Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Migrena / Migreny Wiadomości

10 prostych sposobów na to, by szybko poprawić nastrój

Fot. vege - Fotolia.comPowodów do narzekań zwykle nam nie brakuje - kolejki do lekarza, korki w mieście, tłumy w sklepach, nadmiar codziennych obowiązkó: wszystko to skutecznie nas irytuje. I jakkolwiek zewsząd słyszymy, że powinniśmy o siebie lepiej zadbać, dość trudno nam to przychodzi, bo i na to brakuje czasu lub pieniędzy. W każdym razie warto pamiętać, że zupełnie drobne rzeczy mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, poniżej 10 prostych sposobów na szybką poprawę nastroju.

więcej »

Jak rozpoznać boreliozę

Fot. Jerry - Fotolia.comOd kilku lat w sezonie letnim odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie symptomy powinny zwrócić naszą uwagę?

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci potasu? Oto główne objawy

Fot. concept w - Fotolia.comJeśli brakuje ci potasu, organizm nie może normalnie funkcjonować. Sprawdź, jak rozpoznać niedobory tego pierwistka (hipokalemii).

więcej »

Nietolerancja glutenu - 8 najczęstszych objawów

Fot. oxie99 - Fotolia.comNietolerancja glutenu daje podobne objawy, co celiakia, ale nie są to te same choroby. Celiakia jest poważnym autoimmunologicznym schorzeniem, które może doprowadzić do niebezpiecznych uszkodzeń układu pokarmowego, nietolerancja zaś nie ma podłoża w działaniu układu odpornościowego organizmu i nie skutkuje uszkodzeniami żołądkowo-jelitowymi. Oto najczęstsze symptomy tej dolegliwości.

więcej »

Jak pozbyć się stresu w kilkadziesiąt sekund

Fot. Production Perig - Fotolia.comWspółczesnemu człowiekowi stres towarzyszy nader często. Co więcej, nierzadko nie możemy też pozwolić sobie na okazanie zdenerwowania, bo w wielu sytacjach niemal natychmiast musimy opanować gniew czy lęk. Sprawdź, jak w kilkadziesiąt sekund osłabić odczuwanie stresu.

więcej »

Jak zachować młody wygląd i dobre samopoczucie na dłużej

Fot. Kzenon - Fotolia.comKażdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i cieszyć się pełnią zdrowia. Wprawdzie nie da się zatrzymać upływu czasu i kiedyś zmarszczki i tak się pojawią, a jakieś dolegliwosci rozwiną, jednak dzięki odpowiedniemu trybowi życia można to istotnie opóźnić. Zastosuj tych kilka wskazówek, a nie zestarzejesz się przedwcześnie.

więcej »

Słynne "selfie" realnie poprawia nam nastrój

© De Visu - Fotolia.comJeśli chcesz sobie poprawić humor, może zrobić selfie i umieścić je na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Tylko tyle wystarczy, by lepiej się poczuć – twierdzą uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

więcej »

Tego unikaj, bo cię postarza

Fot. FMTURRINI - Fotolia.comSzybkość procesu starzenia się jest w pewnej mierze zależny od genów, ale na to, jak wyglądamy, duży wpływ ma także styl życia. Tych pięciu rzeczy unikaj, bo sprawiają, że ekspresowo tracisz młody wygląd.

więcej »

Uwaga – to jedzenie powoduje zaparcia

Fot. gmstockstudio - Fotolia.comKażdy doświadcza zaparć od czasu do czasu, najczęściej jednak zmagają się z nimi dzieci w wieku poniżej 5 lat oraz osoby po 65 roku życia. Częściej też doznają ich kobiety niż mężczyźni. Sprawdź, jakie jedzenie sprawia, że „dopada cię" ta przykra dolegliwość.

więcej »

Jak rozpoznać chorobę nerek?

Fot. Crystal light - Fotolia.comMożesz chorować na przewlekłą chorobę nerek i nawet o tym nie wiedzieć - nie ma jednego objawu, który jednoznacznie wskazywalby na taką właśnie dolegliwość. Warto przede wszystkim pamiętać o czynnikach ryzyka, takich jak starszy wiek, obecność cukrzycy, czy nadciśnienie. Poza tym, jak wskazuje amerykańska National Kidney Foundation, tych 10 symptomów może świadczyć o chorobie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Umierać po ludzku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X