Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Choroba Alzheimera Wiadomości

Choroba Alzheimera: najnowsze wiadomości

Dieta ketogeniczna osłabia ryzyko demencji?

Fot. vaaseenaa - Fotolia.comDieta „keto", czyli ketogeniczny sposób odżywiania się, zyskał ostatnio popularność jako skuteczny, jeśli chodzi o odchudzanie. Z nowych badań na myszach wynika też, że taka dieta może również ograniczyć ryzyko demencji.

więcej »

Migotanie przedsionków sprzyja demencji

Fot. olga355 - Fotolia.comMigotanie przedsionków oznacza wyższe ryzyko otępienia i przyspieszenie procesu osłabienia poznawczego, wynika z nowych szwedzkich badań.

więcej »

Choroby psychiczne są coraz częstsze: nowy międzynarodowy raport

Fot. Annett Seidler - Fotolia.comNastał globalny kryzys zdrowia psychicznego. Z nowego międzynarodowego raportu wynika, że wzrasta liczba pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i jednocześnie rosną koszty związane z tymi chorobami.

więcej »

Jak aktywność fizyczna powstrzymuje rozwój Alzheimera

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli chcesz opóźnić rozwój choroby Alzheimera, poświęcaj na wysiłek fizyczny 2,5 godziny tygodniowo, radzą uczeni z Washington University School of Medicine.

więcej »

Zimą demencja się nasila?

Fot. GordonGrand - Fotolia.comJak wynika z nowych badań, pory roku nie są bez znaczenia, jeśli chodzi i poziom zdolności poznawczych u ludzi starszych. Okazuje się, że zimą możliwości kognitywne seniorów mogą słabnąć.

więcej »

Jak samotność odbija się na zdrowiu psychicznym

Fot. didesign - Fotolia.comDobrowolna samotność od czasu do czasu każdemu się przydaje, jeśli jednak przewlekle cierpisz na brak towarzystwa innych ludzi, z dużym prawdopodobieństwem rozwiną się u ciebie zaburzenia psychiczne.

więcej »

Pięć czynników pogorszenia pamięci

Fot. RFBSIP - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).

więcej »

Senność w ciągu dnia to wyższe ryzyko choroby Alzheimera

fot. YakobchukOlena - Fotolia.comOdczuwanie senności w ciągu dnia oznacza trzykrotnie wyższe ryzyko rozwoju Alzheimera.

więcej »

21 września – Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Fot. auremar - Fotolia.comPowoduje nieodwracalną degenerację wielu obszarów mózgu, głównie tych, odpowiedzialnych za pamięć, proces uczenia się, sferę emocji. Choroba Alzheimera, bo o niej mowa, nierzadko rozwija się latami bezobjawowo, co utrudnia jej rozpoznanie. Tymczasem wczesna diagnoza daje szansę na podjęcie działań spowalniających zmiany w mózgu, spowolnienie rozwoju choroby.

więcej »

Czy to Alzheimer? Krótki poradnik

Fot. aytuncoylum - Fotolia.comKłopoty z pamięcią mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. Nie raz szukamy kluczyka do samochodu, zapominamy gdzie położyliśmy listę zakupów, nie możemy sobie przypomnieć nazwiska naszego lekarza. Zdarza się, niestety coraz częściej, że w pewnym momencie dochodzą do nich problemy z orientacją przestrzenną i czasową, z komunikacją, uwagą, koncentracją. Tak właśnie zaczyna się choroba Alzheimera.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X