Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Zdrowie i otyłość nie idą ze sobą w parze

© Kurhan - Fotolia.comOtyłość jest coraz powszechniejsza na całym świecie i jakkolwiek można mieć sporą nadwagę, ale czuć się dobrze i nie chorować, otyłość zawsze oznacza wysokie ryzyko różnych dolegliwości.

więcej »

Polscy pacjenci z cukrzycą typu 2 narażeni na groźne powikłania

Fot. Printemps - Fotolia.comW Polsce co roku wykonuje się blisko 15 tys. amputacji kończyny z powodu stopy cukrzycowej, 3,5 tysiąca diabetyków jest dializowanych z powodu niewydolności nerek. Powikłania te można ograniczyć poprzez stosowanie analogów insulin długo działających, do których polscy pacjenci z cukrzycą typu 2 mają ograniczony dostęp. Aby z nich skorzystać, muszą bowiem stosować insuliny NPH przez 6 miesięcy i przejść epizody groźnego dla zdrowia niedocukrzenia.

więcej »

Wiemy, dlaczego nie możesz spać – za problemy ze snem odpowiada zanieczyszczenie powietrza

© airborne77 - Fotolia.comNie tylko styl życia, czy objawy depresji nie pozwalają dobrze sypiać, nowe badanie wskazuje, że można za to winić zanieczyszczenie powietrza.

więcej »

Choroby serca zabijają najwięcej ludzi na świecie

©  vege - Fotolia.comChoroby serca to pierwsza przyczyna śmierci na całym świecie. Największy odsetek chorych mieszka w krajach Afryki Subsaharyjskiej, Azji Centralnej oraz Europy Wschodniej i Środkowej.

więcej »

Hamuj Raka. Daj Szansę Płucom

Fot. liukovmaksym - Fotolia.comPod hasłem "Hamuj Raka! Daj Szansę Płucom!" Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Fundacja Onkologiczna Alivia rozpoczęły wspólną akcję edukacyjną, której celem jest zmiana postrzegania raka płuca, promowanie profilaktyki tej choroby oraz optymalnych standardów diagnostyki i leczenia. Akcja wpisuje się w postulaty ponadnarodowej organizacji Lung Cancer Europe (LuCE), która na europejskich forach (m.in. Parlamentu Europejskiego) zabiega o inwestycje w profilaktykę i równość w dostępie do właściwej diagnostyki i leczenia raka płuca w krajach Europy.

więcej »

Ochłodzenie ciała po zatrzymaniu krążenia chroni mózg

© Syda Productions - Fotolia.comPo zatrzymaniu krążenia trzeba ochłodzić organizm, by ograniczyć uszkodzenia mózgu.

więcej »

Zbadaj swoje serce w Cardiobusie. Bezpłatne badania

Fot. ronstik - Fotolia.comW ramach kampanii „Bliscy Sercu” od 15 maja do 22 czerwca w godzinach 9:00 – 18:00 można bezpłatnie przebadać się pod kątem kardiologicznym w mobilnym centrum badawczym. Obecny na miejscu lekarz opracuje dla każdego pacjenta indywidualne zalecenia dalszego postępowania. Cardiobus „Bliscy Sercu” odwiedzi 33 miejscowości na terenie całej Polski.

więcej »

Zwyrodnienie stawu kolanowego – wystarczy schudnąć, by osłabić chorobę

© Friday - Fotolia.comUtrata na wadze może spowolnić proces zwyrodnienia stawu kolanowego u pacjentów z ryzykiem wystąpienia zapalenia kości i stawów.

więcej »

Jak zapobiec groźnym niedoborom witaminy D

© ExQuisine - Fotolia.comWiele mówi się o zagrożeniach ze strony promieniowania słonecznego, stąd ludzie stają się ostrożniejsi i stosują kremy z filtrem, ale nawet z tym można przesadzić - zbytnia ochrona prowadzi do zmniejszonej syntezy witaminy D i do jej niedoborów.

więcej »

WHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie

© natali_mis - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby dotyczy 325 milionów ludzi na całym świecie. Trzeba więcej zrobić, aby zwalczać zagrożenia, na jakie narażona jest światowa populacja z powodu rozprzestrzeniania się wirusa tej choroby, apelują eksperci.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X