Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Dobre relacje z wnukami – dzięki nim uchronicie siebie i młodsze pokolenie przed depresją

Fot. esthermm - Fotolia.comDobre relacje w wielopokoleniowej rodzinie popłacają - obie ich strony mogą liczyć na niższe ryzyko depresji.

więcej »

Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Fot. terovesalainen - Fotolia.comJesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.

więcej »

Niektóre powszechnie zażywane leki mogą sprzyjać depresji

Fot. augusta16 - Fotolia.comMówi się, że lek na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi, bo w istocie niewiele jest takich środków, które nie wywołują żadnych efektów ubocznych. Okazuje się, że część dość popularnych medykamentów zwiększa ryzyko depresji.

więcej »

Perfekcjonizm męczy i prowadzi do wypalenia

Fot. thodonal - Fotolia.comNie warto wkładać sto procent serca w każde zadanie do wykonania, perfekcjonizm nie popłaca - prowadzi do wypalenia zawodowego.

więcej »

Antydepresanty mogą sprzyjać otyłości

Fot. augusta16 - Fotolia.comOsoby zażywające antydepresanty - co oczywiste - zmagają się z objawami depresji, ale okazuje się, że mogą także mieć kłopoty z nadwagą. Wspomniane leki sprzyjają przybieraniu masy ciała, mówią brytyjscy badacze.

więcej »

Naucz się relaksować. Stres i depresją niszczą ci serce.

Fot. K.-U. HäßlerStres i depresja zwiększają ryzyko kłopotów z układem sercowo-naczyniowym – twierdzą naukowcy. Ustalenia te mogą pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia choroby niedokrwiennej serca.

więcej »

Jak mówić o starości? Tylko pozytywnie, to realnie pomaga seniorom

Fot. Tap10 - Fotolia.comMówi się, że język może ranić ostrzej niż nóż i to zarówno ze względu na samą treść wypowiadanych słów, i na formę wypowiedzi. Uczeni postanowili sprawdzić, jaki efekt ma używanie pewnych określeń na samopoczucie psychiczne seniorów.

więcej »

Twój rodzic nie prowadzi samochodu ze względu na wiek? Jego zdrowie może ucierpieć

Fot. Andrey Bandurenko - Fotolia.comW pewnym wieku trzeba zrezygnować z prowadzenia samochodu, bo czas reakcji niebezpiecznie się wydłuża i zmysły stają się słabsze, więc nie wszystko od dostrzega się tak szybko, jak niegdyś. Taka decyzja jednak może się wiązać z pewnymi kosztami dla zdrowia..

więcej »

30 procent przypadków demencji można by uniknąć. Zobacz jak

Fot. Atthapon - Fotolia.comCo trzeci przypadek demencji jest do uniknięcia - wystarczy odpowiedni styl życia, by uchronić się przed chorobą. Na demencję choruje niemal 50 milionów ludzi na całym świecie.

więcej »

Trening siłowy pomaga walczyć z depresją

Fot. Peera - Fotolia.comTrening siłowy (oporowy) jest nie tylko dobry dla ciała, ale pomaga też uleczyć duszę. Przegląd badań dowodzi, że jest przydatny w osłabianiu objawów depresji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X