Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Bezsenność niszczy zdrowie. Sprawdź, czemu jest niebezpieczna

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comCoraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, a bezsenność stała się powszechnym problemem. Tymczasem jej skutki nie polegają jedynie na kłopotach z normalnym funkcjonowaniem kolejnego dnia, ale mogą oznaczać poważne problemy zdrowotne.

więcej »

Cukrzyca. Nowa długodziałająca insulina

Fot. suthisak - Fotolia.comCukrzyca – to słowo wśród wielu osób wywołuje strach. Nawet sami diabetycy odczuwają obawy, że insulinoterapia łączy się z trudnościami i pogorszeniem jakości życia. Brak leczenia może natomiast skutkować poważnymi problemami z sercem, wzrokiem, nerkami, a także może prowadzić do udaru mózgu. Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie cukrzycy?

więcej »

Dłuższe życie zapewni ci... kawa

Fot. dimakp - Fotolia.comOto przyjemny sposób na długowieczność - picie kawy. Kawa zawiera duże ilości antyoksydantów, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

więcej »

Półpasiec oznacza o wiele większe ryzyko udaru i zawału

Fot. bluejeansw - Fotolia.comPółpasiec to choroba wywoływana tym samym wirusem co ospa wietrzna. Rozwija się zwykle u osób dojrzałych i starszych. Choroba nie tylko wiąże się z przykrymi objawami, ale też istotnie zwiększa ryzyko chorób serca, udaru i zawału.

więcej »

Ta dieta uchroni przed rakiem jelita grubego

© bit24 - Fotolia.comDieta śródziemnomorska chroni przed rozwojem raka w okrężnicy i odbytnicy.

więcej »

Szczęście w starszym wieku zapewni... przyjaźń

Fot. oneinchpunch - Fotolia.comSprawdzeni przyjaciele to nieoceniony skarb w każdym wieku. Okazuje się jednak, że w seniorskich latach mają szczególny wpływ na jakość życia.

więcej »

Otyłość zabija coraz więcej ludzi

© sharaku1216 - Fotolia.comZ nowych badań wynika, że w 2015 roku z powodu otyłości zmarło o 30 proc. więcej ludzi niż w roku 1990. Problem nadmiernej wagi jest coraz powszechniejszy.

więcej »

WHO: do 2030 r. cukrzyca będzie na 7. miejscu wśród przyczyn śmierci

Fot. phanuwatnandee - Fotolia.comWedług danych WHO w 1980 roku na cukrzycę chorowało 108 mln ludzi na całym świecie, a już w 2014 roku ta liczba znacznie się zwiększyła – szacowano ją nawet na 422 mln! Co jest główną przyczyną zapadania na cukrzycę typu II, czyli najczęstszą odmianę tej choroby? Niezdrowy tryb życia i wynikająca z niego otyłość! 27 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą.

więcej »

Brokuły lekiem na cukrzycę?

© Daniel Vincek - Fotolia.comBrokuły zawierają związek, który może służyć do kontrolowania poziomu glikemii.

więcej »

Co Polacy wiedzą o cukrzycy?

Fot. evgenyb - Fotolia.comNiemal co 10. dorosły Polak nigdy nie sprawdzał poziomu cukru we krwi – wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ścigamy się z cukrzycą”. Tymczasem, na cukrzycę cierpi już niemal 3 mln z nas, a według ekspertów liczba ta będzie wzrastać. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, a także uświadamiać czym grozi nieleczona lub niewłaściwie leczona cukrzyca organizatorzy kampanii zamierzają kontynuować działania także w tym roku.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X