Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nerwica / Nerwice Wiadomości

5 najlepszych herbat ziołowych

Fot. paleka - Fotolia.comZioła to naturalne środki na wiele problemów zdrowotnych. Z całej bogatej zielarskiej palety można wybrać coś pomocnego na niemal każdą dolegliwość, zioła poprawią samopoczucie i ochronią przed różnymi kłopotami zdrowotnymi. Jedną z najbezpieczniejszych form ich przyjmowania jest herbata - tych pięć napojów to najpopularniejsze ziołowe środki.

więcej »

Viagra pomoże na raka?

Fot. jopix.de - Fotolia.comSłynna niebieska tabletka może pomóc nie tylko w przypadku zaburzeń erekcji. Okazuje się, że może być też przydatna w walce z nowotworami.

więcej »

Jak niedobór snu wpędzi nas w chorobę Alzheimera

Fot. tab62 - Fotolia.comTrzeba się wysypiać, by uniknąć choroby Alzheimera. Niedobory snu mają związek z rozwojem demencji.

więcej »

Jak poprawić zdrowie psychiczne

Fot. Bits and Splits - Fotolia.comSzacuje się, że nawet kilkanaście procent ludzi w Polsce cierpi na zaburzenia psychiczne. Zanim choroba się rozwinie, warto pamiętać, że sami mamy duży wpływ na nasze zdrowie mentalne. Dobre nawyki pomagają zachować równowagę psychiczną - zobacz, co temu sprzyja.

więcej »

Prosty sposób na szczęście – wysiłek fizyczny

Fot. pikselstock - Fotolia.comAktywność fizyczna ma niezwykłą moc leczniczą, pomaga osłabić niepokój i zmniejszyć wiele objawów zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że pozwala też zwiększyć poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.

więcej »

Zobacz, dlaczego stres wpędzi cię w otyłość

Fot. vpardi - Fotolia.comWysoki poziom kortyzolu, hormonu stresu, szczególnie, gdy utrzymuje się w nocy, może wywoływać przybieranie na wadze.

więcej »

Ogranicz korzystanie z Facebooka – zmniejszysz poziom stresu

Fot. nanomanpro - Fotolia.comWarto ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych, dzięki temu można znacząco zmniejszyć poziom kortyzolu, hormonu stresu.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie cierpią na zaburzenia snu?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWiek może wpływać na zegar dobowy u ssaków, tak, że zmienia się reakcja na działanie światła, to z kolei powoduje zaburzenia schematu snu i osłabia dobre samopoczucie.

więcej »

Jak walczyć z jedzeniem pod wpływem emocji?

Fot. Pictures news - Fotolia.comPo jedzenie sięgamy nie tylko, gdy jesteśmy głodni, ale z wielu różnych powodów, w tym pod wpływem rożnych emocji, zarówno przyjemnych, jak i tych, których chcemy się pozbyć. To z kolei prowadzi do kłopotów z zachowaniem ustalonej diety i może sprawić, że przybierzemy na wadze.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: johimba na depresję i zaburzenia erekcji

Fot. Elenathewise - Fotolia.comJohimba jest znana i stosowana w Afryce jako lekarstwo od starożytności. Roślinę wykorzystywano do różnych celów, m. in. na gorączkę, kaszel, czy choroby serca. Niedawno ustalono, że moze być pomocna przy łagodnej depresji oraz zaburzeniach erekcji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X