Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Niepokój wskazuje na wysokie ryzyko rozwoju Alzheimera?

Fot. highwaystarz - Fotolia.comOdczuwanie niepokoju to obecnie niemal signum temporis, w przypadku ludzi w starszym wieku może być nie tylko wynikiem określonej osobowości czy życiowych problemów, ale wczesnym wskaźnikiem choroby Alzheimera.

więcej »

Te objawy wskazują, że w twojej diecie brakuje tłuszczu

Fot. anaumenko - Fotolia.comWielu ludzi ciągle uważa, że zdrowa dieta to taka, która zawiera niewielkie ilości tłuszczów, tymczasem to składniki niezbędne, a ich nadmierne ograniczenie zaburza funkcjonowanie organizmu i może skutkować pewnymi problemami estetycznymi, a także medycznymi. Warto pamiętać, że jedne tłuszcze są zdrowe, a inne - nie, ale nie można eliminować tego składnika z diety zupełnie. Poniższe objawy wskazują, że nie dostarczasz sobie odpowiedniej jego ilości.

więcej »

Lek na cukrzycę skuteczny też przy chorobie Alzheimera

Fot. cassis - Fotolia.comLek opracowany w celu walki z cukrzycą może pomóc w osłabieniu rozwoju choroby Alzheimera.

więcej »

Prosty sposób na lepszą pamięć: głośne czytanie

Fot. Tim - Fotolia.comJeśli zauważasz, że trudniej ci zapamiętać listę zakupów czy drobne sprawy do załatwienia, wypróbuj prostej i skutecznej metody na lepszą pamięć - wystarczy czytać na głos, by potem bez problemu móc sięgnąć do naszego umysłu po nabyte wiadomości.

więcej »

Brak snu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJeśli ciągle nie dosypiasz, grozi ci choroba Alzheimera. Chroniczny brak dobrego odpoczynku nocnego wiąże się ze wzrostem ilości białka charakterystycznego dla rozwoju tej choroby.

więcej »

Zielone warzywa liściaste pomagają zachować dobrą pamięć na starość

© fotofabrika - Fotolia.comJedzenie liściastych warzyw zielonych może pomóc w zapobieganiu demencji.

więcej »

Przyjaźń może chronić przed cukrzycą?

Fot. seventyfour - Fotolia.comNowe badania wykazały, że osoby samotne cechują się wyższym ryzykiem cukrzycy typu 2 niż ludzie o bogatszym życiu towarzyskim. Uzyskane wyniki nie oznaczają jednak, że bogate życie towarzyskie chroni przed cukrzycą.

więcej »

Cholina w walce z chorobą Alzheimera?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comCholina to wciąż zbyt mało znana substancja, która ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Ten składnik odżywczy wpływa na człowieka już od momentu poczęcia, kształtując jego rozwój przez całe życie. Może wpływać m.in. na obniżenie ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Czym dokładnie jest cholina i dlaczego jej suplementacja jest tak ważna? O tym zagadnieniu 14 grudnia dyskutowano w Warszawie podczas interdyscyplinarnego posiedzenia zespołu ekspertów.

więcej »

Problemy ze słuchem wskaźnikiem rozwoju demencji?

Fot. Birgit Reitz-Hofmann - Fotolia.comNowe badania wskazują, że może istnieć związek pomiędzy kłopotami ze słuchem i rozwojem demencji.
Jak uważają badacze z polikliniki Tor Vergata w Rzymie, częściowa utrata słuchu skutkować może osłabieniem funkcji niektórych obszarów mózgu lub przedwczesne starzenie się określonych regionów mózgu może zaburzać zdolność słyszenia.

więcej »

Małżeństwo chroni przed demencją

Fot. rock_the_stock - Fotolia.comMałżeństwo stanowi „ochronę" przed samotnością, ale też może mieć profilaktyczny wpływ na różne choroby, np. choroby neurodegradacyjne.

więcej »



 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X