Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Sepsa - posocznica Wiadomości

Nie myjesz rąk? Roznosisz w swoim domu niebezpieczne bakterie

Fot. andriano_cz - Fotolia.comZagrażasz samemu/samej sobie i pozostałym domownikom, jeśli przygotowujesz posiłki i siadasz do stołu, nie myjąc rąk, ostrzegają eksperci z United States Department of Agriculture.

więcej »

Bierzesz antybiotyk? Może nieźle nabałaganić w ustach

Fot. ALDECAstudio - Fotolia.comWiosna to czas, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na przeziębienia, które często zmuszają nas do pozostania przez kilka dni w domu i zastosowania kuracji antybiotykowej. Bywa, że antybiotyk jest jedynym ratunkiem. Niestety naraża nas na skutki uboczne związane z jego stosowaniem. Jak może wpłynąć na zdrowie naszej jamy ustnej?

więcej »

Sposób na sezonowe infekcje? Pomoże dbanie o zęby

Fot. Ilia - Fotolia.comSezon przeziębienia i grypy nie kończy się wraz z ustaniem mrozów. Przełom zimy i wiosny to znakomity czas do zmasowanego ataku wirusów i bakterii. Jak uniknąć kolejnej infekcji? Jednym ze sposobów jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Oto kilka dobrych nawyków, które szybciej pomogą wrócić do formy.

więcej »

6 dobrych nawyków, gdy zażywasz antybiotyki

Fot. igorkol_ter - Fotolia.comInfekcja jest jak bitwa tocząca się w naszym ciele. Aby wspomóc w niej organizm, odpoczynek może nie wystarczyć i konieczna będzie antybiotykoterapia. Pamiętaj jednak, że leki nie są obojętne dla organizmu, czasem mogą nieść skutki uboczne, powikłania lub po prostu nie zadziałać. Jak powinna wyglądać kuracja, by była maksymalnie skuteczna?

więcej »

Jak myć ręce, by uchronić się przed zakażeniem

Fot. Volodymyr Shevchuk - Fotolia.comSezon grypowy coraz bliżej i przy obecnej pogodzie bardzo łatwo jest się przeziębić. Żeby lepiej uchronić się przed chorobą, trzeba szczególnie zadabać o higienę, w tym o dostatecznie częste mycie rąk.

więcej »

Superbakterie: oporne na antybiotyki, niebezpieczne. Sami je hodujemy

Fot. norman blue - Fotolia.comSzczepy bakterii opornych na leczenie to coraz większy problem w czasach, gdy leki zamiast stosować rozważnie, łykamy jak witaminy. W wyniku tego kryzys w zwalczaniu patogenów narasta, a wraz z nim liczba groźnych chorób, wobec których antybiotyki stają się bezsilne.

więcej »

5 niezwykłych odkryć, których dokonano przypadkiem

© Andrey Kiselev - Fotolia.comMówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. A gdy naprawdę coś nam doskwiera, uczeni zamykają się w bibliotekach i laboratoriach usilnie pracując nad rozwiązaniem problemu. Nie zawsze jednak tak właśnie rzecz ma się z wielkimi wynalazkami. Czasem coś, co zmieniło losy świata lub dziś jest w powszechnym użytku, zrodziło się przypadkiem.

więcej »

7 dziwnych wskazówek które pomogą zadbać o zdrowie

fot. collage Senior.plNiestandardowe zachowania czy nietypowe nawyki mogą istotnie poprawić nasze samopoczucie czy uchronić się przed różnymi dolegliwościami. Oto siedem (nieco) dziwacznych wskazówek, które mogą być przydatne w dbaniu o zdrowie.

więcej »

Bakterie zamiast konserwantów

© BRAD - Fotolia.comBakterii najczęściej staramy się unikać. Zapominamy, że są one nam też potrzebne. Odpowiednie bakterie dodane do żywności są alternatywą dla konserwantów.

więcej »

Na co zaszczepić się po pięćdziesiątce

Szczepionka, © goodluz - Fotolia.comU osób w starszym wieku niektóre choroby zakaźne są szczególnie niebezpieczne - seniorom najszerzej poleca się szczepienia przeciw grypie, krztuściowi, półpaścowi i pneumokokom.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X