Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Marihuana środkiem na stres i depresję?

Fot. Capjah - Fotolia.comZ nowych badań przeprowadzonych przez uczonych z Washington State University wynika, że palenie marihuany może dać pewne efekty w postaci osłabienia lęku i objawów depresji.

więcej »

Już jedno wstrząśnienie mózgu zwiększa ryzyko choroby Parkinsona

Fot. Naeblys - Fotolia.comZaledwie jeden uraz głowy skutkujący wstrząśnieniem mózgu może zwiększyć ryzyko choroby Parkinsona, mówią badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

więcej »

Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii

Fot. Thomas Mucha - Fotolia.comWiększość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.

więcej »

Prosty sposób na szczęście – wysiłek fizyczny

Fot. pikselstock - Fotolia.comAktywność fizyczna ma niezwykłą moc leczniczą, pomaga osłabić niepokój i zmniejszyć wiele objawów zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że pozwala też zwiększyć poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie cierpią na zaburzenia snu?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWiek może wpływać na zegar dobowy u ssaków, tak, że zmienia się reakcja na działanie światła, to z kolei powoduje zaburzenia schematu snu i osłabia dobre samopoczucie.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: johimba na depresję i zaburzenia erekcji

Fot. Elenathewise - Fotolia.comJohimba jest znana i stosowana w Afryce jako lekarstwo od starożytności. Roślinę wykorzystywano do różnych celów, m. in. na gorączkę, kaszel, czy choroby serca. Niedawno ustalono, że moze być pomocna przy łagodnej depresji oraz zaburzeniach erekcji.

więcej »

Światowy Dzień Snu – medytacja heartfulness pomaga dobrze spać

Fot. tanyaden - Fotolia.comZazwyczaj potrzebujemy 7 do 8 godzin snu i jeśli nie możemy tyle odpocząć, nie tylko czujemy się zmęczeni, ale i zagrażamy swojemu zdrowiu. W Światowy Dzień Snu eksperci przypominają, że wartość dobrego odpoczynku jest nie do zastąpienia. W poszukiwaniu metod na ułatwianie zasypiania, uczeni sprawdzili skuteczność medytacji heartfullness.

więcej »

Zmęczenie w ciagu dnia oznaką choroby Alzheimera?

Fot. sebra - Fotolia.comNowe badania wykazały związek między zmęczeniem w ciągu dnia a gromadzeniem się w mózgu białek, które mają związek z rozwojem choroby Alzheimera.

więcej »

Uzależnienie od telefonu? To potrzeba kontaktu z innymi ludźmi

Fot. PictureArt - Fotolia.comDlaczego ludzie nieustannie siedzą „z nosami w telefonach"? To może być uzależnienie, ale specyficzne... Tak chętnie i nadmiernie korzystamy ze smartfonów, bo potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi.

więcej »

Nieleczona depresja niszczy mózg

Fot. vege - Fotolia.comDepresja skutkuje nie tylko osłabieniem samopoczucia, lękiem, czy utratą chęci do życia, może fizycznie uszkadzać mózg, co z kolei przekłada się na problemy poznawcze.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X