Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Dlaczego alkohol ułatwia rozwój różnych chorób

Fot. vimart - Fotolia.comAlkohol może zaburzyć równowagę bakterii w jamie ustnej, co sprzyja rozwojowi wielu poważnych chorób.

więcej »

Kobiety częściej chorują na choroby sercowo-naczyniowe. Winna menopauza

Fot. sdecoret - Fotolia.comKobiety w starszym wieku częściej niż ich rówieśnicy mężczyźni cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Według naukowców, taki stan rzeczy może wynikać ze zmian zachodzących w organizmie pod wpływem menopauzy.

więcej »

Demencja powstrzymana przez... dietę

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comSposób odżywiania się ma przemożny wpływ na nasze zdrowie, oto niezwykły przykład z Wielkiej Brytanii: 82-letnia kobieta cierpiąca na zaawansowaną formę demencji odzyskała część zdolności poznawczych dzięki zmianie diety.

więcej »

Otyłość brzuszna zwiększa ryzyko chorób serca

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNawet jeśli twój wskaźnik masy ciała jest na odpowiednim poziomie, możesz doświadczyć większego ryzyka chorób serca. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół brzucha.

więcej »

Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWedług Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

więcej »

Kawa chroni przed cukrzycą?

Fot. puhhha - Fotolia.comDo picia kawy nikogo raczej nie trzeba zachęcać, jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Dość dobrze została zbadana i wiadomo, że ma korzystny wpływ dla zdrowia: chroni układ sercowo-naczyniowy, wspiera profilaktykę nowotworów, wspomaga koncentrację, może zmniejszyć ryzyko demencji. Teraz okazuje się, że pomaga również uchronić się przed cukrzycą.

więcej »

Czerwone przetworzone mięso stłuści ci wątrobę

Fot. olhaafanasieva - Fotolia.comJeśli często jesz czerwone, przetworzone mięso, narażasz swoją wątrobę na poważną chorobę. Częste jedzenie czerwonego przetworzonego mięsa ma związek z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby.

więcej »

Dieta śródziemnomorska – pokocha ją nie tylko twoje serce, ale i wątroba

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska od dawna uważana jest za jedną z najzdrowszych, bo pomaga zachować w dobrym stanie układ sercowo-naczyniowy i wydaje się chronić przed rozmaitymi chorobami. Teraz ustalono, że może też pomóc przy problemach z wątrobą.

więcej »

Cukrzycę wykryjesz u... dentysty. Stomatolodzy coraz częściej pomagają ją diagnozować

Fot. brankamarkovic78 - Fotolia.comOd dentysty wrócimy ze skierowaniem na badanie poziomu glukozy we krwi? To możliwe. Coraz częściej stomatolodzy jako pierwsi zauważają symptomy nieleczonej, a nieraz zaawansowanej cukrzycy. W jednym z warszawskich gabinetów w ciągu miesiąca jest nawet 5 takich przypadków. A to tylko wycinek gigantycznego problemu.

więcej »

Chodzisz późno spać? Możesz wcześniej umrzeć

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli jesteś „nocnym markiem" i lubisz późno chodzić spać, twój rytm dobowy jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten cechujący „ranne ptaszki". Ludzie, którzy przesiadują po nocach, są bardziej zagrożeni wcześniejszą śmiercią.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X