Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób WZW C / HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C Wiadomości

Brak bólu to nie zawsze gwarancja zdrowia

Fot. rogerphoto - Fotolia.comPrzyczyną ponad 70% wszystkich zgonów w Polsce są choroby układu krążenia i nowotworowe. Część schorzeń w początkowej fazie rozwoju nie powoduje jednoznacznych i uciążliwych dolegliwości, w związku z czym łatwo je zbagatelizować. Jedynym sposobem na szybkie wykrycie „cichych” chorób jest regularne wykonywanie badań.

więcej »

12 form raka – za tyle może odpowiadać otyłość

Fot. staras - Fotolia.comŚwiatowy Fundusz Badań Nad Rakiem (The World Cancer Research Fund, WCRF) ocenił dane zbierane przez kilkadziesiąt lat uznał, że istnieje związek pomiędzy otyłością dwunastoma rodzajami raka.

więcej »

Witamina D chroni przed rakiem?

Fot. ratmaner - Fotolia.comWyższy poziom witaminy D w organizmie oznacza niższe ryzyko rozwoju raka. Witamina D jest syntetyzowana w organizmie pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Częściowo dostarcza się ją także z diety.

więcej »

Kawa może być rakotwórcza? W Kalifornii rozważają wprowadzenie obowiązku ostrzeżeń

Fot. xamtiw - Fotolia.comW Kalifornii trwa process sądowy, w którym strona pozywająca chce przekonać, że na kawie powinny być umieszczane ostrzeżenia dotyczące wyższego ryzyko zachorowania na raka. W kawie obecny jest bowiem akrylamid, związek, który może być rakotwórczy. Czy to jednak oznacza, że należy unikać porannego cappuccino?

więcej »

Jeśli chorujesz na raka, szanse na przeżycie zależą od tego, gdzie mieszkasz

Fot. mas0380 - Fotolia.comGlobalne wskaźniki przeżywalności pacjentów z nowotworami rosną, informuje prestiżowy magazyn medyczny the Lancet. Nie rosną one jednak we wszystkich krajach.

więcej »

Długotrwały stres zwiększa ryzyko raka u mężczyzn

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że przedłużający się stres ma zły wpływ na nasze zdrowie, sprzyjając rozwojowi wielu chorób i to zarówno ciała, jak i duszy. Teraz japońscy badacze do listy problemów zdrowotnych wywoływanych przez stres dołączają powstawanie nowotworu.

więcej »

WZW typu C można całkowicie wyleczyć. Polska liderem

Fot. greenapple78 - Fotolia.comW miniony poniedziałek w Warszawie odbyła się debata „Znaczenie działań systemowych dla ograniczenia liczby zakażeń HCV w Polsce” podczas której eksperci, decydenci oraz przedstawiciele organizacji pacjentów z Polski i Europy dyskutowali na temat obecnej sytuacji pacjentów zakażonych wirusem wywołującym wirusowe zapalenie wątroby typu C. Uczestnicy zgodnie podkreślili, że w tej dziedzinie wiele udało się już zrobić, ale dla eliminacji wirusa z Polski, należy zrobić jeszcze więcej szczególnie, że dziś jest to choroba, którą skutecznie można wyleczyć.

więcej »

Kawa jest dobra dla zdrowia wątroby

Fot. santiagobelizon - Fotolia.comPij kawę, twoja wątroba będzie ci za to wdzięczna. Trzy filiżanki tego napoju dziennie oznaczają zmniejszenie ryzyka raka i marskości wątroby o kilkadziesiąt procent.

więcej »

Cukier sprawia, że nowotwór staje sie bardziej agresywny

Fot. Diana Taliun - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że cukier może sprzyjać rozwojowi raka. Teraz jednak dokładniej ustalono, jak wpływa na rozrost nowotworów.

więcej »

Szczepienia przeciw WZW B: obowiązek i konieczność

Fot. tashatuvango - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby typu B jest jedną z groźniejszych chorób zakaźnych. 1/3 populacji jest zarażona wirusem, natomiast w Polsce liczbę nosicieli szacuje się na blisko 500 tysięcy. Dlatego też szczepienia przeciwko WZW typu B są obowiązkowe od 1989 roku.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X