Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

21 września – Światowy Dzień Choroby Alzheimera

fot. Davizro Photography - Fotolia.comDzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Na całym świecie z tą wyniszczającą i śmiertelną chorobą zmaga się około 47 milionów ludzi.

więcej »

Rak nerki. Jego wczesne wykrycie to rzadkość

Fot. LuckyStep - Fotolia.comRak nerki to siódmy najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn, niewiele rzadszy wśród kobiet. Jego wykrycie jest sporym wyzwaniem. Nowotwór nie daje specyficznych objawów, przez co pacjenci nie są świadomi rozwoju choroby, aż do późnego stadium nowotworu.

więcej »

Jak uniknąć cukrzycy? Trzeba sięgnąć po oliwę z oliwek

Fot. volff - Fotolia.comOd dawna oliwa z oliwek święci triumfy jako najlepszy tłuszcz do celów kulinarnych - najkorzystniej działa na nasz organzm. Teraz do obszernej listy profitów można dopisać ochronę przed cukrzycą typu 2.

więcej »

10 nawyków, które uchronią cię przed chorobami serca

Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.com24 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Z tej okazji warto przypomnieć, jak istotne są nasze codzienne decyzje i styl życia w ochronie zdrowia tego ważnego organu. Nadwaga i otyłość sprzyjają rozwojowi chorób układu krążenia. Zbędne kilogramy w postaci tkanki tłuszczowej obciążają serce i mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Przedstawiamy dziesięć codziennych nawyków, które pomogą nam uchronić się przed chorobami serca.

więcej »

Czynniki rozwoju Alzheimera – sprawdź, które dotyczą Ciebie

Fot. freshidea - Fotolia.comChoroba Alzheimera to najczęstsza forma demencji. Jej rozwój prowadzi do utraty pamięci długotrwałej i niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Oto sześć najsilniejszych czynników pojawienia się choroby.

więcej »

Drzemka – wskaźnik przyszłych chorób czy odpoczynek dający energię?

Fot. soupstock - Fotolia.comŁatwo zauważyć, że nasze domowe zwierzeta lubią drzemać. My sami jednak też często choć na kilkanaście minut kładziemy się, by odpocząć. Drzemka może zwiększyć energię na resztę dnia, ale może też być wskaźnikiem przyszłych kłopotów ze zdrowiem.

więcej »

Na stany zapalne dobry jest sport

Fot. ratmaner - Fotolia.comAktywność fizyczna to naturalny lek i środek zapobiegający wielu chorobom. Teraz ustalono, że nie może chronić przed cukrzycą czy chorobami serca, ponieważ powstrzymuje rozwój stanów zapalnych towarzyszących tym problemom zdrowotnym.

więcej »

Ten składnik odpowiada za skuteczne odchudzanie

Fot. Mercedes Fittipaldi - Fotolia.comBłonnik jest kluczem do walki z otyłością, mówią uczeni z Uniwersytetu Teksasu. Błonnik jest jednym z głównych składników, które pomagają w zachowaniu odpowiedniego poziomu masy ciała.

więcej »

Ciężka łuszczyca grozi przedwczesną śmiercią

Fot. greshnikov1973 - Fotolia.comCiężkie przypadki łuszczycy oznaczają wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci. Osoby z najpoważniejszą formą łuszczycy mogą mieć nawet dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci w porównaniu do osób wolnych od tej choroby.

więcej »

Wzrost a ryzyko zakrzepów

Fot. chombosan - Fotolia.comWzrost może mieć związek z poziomem ryzyka powstawania zakrzepów. Odkryty związek może wynikać z tego, że osoby wyższe mają dłuższe żyły w nogach, a więc więcej jest miejsca, w którym mogą wystąpić problemy.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X