Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Alergia / Alergie Wiadomości

Alergia / Alergie: najnowsze wiadomości

Ugryzienie kleszcza może wywołać alergię na czerwone mięso

Fot. exclusive-design - Fotolia.comUgryzienie kleszcza może skutkować różnymi problemami zdrowotnymi, wśród nich jest alergia na czerwone mięso.

więcej »

W XXI wieku obserwujemy epidemię alergii i astmy

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comRośnie liczba osób z alergią i astmą – katar, kaszel i problemy z oddychaniem, to tylko niektóre objawy, z którymi muszą się mierzyć chorzy. Zaburzają normalne funkcjonowanie i stanowią rosnące wyzwanie dla lekarzy. Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny, mogą oni oferować coraz nowsze leki, dostosowane
do konkretnych potrzeb pacjenta. O tym, jak medycyna radzi sobie z rosnącym problemem alergii i astmy, w których z tych chorób dokonuje się szczególny postęp, czego potrzebują pacjenci w Polsce i czy mają dostęp do innowacyjnych terapii mówi dr n. med. Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

więcej »

Alergia: odczulanie czas zacząć

Fot. galitskaya - Fotolia.comSzacuje się, że jedna trzecia Polaków ma objawy alergii, czyli ich układ immunologiczny nieprawidłowo reaguje na substancje obecne w otaczającym środowisku, choć organizm powinien je tolerować. Alergia może się objawiać na wiele sposobów – od pozornie niegroźnego alergicznego nieżytu nosa, przez alergiczne zapalenie spojówek, wysypki, po astmę alergiczną, która w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu. Tymczasem z niektórymi alergenami można sobie poradzić – za pomocą skutecznej metody leczenia przyczynowego. Jest nią immunoterapia alergenowa, czyli tzw. odczulanie, z którego w Polsce wciąż korzysta niewielu pacjentów. Jesień i zima, kiedy pyłki roślin nie są wszechobecne, to najlepsza pora na rozpoczęcie terapii.

więcej »

Świąteczne uczulenie – na te bożonarodzeniowe rzeczy możesz mieć alergię

Fot. Grzej - Fotolia.comJeśli chcesz spędzić Boże Narodzenie w dobrym nastroju, nie może ci wówczas szwankować zdrowie. Zadbaj nie tylko o to, by się nie przeziębić, ale też uniknij alergii - część charakterystycznych dla świątecznego okresu przedmiotów czy produktów może wywoływać objawy alergiczne.

więcej »

Choroby płuc sprzyjają demencji?

Fot. magicmine - Fotolia.comPrzebycie choroby płuc ma związek z wyższym ryzykiem demencji – ostrzegają pracownicy Uniwersytetu Minnesoty.

więcej »

Zanieczyszczenia powietrza grożą udarem?

Fot. darksoul72 - Fotolia.comJeden ze składników smogu może mieć związek z pewnym rodzajem udaru krwotocznego – ostrzegają lekarze z Massachusetts General Hospital w Bostonie.

więcej »

Domowe kwiaty – otocz się nimi szczególnie na zimę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comIlość kwiatów doniczkowych w mieszkaniu ma wpływ na nie tylko na estetykę najbliższego otoczenia, ale może też wspomóc nasze zdrowie.

więcej »

Pięć czynników pogorszenia pamięci

Fot. RFBSIP - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci witaminy D? Oto główne objawy

Fot. cegli - Fotolia.comWitamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.

więcej »

Astma chorobą cywilizacyjną

Fot. curto - Fotolia.comSzacuje się, że na astmę w Polsce może chorować nawet 4 miliony osób. Astma przybrała już wymiary choroby cywilizacyjnej. Przyczyny leżą w zanieczyszczeniu powietrza, złym stanie środowiska oraz szybkim i często niedbałym stylu życia tj. paleniu papierosów i nieprzestrzeganiu zdrowej diety.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy