Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Choroba Alzheimera: najnowsze wiadomości

„Epidemia” demencji na świecie

Fot. goanovi - Fotolia.comW ciągu ostatniego ćwierćwiecza ilość przypadków demencji wzrosła ponad dwukrotnie. Obecnie choroba stanowi piątą główną przyczynę śmierci i przewiduje się, że będzie coraz poważniejszym problemem ze względu na starzenie się wielu społeczeństw na całym świecie.

więcej »

Orzechy laskowe pomogą zachować zdrowie i młody wygląd

Fot. kvladimirv - Fotolia.comWarto dodać do codziennego menu orzechy laskowe - działają korzystnie w wielu obszarach: pozwolą zachować młody wygląd skóry, moga poprawić sen i uchronić przed rozmaitymi chorobami.

więcej »

Jak ubytek słuchu wpływa na depresję i demencję

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comUbytek słuchu to nie tylko dyskomfort w codziennym życiu i konieczność proszenia o powtórzenie słów wypowiadanych przez innych - okazuje się, że problemy ze słyszeniem oznaczają wyższe ryzyko także innych poważnych dolegliwości, w tym zaburzeń poznawczych i depresji.

więcej »

Szybka diagnoza choroby Parkinsona jest możliwa

Fot. GiroScience - Fotolia.comJak wynika z niemieckich badań, możliwa jest szybka diagnoza choroby Parkinsona.

więcej »

Choroby płuc sprzyjają demencji?

Fot. magicmine - Fotolia.comPrzebycie choroby płuc ma związek z wyższym ryzykiem demencji – ostrzegają pracownicy Uniwersytetu Minnesoty.

więcej »

Wirus odpowiedzialny za opryszczkę sprzyja rozwojowi Alzheimera?

Fot. fotoliaxrender - Fotolia.comWirus typu herpes, czyli ten, który odpowiada za powstawanie powszechnej u wielu ludzi opryszczki, może przyczyniać się także do rozwoju choroby Alzheimera, uważają uczeni.

więcej »

Samotność niszczy mózg

Fot. Monkey Business - Fotolia.comSamotność niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne. Testy wykazały, że odizolowanie wiąże się ze znaczącymi negatywnymi zmianami w mózgu.

więcej »

Wskaźnik masy ciała a długowieczność – BMI ma silny związek z szansami na sędziwy wiek

Fot. designer491 - Fotolia.comWskaźnik masy ciała (Body MasssIndex, BMI) jest silnie związany z poziomem zagrożenia śmiercią z jakiejkolwiek przyczyny. Nowe brytyjskie badania pozwoliły na określenie, jaka jest relacja pomiędzy BMI i niebezpieczeństwem wcześniejszego zgonu.

więcej »

Lek na cukrzycę spowalnia rozwój choroby Alzheimera

Fot. freshidea - Fotolia.comCiągle nie dysponujemy lekiem, który pozwoliłby powstrzymać rozwój choroby Alzheimera, dostępne działania terapeutyczne mogą jedynie osłabić nieco nasilenie objawów. Teraz odkryto, że środek stosowany na cukrzycę hamuje postęp demencji.

więcej »

Samotność prowadzi do demencji

Fot. Rido - Fotolia.comKolejne badania potwierdzają, że samotność destrukcyjnie wpływa na stan zdrowia - poczucie izolacji zwiększa ryzyko demencji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X