Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nerwica / Nerwice Wiadomości

Wyciąg z sosny pomoże na jet lag

Fot. V. Yakobchuk - Fotolia.comJet lag to zjawisko wywołujące zaburzenia fizyczne i psychiczne wywoływane trudnościami organizmu w przyzwyczajeniu się do zmiany strefy czasowej. Teraz włoscy badacze odkryli sposób na złagodzenie wspomnianego syndromu - okazuje się, że ekstrakt z kory sosny zażyty kilka dni przed lotem, może osłabić zespół nagłej zmiany czasowej.

więcej »

Praca a zdrowie – kariera zawodowa może wpędzić cię w chorobę

Fot. goodluz - Fotolia.comJeśli rzetelnie pracujesz, oczekujesz wynagrodzenia wysiłku w postaci awansu, który oznacza też wyższą pensję. Okazuje się jednak, że może to być „gra niewarta świeczki" wiąże się bowiem z wyższą odpowiedzialnością i większym stresem, a to przekłada się na problemy ze zdrowiem.

więcej »

Jak sprawnie wstawać rano i nie być zmęczonym w ciągu dnia

Fot. Rido - Fotolia.comZdarza się, że popełniasz pewne błędy, które sprawiają, że przez długie godziny w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie. Zobacz, jak dobrze zacząć poranek i uchronić się przed całodzienną sennością czy brakiem wigoru.

więcej »

Stres (do pewnego poziomu) wydłuża życie

Fot. Teodor Lazarev - Fotolia.comChoć wydaje nam się to paradoksalne, stres miewa pozytywne efekty. Przykładowo, pewien poziom stresu pozwala się lepiej zmobilizować do działania i zwiększa naszą efektywność. Teraz okazuje się również, że może mieć wpływ na wydłużenie życia.

więcej »

Jak przedłużyć życie? Trzeba uprawiać seks, radzą uczeni

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comWarto zadbać o regularne życie seksualne - dzięki niemu można liczyć na długowieczność.

więcej »

Jak muzyka łagodzi niepokój i stres – ten utwór jest niezawodny, posłuchaj koniecznie

Fot. agrus - Fotolia.comOdczuwanie niepokoju jest naturalne, ale we współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z nim nieustannie do tego stopnia, że doświadczają zaburzeń lękowych i z trudem prowadzą normalne życie. Psycholodzy alarmują, że umiejętność wypoczywania jest coraz rzadsza, a nawet postponowana, jako nieproduktywna czy oznaczająca lenistwo. Tymczasem warto nauczyć się relaksować, by lepiej się poczuć i osłabić napięcie, mówią eksperci. Może do tego służyć np. muzyka.

więcej »

Zaburzenia snu – przyczyna może być zbyt ostra kolacja

Fot. Ramon GrossoTo, co jemy wieczorną porą, ma duże znaczenie dla jakości snu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się, koszmary - to wszystko może wynikać z rodzaju zjedzonej kolacji.

więcej »

Jak działa biologiczny zegar dobowy – w tym roku badania nad nim nagrodzono Noblem

Fot. Comugnero Silvana - Fotolia.comW tym roku Medyczny Nobel został przyznany za odkrycia dotyczące mechanizmów molekularnych kontrolujących rytm okołodobowy.

więcej »

Płacz pomaga poradzić sobie z porażką

Fot. pressmaster - Fotolia.comKiedy ktoś płacze, chcemy go jak najszybciej pocieszyć i osuszyć łzy, ale płacz może być pomocny - ułatwia radzenie sobie z nieszczęściem czy porażką. Sprawia także, że dana osoba efektywniej będzie zachowywała się następnym razem, gdy będzie miała do czynienia z podobną sytuacją.

więcej »

Sposób na stres – modlitwa

Fot. Halfpoint - Fotolia.comWystarczy dwadzieścia minut dziennie skupenia modlitewnego, by osłabić napięcie i stres.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Kosciol.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X