Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Grypa Wiadomości

Grypa: najnowsze wiadomości

Dlaczego problemy ze snem przekładają się na choroby serca

fot.  Free-Photos z PixabayUczeni postanowili sprawdzić, czy genetyczne związane z bezsennością mają też wpływ na wyższe zagrożenie chorobami serca i udarem mózgu.

więcej »

Wczesna menopauza oznacza wyższe zagrożenie chorobami serca

Fot. igorkol_ter - Fotolia.comW przypadku kobiet, u których menopauza rozpoczęła się przed pięćdziesiątym rokiem życia, choroby serca stanowią częstsze zagrożenie.

więcej »

Brak równowagi między pracą i domem zagraża zdrowiu serca

fot. mikegi z PixabayW nowym badaniu sprawdzono, jaki wpływ ma na stan zdrowia niemożność pogodzenia obowiązków zawodowych i domowych. Okazuje się, że skutkuje to stresem, a później zagrożeniem dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

więcej »

Wypadają ci włosy? Być może to wina zanieczyszczenia powietrza

fot. kalhh z PixabayEkspozycja na zanieczyszczenia powietrza, na tzw. pył zwieszony (PM), ma związek z wypadaniem włosów u ludzi.

więcej »

Aktywność fizyczna szczególnie potrzebna seniorom z chorobami serca

fot. Mabel Amber, still incognito... z PixabayKażdy chyba już wie, że regularny wysłek fizyczny jest niezbędny dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Niektóre grupy jednak zyskują wyjątkowe korzyści z ćwiczeń - do nich należą m. in. starsze osoby z dolegliwościami sercowymi.

więcej »

Nadciśnienie może mieć związek z rakiem piersi

Fot. vchalup - Fotolia.comZidentyfikowano pewne mechanizmy leżące u podstaw nadciśnienia i nowotworu piersi. Choroby te mogą być powiązane.

więcej »

Długość snu szczególnie istotna dla osób z nadciśnieniem i cukrzycą

fot. Pexels z PixabayW przypadku osób cierpiących na nadciśnienie lub cukrzycę długość snu jest szczególnie istotny wskaźnikiem zagrożenia zdrowia i życia.

więcej »

Jak zmiany klimatyczne niszczą nasze zdrowie

fot. engin akyurt z PixabayŚwiatowa Organizacja Zdrowia szacuje, że jedynie z powodu zmian klimatycznych do 2030 co roku życie straci dodatkowo 250 tysięcy ludzi. Dojdzie do tego w związku z kilkoma czynnikami, takimi jak migracje i zwiazane z nimi kryzysy humanitarne oraz choroby wywoływane falą upałów.

więcej »

Choroby zębów i dziąseł sprzyjają nadciśnieniu

fot.  JOSEPH SHOHMELIAN z PixabayProblemy z dziąsłami mogą oznaczać podwyższenie ciśnienia krwi. Zdrowie jamy ustnej przekłada się na stan zdrowia całego organizmu.

więcej »

Jeśli szybko się męczysz, uważaj zwłaszcza na serce

fot.  Gerd Altmann z PixabayOsoby, które odznaczają się znacznie podwyższonym ryzykiem sercowo-naczyniowym, szybciej się męczą. Taki związek jest szczególnie silny wśród osób otyłych i cechujących się nadciśnieniem

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Oferty pracy