Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Hemoroidy Wiadomości

Hemoroidy: najnowsze wiadomości

Oto, dlaczego potrzeba w diecie błonnika

Fot. Yulia Furman - Fotolia.comW twoim codziennym jadłospisie nie powinno brakować błonnika. Regularnie go sobie dostarczaj, a lepiej się poczujesz.

więcej »

Niewydolność serca – pomoc może odpowiednia dieta

Fot. thodonal - Fotolia.comPacjenci z niewydolnością serca powinni stosować dietę bogatą w błonnik. Jak wynika z badań, zdrowe jelita mogą zmniejszyć ryzyko śmierci lub konieczność przeszczepu serca.

więcej »

Zaparcia. Nie lekceważ ich - to może być poważna choroba

Fot. princeoflove - Fotolia.comZaparcia to jedne z najczęściej występujących dolegliwości układu pokarmowego. Szacuje się, że problem dotyczy niemal 30 proc. populacji (ok. 13 proc. w Polsce), a częstotliwość ich występowania nasila się po 65. roku życia. Zaparcia to wstydliwa dolegliwość, która często jest bagatelizowana, należy jednak pamiętać, że może ona stanowić objaw wielu niebezpiecznych chorób np. przewlekłego niedokrwienia jelit, cukrzycy czy nawet nowotworów jelita grubego. W jaki sposób uchronić się przed zaparciami i co robić, kiedy zauważymy u siebie występowanie tej dolegliwości?

więcej »

Styl życia może chronić serce i naczynia krwionośne

Fot. thodonal - Fotolia.comChoroby serca to najczęstsza przyczyna śmierci na całym świecie. Ponad jedna trzecia wszystkich zgonów jest nimi spowodowana. Tymczasem znacznej części tych dolegliwości można by zapobiec dzięki odpowiedniemu stylowi życia.

więcej »

Niewłaściwa dieta odpowiada za jedną na pięć śmierci?

Fot. anaumenko - Fotolia.comWiele chorób rozwija się z powodu nieodpowiedniej diety, alarmują uczeni. Okazuje się, że błędy w odżywianiu odpowiadają za jedną piątą zgonów w wymiarze globalnym.

więcej »

Dieta bogata w błonnik pomaga walczyć z czerniakiem

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comDieta, która obfituje w błonnik, pomaga zachować bogatą florę jelitową, a ta z kolei wywołuje silniejszą odpowiedź na leczenie w przypadku złośliwego raka skóry.

więcej »

Dieta bogata w błonnik może uchronić przed najpoważniejszymi chorobami

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comSposób odżywiania się bogaty w błonnik może pomóc uchronić się przed powszechnymi zagrażającymi życiu chorobami, takimi, jak udar czy nowotwór.

więcej »

Oto, dlaczego nie możesz schudnąć – odpowiedzialne są bakterie w jelitach

Fot. pixeljack - Fotolia.comWielu ludzi z nadwagą i otyłością, pomimo wysiłków, nie może schudnąć. Okazuje się, że może to wynikać z zaburzeń w mikroflorze jelitowej.

więcej »

Wzdęcia – 8 najczęstszych powodów

Fot. pathdoc - Fotolia.comWzdęcia zwykle są spowodowane nadmiernym wytwarzaniem gazu lub zaburzeniami ruchu mięśni układu pokarmowego - występuje wówczas obrzęk okolic brzucha po jedzeniu, co powoduje dyskomfort i ból.

więcej »

Te produkty sprawią, że szybciej można się najeść i dłużej zachować uczucie sytości

Fot. whitelook - Fotolia.comNiektóre posiłki sprawiają, że szybko się najadamy, a innych trzeba zjeść znacznie więcej, żeby uzyskać uczcie sytości. Co więcej, po zjedzeniu pewnych produktów przez dłuższy czas czujemy się nasyceni, a w przypadku innych dość szybko powraca głód. Co oczywiste, ma to istotne znaczenie dla diety i utrzymania prawidłowej wagi. Sprawdź więc, co jeść, by się nie przejadać i nie być głodnym tuż po posiłku.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy