Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Schizofrenia : najnowsze wiadomości

Schizofrenia: stygmatyzacja chorych szkodzi ich leczeniu

Fot. freshidea - Fotolia.comO osobach chorych na schizofrenię najczęściej mówi się źle. Eksperci alarmują, że stygmatyzacja osób chorych niesie ogromne szkody w ich leczeniu.

więcej »

Im wyższe masz poczucie sensu swojego życia, tym lepsze jest twoje zdrowie

Fot. Rena Marijn - Fotolia.comCi, dla których ich codzienność ma głębszy sens, są zdrowsi. Osoby w średnim i starszym wieku, które uważają, że ich codzienne czynności mają istotne znaczenie, cieszą się lepszym zdrowiem w kolejnych latach niż pozostali.

więcej »

Anemia – znaczenie ma niedobór witaminy B12

Fot. bit24 - Fotolia.comNiedokrwistość jest skutkiem niedoborów żelaza, ale niedostateczne ilości witaminy B12 również mają znaczenie dla rozwoju tej dolegliwości.

więcej »

Psychoonkologia pomaga w walce z rakiem

© Photographee.eu - Fotolia.comNowotwory stanowią w Polsce pierwszą przyczynę zgonów wśród kobiet w średnim wieku i drugą wśród mężczyzn. Choruje na nie około 360 tysięcy Polaków. Z pomocą coraz częściej przychodzi im także psychoonkologia, pozwalająca na skuteczniejszą walkę z chorobą. Zapewnienie pomocy psychologicznej pacjentom w trakcie leczenia, nawrotów choroby czy podczas rekonwalescencji jest niezwykle istotne.

więcej »

Co setny Polak choruje na schizofrenię

Fot. I.M.R - Fotolia.comSchizofrenia występuje u około 1 % populacji, czyli na 100 osób jedna choruje na schizofrenię. Trzeba rozróżniać zaburzenia psychiczne od chorób psychicznych. Schizofrenia jest chorobą psychiczną, to znaczy że w jej przebiegu pojawiają się takie elementy życia psychicznego, które nie występują u normalnego człowieka. Takimi elementami schizofrenii paranoidalnej są najczęściej omamy i urojenia, ale także objawy rozpadu struktury osobowości.

więcej »

Diagnoza raka zwiększa ryzyko samobójstwa

Fot. graphixchon - Fotolia.comStres i objawy depresji, które pojawiają się zwykle po rozpoznaniu nowotworu, mogą prowadzić do prób samobójczych.

więcej »

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne: nie utożsamiajmy przemocy z chorobą psychiczną

© Elnur - Fotolia.comPolskie Towarzystwo Psychiatryczne apeluje, by nie kojarzyć i nie utożsamiać aktów przemocy z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Takie próby łatwego wyjaśniania agresji czy przestępstw są krzywdzące dla osób chorych - podkreślają polscy psychiatrzy.

więcej »

Trudne małżeństwo zwiększa ryzyko nadwagi

Fot. Prazis Images - Fotolia.comWiele badań pokazało, że małżeństwo może dawać prozdrowotne korzyści. Ludzie będący w związkach są zdrowsi i żyją dłużej. To wszystko pozostaje w mocy pod jednym warunkiem - o ile związek jest udany, jeśli zaś powoduje kłopoty i znacznie obciąża emocjonalnie, przyczynia się do rozwoju kłopotów ze zdrowiem. Problematyczne relacje z partnerem skutkują np. wyższym ryzykiem nadwagi.

więcej »

Jak pokonać poświąteczny smutek

Fot. highwaystarz - Fotolia.comLiczne wymagające przygotowania, ekscytujące pakowanie prezentów, rodzinne wesołe spotkania, a potem konieczność powrotu do szarej codzienności - to wszystko sprawia, że wielu ludzi odczuwa znaczne osłabienie nastroju, a wręcz doświadcza objawów depresji. Oto, jak poprawić sobie nastrój w tym trudniejszym okresie.

więcej »

Media społecznościowe – ogranicz ich użytkowanie, a zwiększysz swoje poczucie szczęścia

Fot. niroworld - Fotolia.comOstatnie badania pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z posiadania kont w takich mediach, by zadbać o swój emocjonalny dobrostan. Okazuje się, że samo ograniczenie korzystania z social media, by poprawić swoje samopoczucie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl EWST.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy