Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Dlaczego towarzystwo psów jest dobre dla zdrowia

Fot. annaav - Fotolia.comWakacje to trudny czas dla niektórych psów - schroniska odnotowują znacznie więcej porzuceń czworonogów niż w innych okresach roku. Na szczęście, wielu ludzi odpowiedzialnie adoptuje te zwierzaki, one z kolei odwdzieczają się ogromnym przywiązaniem i nie tylko - okazuje się, że czerpiemy wiele korzyści z towarzystwa psów.

więcej »

Wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko depresji

Fot. YakobchukOlena - Fotolia.comRegularne ćwiczenia są korzystne nie tylko dla zdrowia fizycznego, mają istotny wpływ także na stan naszego ducha. Przykładowo, już w ciągu kilkudziesięciu minut aktywność fizyczna wywołuje lepsze samopoczucie psychiczne, jeśli zaś jest wykonywana dostatecznie często, znacznie zmniejsza ryzyko zaburzeń psychicznych, w tym depresji.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci magnezu? Oto główne objawy

Fot. airborne77 - Fotolia.comMagnez jest niezwykle cennym pierwiastkiem, występującym w każdej tkance naszego organizmu. Jest odpowiedzialny za ponad 300 reakcji biochemicznych w ciele i ma wpływ na poziom ciśnienia krwi, metabolizm, funkcjonowanie układu odpornościowego, itd. Z tego powodu ciało daje nam znać, gdy ma do sypozycji zbyt mało tego minerału. Zobacz, jak to zdiagnozować.

więcej »

Aromaterapia – te zapachy zmniejszą stres

Fot. sachi_yn - Fotolia.comAromaterapia, czyli „leczenie" zapachami ma różne zastosowania, ale jednym z najczęstszych jest złagodzenie napięcia i stresu, a także odprężenie. Sprawdź, które zapachy są szczególnie skuteczne w osłabianiu stresu.

więcej »

Odpręż się. Stres i lęk przyniosą ci chorobę

Fot. gpointstudio - Fotolia.comNaucz się walczyć ze stresem, bo w dłuższej perspektywie, nawet jeśli nie jest bardzo silny, może skutkować chorobą przewlekłą.

więcej »

Przetworzone mięso pogłębia problemy psychiczne?

Fot. JackF - Fotolia.comUczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.

więcej »

10 prostych sposobów na to, by szybko poprawić nastrój

Fot. vege - Fotolia.comPowodów do narzekań zwykle nam nie brakuje - kolejki do lekarza, korki w mieście, tłumy w sklepach, nadmiar codziennych obowiązkó: wszystko to skutecznie nas irytuje. I jakkolwiek zewsząd słyszymy, że powinniśmy o siebie lepiej zadbać, dość trudno nam to przychodzi, bo i na to brakuje czasu lub pieniędzy. W każdym razie warto pamiętać, że zupełnie drobne rzeczy mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, poniżej 10 prostych sposobów na szybką poprawę nastroju.

więcej »

Dlaczego łono natury osłabia smutek i lęk

Fot. Halfpoint - Fotolia.comPrzebywanie na łonie natury daje nam poczucie szczęścia i spokoju, może mieć wręcz efekty terapeutyczne, osłabiając lęk i inne objawy depresji, mówią psycholodzy.

więcej »

Uzależnienie od seksu – WHO uznało je za zaburzenie psychiczne

Fot. Kaspars Grinvalds - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World health Organization, WHO) po raz pierwszy uznała, że uzależnienie od seksu powinno znaleźć się na oficjalnej liście chorób.

więcej »

Uwaga – to jedzenie powoduje zaparcia

Fot. gmstockstudio - Fotolia.comKażdy doświadcza zaparć od czasu do czasu, najczęściej jednak zmagają się z nimi dzieci w wieku poniżej 5 lat oraz osoby po 65 roku życia. Częściej też doznają ich kobiety niż mężczyźni. Sprawdź, jakie jedzenie sprawia, że „dopada cię" ta przykra dolegliwość.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X