Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Schizofrenia Wiadomości

Niepokój wskazuje na wysokie ryzyko rozwoju Alzheimera?

Fot. highwaystarz - Fotolia.comOdczuwanie niepokoju to obecnie niemal signum temporis, w przypadku ludzi w starszym wieku może być nie tylko wynikiem określonej osobowości czy życiowych problemów, ale wczesnym wskaźnikiem choroby Alzheimera.

więcej »

Te objawy wskazują, że w twojej diecie brakuje tłuszczu

Fot. anaumenko - Fotolia.comWielu ludzi ciągle uważa, że zdrowa dieta to taka, która zawiera niewielkie ilości tłuszczów, tymczasem to składniki niezbędne, a ich nadmierne ograniczenie zaburza funkcjonowanie organizmu i może skutkować pewnymi problemami estetycznymi, a także medycznymi. Warto pamiętać, że jedne tłuszcze są zdrowe, a inne - nie, ale nie można eliminować tego składnika z diety zupełnie. Poniższe objawy wskazują, że nie dostarczasz sobie odpowiedniej jego ilości.

więcej »

Prosty sposób na lepszą pamięć: głośne czytanie

Fot. Tim - Fotolia.comJeśli zauważasz, że trudniej ci zapamiętać listę zakupów czy drobne sprawy do załatwienia, wypróbuj prostej i skutecznej metody na lepszą pamięć - wystarczy czytać na głos, by potem bez problemu móc sięgnąć do naszego umysłu po nabyte wiadomości.

więcej »

Jak ćwiczenia poprawiają pamięć

Fot. highwaystarz - Fotolia.comKolejne badania dowodzą, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowego starzenia się. Dzięki regularnemu wysiłkowi pamięć jest lepsza, pomimo upływu lat.

więcej »

Tajemnica długowieczności włoskich stulatków: optymizm i miłość

Fot. Federico Rostagno - Fotolia.comBadania z udziałem grupy staruszków z południowych Włoch wykazały, że osoby długowieczne mają dobre relacje z bliskimi i są optymistami. Uczestnicy w wieku powyżej 90 lat mieli gorsze zdrowie fizyczne, ale lepsze samopoczucie psychiczne niż młodsi członkowie ich rodziny.

więcej »

Rodzaje depresji - jest co najmniej kilka

Fot. hikrcn - Fotolia.comJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, depresja to powszechne zaburzenie psychiczne, charakteryzujące się uporczywym smutkiem i utratą zainteresowania czynnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność, w połączeniu z niemożnością wykonywania codziennych obowiązków przez co najmniej dwa tygodnie. To jednak bardzo ogólny opis, a depresja może przybierać rozmaite postacie. Sprawdź, jakie.

więcej »

Starsi ludzie częściej ujawiają myśli samobójcze

Fot. GordonGrand - Fotolia.comNiemal jedna czwarta starszych Amerykanów, którzy odebrali sobie życie, powiedziała komuś o swoich zamiarach. Oznacza to, że istnieje większa szansa na dostatecznie wczesną reakcję i zapobiegnięcie samobójstwu seniorów.

więcej »

Jak trening fizyczny „ćwiczy” mózg

Fot. peshkova - Fotolia.comAby zachować młodość umysłu, trzeba nie tylko wysilać się intelektualnie, ale i fizycznie. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać sprawność umysłową, przekonują badacze z Western Sydney University.

więcej »

Stres sprzyja złym decyzjom

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comStres nie jest dobrym doradcą. Pod jego wpływem ludzie podejmują złe decyzje.

więcej »

Probiotyki pomocne na zespół drażliwego jelita i depresję?

fot. Geza Farkas - Fotolia.comU pacjentów z zespołem jelita drażliwego objawom tej dolegliwości mogą również towarzyszyć symptomy depresyjne i zaburzenia lękowe. Z kanadyjskich badań wynika, że stosowanie probiotyków mogłoby złagodzić te objawy.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X