Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alkoholizm Wiadomości

Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWedług Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

więcej »

Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii

Fot. Thomas Mucha - Fotolia.comWiększość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.

więcej »

Marihuana sposobem na uzależnienia od alkoholu i kokainy?

Fot. openrangestock - Fotolia.comMarihuana może być pomocna w walce z nałogami, pomaga trzymać się z daleka od alkoholu i kokainy, mówią badacze z Scripps Research Institute w La Jolla.

więcej »

Uzależnienie od telefonu? To potrzeba kontaktu z innymi ludźmi

Fot. PictureArt - Fotolia.comDlaczego ludzie nieustannie siedzą „z nosami w telefonach"? To może być uzależnienie, ale specyficzne... Tak chętnie i nadmiernie korzystamy ze smartfonów, bo potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi.

więcej »

Nadmiar cukru osłabia zdolności poznawcze

Fot. vetre - Fotolia.comCukier wpływa na sposób działania mózgu i zaburza zdolności poznawcze, jeśli jest go za dużo.

więcej »

Nadmierne granie w gry video – według WHO to nowe zaburzenie psychiczne

Fot. Jon Schulte - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia uznała, że nadmierne granie w gry video powinno znleźć się na oficjalnej liście zaburzeń psychicznych. „Gaming disorder" stanowi coraz powszechniejszą dolegliwość.

więcej »

O jeden kieliszek za daleko: Polacy piją ryzykownie

Fot. Paweł Michałowski - Fotolia.comZ danych Centrum Monitorowania Rynku wynika, że aż 7 z 10 wódek kupowanych w małym sklepie to tzw. „małpki”, czyli butelki o pojemności nie przekraczającej 200 ml. Mała wódka może wydawać się niepozorna, jednak jej konsumenci mogą mieć całkiem duży problem z alkoholem. Przeprowadzone przez CBOS badania pokazują bowiem, że konsumpcja napojów spirytusowych dużo częściej wiąże się ze zjawiskiem picia ryzykownego i szkodliwego niż konsumpcja niskoprocentowych trunków.

więcej »

Stres sprzyja złym decyzjom

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comStres nie jest dobrym doradcą. Pod jego wpływem ludzie podejmują złe decyzje.

więcej »

Kawa jest dobra dla zdrowia wątroby

Fot. santiagobelizon - Fotolia.comPij kawę, twoja wątroba będzie ci za to wdzięczna. Trzy filiżanki tego napoju dziennie oznaczają zmniejszenie ryzyka raka i marskości wątroby o kilkadziesiąt procent.

więcej »

Dlaczego tak szybko się starzejesz? Może nadużywasz alkoholu...

Fot. Siberia - Fotolia.comJeśli wypijasz nadmierne ilości alkoholu, procesy starzenia się znacząco przyspieszają.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X