Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alkoholizm Wiadomości

Alkoholizm: najnowsze wiadomości

Strategia antynikotynowa – nie oglądaj reklam papierosów

fot. Yunus Ozyıgıt z PixabayJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu używania papierosów. Nowe badania pokazują, co może pomóc w rezygnacji z tego szkodliwego nawyku.

więcej »

Cukier w jedzeniu – sami konsumenci uznają, że jest go za dużo

© Veronika Vasilyuk - Fotolia.comProducenci jedzenia nie żałują cukru w swoich produktach, także tych, które nie są słodyczami. Wszystko dlatego, że znacznie poprawia smak i dzięki temu zwiększa sprzedaż. Okazuje się jednak, że nie tylko eksperci zwracają uwagę na to, że artykuły spożywcze są za słodkie, sami konsumenci także tak je postrzegają.

więcej »

Przewlekłe zapalenie wątroby typu B: rośnie liczba przypadków choroby w Europie

© bluebay2014 - Fotolia.comWzrosła liczba przewlekłych zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu B, wynika z raportu za rok 2017 roku na podstawie danych z krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

więcej »

Nowe wskaźniki picia alkoholu: już teraz niemal połowa ludzi pije

Fot. samuel - Fotolia.comMiędzynarodowe badania pokazują, że coraz więcej ludzi pije alkohol. Do 2030 roku połowa światowej populacji będzie sięgała po coś mocniejszego, a jedna czwarta co najmniej raz w miesiacu przekroczy zalecane dawki trunków.

więcej »

Tablet w prezencie dla wnuka? To może nie być najlepszy pomysł – zalecenia WHO

Fot. nadezhda1906 - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) po raz pierwszy podała wytyczne dotyczące tego, ile czasu małe dzieci powinny spędzać przed ekranami urządzeń elektronicznych.

więcej »

Jak cukier uzależnia

Fot. beats_ - Fotolia.comTrudno sobie wyobrazić Święta Wielkanocne bez mazurków, babek i sernika. Nie warto sobie odmawiać słodkości, ale umiar ma tu szczególne znaczenie - pamiętaj, że cukier uzależnia.

więcej »

Chcesz mieć zdrowe nawyki? Mózg trzeba ćwiczyć podobnie jak mięśnie

Fot. vegefox.com - Fotolia.comJeśli chcesz wypracować zdrowe nawyki, ćwicz mózg podobnie jak mięśnie - powtarzalność określonych czynności przeradza się w nawyk i tylko tak możemy wypracować sobie regularność określonych zachowań.

więcej »

Jakie są objawy chorób wątroby

Fot. Adiano - Fotolia.comJeśli wątroba niedomaga, możesz zaobserwować u siebie część tych objawów. Oczywiście symptomy te nie muszą wskazywać jednoznacznie na problemy wątroby, niemniej warto w związku z nimi sprawdzić stan tego organu.

więcej »

Jak alkohol wpływa na mózg

Fot. Dreamers - Fotolia.comAlkohol zaburza pamięć i wywołuje silną chęć ponownego sięgnięcia po kolejny „napój wyskokowy". Co więcej, zmienia ekspresję genów związanych z układem nagrody, czyli obszaru mózgu, który zmienia zachowania tak, by maksymalizować odczuwanie przyjemności. W nowych badaniach uczonych z Brown University odkryto kolejne mechanizmy mające związek z uzależnieniem od alkoholu.

więcej »

Ben Affleck na odwyku

Ben Affleck fot. Warner Bros. PolandBen Affleck zgłosił się do kliniki odwykowej w Los Angeles. Aktora do takiej decyzji nakłoniła była żona Jennifer Garner, która pojawił się w domu Bena Afflecka w Pacific Palisades w Kalifornii. Aktor zdawał sobie sprawę, że powinien iść na odwyk.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Oferty pracy