Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Demencja: czynniki, które wskazują na zagrożenie chorobą

Fot. interstid - Fotolia.comNowe francuskie badania wyodrębniły trzy kolejne czynniki rozwoju demencji. Na chorobę bardziej narażeni są ci, którzy mają niedociśnienie, wysoką glikemię i znacznie tracą na wadze.

więcej »

Sposób na migreny – nie tylko leki

Fot. goodluz - Fotolia.comPozafarmakologiczne sposoby na złagodzenie migren często są pomijane, a mają znaczącą skuteczność. Warto więc wypróbować również te inne metody na ból.

więcej »

I nadmiar alkoholu, i abstynencja sprzyjają demencji?

Fot. Gregory Lee - Fotolia.comLiczne badania dowiodły, że ci, którzy nadużywają alkoholu, częściej i szybciej zapadają na demencję. Okazuje się jednak, że i zupełne unikanie napojów wyskokowych może nie być dobrą startegią ochrony przed otępieniem.

więcej »

Jak małżeństwo ochrania przed osłabieniem zdolności poznawczych

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comWarto pozostawać w związku, to sprzyja zdrowiu, wskazują brytyjscy uczeni. Chodzi nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także o możliwości poznawcze.

więcej »

Jedz ryby. Przedłużysz sobie życie

Fot. M.studio - Fotolia.comKoniecznie dołącz ryby do swojego menu. Dzięki temu będziesz mógł/mogła liczyć na dłuższe życie.

więcej »

Już 10 minut rozmowy dziennie daje korzyści pacjentom z demencją

Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.comKażdy z nas potrzebuje interakcji z innymi. Bez niej gorzej się czujemy, a nawet możemy doświadczyć różnych zaburzeń. Towarzystwo innych i rozmowa ma wręcz terapeutyczny wymiar - przykładowo może poprawić jakość życia chorych na demencję.

więcej »

Ogranicz cukier – zmniejszysz ryzyko Alzheimera

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWiększe ilości cukru w diecie to znacznie wyższe ryzyko demencji. Picie słodkich napojów i słodzenie herbaty nie jest wskazane dla osób zagrożonych chorobą Alzheimera.

więcej »

Poziom ciśnienia krwi a demencja

Fot. adga94foto - Fotolia.comWarto kontrolować poziom ciśnienia, bo jeśli jest zbyt wysoki, to jesteśmy bardziej zagrożeni demencją.

więcej »

Już jedna zmiana w DNA może przedłużyć życie o kilkanaście lat

Fot. Zffoto - Fotolia.comAmerykanie odkryli, że wystarczy już jedna modyfikacja w DNA, by człowiek mógł liczyć na życie dłuższe średnio o kilkanaście lat.

więcej »

Przetworzone mięso pogłębia problemy psychiczne?

Fot. JackF - Fotolia.comUczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku eGospodarka.pl Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X