Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Migrena / Migreny Wiadomości

Bezdech senny oznacza wyższe ryzyko dny moczanowej

Fot. Rafael Ben-Ari - Fotolia.comBezdech senny ma związek z wyższym ryzykiem rozwoju dny moczanowej. Nie oznacza to, że bezdech wywołuje dnę, być może po prostu niektóre czynniki rozwoju tych chorób są takie same.

więcej »

Posiadanie zwierzaka może być „lekiem” na depresję?

Fot. terezqua - Fotolia.comNa całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Stres w pracy szkodzi pracownikom i firmom

Fot. Voyagerix - Fotolia.comCo czwarty pracownik nie czerpie satysfakcji z realizacji zawodowych obowiązków – wynika z tegorocznego badania Hays Poland – Stres i satysfakcja 2018. Zdecydowana większość zatrudnionych doświadcza wysokiego poziomu stresu, który w wielu przypadkach działa na nich destrukcyjnie. Niesprzyjające czynniki prowadzą do szeregu dolegliwości, które obniżają komfort pracy i życia. Znika zaangażowanie i motywacja, a pojawia się zrezygnowanie i niska efektywność. To sytuacja niekorzystna zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

więcej »

Jak odrobina samotności zmniejsza lęk

Fot. Antonioguillem - Fotolia.comOgólnie rzecz ujmując, samotność nie jest dobra ani dla zdrowia fizycznego, ani psychicznego, ale odrobina czasu z samym/samą sobą pomaga osłabić lęk i niepokój.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci witaminy D? Oto główne objawy

Fot. cegli - Fotolia.comWitamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.

więcej »

Tego nie rób! Jak codzienne nawyki sprawiają, że szybciej się starzejesz

Fot. lpictures - Fotolia.comCodzienne czyności lub lekkie zaniedbania sprawiają, że oznaki starszego wieku pojawiają się znacznie szybciej niż powinny. Jeśli zmienisz niektóre przyzwyczajenia, możesz liczyć na młodszy wygląd na dłużej. Sprawdź, co sprawia, że starzenie się przebiega szybciej.

więcej »

Świeże powietrze poprawia zdrowie

Fot. LumineImages - Fotolia.comIm więcej masz okazji, by przebywać na zewnątrz, tym lepiej dla twojego zdrowia. Okazuje się, że dłuższe regularne pobyty na świeżym powietrzu mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu II, chorób sercowo-naczyniowych, i innych problemów zdrowotnych.

więcej »

Muzyka do jogi lub medytacji dobra dla serca

Fot. sidliks - Fotolia.comMuzyka, która jest zwykle odtwarzana podczas uprawiania jogi czy medytacji, znacząco zmniejsza poziom niepokoju, pop z kolei może powodować zwiększenie oczuwanego stresu.

więcej »

Jedź na urlop. Wydłużysz sobie życie

Fot. CESARVR - Fotolia.comNiektórzy nie mogą doczekać się wolnych dni, innych pracodawca musi „wypychać" na urlop. Nawet jeśli ci drudzy wydają się wyjątkowo pracowici, nie działają rozsądnie - odpoczynek od codziennych zajęć jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania. Okazuje się też, że może mieć znaczenie dla długości naszego życia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Kosciol.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X