Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Niedobór B12 jest częsty u seniorów – sprawdź, czy nie dotyczą cię te objawy

Fot. concept w - Fotolia.comBadania dowodzą, że niedobór witaminy B12 dotyczy kilkunastu procent ludzi, a u kilkadziesięciu procent jej poziom jest na granicy niedoborów. Tymczasem niedostatki tej witaminy są bardzo groźne dla zdrowia.

więcej »

„Magiczna” moc poczucia humoru – zwiększa kreatywność i dystans do kłopotów

Fot. ArtFamily - Fotolia.comUmiejętność zdystansowania się do stresujących sytuacji wzmacnia umysł i sprawia, że staje się bardziej elastyczny. Świetnie nadaje się do tego wyćwiczenie poczucia humoru.

więcej »

Zaburzenia snu – przyczyna może być zbyt ostra kolacja

Fot. Ramon GrossoTo, co jemy wieczorną porą, ma duże znaczenie dla jakości snu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się, koszmary - to wszystko może wynikać z rodzaju zjedzonej kolacji.

więcej »

Jakie są symptomy zagrożenia demencją?

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comWiele społeczeństw się starzeje i demencja staje się coraz powszechniejszym problemem. Obecnie choruje na nią 47 milionów ludzi, a szacuje się, że do 2050 roku będzie około 130 milionów pacjentów z jakąś formą demencji. Warto więc poznać zarówno możliwe działania profilaktyczne, jak i nauczyć się rozpoznawać objawy świadczące o ryzyku rozwoju choroby.

więcej »

Dzięki ćwiczeniom uchronisz się przed depresją?

Fot. auremar - Fotolia.comJeśli regularnie ćwiczysz, możesz liczyć na niższe ryzyko depresji. Ryzyko zapadnięcia na depresję zmniejsza nawet jedna godzina aktywności fizycznej w tygodniu.

więcej »

Poznaj sposoby na depresję i naucz się pomagać

Fot. Adam Gregor - Fotolia.comPo prostu bądź…, zbliż się…, bądź cierpliwy i wyrozumiały…, dbaj też o siebie…, skonsultujcie się ze specjalistą… To główne zalecenia, które Ministerstwo Zdrowia kieruje do osób z otoczenia cierpiących na depresję. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Depresja. Naucz się pomagać”.

więcej »

Lęk i niepokój – znacznie częściej dręczy kobiety

Fot. Monkey Business - Fotolia.comKobiety znacznie częściej niż mężczyźni odczuwają lek i niepokój. Częściej też doświadczają zaburzeń psychicznych z ich powodu.

więcej »

Wyrywanie włosów (trichotillomania) – objawy, przyczyny i leczenie

© pathdoc - Fotolia.comTrichotillomania, czyli kompulsywne wyrywanie włosów, to zaburzenie związane ze stresem i lękiem. Może prowadzić do oszpecenia i nasilenia problemów psychicznych.

więcej »

Qing Dai – chińska roślina pomaga leczyć łuszczycę

fot. skeeze / Pixabay, PDQing Dai, czyli grupa roślin, do której należy m. in. indygowiec barwierski, to chińskie zioła, które mogą pomóc chorym na łuszczycę.

więcej »

Obniżony poziom testosteronu – jakie są objawy?

Fot. ghazii - Fotolia.comTestosteron jest wytwarzany w organizmie mężczyzn przez jądra. Hormon w najwyższym stopniu wpływa na wygląd mężczyzny i jego rozwój seksualny. Stymuluje produkcję plemników, a także ma udział w tworzeniu masy mięśniowej i kostnej. Jednak produkcja testosteronu spada wraz z wiekiem, aż to może oznaczać zarówno zmiany wyglądu, jak i pewne problemy z dotychczasowym funkcjonowaniem oraz kłopoty zdrowotne. Sprawdź, jakie są objawy znacznego zmniejszenia ilości tego hormonu w ciele.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X