Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Stres (do pewnego poziomu) wydłuża życie

Fot. Teodor Lazarev - Fotolia.comChoć wydaje nam się to paradoksalne, stres miewa pozytywne efekty. Przykładowo, pewien poziom stresu pozwala się lepiej zmobilizować do działania i zwiększa naszą efektywność. Teraz okazuje się również, że może mieć wpływ na wydłużenie życia.

więcej »

Nadwaga w średnim wieku to wyższe ryzyko Alzhemera na starość

Fot. reichdernatur - Fotolia.comZadbaj o odpowiednią wagę już dzisiaj, bo nadmiar kilogramów może się „zemścić" na starość - ci, którzy w średnim wieku cechują się zbyt wysokim wskaźnikiem masy ciała, mają aż o 80 proc. wyższe ryzyko zachorowania na Alzheimera.

więcej »

Jakie są symptomy zagrożenia demencją?

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comWiele społeczeństw się starzeje i demencja staje się coraz powszechniejszym problemem. Obecnie choruje na nią 47 milionów ludzi, a szacuje się, że do 2050 roku będzie około 130 milionów pacjentów z jakąś formą demencji. Warto więc poznać zarówno możliwe działania profilaktyczne, jak i nauczyć się rozpoznawać objawy świadczące o ryzyku rozwoju choroby.

więcej »

Sopot: o Alzheimerze z poetą i ekspertami

Fot. materiały prasoweChorzy na niepamięć – tak mówi o osobach z demencją, Michał Zabłocki, poeta, autor piosenek m.in. w repertuarze Grzegorza Turnaua, autor wierszy o matce, znanej aktorce Alinie Janowskiej, która od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera.

więcej »

Czynniki ryzyka demencji – czy można uchronić się przed chorobą?

© pololia - Fotolia.comWielu ludzi w starszym wieku obawia się demencji, bo choroba oznacza kłopoty z samodzielnym funkcjonowaniem i odbiera niezależność. Demencja wiąże się ze starzeniem się, ale nie oznacza to, że każdy w pewnym wieku musi na nią zachorować. Właściwie, okazuje się, że jednemu na trzy przypadki otępienia można by zapobiec.

więcej »

Krótki sen skraca życie. Wysypiaj sie, jeśli chcesz liczyć na długowieczność

Fot. aletia2011 - Fotolia.comNiedobór snu to współczesna „plaga". Dużo pracujemy, mamy wiele obowiązków rodzinnych i w efekcie wydłużamy godziny aktywności skracając czas przeznaczony na sen. Takie postępowanie jest jednak bardzo ryzykowne - może skrócić życie.

więcej »

21 września – Światowy Dzień Choroby Alzheimera

fot. Davizro Photography - Fotolia.comDzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Na całym świecie z tą wyniszczającą i śmiertelną chorobą zmaga się około 47 milionów ludzi.

więcej »

Choroba Alzheimera dotyka całych rodzin

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comKonieczne jest jak najszybsze wdrożenie procedur umożliwiających wczesne wykrywanie symptomów choroby oraz standardów postępowania leczniczego i opiekuńczego wobec osób chorych – NIK przedstawia konkluzje z panelu ekspertów. Działania nie mogą ograniczać się jedynie do wsparcia chorych, bo Alzheimer to choroba całych rodzin. I to właśnie rodziny chorych na Alzheimera ponoszą społeczne, ekonomiczne i psychiczne koszty opieki.

więcej »

Choroba Alzheimera – jak dostrzec wczesne objawy?

Fot. Picture-Factory - Fotolia.comChoroba Alzheimera kojarzona jest głównie z utratą pamięci. Nie należy jednak lekceważyć innych niepokojących objawów, które narastają dużo wcześniej niż samo głębokie otępienie. Specjaliści przestrzegają: im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym dłuższy jest czas dobrego funkcjonowania chorego.

więcej »

Czynniki rozwoju Alzheimera – sprawdź, które dotyczą Ciebie

Fot. freshidea - Fotolia.comChoroba Alzheimera to najczęstsza forma demencji. Jej rozwój prowadzi do utraty pamięci długotrwałej i niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Oto sześć najsilniejszych czynników pojawienia się choroby.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X