Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Schizofrenia : najnowsze wiadomości

Jak ubytek słuchu wpływa na depresję i demencję

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comUbytek słuchu to nie tylko dyskomfort w codziennym życiu i konieczność proszenia o powtórzenie słów wypowiadanych przez innych - okazuje się, że problemy ze słyszeniem oznaczają wyższe ryzyko także innych poważnych dolegliwości, w tym zaburzeń poznawczych i depresji.

więcej »

Dojrzałe małżeństwa są bardziej zgodne i szczęśliwsze

ę © Jacob Lund - Fotolia.comIm dłużej trwa małżeństwo, tym lepiej komunikują się i spokojniej żyją na co dzień stanowiący je ludzie. Długi staż związku oznacza mniej kłótni.

więcej »

Szybka diagnoza choroby Parkinsona jest możliwa

Fot. GiroScience - Fotolia.comJak wynika z niemieckich badań, możliwa jest szybka diagnoza choroby Parkinsona.

więcej »

Miłość skutecznym lekiem na różne choroby

Fot. Solarisys - Fotolia.comMiłość wpływa nie tylko na nasz stan emocjonalny, ale i fizyczny. Okazuje się, że ludzie zakochani mają niższy poziom cholesterolu, słabną u nich symptomy alergii i zmniejsza się ciśnienie krwi.

więcej »

Wysoki stres w pracy grozi depresją

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comJeśli zmagasz się z wysokim stesem w swojej pracy, w większym stopniu grożą ci depresja i zaburzenia lękowe.

więcej »

6 zaskakujących sposobów na poprawę humoru

Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.comGdy dopada cię stan przygnębienia, o co jesienią przecież nie jest trudno, wypróbuj tych kilka sposobów na poprawę nastroju.

więcej »

Samotność prowadzi do demencji

Fot. Rido - Fotolia.comKolejne badania potwierdzają, że samotność destrukcyjnie wpływa na stan zdrowia - poczucie izolacji zwiększa ryzyko demencji.

więcej »

Depresja zwiększa odczuwanie bólu fizycznego

Fot. picture-waterfall - Fotolia.comCzłowiek stanowi jedność psychofizyczną i dlatego depresja to nie tylko zaburzenia związane z naszą psyche, ale i problemy natury fizycznej. Okazje się, że „choroba duszy" wpływa też na dyskomfort ciała.

więcej »

Choroby psychiczne są coraz częstsze: nowy międzynarodowy raport

Fot. Annett Seidler - Fotolia.comNastał globalny kryzys zdrowia psychicznego. Z nowego międzynarodowego raportu wynika, że wzrasta liczba pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i jednocześnie rosną koszty związane z tymi chorobami.

więcej »

Jak zmiany klimatyczne sprzyjają chorobom psychicznym

Fot. piyaset - Fotolia.comOcieplanie klimatu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi - i dotyczy to zarówno dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Pola Nadziei Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X