Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób AIDS / HIV Wiadomości

Dializa sprzyja demencji

Fot. ivas76 - Fotolia.comOsoby w starszym wieku, które muszą poddawać się dializom, wykazują wyższe ryzyko demencji.

więcej »

Światowa Organizacja Zdrowia: zagraża nam śmiertelna „Choroba X”

Fot. Andreas Prott - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia umieściła na liście śmiertelnych zagrożeń dla ludzkosci tajemniczą „Chorobę X". „Choroba X" to patogen, który nie został jeszcze odkryty, ale może pojawić się w przyszłości i zagrażać nam podobnie jak HIV czy Ebola.

więcej »

Światowy Dzień AIDS: rozmawiaj o HIV

Fot. jarun011 - Fotolia.com1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. To dobra okazja do rozmowy z bliskimi o trudnych problemach zdrowotnych. Edukacja na poziomie rodziny może skutecznie chronić przed zakażeniem HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

więcej »

Zanieczyszczenie środowiska nas zabija – odpowiada za 16 proc. śmierci na całym świecie

Fot. sablin - Fotolia.comZanieczyszczenie środowiska od lat poważny problem w wielu miejscach na świecie. Okazuje się, że płacimy za nie najwyższą cenę - jest odpowiedzialne za relatywnie wysoki odsetek wszystkich zgonów.

więcej »

WHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie

© natali_mis - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby dotyczy 325 milionów ludzi na całym świecie. Trzeba więcej zrobić, aby zwalczać zagrożenia, na jakie narażona jest światowa populacja z powodu rozprzestrzeniania się wirusa tej choroby, apelują eksperci.

więcej »

Wenerolog. Wizyta wstydliwa, ale konieczna

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comChoroby przenoszone drogą płciową, nazywane dawniej wenerycznymi, od zawsze były problemem powszechnym, ale wstydliwym. Istotne jest, iż zlekceważenie pierwszych objawów, próby leczenia na własną rękę lub bez odpowiedniej diagnostyki mogą mieć przykre, ale i bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.

więcej »

Spacery pomocne u dializowanych pacjentów

© smspsy - Fotolia.comĆwiczenia obejmujące zaledwie kilka minut spaceru dziennie mogą być bardzo korzystne dla pacjentów, u których niezbędne są dializy nerek.

więcej »

Światowy Dzień Walki z AIDS 2016

AIDS, © Myimagine - Fotolia.com1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Choroba ciągle stanowi poważne zagrożenie, choć dotychczas już wiele zrobiono dla zahamowania jej rozporzestrzeniania się.

więcej »

Czym jest AIDS i jak się przed nim ochronić? 28. Światowy dzień AIDS

AIDS, © lordn - Fotolia.comksperci alarmują: co 6 sekund na świecie jedna osoba zakaża się HIV, a nieleczone zakażenie prowadzi do rozwoju AIDS. 1 grudnia będziemy obchodzić Światowy Dzień AIDS. To już 28. edycja inicjatywy prowadzonej od 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Warto przy tej okazji przypomnieć najważniejsze informacje o AIDS i dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki i leczenia tej choroby.

więcej »

Oddając krew możesz uratować komuś życie

© Gina Sanders - Fotolia.comOd 22 do 26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Według danych w Polsce jedynie 1,7% ludzi oddaje honorowo krew. To wciąż bardzo mało, a potrzeby w bankach krwi są ogromne.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X