Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alkoholizm Wiadomości

Uzależnienie od seksu – WHO uznało je za zaburzenie psychiczne

Fot. Kaspars Grinvalds - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World health Organization, WHO) po raz pierwszy uznała, że uzależnienie od seksu powinno znaleźć się na oficjalnej liście chorób.

więcej »

Skuteczny sposób na rzucenie palenia – pieniądze...

Fot. vchalup - Fotolia.comNajwyraźniej możliwość zarobienia pieniędzy jest bardzi silną motywacją do dokonywania pewnych zmian. Okazuje się, że chęci do rzucenia palenia i efektywność walki z nałogiem są większe, gdy można na tym zarobić, w porównaniu do innych metod zaprzestania palenia.

więcej »

Ciągły apetyt – skąd się bierze?

Fot. staras - Fotolia.comNajwyraźniej prawdą jest, że „aptyt rośnie w miarę jedzenia" - im więcej kalorii sobie dostarczasz, tym mózg silnejsze sygnały wysyła, by zjeść jeszcze więcej.

więcej »

Alkohol i papierosy – największe zagrożenia dla zdrowia w rozwiniętym świecie

Fot.exclusive-design - Fotolia.comAlkohol i tytoń należą do największych zagrożeń dla zdrowia ludzi w krajach rozwiniętych, wynika z nowego raportu. Te używki powodują więcej zgonów, przypadków niepełnosprawności i uzależnień niż nielegalne narkotyki.

więcej »

Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWedług Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

więcej »

Alkohol: niebezpieczny sposób na odreagowanie

© BillionPhotos.com - Fotolia.comKieliszek wina do obiadu z kontrahentem, szampan by opić sukces, szklanka whisky, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy – taki tryb życia, choć wygląda całkiem niewinnie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Pijemy, by zrekompensować sobie stres, dodać odwagi i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Problem ten coraz częściej dotyczy ludzi o wysokiej pozycji społecznej, ze świetnym wykształceniem i dobrą pracą. Jak rozpoznać chorobę i skutecznie walczyć z nałogiem?

więcej »

Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii

Fot. Thomas Mucha - Fotolia.comWiększość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.

więcej »

Marihuana sposobem na uzależnienia od alkoholu i kokainy?

Fot. openrangestock - Fotolia.comMarihuana może być pomocna w walce z nałogami, pomaga trzymać się z daleka od alkoholu i kokainy, mówią badacze z Scripps Research Institute w La Jolla.

więcej »

Uzależnienie od telefonu? To potrzeba kontaktu z innymi ludźmi

Fot. PictureArt - Fotolia.comDlaczego ludzie nieustannie siedzą „z nosami w telefonach"? To może być uzależnienie, ale specyficzne... Tak chętnie i nadmiernie korzystamy ze smartfonów, bo potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi.

więcej »

Nadmiar cukru osłabia zdolności poznawcze

Fot. vetre - Fotolia.comCukier wpływa na sposób działania mózgu i zaburza zdolności poznawcze, jeśli jest go za dużo.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X