Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Migrena / Migreny Wiadomości

Migrena / Migreny: najnowsze wiadomości

Jak żałoba zaburza sen i sprzyja chorobom

Fot. Ian Dyball - Fotolia.comW przypadku utraty kogoś bliskiego silne negatywne emocje, żal, rozpacz i smutek, skutkują problemami ze snem. To z kolei osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko różnych chorób.

więcej »

Święta niebezpieczne dla zdrowia? W Wigilię najwyższy wskaźnik zawałów

Fot. Eisenhans - Fotolia.comBoże Narodzenie kojarzy się z bardzo przyjemnym, rodzinnym czasem, ale okazuje się, że właśnie w tym okresie rosną wskaźniki określonych chorób i dolegliwości. W Wigilię odnotowuje się częstsze przypadki ostrego zawału mięśnia sercowego.

więcej »

Nie obgryzaj paznokci – grozi ci infekcja

Fot. Lukassek - Fotolia.comObgryzanie paznokci (onychofagia) to nie tylko nawyk, który niszczy wygląd dłoni. Może również prowadzić do infekcji.

więcej »

Dlaczego twoje odchudzanie nie daje efektów?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comOd jakiegoś czasu ćwiczysz, stosujesz zdrową dietę, a skutków w postaci zmniejszenia wagi nie widać? Być może sam/a sabotujesz swoje wysiłki, wcale o tym nie wiedząc. Oto, w jaki sposób nieświadomie możesz zaburzać proces odchudzania.

więcej »

Masaż powięziowy w walce z bólem głowy

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comStres, niewyspanie, długofalowe przemęczenie - w opinii lekarzy to najważniejsze przyczyny bólu głowy, który pojawiać się może napadowo, albo towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Ponad 90% ludzi przynajmniej raz w życiu odczuwała silny ból w tym miejscu, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. To bóle napięciowe, których można łatwo się pozbyć przy pomocy odpowiednio prowadzonej fizjoterapii.

więcej »

Zespół jelita drażliwego (IBS) – mogą pomóc antydepresanty

Fot. Adiano - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że stan jelit ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym - teraz odkryto, że może istnieć korelacja pomiędzy przyjmowaniem leków antydepesyjnych i łagodzeniem zespołu jelita drażliwego.

więcej »

Migrena – jak pokonać silny ból głowy?

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comBól głowy to dolegliwość, która w większym lub mniejszym stopniu dotyka niemal każdego z nas. Jednym z najbardziej znanych jest ból migrenowy, który może dotyczyć nawet połowy dorosłej populacji. Jaka jest geneza powstawania migreny, czy istnieją czynniki ryzyka wzmagające dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie?

więcej »

Jak poprawić trawienie – 6 skutecznych sposobów

Fot. magicmine - Fotolia.comJeśli chcesz poprawić proces trawienia, zastosuj tych kilka wskazówek - dzięki nim osłabisz ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe i usprawnisz cały ten mechanizm.

więcej »

Niedobór snu sprzyja odwodnieniu

Fot. samuel - Fotolia.comNiedobory snu na rozmaite sposoby wpływają na nasz organizm, m. in. powodują problemy z koncentracją, wywołują zaburzenia hormonalne związane z metabolizmem, negatywnie wpływają na uklad krążenia. Teraz można do tej listy dopisać wieksze zagrożenie odwodnieniem organizmu.

więcej »

Wirus odpowiedzialny za opryszczkę sprzyja rozwojowi Alzheimera?

Fot. fotoliaxrender - Fotolia.comWirus typu herpes, czyli ten, który odpowiada za powstawanie powszechnej u wielu ludzi opryszczki, może przyczyniać się także do rozwoju choroby Alzheimera, uważają uczeni.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X