Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Miażdżyca - cholesterol Wiadomości

Olej kokosowy zmniejszy ryzyko chorób serca?

Fot. pilipphoto - Fotolia.comW ostatnim czasie olej kokosowy stał się dietetycznym hitem. Jest coraz powszechniej promowany, a wskaźniki jego sprzedaży rosną. Okazuje się, że może mieć dobry wpływ na stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, pomimo tego, że zawiera duże ilości tłuszczów nasyconych.

więcej »

Hipercholesterolemia rodzinna: pierwszym objawem może być zawał

Fot. designer491 - Fotolia.comNie boli, nie daje objawów a może doprowadzić do rozwoju miażdżycy, przedwczesnych zawałów serca, czy udarów mózgu. Tak właśnie wygląda hipercholesterolemia rodzinna. Na chorobę cierpi wielu Polaków, bo aż jedna na 250 osób.

więcej »

Lek na cukrzycę skuteczny też przy chorobie Alzheimera

Fot. cassis - Fotolia.comLek opracowany w celu walki z cukrzycą może pomóc w osłabieniu rozwoju choroby Alzheimera.

więcej »

Jak brak seksu wpływa na organizm

Fot. Rido - Fotolia.comŻycie seksualne oddziałuje nie tylko na nasz stan emocjonalny i relacje z partnerem, ale ma także istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zobacz, jak ciało reaguje na wstrzemięźliwość seksualną.

więcej »

Grzybica paznokci – jakie są objawy, jak uniknąć infekcji

Fot. nataba - Fotolia.comGrzybica to jedna z najczęstszch chorób paznokci, ale nie każdy problem z paznokciami jest spowodowany przez grzyby, pewne inne zaburzenia dają podobne objawy, np. łuszczyca. Trzeba skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę - stosowanie środków na grzybicę, podczas gdy w istocie obecna jest inna choroba, może pogorszyć objawy.

więcej »

Jak dobrze zadbać o zęby

Fot. DenisProduction.com - Fotolia.comJeśli chcesz się cieszyć zdrowym i ładnym uśmiechem, musisz odpowiednio zadbać o zęby. I nie chodzi tu jedynie o estetykę, zdrowie jamy ustnej ma bowiem związek z ogólnym stanem zdrowia. Niektóre choroby układu krążenia czy cukrzyca zwiększają ryzyko chorób jamy ustnej i odwrotnie - problemy z zębami czy dziąsłami przekładają się na prawdopodobieństwo wystąpienia innych chorób.

więcej »

Przyjaźń może chronić przed cukrzycą?

Fot. seventyfour - Fotolia.comNowe badania wykazały, że osoby samotne cechują się wyższym ryzykiem cukrzycy typu 2 niż ludzie o bogatszym życiu towarzyskim. Uzyskane wyniki nie oznaczają jednak, że bogate życie towarzyskie chroni przed cukrzycą.

więcej »

Święta – ciężki czas dla cukrzyków

Fot. urbans78 - Fotolia.comApetyczne smażone karpie, pachnąca kapusta, bajecznie słodkie makowce – Boże Narodzenie to ogromne wyzwanie dla osób cierpiących na cukrzycę. Jak przetrwać święta bez uszczerbku na zdrowiu?

więcej »

Operacje bariatryczne pomagają chorym na cukrzycę

Fot. s4svisuals - Fotolia.comBariatria jest dziedziną medycyny, która rozwija się bardzo dynamicznie. Operacyjne leczenie otyłości jest wskazane nie tylko tylko ze względu na walkę z nadmiernymi kilogramami, ale również wtedy, kiedy występuje groźne powikłanie otyłości, jakim jest cukrzyca. Podczas jej leczenia bardzo ważne jest zmniejszenie masy cała, co może zapewnić zabieg chirurgiczny, jednak bez wysiłku ze strony pacjenta nie przyniesie on oczekiwanych efektów.

więcej »

Otyłość bardziej szkodliwa niż sądzono

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X