobiety, które odznaczają się niedoborem witaminy D, wykazują większe ryzyko zapadnięcia na stawardnienie rozsiane.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ eGospodarka.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X