Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Anemia - niedokrwistość: najnowsze wiadomości

Najlepsze witaminy dla kobiet po pięćdziesiątce

Fot. niroworld - Fotolia.comWraz z wiekiem zmienia się nasze zapotrzebowanie na różne składniki. Dotyczy to też minerałów i witamin. Tych witamin szczególnie potrzebują kobiety w dojrzałym wieku.

więcej »

Niewłaściwa dieta odpowiada za jedną na pięć śmierci?

Fot. anaumenko - Fotolia.comWiele chorób rozwija się z powodu nieodpowiedniej diety, alarmują uczeni. Okazuje się, że błędy w odżywianiu odpowiadają za jedną piątą zgonów w wymiarze globalnym.

więcej »

Jeśli chcesz skutecznie rzucić palenie – zrób to wraz z życiowym partnerem

Fot. methaphum - Fotolia.comSzanse na rzucenie palenia są kilkakrotnie razy większe, jeżeli walka z nałogiem toczy się także przy udziale współmałżonka.

więcej »

Jak anemia wpływa na organizm

Fot. Crystal light - Fotolia.comJeśli organizmowi brakuje żelaza, nie może on normalnie funkcjonować. Tymczasem przedłużający się stan niedokrwistości negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.

więcej »

Dobra dieta - zdrowe zęby

Fot. Leart - Fotolia.comOprócz regularnego szczotkowania, nitkowania i wizyt u stomatologa, dla naszych zębów bardzo ważne jest to, co jemy. Stan uzębienia jest ściśle związany ze sposobem odżywiania, dlatego dieta wzmacniająca nasze zęby powinna zawierać odpowiednie ilości składników mineralnych i witamin. W przypadku ich niedoboru wzrasta ryzyko stanów zapalnych i chorób dziąseł, a nawet ubytków. Jaka dieta jest dobra dla naszych zębów, a czego należy unikać?

więcej »

Nowszy test na cukrzycę nie tak skuteczny

Fot. jarun011 - Fotolia.comNowy powszechnie używany test może nie wykryć cukrzycy, test starszy jest skuteczniejszy w tym zakresie, wynika z amerykańskich badań.

więcej »

Ćwiczenia oporowe wydłużają życie

Fot. sportpoint - Fotolia.comĆwiczenia oporowe, w tym podnoszenie ciężarów, daje bardzo dobre skutki dla zdrowia. Ludzie, którzy podejmują taką aktywność fizyczną, mają większe szanse na dłuższe życie.

więcej »

Depresja sprzyja udarom

Fot. peterschreiber.media - Fotolia.comOsoby, które zmagają się z objawami depresji, są bardziej zagrożone udarem niedokrwiennym.

więcej »

Mick Jagger już wyszedł ze szpitala

Mick Jagger fot. Universal Music PolskaMick Jagger czuje się coraz lepiej po operacji serca. Wokalista The Rollimg Stones wrzucił na konto na Twitterze fotografie z pierwszego spaceru po parku.

więcej »

POChP: coraz więcej niepalących pacjentów. Wszystkiemu winne zanieczyszczenia

Fot. koldunova_anna - Fotolia.comPrzewlekła obrutacyjna choroba płuc to problem kojarzony z paleniem papierosów, okazuje się jednak, że wśród pacjentów jest coraz więcej ludzi, którzy nie sięgali po papierosy, a za rozwój tej choroby częściej odpowiadają zanieczyszczenia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Umierać po ludzku Oferty pracy