Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Choroba Alzheimera: najnowsze wiadomości

Nowy lek pomoże odwrócić utratę pamięci w starszym wieku?

Fot. freshidea - Fotolia.comNowy eksperymentalny lek poprawia stan chorych komórek mózgowych, co może zatrzymać osłabienie pamięci i inne zaburzenia rozwijające się wraz z wiekiem.

więcej »

Skąd się bierze depresja? Być może z jelit

Fot. natali_mis - Fotolia.comMikroorganizmy w mikrobiomie jelitowym pełnią bardzo istotne role, współodpowiadają m. in. za skuteczność układu immunologicznego poprzez udział w wytwarzaniu witamin, związków przeciwzapalnych, a także substancji, które wpływają na mózg.

więcej »

Mózg kobiet starzeje się wolniej?

Fot. Bulat - Fotolia.comKobiece mózgi wydają się być o kilka lat młodsze niż mózgi ich metrykalnych rówieśników-mężczyzn.

więcej »

Ostrożnie z tłuszczem – może odpowiadać za nowotwory i chorobę Alzheimera

Fot. Dmitrii - Fotolia.comTłuszcz w diecie jest niezbędny, ale jedne jego rodzaje są dobre dla naszego organizmu, a inne poważnie mu zagrażają. Eksperci ostrzegają, że określone formy tłuszczu sprzyjają wielu różnym chorobom.

więcej »

Bezdech senny może zaburzać pamięć

Fot. Howard - Fotolia.comOsoby, które cierpią na bezdech senny, nie tylko zmagają się ze zmęczeniem, ale mogą też doświadczać większych kłopotów z pamięcią.

więcej »

Prozdrowotna wartość spokoju i przyjaźni – chronią przed demencją

Fot. pressmaster - Fotolia.com„Tylko spokój nas może uratować". Przynajmniej przed demencją. A właściwie nie tylko to, bo także pielęgnowanie przyjaźni chroni nas przed otępieniem.

więcej »

Obniżenie ciśnienia pomaga uchronić się przed demencją?

Fot. Azat - Fotolia.comZnaczne obniżenie ciśnienia krwi może być skutecznym sposobem na zachowanie pełni zdolności poznawczych w starszym wieku.

więcej »

Bakterie odpowiedzialne za choroby przyzębia czynnikiem ryzyka choroby Alzheimera?

Fot. pictworks - Fotolia.comOto kolejny argument za tym, by troszczyć się o zdrowie dziąseł. Bakterie odpowiedzialne za rozwój paradontozy mogą przyśpieszyć rozwój alzheimera – wynika z badań amerykańskich naukowców.

więcej »

Jak niedobór snu skutkuje Alzheimerem

Fot. motortion - Fotolia.comJeśli niedosypiasz, znacznie bardziej narażasz się na szybszy rozwój demencji. Niedostateczna ilość snu oznacza wzrost poziomu związanego z rozwojem otępienia białka o nazwie tau.

więcej »

Jak emocje wpływaja na poziom stanów zapalnych w organizmie

Fot. vegefox.com - Fotolia.comProblemy ze zdrowie fizycznym oznaczają zwykle częstsze kłopoty na poziomie psychicznym, ale jednocześnie nasz stan emocjonalny nie pozostaje bez wpływu na ciało. Okazuje się, że minorowy nastrój sprzyja stanom zapalnym.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Oferty pracy