Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Ból, bóle głowy Wiadomości

Ból, bóle głowy : najnowsze wiadomości

Częste mycie rąk – niezbędne, jeśli chcesz zachować zdrowie

Fot. Christin - Fotolia.comJeśli chcesz zapobiec infekcjom, zarówno tak powszechnym, jak przeziębienie i grypa, jak i znacznie poważniejszym, dostatecznie często myj ręce. Ta prosta czynność jest trudna do przecenienia, jeśli chodzi o unikanie zarazków, także tym antybiotykoopornym.

więcej »

Jak rozpoznać boreliozę

Fot. Jerry - Fotolia.comOd kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę?

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: bób św. Ignacego (Ignatia amara) na objawy depresji

Fot. WikipediaBób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).

więcej »

Wiosenne kłopoty zdrowotne: alergie, przeziębienia, bóle głowy

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comDłuższe dni, więcej słońca, budząca się do życia przyroda i... większe ryzyko pewnych kłopotów zdrowotnych: oto charakterystyczne cechy wiosny. Sprawdź, na co jesteśmy szczególnie narażeni podczas wiosennego sezonu.

więcej »

Jak anemia wpływa na organizm

Fot. Crystal light - Fotolia.comJeśli organizmowi brakuje żelaza, nie może on normalnie funkcjonować. Tymczasem przedłużający się stan niedokrwistości negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.

więcej »

Grypa wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Jak się przed nią bronić?

Fot. zinkevych - Fotolia.comW tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarło w Polsce ponad 140 osób, co jest największą od pięciu lat liczbą. Za wyższą śmiertelność odpowiada wirus A/H1N1, który niesie ze sobą ryzyko groźnych powikłań. O tym jakie grupy społeczne są najbardziej zagrożone zachrowaniem na grypę, jak możemy odróżnić tę chorobę od zwykłego przeziębienia oraz jak z nią walczyć, mówią profesor Joanna Chorostwska-Wynimko z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

więcej »

Nadwaga zwiększa ataki migreny

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comJeśli cierpisz na migrenę i masz nadwagę, to pomyśl o odchudzaniu - parę kilogramów mniej oznacza mniejszą częstotliwość ataków choroby.

więcej »

Szczepienia – dar cenny i... lekceważony

© WavebreakmediaMicro - Fotolia.comStworzenie szczepionek przeciwko niektórym chorobom zakaźnym i upowszechnienie ich stosowania od dziesięcioleci uznaje się za jedno z największych osiągnięć ludzkości. Szczepionki chronią przed chorobami czasem pozornie banalnymi, ale obciążonymi groźnymi powikłaniami, takimi jak grypa, odra, ospa wietrzna, krztusiec, świnka, itp. Szczepionka może dziś ochronić nawet przed zachorowaniem na raka, wywoływanego infekcją wirusem brodawczaka ludzkiego. Dzięki szczepieniom udało się całkowicie wyeliminować ospę prawdziwą, a kilka kolejnych chorób może zniknąć ze światowych meldunków epidemiologicznych w niedalekiej przyszłości.

więcej »

Grypa - sezon w pełni. Jak się nie zarazić i jak przetrwać chorobę?

© Subbotina Anna - Fotolia.comTrudno uchronić się przed nią, jeżeli jej wirus już znajdzie się w naszym otoczeniu. Wszystkie miejsca, w których spotykamy ludzi - dom, praca, szkoła czy środki komunikacji miejskiej, miejsca doskonałe do rozprzestrzeniania się wirusa, który wywołuje grypę. Jak uniknąć zakażenia i dbać o odporność?

więcej »

Zdrowotne zagrożenia w 2019 według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Fot. Monthira - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) ostrzega, że w 2019 roku świat będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi zdrowia. Wśród nich są: epidemie chorób, które wracają ze względu na rosnącą popularność ruchów antyszczepionkowych, zagrożenie lekoopornymi drobnoustrojami, rosnący wskaźnik otyłości, zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu i rozliczne kryzysy humanitarne.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy