Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Schizofrenia : najnowsze wiadomości

Choroby psychiczne są coraz częstsze: nowy międzynarodowy raport

Fot. Annett Seidler - Fotolia.comNastał globalny kryzys zdrowia psychicznego. Z nowego międzynarodowego raportu wynika, że wzrasta liczba pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i jednocześnie rosną koszty związane z tymi chorobami.

więcej »

Jak zmiany klimatyczne sprzyjają chorobom psychicznym

Fot. piyaset - Fotolia.comOcieplanie klimatu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi - i dotyczy to zarówno dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych.

więcej »

Zimą demencja się nasila?

Fot. GordonGrand - Fotolia.comJak wynika z nowych badań, pory roku nie są bez znaczenia, jeśli chodzi i poziom zdolności poznawczych u ludzi starszych. Okazuje się, że zimą możliwości kognitywne seniorów mogą słabnąć.

więcej »

Jak dieta śródziemnomorska pomaga walczyć z depresją

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comCi, którzy przestrzegają diety śródziemnomorskiej, mogą liczyć na zmniejszenie ryzyka rozwoju depresji nawet o jedną trzecią, mówią badacze z University College London.

więcej »

Przyszła jesień 2018

© satori - Fotolia.comDziś o 3:54 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Słońce weszło w znak Wagi, a dzień zrównał się z nocą. W tym roku jesień potrwa do 21 grudnia, gdy o godzinie 23:23 rozpocznie się astronomiczna zima.

więcej »

Posiadanie zwierzaka może być „lekiem” na depresję?

Fot. terezqua - Fotolia.comNa całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci witaminy D? Oto główne objawy

Fot. cegli - Fotolia.comWitamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.

więcej »

Łuszczyca - choruje nie tylko skóra

©  hriana - Fotolia.comNa całym świecie na tę chorobę cierpi aż 180 milionów ludzi, co stanowi 3 procent populacji. Łuszczyca, bo o niej mowa, to jedno z najpowszechniejszych schorzeń skóry, które ma wpływ nie tylko na wygląd chorego, ale także na pozostałe przejawy jego codziennej aktywności. O innych postaciach łuszczycy, jej konsekwencjach i edukacji społeczeństwa mówi australijski naukowiec doktor Michael Tirant.

więcej »

Muzyka do jogi lub medytacji dobra dla serca

Fot. sidliks - Fotolia.comMuzyka, która jest zwykle odtwarzana podczas uprawiania jogi czy medytacji, znacząco zmniejsza poziom niepokoju, pop z kolei może powodować zwiększenie oczuwanego stresu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X