Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nerwica / Nerwice Wiadomości

Senność w ciągu dnia to wyższe ryzyko choroby Alzheimera

fot. YakobchukOlena - Fotolia.comOdczuwanie senności w ciągu dnia oznacza trzykrotnie wyższe ryzyko rozwoju Alzheimera.

więcej »

Posiadanie zwierzaka może być „lekiem” na depresję?

Fot. terezqua - Fotolia.comNa całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Zaburzenia erekcji leczone za pomocą ćwiczeń fizycznych? To możliwe

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comProblemy z erekcją mogą być osłabiane nie tylko przy pomocy farmaceutyków, także określone ćwiczenia fizyczne pomagają w zachowaniu sprawności seksualnej.

więcej »

Stres w pracy szkodzi pracownikom i firmom

Fot. Voyagerix - Fotolia.comCo czwarty pracownik nie czerpie satysfakcji z realizacji zawodowych obowiązków – wynika z tegorocznego badania Hays Poland – Stres i satysfakcja 2018. Zdecydowana większość zatrudnionych doświadcza wysokiego poziomu stresu, który w wielu przypadkach działa na nich destrukcyjnie. Niesprzyjające czynniki prowadzą do szeregu dolegliwości, które obniżają komfort pracy i życia. Znika zaangażowanie i motywacja, a pojawia się zrezygnowanie i niska efektywność. To sytuacja niekorzystna zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

więcej »

Jak odrobina samotności zmniejsza lęk

Fot. Antonioguillem - Fotolia.comOgólnie rzecz ujmując, samotność nie jest dobra ani dla zdrowia fizycznego, ani psychicznego, ale odrobina czasu z samym/samą sobą pomaga osłabić lęk i niepokój.

więcej »

Paradontoza zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji

Fot. SolisImages - Fotolia.comChoroby jamy ustnej nie pozostają bez wpływu na sprawność seksualną. Z badań wynika, że paradontoza dwukrotnie zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji.

więcej »

Tego nie rób! Jak codzienne nawyki sprawiają, że szybciej się starzejesz

Fot. lpictures - Fotolia.comCodzienne czyności lub lekkie zaniedbania sprawiają, że oznaki starszego wieku pojawiają się znacznie szybciej niż powinny. Jeśli zmienisz niektóre przyzwyczajenia, możesz liczyć na młodszy wygląd na dłużej. Sprawdź, co sprawia, że starzenie się przebiega szybciej.

więcej »

Świeże powietrze poprawia zdrowie

Fot. LumineImages - Fotolia.comIm więcej masz okazji, by przebywać na zewnątrz, tym lepiej dla twojego zdrowia. Okazuje się, że dłuższe regularne pobyty na świeżym powietrzu mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu II, chorób sercowo-naczyniowych, i innych problemów zdrowotnych.

więcej »

Oliwa z oliwek „lekiem” na zaburzenia erekcji

Fot. Dušan Zidar - Fotolia.comDieta śródziemnomorska od dawna swięci triumfy jako jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania się - może zapobiec chorobom serca, demencji, określonym rodzajom nowotworu, problemom z układem kostnym, etc. Do tej długiej listy korzyści można również dodać pomoc w pozbyciu się zaburzeń erekcji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X