Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Migrena / Migreny Wiadomości

5 popularnych mitów dotyczących zdrowia. Nie wierz w nie!

Fot. goodluz - Fotolia.comChcociaż powszechny dostęp do Internetu ułatwia nam zdobywanie wiedzy, pewne nieuzasadnione naukowo przekonania dla wielu ciągle pozostają w mocy. Inne opinie z kolei zyskują nagle ogromny rozgłos jako obalające dotychczasowe poglądy, tymczasem ich realna zasadność jest nikła. Przejrzyj listę pięciu popularnych mitów.

więcej »

Jakie są objawy raka jelita grubego

Fot. crevis - Fotolia.comWedług danych World cancer research Found International rak jelita grubego i odbytnicy jest trzecim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn i drugim najczęstszym u kobiet. Około dwie trzecie przypadków raka jelita grubego występuje w krajach o wysokich lub bardzo wysokich wskaźnikach dochodu. Sprawdź, jak objawia się ten rodzaj raka.

więcej »

5 najlepszych herbat ziołowych

Fot. paleka - Fotolia.comZioła to naturalne środki na wiele problemów zdrowotnych. Z całej bogatej zielarskiej palety można wybrać coś pomocnego na niemal każdą dolegliwość, zioła poprawią samopoczucie i ochronią przed różnymi kłopotami zdrowotnymi. Jedną z najbezpieczniejszych form ich przyjmowania jest herbata - tych pięć napojów to najpopularniejsze ziołowe środki.

więcej »

Bóle głowy lub karku, zmarszczki? To może być wada zgryzu

Fot. StudioLaMagica - Fotolia.comWiele osób boryka się z kłopotami związanymi ze zgryzem, które niestety bagatelizuje. Jednocześnie uskarżają się na inne dolegliwości, nie wiedząc, że to właśnie wadliwy zgryz może być ich przyczyną. Największym problemem jest dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, która coraz częściej pojawia się wśród młodych osób. Nieprawidłowy zgryz może mieć poważne konsekwencje: bóle głowy, karku, a nawet kręgosłupa, problemy stomatologiczne: rozchwianie zębów i ich ścieranie, a co ciekawe również przedwczesne zmarszczki.

więcej »

Jak poprawić zdrowie psychiczne

Fot. Bits and Splits - Fotolia.comSzacuje się, że nawet kilkanaście procent ludzi w Polsce cierpi na zaburzenia psychiczne. Zanim choroba się rozwinie, warto pamiętać, że sami mamy duży wpływ na nasze zdrowie mentalne. Dobre nawyki pomagają zachować równowagę psychiczną - zobacz, co temu sprzyja.

więcej »

Prosty sposób na szczęście – wysiłek fizyczny

Fot. pikselstock - Fotolia.comAktywność fizyczna ma niezwykłą moc leczniczą, pomaga osłabić niepokój i zmniejszyć wiele objawów zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że pozwala też zwiększyć poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.

więcej »

Zobacz, dlaczego stres wpędzi cię w otyłość

Fot. vpardi - Fotolia.comWysoki poziom kortyzolu, hormonu stresu, szczególnie, gdy utrzymuje się w nocy, może wywoływać przybieranie na wadze.

więcej »

Ogranicz korzystanie z Facebooka – zmniejszysz poziom stresu

Fot. nanomanpro - Fotolia.comWarto ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych, dzięki temu można znacząco zmniejszyć poziom kortyzolu, hormonu stresu.

więcej »

Jak walczyć z jedzeniem pod wpływem emocji?

Fot. Pictures news - Fotolia.comPo jedzenie sięgamy nie tylko, gdy jesteśmy głodni, ale z wielu różnych powodów, w tym pod wpływem rożnych emocji, zarówno przyjemnych, jak i tych, których chcemy się pozbyć. To z kolei prowadzi do kłopotów z zachowaniem ustalonej diety i może sprawić, że przybierzemy na wadze.

więcej »

Utnij sobie drzemkę. Sprawdź, dlaczego warto

Fot. Janina Dierks - Fotolia.comDzięki krótkiemu odpoczynkowi w ciągu dnia zyskasz więcej energii na dalszą jego część i staniesz się bardziej produktywny/a w kolejnych godzinach.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X