Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alkoholizm Wiadomości

Alkoholizm: najnowsze wiadomości

Chcesz mieć zdrowe nawyki? Mózg trzeba ćwiczyć podobnie jak mięśnie

Fot. vegefox.com - Fotolia.comJeśli chcesz wypracować zdrowe nawyki, ćwicz mózg podobnie jak mięśnie - powtarzalność określonych czynności przeradza się w nawyk i tylko tak możemy wypracować sobie regularność określonych zachowań.

więcej »

Jakie są objawy chorób wątroby

Fot. Adiano - Fotolia.comJeśli wątroba niedomaga, możesz zaobserwować u siebie część tych objawów. Oczywiście symptomy te nie muszą wskazywać jednoznacznie na problemy wątroby, niemniej warto w związku z nimi sprawdzić stan tego organu.

więcej »

Jak alkohol wpływa na mózg

Fot. Dreamers - Fotolia.comAlkohol zaburza pamięć i wywołuje silną chęć ponownego sięgnięcia po kolejny „napój wyskokowy". Co więcej, zmienia ekspresję genów związanych z układem nagrody, czyli obszaru mózgu, który zmienia zachowania tak, by maksymalizować odczuwanie przyjemności. W nowych badaniach uczonych z Brown University odkryto kolejne mechanizmy mające związek z uzależnieniem od alkoholu.

więcej »

Ben Affleck na odwyku

Ben Affleck fot. Warner Bros. PolandBen Affleck zgłosił się do kliniki odwykowej w Los Angeles. Aktora do takiej decyzji nakłoniła była żona Jennifer Garner, która pojawił się w domu Bena Afflecka w Pacific Palisades w Kalifornii. Aktor zdawał sobie sprawę, że powinien iść na odwyk.

więcej »

Słońce i tytoń: najwięksi wrogowie skóry

© roboriginal - Fotolia.comLiczba podań urlopowych w lipcu i w sierpniu rośnie wprost proporcjonalnie do intensywności promieniowania słonecznego. Wśród żądnych słońca urlopowiczów obecni są także palacze. To właśnie oni są najbardziej narażeni na niekorzystne skutki zdrowotne jakie niesie ze sobą opalanie oraz palenie papierosów. Zarówno jedna, jak i druga czynność może prowadzić do nałogu, kwalifikującego się do leczenia.

więcej »

Uzależnienie od seksu – WHO uznało je za zaburzenie psychiczne

Fot. Kaspars Grinvalds - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World health Organization, WHO) po raz pierwszy uznała, że uzależnienie od seksu powinno znaleźć się na oficjalnej liście chorób.

więcej »

Skuteczny sposób na rzucenie palenia – pieniądze...

Fot. vchalup - Fotolia.comNajwyraźniej możliwość zarobienia pieniędzy jest bardzi silną motywacją do dokonywania pewnych zmian. Okazuje się, że chęci do rzucenia palenia i efektywność walki z nałogiem są większe, gdy można na tym zarobić, w porównaniu do innych metod zaprzestania palenia.

więcej »

Ciągły apetyt – skąd się bierze?

Fot. staras - Fotolia.comNajwyraźniej prawdą jest, że „aptyt rośnie w miarę jedzenia" - im więcej kalorii sobie dostarczasz, tym mózg silnejsze sygnały wysyła, by zjeść jeszcze więcej.

więcej »

Alkohol i papierosy – największe zagrożenia dla zdrowia w rozwiniętym świecie

Fot.exclusive-design - Fotolia.comAlkohol i tytoń należą do największych zagrożeń dla zdrowia ludzi w krajach rozwiniętych, wynika z nowego raportu. Te używki powodują więcej zgonów, przypadków niepełnosprawności i uzależnień niż nielegalne narkotyki.

więcej »

Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWedług Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy