Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Jak kwasy omega-3 chronią oczy

Fot. airborne77 - Fotolia.comPamiętaj o dołączaniu produktów z kwasami omega-3 do diety. Dzięki nim ochronisz swój wzrok.

więcej »

Papierosy i alkohol postarzają szybko i widocznie

Fot. exclusive-design - Fotolia.comCi, którzy palą papierosy i zbyt często sięgają po alkohol, o wiele szybciej się starzeją i jest to bardzo widoczne – ostrzegają duńscy badacze.

więcej »

Jak przedłużyć sobie życie? Trzeba przygarnąć psa

Fot. pressmaster - Fotolia.comJeśli chcesz żyć dłużej, zaadoptuj psa. Opieka nad nim sprzyja długowieczności. Korzyści są szczególnie znaczące dla właścicieli psów, którzy żyją samotnie.

więcej »

Czym jest zespół stopy cukrzycowej?

Fot. tpap8228 - Fotolia.comZespół stopy cukrzycowej (ZSC) to jedno z najpoważniejszych powikłań u chorego na cukrzycę. ZSC może manifestować się jako owrzodzenie, infekcja (stan zapalny), a czasami również destrukcja tkanek głębokich (np. kości), która zlokalizowana jest w obrębie stopy u chorego z neuropatią i/lub niedokrwieniem kończyn dolnych.

więcej »

Cukrzyca może skraść wzrok - retinopatia cukrzycowa

© koolsabuy - Fotolia.comCukrzyca to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Według szacunków choruje na nią ponad 3 mln osób w Polsce, a aż 21 tysięcy umiera rocznie z powodu jej powikłań. Długoletnia, źle wyrównywana choroba powoduje również znaczne pogorszenie wzroku, a nawet jego utratę.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu – piżmian właciwy (ketmia piżmowa) na choroby serca, problemy żołądkowe i niepokój

Fot. nickkurzenko - Fotolia.comPiżmian właściwy to aromatyczna roślina z rodziny ślazowatych (Malvaceae), która naturalnie rośnie w Azji południowo-wschodniej i na obszarach do północnej Australii oraz wysp Fidżi. W tradycyjnej indyjskiej medycynie jest wykorzystywana do leczenia ran, problemów z układem krążenia, czy kłopotów żołądkowych.

więcej »

Co oznacza stan przedcukrzycowy – sprawdź, czy cię nie dotyczy

Fot. Kwangmoo - Fotolia.comZanim rozwinie się cukrzyca, występuje stan przedcukrzycowy - jeśli da się go rozpoznać, trzeba zareagować, by nie przerodził się w chorobę.

więcej »

Jak otyłość zmienia się w cukrzycę

Fot. rangizzz - Fotolia.comOtyłość ma związek z wieloma innymi problemami zdrowotnymi, ale w sposób szczególny sprzyja rozwojowi cukrzycy - osoby otyłe mają o kilkadziesiąt razy wyższe ryzyko zapadnięcia na tę chorobę niż ludzie o BMI w normie.

więcej »

Aktywność fizyczna „lekiem” na śmiertelne choroby

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comW starzejących się społeczeństwach jednymi z najczęstszych przyczyn śmierci są choroby sercowo-naczyniowe oraz powikłania cukrzycy. Odkryto, że już tak proste działanie, jak regularna aktywność fizyczna, mogłoby znacznie zmniejszyć wskaźniki zgonów ze wspomnianych powodów.

więcej »

Środek na nadciśnienie znajdziesz w winogronach

Fot. magdagalkiewicz - Fotolia.comWinogrona pomagają utrzymać ciśnienie krwi na niższym poziomie, więc są pomocne w profilaktyce nadciśnienia i chorób serca.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X