Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nerwica / Nerwice Wiadomości

Łatwy sposób na szybsze zasypianie

Fot. Monkey Business - Fotolia.comZamiast liczenia baranów, przed snem warto spisać listę rzeczy do zrobienia - to może pomóc szybciej zasnąć.

więcej »

Nowy wynalazek – kaspułka analizująca powstawanie gazów w jelitach

Fot. kei907 - Fotolia.comDla uczonych nie ma tematów tabu. Właśnie zajeli się analizą sposobu formowania się gazów w jelitach - wynaleźli kapsułkę, która pozwoli na monitorowanie procesu kształtowania się gazów.

więcej »

Prosty sposób na lepszą pamięć: głośne czytanie

Fot. Tim - Fotolia.comJeśli zauważasz, że trudniej ci zapamiętać listę zakupów czy drobne sprawy do załatwienia, wypróbuj prostej i skutecznej metody na lepszą pamięć - wystarczy czytać na głos, by potem bez problemu móc sięgnąć do naszego umysłu po nabyte wiadomości.

więcej »

Jak brak seksu wpływa na organizm

Fot. Rido - Fotolia.comŻycie seksualne oddziałuje nie tylko na nasz stan emocjonalny i relacje z partnerem, ale ma także istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zobacz, jak ciało reaguje na wstrzemięźliwość seksualną.

więcej »

Brak snu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJeśli ciągle nie dosypiasz, grozi ci choroba Alzheimera. Chroniczny brak dobrego odpoczynku nocnego wiąże się ze wzrostem ilości białka charakterystycznego dla rozwoju tej choroby.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie tak często mają kłopoty ze snem?

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comSeniorzy często zmagają się z zaburzeniami snu. Włoscy geriatrzy mówią, że osoby starsze mogą wypoczywać krócej niż ludzie młodsi i dobrze funkcjonować, ale kłopot polega na tym, że częściej czują się przemęczeni, bo po prostu gorzej sypiają.

więcej »

Tajemnica długowieczności włoskich stulatków: optymizm i miłość

Fot. Federico Rostagno - Fotolia.comBadania z udziałem grupy staruszków z południowych Włoch wykazały, że osoby długowieczne mają dobre relacje z bliskimi i są optymistami. Uczestnicy w wieku powyżej 90 lat mieli gorsze zdrowie fizyczne, ale lepsze samopoczucie psychiczne niż młodsi członkowie ich rodziny.

więcej »

Kolorowanki dla dorosłych – sposób na stres

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comWielu z nas jako małe dzieci uwielbiało tworzyć kolorowe obrazki z zarysów zawartych w kolorowankach. Było to i zabawą, i rozwijającym zajęciem. Jako dorośli również powinniśmy oddawać się takiej rozrywce, bo istotnie może nam poprawić humor.

więcej »

Jakie są objawy niedoborów białka – 5 częstych symptomów

Fot. piyaset - Fotolia.comBiałko to budulec mięśni, a także składnik pomagający zwiększyć metabolizm i potencjał spalania tłuszczu. To niezbędne, trudne do przecenienia, paliwo, które wspiera organizm w budowaniu zdrowych tkanek i komórek. Ciało może dawać sygnały niedostatecznych ilości białka - sprawdź, czy nie masz takich objawów. Jeśli je dostrzegasz, niezwłocznie wzbogać dietę o większe dawki wspomnianego składnika.

więcej »

Dobre relacje w związku – dużo zależy od oksytocyny

Fot. Mirko - Fotolia.comW każdym małżeństwie od czasu do czasu pojawiają się „zgrzyty", ale kłótnie nie muszą osłabiać relacji i zmieniać naszego nastawienia do partnera. Sprzeczki też można przeprowadzić w konstruktywny sposób - pomaga w tym oksytocyna nazywana „hormonem miłości".

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X