Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób WZW C / HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C Wiadomości

Kawa jest dobra dla zdrowia wątroby

Fot. santiagobelizon - Fotolia.comPij kawę, twoja wątroba będzie ci za to wdzięczna. Trzy filiżanki tego napoju dziennie oznaczają zmniejszenie ryzyka raka i marskości wątroby o kilkadziesiąt procent.

więcej »

Cukier sprawia, że nowotwór staje sie bardziej agresywny

Fot. Diana Taliun - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że cukier może sprzyjać rozwojowi raka. Teraz jednak dokładniej ustalono, jak wpływa na rozrost nowotworów.

więcej »

Szczepienia przeciw WZW B: obowiązek i konieczność

Fot. tashatuvango - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby typu B jest jedną z groźniejszych chorób zakaźnych. 1/3 populacji jest zarażona wirusem, natomiast w Polsce liczbę nosicieli szacuje się na blisko 500 tysięcy. Dlatego też szczepienia przeciwko WZW typu B są obowiązkowe od 1989 roku.

więcej »

Żółtaczka a dieta – jak osłabić chorobę dzięki odpowiedniemu jedzeniu

Fot. bluebay2014 - Fotolia.comBez względu na rodzaj żółtaczki, w jej ostrej fazie pacjent odczuwa wiele dolegliwości, w tym brak apetytu, nudności, wymioty, bóle brzucha, zmiany w odczuwaniu smaku, gorączka, żółty odcień skóry. Wszystko to sprawia, że trudniej jest dobrze się odżywiać w chorobie. Pożywna dieta jednak może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia wątroby i poprawić samopoczucie.

więcej »

Nowy sposób diagnozy raka. Biopsja niepotrzebna

Fot. zlikovec - Fotolia.comBadacze z Johns Hopkins Medicine pracują nad nowym sposobem diagnozy nowotworu. Biopsja nie będzie już potrzebna. Wystarczy nowa technika badania z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

więcej »

Zioła służbie zdrowiu – lubczyk ogrodowy na kolki, wzdęcia i afty

Fot. fotovapl - Fotolia.comLubczyk, łac. Levisticum officinale, był wykorzystywany w celach leczniczych już średniowieczu. Jest stosowany przy wzdęciach i zaparciach, do wywoływania pocenia, w leczeniu kolek. Poza tym może pomóc w walce z żółtaczką, kamieniami nerkowymi i zapaleniem oskrzeli. Roślina była też stosowana jako lek moczopędny.

więcej »

Zatrzymać podstępnego wirusa HCV: bezpłatne badania

Fot. materiały prasoweChoć w Polsce 200 tys. osób wymaga leczenia zakażenia wirusem HCV, to w okresie dostępności terapii zdiagnozowano tylko 40 tys. chorych. Pozostali zakażeni nie wiedzą, że żyją z wirusem, który może wywołać marskość lub raka wątroby, dlatego Fundacja Gwiazda Nadziei i lekarze specjaliści apelują o wykonywanie testów. 28 lipca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień WZW.

więcej »

Zarządzenie NFZ utrudni leczenie WZW typu C?

Fot. tashatuvango - Fotolia.comPacjenci żyjący z HCV znów mogą obawiać się o swoje leczenie. Obecność na liście leków refundowanych najnowocześniejszych terapii, stosowanych w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, może nie potrwać długo. Wszystko przez Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 14 czerwca 2017 r., które zakłada wprowadzenie przetargu centralnego na jeden wybrany lek dla chorych na WZW C.

więcej »

WHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie

© natali_mis - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby dotyczy 325 milionów ludzi na całym świecie. Trzeba więcej zrobić, aby zwalczać zagrożenia, na jakie narażona jest światowa populacja z powodu rozprzestrzeniania się wirusa tej choroby, apelują eksperci.

więcej »

Nadzieja na leczenie wielu nowotworów? Polscy naukowcy zsyntetyzowali 40 nowych związków

© auremar - Fotolia.com/ MTTEsteticaChemicy z Katedry Technologii Leków i Biochemii Politechniki Gdańskiej, z zespołu kierowanego przez prof. Jerzego Konopę, zaprojektowali struktury i zsyntetyzowali 40 nowych związków. Szeroko zbadano ich aktywność cytotoksyczną wobec kilkunastu linii komórek nowotworowych oraz aktywność wobec nowotworów ludzkich przeszczepionych na zwierzęta. Trzy spośród przebadanych związków bardzo pozytywnie reagują na nowotwory trzustki. Wynik ten stanowi podstawę do opracowania leku na ten najtrudniejszy w leczeniu rodzaj nowotworu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X