Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nerwica / Nerwice Wiadomości

Nerwica / Nerwice: najnowsze wiadomości

Jak magnez wpływa na poziom witaminy D

Fot. nata_vkusidey - Fotolia.comW naszym klimacie nietrudno o niedobory witaminy D, a odpowiada ona za wiele ważnych procesów w organizmie. W nowych badaniach odkryto, że odpowiednia ilość magnezu sprzyja optymalizowaniu jej ilości.

więcej »

Jak żałoba zaburza sen i sprzyja chorobom

Fot. Ian Dyball - Fotolia.comW przypadku utraty kogoś bliskiego silne negatywne emocje, żal, rozpacz i smutek, skutkują problemami ze snem. To z kolei osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko różnych chorób.

więcej »

Święta niebezpieczne dla zdrowia? W Wigilię najwyższy wskaźnik zawałów

Fot. Eisenhans - Fotolia.comBoże Narodzenie kojarzy się z bardzo przyjemnym, rodzinnym czasem, ale okazuje się, że właśnie w tym okresie rosną wskaźniki określonych chorób i dolegliwości. W Wigilię odnotowuje się częstsze przypadki ostrego zawału mięśnia sercowego.

więcej »

Nie obgryzaj paznokci – grozi ci infekcja

Fot. Lukassek - Fotolia.comObgryzanie paznokci (onychofagia) to nie tylko nawyk, który niszczy wygląd dłoni. Może również prowadzić do infekcji.

więcej »

Jak ekrany smartfonów wpływają na sen

Fot. vchalup - Fotolia.comUczeni wyjaśniają, jak korzystanie z komputerów, smartfonów i tabletów przed snem może wpłynąć na nasz opdpoczynek. Sztuczne światło emitowane przez ekrany wspomnianych urządzeń oddziałuje na białka znajdujące się w oku, które odgrywają istotną rolę w regulacji zegara biologicznego.

więcej »

Dlaczego twoje odchudzanie nie daje efektów?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comOd jakiegoś czasu ćwiczysz, stosujesz zdrową dietę, a skutków w postaci zmniejszenia wagi nie widać? Być może sam/a sabotujesz swoje wysiłki, wcale o tym nie wiedząc. Oto, w jaki sposób nieświadomie możesz zaburzać proces odchudzania.

więcej »

Szybka diagnoza choroby Parkinsona jest możliwa

Fot. GiroScience - Fotolia.comJak wynika z niemieckich badań, możliwa jest szybka diagnoza choroby Parkinsona.

więcej »

Zespół jelita drażliwego (IBS) – mogą pomóc antydepresanty

Fot. Adiano - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że stan jelit ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym - teraz odkryto, że może istnieć korelacja pomiędzy przyjmowaniem leków antydepesyjnych i łagodzeniem zespołu jelita drażliwego.

więcej »

Jak poprawić trawienie – 6 skutecznych sposobów

Fot. magicmine - Fotolia.comJeśli chcesz poprawić proces trawienia, zastosuj tych kilka wskazówek - dzięki nim osłabisz ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe i usprawnisz cały ten mechanizm.

więcej »

Lekki na bazie marihuany źle wpływają na pracę mózgu i pamięć?

© Tali Russ - Fotolia.comNaukowcy wykazali, że długotrwałe przyjmowanie związków chemicznych obecnych w marihuanie negatywnie wpływa na pracę mózgu i pamięć.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Umierać po ludzku Kosciol.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X