Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Badania profilaktyczne a wiek – jakich testów szczególnie potrzebujesz w danej dekadzie życia

Fot. angellodeco - Fotolia.comW różnym wieku dotyczy nas odmienne ryzyko chorób, dlatego określone badania są szczególnie polecane ludziom w takim, a nie innym wieku. Sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię dotyczyć i jakim testom warto się poddać.

więcej »

Operacja bariatryczna najskuteczniejsza w ratowaniu życia ludzi otyłych

Fot. www.karrastock.com - Fotolia.comLudzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.

więcej »

Dieta na mocne nerwy. Ważne witaminy B i magnez

Fot. makise18 - Fotolia.comCodzienność potrafi przyprawić nas o ból głowy. Życie w ciągłym biegu, problemy w pracy i goniące terminy powodują permanentny stres, który negatywnie odciska się nie tylko na naszej produktywności, ale i na życiu prywatnym. Warto wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z nerwami, a dobrze zbilansowana dieta, bogata w wybrane pokarmy może na stałe wzmocnić nasz układ nerwowy.

więcej »

Olej kokosowy zmniejszy ryzyko chorób serca?

Fot. pilipphoto - Fotolia.comW ostatnim czasie olej kokosowy stał się dietetycznym hitem. Jest coraz powszechniej promowany, a wskaźniki jego sprzedaży rosną. Okazuje się, że może mieć dobry wpływ na stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, pomimo tego, że zawiera duże ilości tłuszczów nasyconych.

więcej »

Jak zachować zdrową dietę? Trzeba dłużej spać

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWspółcześnie wielu ludzi doświadcza kłopotów z snem. Dośc powszechna jest bezsenność, częste wybudzanie się, czy ograniczanie długości snu ze względu na ilość obowiązków. Tymczasem dobry sen ma nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Okazuje się, że poziom odpoczynku oddziałuje także na prawdopodobieństwo stosowania zdrowej diety.

więcej »

Lek na cukrzycę skuteczny też przy chorobie Alzheimera

Fot. cassis - Fotolia.comLek opracowany w celu walki z cukrzycą może pomóc w osłabieniu rozwoju choroby Alzheimera.

więcej »

Dlaczego starzenie się oznacza niedobór witamin i minerałów?

Fot. alexlmx - Fotolia.comLudzie starsi, czyli po 65-tym roku życia, znacznie czściej niż osoby młodsze zmagają się z niedoborem witamin i składników mineralnych. Niedobór mikroelementów u starszych związany jest m. in. z przewlekłymi chorobami, na które wpływa zaawansowany wiek.

więcej »

Grzybica paznokci – jakie są objawy, jak uniknąć infekcji

Fot. nataba - Fotolia.comGrzybica to jedna z najczęstszch chorób paznokci, ale nie każdy problem z paznokciami jest spowodowany przez grzyby, pewne inne zaburzenia dają podobne objawy, np. łuszczyca. Trzeba skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę - stosowanie środków na grzybicę, podczas gdy w istocie obecna jest inna choroba, może pogorszyć objawy.

więcej »

Jak dobrze zadbać o zęby

Fot. DenisProduction.com - Fotolia.comJeśli chcesz się cieszyć zdrowym i ładnym uśmiechem, musisz odpowiednio zadbać o zęby. I nie chodzi tu jedynie o estetykę, zdrowie jamy ustnej ma bowiem związek z ogólnym stanem zdrowia. Niektóre choroby układu krążenia czy cukrzyca zwiększają ryzyko chorób jamy ustnej i odwrotnie - problemy z zębami czy dziąsłami przekładają się na prawdopodobieństwo wystąpienia innych chorób.

więcej »

Zielone warzywa liściaste pomagają zachować dobrą pamięć na starość

© fotofabrika - Fotolia.comJedzenie liściastych warzyw zielonych może pomóc w zapobieganiu demencji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X