Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Schizofrenia : najnowsze wiadomości

Trzy główne czynniki wpływające na pamięć (roboczą)

Fot. Proxima Studio - Fotolia.comNa pamięć roboczą, czyli tę, która odpowiada za tymczasowe przechowywanie informacji potrzebnych do przebiegu różnych procesów poznawczych, oddziałują trzy główne czynniki: wiek, długość snu i depresja.

więcej »

Depresja a uśmiech. Dlaczego niektórzy pacjenci wydają się szczęśliwi

Fot. Daniel Reche - Fotolia.comTo może wydawać się paradoksalne, ale za uśmiechem ludzie mogą skrywać depresję. Nie tylko przygnębione, wycofane osoby, których nic nie cieszy, cierpią na tę chorobę.

więcej »

Nowy raport: negatywne emocje (smutek i gniew) coraz powszechniejsze na świecie

Fot. master1305 - Fotolia.comNowy globalny raport Gallup Global Emotions Report, który objął ponad 140 krajów, pokazuje, że negatywne emocje stają się coraz powszechniejsze - wzrasta liczba ludzi, którzy odczuwają smutek i gniew.

więcej »

Depresja a problemy żołądkowe – obie choroby mają tę samą przyczynę

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comIstnieje związek między depresją i zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi: niedobór serotoniny może wywoływać obydwa problemy zdowotne.

więcej »

Jaki jest związek pomiędzy zaburzeniami snu i udarami

Fot. motortion - Fotolia.comZ jednej strony problemy ze snem mają związek z wyższym ryzykiem udaru, z drugiej zaś, kłopoty z odpoczynkiem pogłębiają się po udarze.

więcej »

Niezwykłe zastosowania wanilii

Fot. mates - Fotolia.comWaniliowe perfumy, lody, czy ciasto zrobiły prawdziwą furorę na całym świecie. Nic dziwnego, skoro ekstrakty z rośliny o nazwie vanilla planifolia mają tak przyjemny aromat i znacząco poprawiają smak potraw. Zobacz, jakie inne zastosowania może mieć wanilia.

więcej »

Jak brak snu wpływa na organizm

Fot. Paolese - Fotolia.comBadania pokazują, że zbyt krótki sen oznacza wyższe ryzyko choroby wieńcowej, udaru, a także cukrzycy. Lista kłopotów zdrowotnych jest jednak dłuższa.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: bób św. Ignacego (Ignatia amara) na objawy depresji

Fot. WikipediaBób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).

więcej »

Jim Carrey i Ariana Grande uprzejmi z powodu depresji

Jim Carrey fot. Warner Bros. PolandJim Carrey i Ariana Grande wymienili się uprzejmościami z powodu… depresji.

więcej »

Depresja sprzyja udarom

Fot. peterschreiber.media - Fotolia.comOsoby, które zmagają się z objawami depresji, są bardziej zagrożone udarem niedokrwiennym.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Oferty pracy