Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Miażdżyca - cholesterol Wiadomości

Miażdżyca - cholesterol: najnowsze wiadomości

Wszystko co musisz wiedzieć o miażdżycy: przyczyny, objawy, leczenie

Fot. teguhjatipras - Fotolia.comMiażdżyca jest chorobą tętnic, na którą szczególnie narażone są osoby po 50. roku życia. Przyczyną schorzenia jest głównie niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, otyłość, cukrzyca oraz palenie tytoniu. Nieleczona bywa przyczyną zawału serca, udaru mózgu oraz amputacji kończyn dolnych. Jak leczyć miażdżycę oraz zapobiec niebezpiecznym powikłaniom?

więcej »

Nowszy test na cukrzycę nie tak skuteczny

Fot. jarun011 - Fotolia.comNowy powszechnie używany test może nie wykryć cukrzycy, test starszy jest skuteczniejszy w tym zakresie, wynika z amerykańskich badań.

więcej »

Cholesterol – czy szkodzi zdrowiu?

Fot. airborne77 - Fotolia.comJest przyczyną chorób serca, gdy występuje w nadmiarze. Problemy zdrowotne pojawiają się także przy jego deficycie. Cholesterol jest niezbędny dla organizmu. Potrzebujemy go do syntezy hormonów, witaminy D i produkcji kwasów żółciowych.

więcej »

Depresja sprzyja udarom

Fot. peterschreiber.media - Fotolia.comOsoby, które zmagają się z objawami depresji, są bardziej zagrożone udarem niedokrwiennym.

więcej »

POChP: coraz więcej niepalących pacjentów. Wszystkiemu winne zanieczyszczenia

Fot. koldunova_anna - Fotolia.comPrzewlekła obrutacyjna choroba płuc to problem kojarzony z paleniem papierosów, okazuje się jednak, że wśród pacjentów jest coraz więcej ludzi, którzy nie sięgali po papierosy, a za rozwój tej choroby częściej odpowiadają zanieczyszczenia.

więcej »

Co jeść, by obniżyć cholesterol

Fot. makaule - Fotolia.comW niektórych przypadkach konieczne jest zażywanie leków, by obniżyć poziom cholesterolu, warto jednak pamiętać, że niektóre składniki dietetyczne także mają takie właściwości.

więcej »

Dlaczego wyniki lipidogramu są tak ważne?

Fot. Henrik Dolle - Fotolia.comZmiany stłuszczeniowe w naczyniach krwionośnych można stwierdzić już u 2-latków, a z wiekiem odkładanie złogów cholesterolowych nasila się. Zaburzenia przemian lipidów są najczęstszym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Wykryć je może oznaczenie lipidogramu (profilu lipidowego) tj. cholesterolu całkowitego, jego frakcji i trójglicerydów.

więcej »

Operacja bariatryczna. I co potem?

Fot. gpointstudio - Fotolia.comZabieg bariatryczny to jedno skuteczne postępowanie w walce z otyłością. Jak w przypadku niektórych innych sposobów utraty na wadze jednak, część poprzedniej wagi pacjent łatwo odzyskuje. Co robić, by nie zaprzepaścić efektów utraty nadmiaru kilogramów?

więcej »

Te ćwiczenia są najskuteczniejsze w profilaktyce cukrzycy

Fot. carballo - Fotolia.comAktywność fizyczna, która wzmacnia mięśnie, jest najskuteczniejsza w ochronie przed cukrzycą.

więcej »

Utrzymuj niższe ciśnienie krwi – uchronisz się przed demencją

Fot. Dan Race - Fotolia.comDbanie o odpowiedni poziom ciśnienia krwi przekłada się na ryzyko rozwoju demencji - odpowiednio niski jego poziom daje profilaktyczny skutek.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy