Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Ból, bóle głowy Wiadomości

Ból, bóle głowy : najnowsze wiadomości

Jak temperatura powietrza wpływa na migrenę

Fot. Rene - Fotolia.comWszyscy wiemy, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie. Wśród dolegliwości, na które może oddziaływać aura, jest migrena.

więcej »

Ładny zapach kosmetyków może oznaczać zagrożenie dla zdrowia?

fot.  gefrorene_wand z PixabayPachnące kosmetyki są chętnie kupowane, bo przyjemnie się ich używa i dzięki nim skóra ładnie pachnie. Warto jednak pamiętać, że określona woń to efekt obecności pewnych związków, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm.

więcej »

Lekarz jest najskuteczniejszy rano?

Fot. Syda Productions - Fotolia.comMusisz wybrać się do lekarza? Najlepiej zrób to rano. O wczesnej godzinie może być najefektywniejszy w rozpoznaniu choroby.

więcej »

Stuletni seniorzy szczepią się przeciw grypie

Fot. Bojan - Fotolia.comW minionym sezonie wśród osób, które skorzystały z refundowanych szczepień przeciw grypie znalazły się aż 84 osoby, które przekroczyły setny rok życia. Najstarsze osoby, które skorzystały ze szczepień mają 106 lat. Ryzyko poważnych powikłań, jakie niesie za sobą zachorowanie na grypę wzrasta wraz z wiekiem. Seniorzy świadomi niebezpiecznych pogrypowych powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą zagrozić ich życiu, coraz częściej szczepią się przeciw grypie.

więcej »

Częste mycie rąk – niezbędne, jeśli chcesz zachować zdrowie

Fot. Christin - Fotolia.comJeśli chcesz zapobiec infekcjom, zarówno tak powszechnym, jak przeziębienie i grypa, jak i znacznie poważniejszym, dostatecznie często myj ręce. Ta prosta czynność jest trudna do przecenienia, jeśli chodzi o unikanie zarazków, także tym antybiotykoopornym.

więcej »

Jak rozpoznać boreliozę

Fot. Jerry - Fotolia.comOd kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę?

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: bób św. Ignacego (Ignatia amara) na objawy depresji

Fot. WikipediaBób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).

więcej »

Wiosenne kłopoty zdrowotne: alergie, przeziębienia, bóle głowy

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comDłuższe dni, więcej słońca, budząca się do życia przyroda i... większe ryzyko pewnych kłopotów zdrowotnych: oto charakterystyczne cechy wiosny. Sprawdź, na co jesteśmy szczególnie narażeni podczas wiosennego sezonu.

więcej »

Jak anemia wpływa na organizm

Fot. Crystal light - Fotolia.comJeśli organizmowi brakuje żelaza, nie może on normalnie funkcjonować. Tymczasem przedłużający się stan niedokrwistości negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.

więcej »

Grypa wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Jak się przed nią bronić?

Fot. zinkevych - Fotolia.comW tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarło w Polsce ponad 140 osób, co jest największą od pięciu lat liczbą. Za wyższą śmiertelność odpowiada wirus A/H1N1, który niesie ze sobą ryzyko groźnych powikłań. O tym jakie grupy społeczne są najbardziej zagrożone zachrowaniem na grypę, jak możemy odróżnić tę chorobę od zwykłego przeziębienia oraz jak z nią walczyć, mówią profesor Joanna Chorostwska-Wynimko z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy