Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Migrena / Migreny Wiadomości

Te objawy mówią, że jesz za mało węglowodanów

Fot. Syda Productions - Fotolia.comWęglowodany powinny stanowić źródło 45 do 65 proc. dziennie przyjmowanych kalorii, tymczasem często ograniczamy ich ilość w diecie, ponieważ składniki te są uważane za winowajców w przybieraniu na wadze. Trzeba zaś wiedzieć, że nadmierne zmniejszenie dawki weglowodanów wiąże się z zaburzeniami pracy organizmu, co staje się widoczne w kilku charakaterystycznych objawach.

więcej »

Leczenie raka piersi – soja i warzywa kapustne osłabią skutki uboczne

Fot. Tobias - Fotolia.comJeśli walczysz z rakiem piersi, powinnaś wzbogacić swoją dietę o produkty sojowe i warzywa kapustne, pomogą one bowiem osłabić skutki uboczne terapii.

więcej »

Jak osłabić objawy grypy

Fot. Studio Romantic - Fotolia.comWirus grypy rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową, więc przebywanie w odległości nawet dwóch-trzech metrów od osoby zarażonej oznacza wysokie ryzyko infekcji. Choroba jest uciążliwa i bardzo nas osłabia: sprawdź, jak się rozwija i co robić, by ograniczyć jej symptomy.

więcej »

Nowy wynalazek – kaspułka analizująca powstawanie gazów w jelitach

Fot. kei907 - Fotolia.comDla uczonych nie ma tematów tabu. Właśnie zajeli się analizą sposobu formowania się gazów w jelitach - wynaleźli kapsułkę, która pozwoli na monitorowanie procesu kształtowania się gazów.

więcej »

Prosty sposób na lepszą pamięć: głośne czytanie

Fot. Tim - Fotolia.comJeśli zauważasz, że trudniej ci zapamiętać listę zakupów czy drobne sprawy do załatwienia, wypróbuj prostej i skutecznej metody na lepszą pamięć - wystarczy czytać na głos, by potem bez problemu móc sięgnąć do naszego umysłu po nabyte wiadomości.

więcej »

Jak brak seksu wpływa na organizm

Fot. Rido - Fotolia.comŻycie seksualne oddziałuje nie tylko na nasz stan emocjonalny i relacje z partnerem, ale ma także istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zobacz, jak ciało reaguje na wstrzemięźliwość seksualną.

więcej »

Tajemnica długowieczności włoskich stulatków: optymizm i miłość

Fot. Federico Rostagno - Fotolia.comBadania z udziałem grupy staruszków z południowych Włoch wykazały, że osoby długowieczne mają dobre relacje z bliskimi i są optymistami. Uczestnicy w wieku powyżej 90 lat mieli gorsze zdrowie fizyczne, ale lepsze samopoczucie psychiczne niż młodsi członkowie ich rodziny.

więcej »

Kolorowanki dla dorosłych – sposób na stres

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comWielu z nas jako małe dzieci uwielbiało tworzyć kolorowe obrazki z zarysów zawartych w kolorowankach. Było to i zabawą, i rozwijającym zajęciem. Jako dorośli również powinniśmy oddawać się takiej rozrywce, bo istotnie może nam poprawić humor.

więcej »

Dobre relacje w związku – dużo zależy od oksytocyny

Fot. Mirko - Fotolia.comW każdym małżeństwie od czasu do czasu pojawiają się „zgrzyty", ale kłótnie nie muszą osłabiać relacji i zmieniać naszego nastawienia do partnera. Sprzeczki też można przeprowadzić w konstruktywny sposób - pomaga w tym oksytocyna nazywana „hormonem miłości".

więcej »

Jak nie przybrać na wadze podczas Świąt?

Fot. Anna81 - Fotolia.comUczeni obliczyli, że zazwyczaj nabywamy dodatkowych kilogramów już od października i proces ten trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zaś potrzeba od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, by wrócić do poprzedniej wagi. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na okołoświąteczną dietę.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X