Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Miażdżyca - cholesterol Wiadomości

Dostarcz sobie potas – ochronisz serce

Fot. photka - Fotolia.comPamietaj, żeby twój jadłospis zawierał produkty o odpowiedniej dawce potasu - dzięki temu możesz uchronić się przed różnorodnymi chorobami, w tym przed chorobami serca.

więcej »

Nie unikaj tłuszczu – sprawdź, jaki jego rodzaj jest ci potrzebny

Fot. Nadiia - Fotolia.comNa określenie „tłuszcz" składają się i dobre, i niekorzystne dla zdrowia substancje, nie można więc ich wszystkich „wrzucać do jednego worka". Sprawdź, jakie tłuszcze warto jeść i dlaczego są niezbędne, a jakich koniecznie unikać, bo organizm ucierpi z ich powodu.

więcej »

Wygląd moczu a choroby – co o zdrowiu można wyczytać z uryny

Fot. Chamaiporn - Fotolia.comMocz - jego kolor i zapach - daje określone informacje o stanie naszego organizmu. Dzięki takiej prostej obserwacji możesz szybko zaradzić problemom, z jakimi zmaga się organizm lub uchronić się przed dalszym rozwojem jakiejś poważnej choroby.

więcej »

Jedz śniadanie, albo zachorujesz na serce

Fot. whitestorm - Fotolia.comNie rezygnuj ze śniadania, nawet gdy rano się śpieszysz - pierwszy posiłek nie tylko daje energię na początek dnia i „budzi" organizm, ale też może mieć wpływ na niższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

więcej »

Wystarczy utrzymywać stałą wagę, by zmniejszyć ryzyko cukrzycy

Fot. 9dreamstudio - Fotolia.comJeśli mimo upływu lat, pilnujesz wagi i nie zyskujesz kolejnych kilogramów, masz większe sznase na ochronę przed cukrzycą.

więcej »

Choroby serca zabijają najczęściej – jak zmniejszyć ryzyko

Fot. McCarony - Fotolia.comJak podaje Światowa Federacja Serca, każdego roku na całym świecie z powodu chorob sercowo-naczyniowych umiera około 17,7 miliona ludzi. Oznacza to, że wspomniane choroby odpowiadają za 31 proc. wszystkich zgonów.

więcej »

Czynniki ryzyka demencji – czy można uchronić się przed chorobą?

© pololia - Fotolia.comWielu ludzi w starszym wieku obawia się demencji, bo choroba oznacza kłopoty z samodzielnym funkcjonowaniem i odbiera niezależność. Demencja wiąże się ze starzeniem się, ale nie oznacza to, że każdy w pewnym wieku musi na nią zachorować. Właściwie, okazuje się, że jednemu na trzy przypadki otępienia można by zapobiec.

więcej »

Nadgodziny wywołują choroby serca

Fot. pressmaster - Fotolia.comJeśli pracujesz po godzinach, narażasz się na większe ryzyko chorób serca, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie The Lancet.

więcej »

Ta witamina jest potrzebna, żeby mieć erekcję

Fot. Alexey Achepovsky - Fotolia.comNiski poziom witaminy D może być przyczyną zaburzeń erekcji.

więcej »

Obniżony poziom testosteronu – jakie są objawy?

Fot. ghazii - Fotolia.comTestosteron jest wytwarzany w organizmie mężczyzn przez jądra. Hormon w najwyższym stopniu wpływa na wygląd mężczyzny i jego rozwój seksualny. Stymuluje produkcję plemników, a także ma udział w tworzeniu masy mięśniowej i kostnej. Jednak produkcja testosteronu spada wraz z wiekiem, aż to może oznaczać zarówno zmiany wyglądu, jak i pewne problemy z dotychczasowym funkcjonowaniem oraz kłopoty zdrowotne. Sprawdź, jakie są objawy znacznego zmniejszenia ilości tego hormonu w ciele.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X