Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Choroba Alzheimera: najnowsze wiadomości

Migotanie przedsionków zwiększa ryzyko choroby Alzheimera

fot.  Gerd Altmann z PixabayNowe badania potwierdzają dotychczasowe ustalenia: zaburzenia pracy układu krążenia w postaci migotania przedsionków zwiększają ryzyko rozwoju choroby Alzheimera.

więcej »

Nowy lek na pamięć uszkodzoną w wyniku depresji i starzenia się

© justinkendra - Fotolia.comAmerykanie opracowali substancję, która może nie tylko powstrzymać utratę pamięci, ale wręcz może pomóc odwrócić zaburzenia pamięci związane z depresją i otępieniem.

więcej »

Myj zęby po każdym posiłku. Unikniesz demencji

© zhdanovdi - Fotolia.comRegularne mycie zębów zapewnia nie tylko zdrowie w obrębie jamy ustnej, ale ma wpływ na cały organizm, w tym zdrowie układu nerwowego.

więcej »

Nowe komórki nerwowe rozwijają się także w starszym wieku

Fot. Pixabay.comNowe odkrycia mogą pomóc w opracowaniu leczenia, które powstrzyma osłabienie zdolności poznawczych. Okazuje się, że także w starszym wieku mogą być wytwarzane nowe neurony (komórki nerwowe).

więcej »

Jakie ćwiczenia są najlepsze dla mózgu? Treningi aerobowe

Fot. Kzenon - Fotolia.comOd dawna wiemy, że regularny wysiłek fizyczny jest dobry zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wszystko dlatego, że poprawia stan układu krwionośnego i odżywianie wszystkich tkanek ciała.

więcej »

Trzy główne czynniki wpływające na pamięć (roboczą)

Fot. Proxima Studio - Fotolia.comNa pamięć roboczą, czyli tę, która odpowiada za tymczasowe przechowywanie informacji potrzebnych do przebiegu różnych procesów poznawczych, oddziałują trzy główne czynniki: wiek, długość snu i depresja.

więcej »

Jak zmniejszyć ryzyko demencji: przewodnik WHO

Fot. freshidea - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) opublikowała przewodnik ze wskazówkami, jak zmniejszyć ryzyko zaburzeń poznawczych i demencji.

więcej »

Ćwiczenia zmieniają nasz mózg. Poprawiają zdolności poznawcze

Fot. hedgehog94 - Fotolia.comJuż jedna sesja aktywności fizycznej sama w sobie może istotnie wpływać na mózg, mówią badacze z Iowa City.

więcej »

Jak otyłość wpływa na mózg

Fot. venusvi - Fotolia.comOsoby w średnim wieku z otyłością brzuszną cechują się mniejszą objętością substancji szarej niż rówieśnicy o wadze w normie.

więcej »

Jaki jest związek pomiędzy zaburzeniami snu i udarami

Fot. motortion - Fotolia.comZ jednej strony problemy ze snem mają związek z wyższym ryzykiem udaru, z drugiej zaś, kłopoty z odpoczynkiem pogłębiają się po udarze.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Oferty pracy