Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alergia / Alergie Wiadomości

Jak pogoda wpływa na zdrowie

Fot. oraziopuccio - Fotolia.comPogoda ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie i może także zwiększać lub osłabiać objawy określonych chorób. Temperatura, ciśnienie i inne składniki aury nierzadko „odczuwamy w kościach". Sprawdź, jak warunki pogodowe przekładają się na problemy zdrowotne.

więcej »

Karaluchy powodują problemy z oddychaniem

© Prot - Fotolia.comObecność karaluchów to duży kłopot, a teraz okazuje się, że oznaczają nie tylko problemy z higieną, ale i oddychaniem.

więcej »

Jak pozbyć się roztoczy?

© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comNajczęściej spotykane w naszych domach roztocza kurzu domowego, dermatophagoides pteronyssinus mogą wywolywać objawy alergii. Ludzie zazwyczaj mają alergię na chiton, główny składnik ciała tych pajęczaków oraz ich enzym trawienny DerP1. Jeśli chcesz uniknąć przykrych symptomów, skutecznie walcz z roztoczami - pomogą ci w tym wskazówki poniżej.

więcej »

Alergia i astma oskrzelowa: nowe trendy w leczeniu

Prof. Piotr Kuna, fot. materiały prasoweAlergia, jeśli ją dobrze rozpoznamy i leczymy, nie jest chorobą śmiertelną. Nie jest też chorobą zakaźną. Trzeba jednak pamiętać, że jest to choroba przewlekła. Dlatego nie wolno przerywać leczenia – mówi prof. zw. dr. hab. Piotr Kuna, alergolog i pulmonolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

więcej »

Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

©  Robert Kneschke - Fotolia.comKatar, kaszel i częste kichanie pojawiają się zarówno gdy chodzi przeziębienie, jak i alergię. Zadrza się, że niełatwo odróżnić te dolegliwości.

więcej »

Wiemy, dlaczego nie możesz spać – za problemy ze snem odpowiada zanieczyszczenie powietrza

© airborne77 - Fotolia.comNie tylko styl życia, czy objawy depresji nie pozwalają dobrze sypiać, nowe badanie wskazuje, że można za to winić zanieczyszczenie powietrza.

więcej »

Czyste powietrze na co dzień. Jak radzić sobie z alergenami w domu?

Fot. Ztudio_neosiam - Fotolia.comWiosna to trudny czas dla alergików. W powietrzu unoszą się pyłki drzew i roślin zielonych, które łatwo przedostają się do domu. Choć na zewnątrz nie sposób obronić się przed alergenami, to w mieszkaniu możemy stworzyć zdrowy mikroklimat. Skutecznym sposobem na walkę z alergenami są nowoczesne oczyszczacze powietrza.

więcej »

Astma i alergia. Coraz lepsze możliwości leczenia

Fot. michaelheim - Fotolia.comPolskie Towarzystwo Alergologiczne szacuje, iż z powodu alergii cierpi dziś połowa Polaków. Choroby alergiczne dotykają mieszkańców całego współczesnego świata, bez względu na poziom rozwoju danego kraju. Zdaniem World Allergy Organization – Światowej Organizacji Alergii, u 30 – 40 % populacji świata występuje co najmniej jedno schorzenie alergiczne i skala zjawiska może rosnąć. Narasta także problem astmy, na którą, wg WHO – Światowej Organizacji Zdrowia choruje na świecie ponad 235 mln osób, w tym ponad 4 miliony Polaków. Postęp medycyny pozwala na coraz skuteczniejszą walkę z alergią i astmą.

więcej »

Jak prać, by usuwać alergeny i bakterie?

Fot. TR - Fotolia.comŚwieżo wyciągnięta z pralki, pachnąca delikatną nutą płynu do płukania odzież budzi uczucie czystości, odprężenia i domowej atmosfery. Jednak detergenty, zapewniające przyjemny zapach i miękki dotyk często zawierają liczne alergeny, które przyczyniają się do powstawania podrażnień skóry i innych reakcji alergicznych. Właściwy wybór proszków i płynów do płukania to nie jedyny element gwarantujący bezpieczne dla zdrowia pranie. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

więcej »

Alergia – znamię cywilizacji

Fot. glisic_albina - Fotolia.com„Jestem alergikiem” – według Polskiego Towarzystwa Alergologicznego tak może dziś o sobie powiedzieć połowa Polaków. Wszystkie badania dowodzą także, że liczba osób dotkniętych tą niejednorodną chorobą stale rośnie. Co więcej, kiedyś uważano, że alergia to zmartwienie głównie krajów rozwiniętych, jednak choroby alergiczne dotykają także mieszkańców krajów rozwijających się. Zdaniem World Allergy Organization – Światowej Organizacji Alergii, u 30 – 40 proc. populacji świata występuje co najmniej jedno schorzenie alergiczne i problem będzie narastał.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X