Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Hemoroidy Wiadomości

Hemoroidy: najnowsze wiadomości

Dieta bogata w błonnik może uchronić przed najpoważniejszymi chorobami

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comSposób odżywiania się bogaty w błonnik może pomóc uchronić się przed powszechnymi zagrażającymi życiu chorobami, takimi, jak udar czy nowotwór.

więcej »

Oto, dlaczego nie możesz schudnąć – odpowiedzialne są bakterie w jelitach

Fot. pixeljack - Fotolia.comWielu ludzi z nadwagą i otyłością, pomimo wysiłków, nie może schudnąć. Okazuje się, że może to wynikać z zaburzeń w mikroflorze jelitowej.

więcej »

Wzdęcia – 8 najczęstszych powodów

Fot. pathdoc - Fotolia.comWzdęcia zwykle są spowodowane nadmiernym wytwarzaniem gazu lub zaburzeniami ruchu mięśni układu pokarmowego - występuje wówczas obrzęk okolic brzucha po jedzeniu, co powoduje dyskomfort i ból.

więcej »

Te produkty sprawią, że szybciej można się najeść i dłużej zachować uczucie sytości

Fot. whitelook - Fotolia.comNiektóre posiłki sprawiają, że szybko się najadamy, a innych trzeba zjeść znacznie więcej, żeby uzyskać uczcie sytości. Co więcej, po zjedzeniu pewnych produktów przez dłuższy czas czujemy się nasyceni, a w przypadku innych dość szybko powraca głód. Co oczywiste, ma to istotne znaczenie dla diety i utrzymania prawidłowej wagi. Sprawdź więc, co jeść, by się nie przejadać i nie być głodnym tuż po posiłku.

więcej »

Co jeść w przypadku zaparć

Fot. gmstockstudio - Fotolia.comZaparcia mogą być spowodowane chorobą, ale nierzadko wywołuje je też dieta. Ogólnie rzecz biorąc, aby układ pokarmowy dobrze działał, trzeba się odpowiednio odżywiać, w tym dostarczać sobie błonnik. Sprawdź, co warto sobie jeść, by pozbyć się zaparć.

więcej »

Dieta a stany zapalne – po jakie składniki warto sięgać

Fot. anaumenko - Fotolia.comWielu ludzi zmaga się z przewlekłymi stanami zapalnymi, które mogą prowadzić do niebezpiecznych chorób. Odpowiednia dieta jednak pomaga osłabić to zjawisko.

więcej »

Czy da się jeść fast food nieco zdrowiej?

Fot. fedorovacz - Fotolia.comWszyscy wiemy, że fast food nie powinien znajdować się w naszym jadłospisie, ale trudno się bez niego obejść, szczególnie, gdy się spieszymy, jesteśmy w podróży, czy po prostu już nauczyliśmy się jeść dania tego rodzaju i zwyczajnie nam ich brakuje. Nie jest łatwo zupełnie zrezygnować z takiego jedzenia, można jednak ograniczyć jego niezbyt dobry wpływ na nasz organizm.

więcej »

Co jeść przy cukrzycy?

Fot. Daniel Vincek - Fotolia.comJeśli chorujesz na cukrzycę, musisz przestrzegać zestawu reguł, by móc dobrze funkcjonować. Jedną z ważniejszych jest ta dotyczące sposobu odżywiania się. Sprawdź, co warto sobie serwować, gdy jest się diabetykiem.

więcej »

Junk food („śmieciowe jedzenie”) zwiększa ryzyko raka

Fot. volff - Fotolia.comSerwowanie sobie tak zwanego „śmieciowego jedzenia" oznacza wyższe zagrożenie nowotworami, ostrzegają francuscy i brazylijscy uczeni.

więcej »

Najlepszy sposób na mycie jabłek – oczyść je tak, a będą najzdrowsze

Fot. rodimovpavel - Fotolia.comZazwyczaj myjemy jabłka pod bieżącą wodą i wycieramy ściereczką. Niektórzy jedzą te owoce tylko po obraniu ze skóry. Istnieje jednak inny, lepszy sposób na ich oczyszczenie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Hospicja.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy