Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Anemia - niedokrwistość: najnowsze wiadomości

Ostrożnie z tłuszczem – może odpowiadać za nowotwory i chorobę Alzheimera

Fot. Dmitrii - Fotolia.comTłuszcz w diecie jest niezbędny, ale jedne jego rodzaje są dobre dla naszego organizmu, a inne poważnie mu zagrażają. Eksperci ostrzegają, że określone formy tłuszczu sprzyjają wielu różnym chorobom.

więcej »

Jak małżeństwo wpływa na zdrowie serca

Fot. seventyfour - Fotolia.com„Kto z kim przystaje, takim się staje", mówi stare przysłowie i z pewnością dotyczy to małżeństw. Zazwyczaj ludzie przejmują nawyki i inne elementy stylu życia współmałżonków, co nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia.

więcej »

Czerwone mięso jest dobre dla serca?

Fot. krasyuk - Fotolia.comCzerwone mięso może sprzyjać zdrowiu serca, o ile jest chude.

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

Oznaki chorób serca na skórze

Fot. Expensive - Fotolia.comOrganizm w różnoraki sposób pokazuje, że zmaga się z jakimiś dolegliwościami. Problemy sercowo-naczyniowe na kilka sposobów moga mieć odzwierciedlenie na naszej skórze. Sprawdź, czy dotyczą Cię te objawy.

więcej »

Jak sen poprawia pamięć

Fot. Jason Stitt - Fotolia.comDobry sen jest potrzebny, by nie „szwankowała" nam pamięć.

więcej »

Spacer to trening – oto, jak szybko trzeba chodzić

Fot. Kara - Fotolia.comOd dawna wiemy, że regularny spacer to świetny trening, ale jak chodzić, by uzyskać najlepsze efekty? Eksperci ustalili, że sto kroków na minutę oznacza umiarkowany trening.

więcej »

Masz bliskiego z cukrzycą? Sprawdź czy umiesz mu pomóc

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comRaport „Polska Rodzina z cukrzycą” opracowany przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, Fundację Zdrowie i Edukację Ad Meritum wskazuje, że statystycznie mała grupa (7%) badanych osób z cukrzycą typu 1 deklaruje że często rozmawia z osobami bliskimi o swojej chorobie. Prawie 37% z nich robi to bardzo rzadko, a 4% badanych nigdy nie porusza tego tematu. Wśród chorych z cukrzycą typu 2 rzadko z bliskimi o chorobie rozmawia, aż 44% badanych.

więcej »

Anemia – znaczenie ma niedobór witaminy B12

Fot. bit24 - Fotolia.comNiedokrwistość jest skutkiem niedoborów żelaza, ale niedostateczne ilości witaminy B12 również mają znaczenie dla rozwoju tej dolegliwości.

więcej »

E-papierosy sprzyjają zawałom i udarom

Fot. amadeusz - Fotolia.comJeden z popularnych obecnie sposobów na rzucenie palenia papierosów, tzw. papieros elektroniczny, może nie być dobrym dla zdrowia rozwiązaniem. Nowe badania pokazują, że korzystanie z tych urządzeń zwiększa ryzyko zawałów i udarów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Oferty pracy