Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Anemia - niedokrwistość Wiadomości

Jak rozpoznać chorobę nerek?

Fot. Crystal light - Fotolia.comMożesz chorować na przewlekłą chorobę nerek i nawet o tym nie wiedzieć - nie ma jednego objawu, który jednoznacznie wskazywalby na taką właśnie dolegliwość. Warto przede wszystkim pamiętać o czynnikach ryzyka, takich jak starszy wiek, obecność cukrzycy, czy nadciśnienie. Poza tym, jak wskazuje amerykańska National Kidney Foundation, tych 10 symptomów może świadczyć o chorobie.

więcej »

Umiarkowane ilości alkoholu chronią serce

fot. MAURO - Fotolia.comNiewielkie ilości alkoholu mogą wzmacniać serce.

więcej »

Rośliny strączkowe obniżają poziom cukru we krwi

fot. peangdao - Fotolia.comRośliny strączkowe mogą być bardzo pomocne w zmniejszeniu poziomu cukru we krwi, co chroni przed zaburzeniami metabolicznymi, w tym cukrzycą.

więcej »

Cukrzyca po pięćdziesiątce może być wskaźnikiem raka trzustki

Fot. yodiyim - Fotolia.comJeśli cukrzyca pojawia się po pięćdziesiątce, może wskazywac na zagrożenie rakiem trzustki, mówią uczeni z University of Southern California.

więcej »

Samotność prowadzi do nasilenia chorób serca

Fot. didesign - Fotolia.comNasz stan emocjonalny nie pozostaje bez wpływu na ciało. Samotność sprzyja nasileniu problemów z układem krążenia i sercem.

więcej »

Jak alkohol sprzyja demencji

© Africa Studio - Fotolia.comJeśli pijesz dużo alkoholu i robisz to dość często, znacznie bardziej narażasz się na problemy z pamięcią i demencję.

więcej »

Wydłuża się zalecany czas snu – wszystko dlatego, że zdobywamy dużo informacji

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWedług ekspertów, powinniśmy spać średnio 8,5 godziny na dobę. To dłużej niż dotychczasowe rekomendacje. Okazuje się, że otrzymujemy tak dużo informacji w ciągu dnia i niełatwo zasypiamy, dlatego potrzebujemy dłuższego odpoczynku.

więcej »

Czerniak: masz blond włosy i jasną skórę? Uważaj!

Fot. dimas830 - Fotolia.comCzerniak jest jednym z kilkudziesięciu nowotworów złośliwych skóry, ale jednym z najbardziej agresywnych. Dane z Krajowego rejestru nowotworów wskazują, iż czerniak coraz częściej występuje u młodych ludzi w wieku 20-44 lata, a w szczególności wśród kobiet.

więcej »

Profilaktyka chorób serca: to nie takie trudne

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comProfilaktyka zdrowotna to wszystkie zachowania i działania, które zapobiegają chorobom oraz umożliwiają wczesne ich wykrycie i leczenie. Stan naszego zdrowia w ponad 50 procentach zależy od stylu życia, systematycznego wykonywania badań profilaktycznych, eliminowania lub minimalizowania czynników sprzyjających różnym chorobom. Wiele groźnych chorób we wczesnym stadium nie daje żadnych objawów, warto więc regularnie poddawać się badaniom.

więcej »

Serce a cukrzyca: zawał u diabetyków

Fot. AGPhotography - Fotolia.comEksperci zwracają uwagę, że ze względu na specyfikę cukrzycy, chorzy w sposób szczególny zagrożeni są zawałem serca. Jak podkreślają kardiolodzy, diabetycy to z definicji pacjenci z chorobą wieńcową. Jest to coraz poważniejszy problem, ponieważ na cukrzycę choruje na świecie ponad 420 mln ludzi, w Polsce – ponad 3 mln. 90% z nich to osoby z cukrzycą typu II. Jak powinna wyglądać profilaktyka zawałowa u chorych z cukrzycą?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X