Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Miażdżyca - cholesterol Wiadomości

Miażdżyca - cholesterol: najnowsze wiadomości

Nie obgryzaj paznokci – grozi ci infekcja

Fot. Lukassek - Fotolia.comObgryzanie paznokci (onychofagia) to nie tylko nawyk, który niszczy wygląd dłoni. Może również prowadzić do infekcji.

więcej »

Późne chodzenie spać nie sprzyja zdrowiu

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comSeniorzy, którzy chodzą spać późną porą i wstają także o nie najwcześniejszych godzinach, wykazują wyższe ryzyko chorób serca i cukrzycy niż ludzie wcześnie zasypiający.

więcej »

Raport globalnego stanu zdrowia: Polska na 41 miejscu

Fot. boldg - Fotolia.comJak wynika z nowego globalnego raportu The Legatum Prosperity Index, w zakresie poziomu opieki zdrowotnej i stanu zdrowia obywateli Polska zajmuje 41 miejsce.

więcej »

Już dwie minuty aktywności fizycznej pomagają zachować zdrowie

Fot. Halfpoint - Fotolia.comRekomendacje dotyczące ćwiczeń nie są zbyt wygórowane, ale ciągle niewielu ludzi je wypełnia. Dla nich wszystkich mamy jednak pewne dobre wiadomości - wystarczy kilka minut wysiłku, by zyskać ważne korzyści dla zdrowia.

więcej »

Dlaczego nadwaga sama w sobie jest groźna dla zdrowia

Fot. izida1991 - Fotolia.comNadmiar tkanki tłuszczowej skutkuje takimi zmianami w organizmie, ktore prowadzą do zwiększenia ciśnienia krwi, nadmiaru cholesterolu i innych zjawisk, które z kolei oznaczają wyższe ryzyko poważnych chorób. Okazuje się jednak, że nadwaga sama w sobie, bez tych dodatkowych czynników ma związek z problemami zdrowotnymi.

więcej »

Zagrożenie cukrzycą: słodkie napoje sprzyjają chorobie bardziej niż inne dosładzane produkty

Fot. Hayati Kayhan - Fotolia.comJuż kilka badań dowiodło, że serwowanie sobie słodkich napojów zwiększa ryzyko zaburzeń metabolicznych i cukrzycy. Kolejne testy dowodzą, że napoje te są szczególnie niekorzystne dla naszego organizmu.

więcej »

Cukrzyca musi być traktowana wieloaspektowo

Fot. Kwangmoo - Fotolia.comCukrzyca to nie problem podwyższonego stężenia glukozy we krwi - to kwestia złożonych zaburzeń metabolicznych, które, o ile nie będą skutecznie korygowane, prowadzą do kalectwa w postaci: ślepoty, amputacji, konieczności dializoterapii, zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia układu nerwowego. Cukrzyca jest również problemem społecznym, osobistą tragedią chorych, dotkniętych powikłaniami, a także ich rodzin – mówi prof. Krzysztof Strojek, Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diabetologii.

więcej »

Chcesz schudnąć? Samodzielnie gotuj sobie posiłki

Fot. goodluz - Fotolia.comWspółczesny styl życia skłania do niezbyt zdrowych wyborów dietetycznych, bo pośpiech sprawia, że coraz częściej sięgamy po gotowe produkty lub jemy „na mieście", a to sprzyja nadwadze. Jeśli chcesz schudnąć, zacznij samodzielnie przygotowywać posiłki.

więcej »

Nadmierne pocenie się – jakie dolegliwości je powodują

Fot. Victor Koldunov - Fotolia.comNadmierne pocenie się to dość powszechna dolegliwość, która może dotyczyć całego ciała lub też wybranych jego części. Dolegliwość może wynikać z predyspozycji genetycznych, być efektem stosowania określonych leków lub też świadczyć o jakimś problemie zdrowotnym.

więcej »

Jak choroby dziąseł wpływają na ciśnienie krwi

Fot. vkara - Fotolia.comZ badań wynika, że choroby dziąseł mogą zaburzać leczenie nadciśnienia tętniczego.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X