Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Sepsa - posocznica Wiadomości

Sepsa - posocznica: najnowsze wiadomości

Szczepienia dla podróżujących

© ursule - Fotolia.comObecnie jedynym szczepieniem wymaganym przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce, zagrażającej życiu chorobie wirusowej, przenoszonej przez komary. Jest ono obowiązkowe dla osób udających się do niektórych krajów tropikalnych, przede wszystkim do Afryki i Ameryki Południowej. Warto przy tym pamiętać, że szczepienia obowiązkowe mają za zadanie przede wszystkim chronić regiony nimi objęte przed rozprzestrzenianiem się chorób infekcyjnych i epidemiami.

więcej »

Groźne zarazki pod prysznicem – jak uniknąć zagrożenia infekcjami

Fot. terovesalainen - Fotolia.comPójście pod prysznic to nie tylko przyjemność po długim dniu, ale także konieczny zabieg higieniczny, który pomaga zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Warto jednak zadbać o to, by otoczenie prysznica i sam mechanizm podający wodę były czyste - w innym przypadku mycie się może grozić infekcjami.

więcej »

Superbakterie zabijają tysiące ludzi w Europie. Antybiotyki nie pomagają

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comAntybiotykooporność bakterii pozostaje poważnym zagrożeniem dla ludzi. Jak wynika z badań, superbakterie odpowiadają za śmierć ponad 30 tysięcy Europejczyków rocznie.

więcej »

Dlaczego rany wolno się goją? Pięć głównych przyczyn

Fot. Oksana_S - Fotolia.comSzybkość gojenia się ran zależy od różnych czynników, w tym ich wielkości, poziomu płytek krwi i obecności różnych stanów chorobowych. Oto główne przyczyny, dla których proces zasklepiania rany może trwać dłużej niż powinien.

więcej »

Nie myjesz rąk? Roznosisz w swoim domu niebezpieczne bakterie

Fot. andriano_cz - Fotolia.comZagrażasz samemu/samej sobie i pozostałym domownikom, jeśli przygotowujesz posiłki i siadasz do stołu, nie myjąc rąk, ostrzegają eksperci z United States Department of Agriculture.

więcej »

Bierzesz antybiotyk? Może nieźle nabałaganić w ustach

Fot. ALDECAstudio - Fotolia.comWiosna to czas, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na przeziębienia, które często zmuszają nas do pozostania przez kilka dni w domu i zastosowania kuracji antybiotykowej. Bywa, że antybiotyk jest jedynym ratunkiem. Niestety naraża nas na skutki uboczne związane z jego stosowaniem. Jak może wpłynąć na zdrowie naszej jamy ustnej?

więcej »

Sposób na sezonowe infekcje? Pomoże dbanie o zęby

Fot. Ilia - Fotolia.comSezon przeziębienia i grypy nie kończy się wraz z ustaniem mrozów. Przełom zimy i wiosny to znakomity czas do zmasowanego ataku wirusów i bakterii. Jak uniknąć kolejnej infekcji? Jednym ze sposobów jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Oto kilka dobrych nawyków, które szybciej pomogą wrócić do formy.

więcej »

6 dobrych nawyków, gdy zażywasz antybiotyki

Fot. igorkol_ter - Fotolia.comInfekcja jest jak bitwa tocząca się w naszym ciele. Aby wspomóc w niej organizm, odpoczynek może nie wystarczyć i konieczna będzie antybiotykoterapia. Pamiętaj jednak, że leki nie są obojętne dla organizmu, czasem mogą nieść skutki uboczne, powikłania lub po prostu nie zadziałać. Jak powinna wyglądać kuracja, by była maksymalnie skuteczna?

więcej »

Jak myć ręce, by uchronić się przed zakażeniem

Fot. Volodymyr Shevchuk - Fotolia.comSezon grypowy coraz bliżej i przy obecnej pogodzie bardzo łatwo jest się przeziębić. Żeby lepiej uchronić się przed chorobą, trzeba szczególnie zadabać o higienę, w tym o dostatecznie częste mycie rąk.

więcej »

Superbakterie: oporne na antybiotyki, niebezpieczne. Sami je hodujemy

Fot. norman blue - Fotolia.comSzczepy bakterii opornych na leczenie to coraz większy problem w czasach, gdy leki zamiast stosować rozważnie, łykamy jak witaminy. W wyniku tego kryzys w zwalczaniu patogenów narasta, a wraz z nim liczba groźnych chorób, wobec których antybiotyki stają się bezsilne.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Oferty pracy