Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Aretha Franklin nie żyje

Aretha Franklin, fot. Cecilio Ricardo, U.S. Air Force, PDLegendarna wokalistka Aretha Franklin nie żyje. Artystka miała 76 lat.

więcej »

Jeśli twoja mama dlugo żyła, ty też masz na szanse na długowieczność (dotyczy kobiet)

Fot. silentalex88 - Fotolia.comJeśli jesteś córką kobiety, która osiągnęła długowieczność, ty też masz na to duże szanse – wynika z nowych badań.

więcej »

Dieta dla słuchu. Co jeść, by dobrze słyszeć

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comDieta ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu, obejmuje to nie tylko działanie narządów wewnętrznych, wygląd skóry lub włosów, czy wzrok, ale dotyczy również zdolności słyszenia. Oto składniki, które pomogą zachować dobry słuch.

więcej »

Sposób na migreny – nie tylko leki

Fot. goodluz - Fotolia.comPozafarmakologiczne sposoby na złagodzenie migren często są pomijane, a mają znaczącą skuteczność. Warto więc wypróbować również te inne metody na ból.

więcej »

Aretha Franklin ciężko chora

Aretha Franklin fot. Sony MusicAretha Franklin jest umierająca. Artystka jest w domu w Detroit pod opieką rodziny.

więcej »

Otyłość zwiększa ryzyko choroby tętnic obwodowych

Fot. a.b.stock - Fotolia.comJak podaje Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Association), otyłość grozi nie tylko chorobą wieńcową, ale także chorobą tętnic obwodowych.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: pachnotka zwyczajna na alergię i obajwy astmy

Fot. nakornchaiyajina - Fotolia.comPachnotka zwyczajna (perilla frutescens, japońska nazwa: shiso) pochodzi z Azji - rośnie m. in. w Chinach, Indiach, Japonii i Korei. Olej z nasion zioła, bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz kwasy alfa-linolenowe, jest używany do smażenia oraz jako przyprawa, ale roślina stanowi też substrat w przemyśle lakierniczym. Jeśli chodzi o medycynę tradycyjną, pachnotka jest stosowana głównie dla osłabienia objawów alergii i astmy, a także leczenia chorób układu krążenia.

więcej »

Stres sprzyja cukrzycy

Fot. carballo - Fotolia.comOsoby często doświadczające wyższego poziomu stresu są bardziej narażone na cukrzycę niż ludzie żyjący spokojniej.

więcej »

Dlaczego towarzystwo psów jest dobre dla zdrowia

Fot. annaav - Fotolia.comWakacje to trudny czas dla niektórych psów - schroniska odnotowują znacznie więcej porzuceń czworonogów niż w innych okresach roku. Na szczęście, wielu ludzi odpowiedzialnie adoptuje te zwierzaki, one z kolei odwdzieczają się ogromnym przywiązaniem i nie tylko - okazuje się, że czerpiemy wiele korzyści z towarzystwa psów.

więcej »

Poziom cukru nadmierny także u osób zdrowych. Uwaga na stan przedcukrzycowy

Fot. thodonal - Fotolia.comDiabetycy muszą regularnie kontrolować poziom glukozy, by odpowiednio reagować na jego nadmierne skoki lub spadki, ale okazuje się, że i osoby bez cukrzycy powinny uważać na niewłaściwe poziomy glukozy we krwi.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Kosciol.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X