Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Jak alkohol sprzyja demencji

© Africa Studio - Fotolia.comJeśli pijesz dużo alkoholu i robisz to dość często, znacznie bardziej narażasz się na problemy z pamięcią i demencję.

więcej »

Wydłuża się zalecany czas snu – wszystko dlatego, że zdobywamy dużo informacji

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWedług ekspertów, powinniśmy spać średnio 8,5 godziny na dobę. To dłużej niż dotychczasowe rekomendacje. Okazuje się, że otrzymujemy tak dużo informacji w ciągu dnia i niełatwo zasypiamy, dlatego potrzebujemy dłuższego odpoczynku.

więcej »

Samotność prowadzi do wielu chorób – demencji, problemów z sercem i innych

Fot. Solarisys - Fotolia.comSamotnośc to prawdziwa plaga współczesnego świata. Choć nowe technologie pozwalają na pozostawanie w kontakcie z tymi, którzy fizycznie są daleko, jednocześnie pewne zmiany kulturowe doprowadziły do tego, że wielu ludzi, nie tylko starszych, odczuwa głęboką samotność. Zjawiskiem zainteresował się świat medyczny, bo okazuje się, że ma ono znaczący wpływ na nasz stan zdrowia.

więcej »

Platforma e-zdrowia przyczynia się do poprawy trybu życia osób starszych

© seventyfour - Fotolia.comPrzypadki chorób układu krążenia (CVD) i demencji w populacji osób starszych są często wynikiem trybu życia. Stwarza to możliwości profilaktyki i właśnie na tę potrzebę odpowiada projekt interaktywnej platformy internetowej.

więcej »

30 procent przypadków demencji można by uniknąć. Zobacz jak

Fot. Atthapon - Fotolia.comCo trzeci przypadek demencji jest do uniknięcia - wystarczy odpowiedni styl życia, by uchronić się przed chorobą. Na demencję choruje niemal 50 milionów ludzi na całym świecie.

więcej »

Robot pomaga samotnym osobom z demencją

fot. www.mario-project.euWedług WHO demencja jest jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności i utraty samodzielności wśród osób starszych na całym świecie - cierpi na nią około 50 milionów osób, a co roku odnotowuje się prawie 10 milionów nowych przypadków. Najczęściej występuje choroba Alzheimera, która odpowiada za około 60-80% przypadków demencji.

więcej »

Groźniejsze niż choroba Alzheimera. Otępienie z ciałami Lewy’ego: choroba kameleon

© designer491 - Fotolia.comZe względu na spektrum objawów często mylone z chorobą Parkinsona, chorobą Alzheimera, otępieniem naczyniowym, guzem mózgu, a nawet depresją. Było przyczyną śmierci amerykańskiego aktora Robina Williamsa, u którego najpierw podejrzewano depresję. O czym mowa? Otępienie z ciałami Lewy’ego – druga po chorobie Alzheimera pierwotna neurologiczna przyczyna otępienia w wieku podeszłym.

więcej »

Dlaczego warto spędzać czas na zewnątrz – 5 ważnych powodów

Fot. sepy - Fotolia.comPrzez większą część roku pogoda nas nie rozpieszcza, co więcej, nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, a balkony w blokach są niewielkich rozmiarów, nic więc dziwnego, że spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach. Tymczasem przebywanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze i to zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Dieta śródziemnomorska opóźnia rozwój Alzheimera

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska jest nie tylko dobra dla utrzymania odpowiedniej sylwetki i zadbania o zdrowie serca, jest też sposobem na opóźnienie rozwoju choroby Alzheimera, najpowszechniejszej formy demencji.

więcej »

Siedzący styl życia niszczy mózg

© Elnur - Fotolia.comWiadomo, że siedzący styl życia sprzyja wielu chorobom, w tym problemom z układem sercowo-naczyniowym. Okazuje się jednak, że nie jest również dobry dla naszych zdolności poznawczych, bo negatywnie oddziałuje na mózg.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X