Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób WZW C / HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C Wiadomości

WZW C / HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C: najnowsze wiadomości

Kwas acetylosalicylowy pomaga uchronić się przed rakiem wątroby?

fot. crevis - Fotolia.comOd jakiegoś czasu świat medyczny bada antyrakowe właściwości kwasu acetylosalicylowego, leku powszechnie znanego pod popularnymi markami handowymi takimi jak aspiryna czy polopiryna. Jego niewielkie dawki bowiem mogą osłabić ryzyko różnych form raka.

więcej »

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach 2018

© ibphoto - Fotolia.comJuż po raz jedenasty obchodzić będziemy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, który przypada na 18 listopada. Celem tegorocznej edycji jest propagowanie racjonalnego stosowania antybiotyków przez społeczeństwo, ale też przez środowisko medyczne. W tym roku szczególną uwagę zwrócono na kwestię samoleczenia antybiotykami.

więcej »

Jak zadbać o wątrobę – oto dobra dla niej dieta

Fot. Adiano - Fotolia.comWątroba pełni kluczowe dla naszego organizmu funkcje. Produkuje białka, cholesterol i żółć, przechowuje też minerały i witaminy, a także rozkłada toksyny, które dostają się do organizmu, w tym alkohol czy uboczne produkty metabolizmu. Jeśli więc chcesz zachować zdrowie wątroby, stosuj dietę, która pomoże jej dobrze pracować. Oto kilka takich produktów:

więcej »

Chora wątroba nie boli

Fot. Crystal light - Fotolia.comWirusowe zapalenie wątroby to ostra, zapalna i zakaźna choroba miąższu wątroby, która jest wywoływana przez tzw. wirusy hepatotropowe. Jeśli przejdzie w fazę przewlekłą (poza jedną odmianą – wirusowym zapaleniem wątroby typu A) może prowadzić do marskości wątroby, a nawet śmierci.

więcej »

Jak ćwiczenia fizyczne chronią przed nowotworami

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comRegularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko rozwoju raka i nawrotów choroby. W nowym duńskim badaniu na myszach ustalono, że wysiłek fizyczny skutkuje kilkudziesięcioprocentowym zmniejszeniem częstości występowania guzów i ich wzrostu w kilku różnych nowotworach.

więcej »

HCV: większość zakażonych nie jest tego świadoma

Fot. jarun011 - Fotolia.comWedług ekspertów na całym świecie na WZW typu choruje 325 mln osób. Szacuje się, że w Polsce może być około 165 tys. osób żyjących z WZW typu C i 500 tys., które noszą w sobie wirusa wywołującego WZW B. Obecnie najpoważniejszym problemem jest to, że 80% osób nie wie o swoim zakażeniu. Dlatego w tym roku organizacje pacjentów w Polsce wraz z ekspertami apelują, byśmy odnaleźli zaginione miliony osób, które nieświadomie rozprzestrzeniają wirusy.

więcej »

Brak bólu to nie zawsze gwarancja zdrowia

Fot. rogerphoto - Fotolia.comPrzyczyną ponad 70% wszystkich zgonów w Polsce są choroby układu krążenia i nowotworowe. Część schorzeń w początkowej fazie rozwoju nie powoduje jednoznacznych i uciążliwych dolegliwości, w związku z czym łatwo je zbagatelizować. Jedynym sposobem na szybkie wykrycie „cichych” chorób jest regularne wykonywanie badań.

więcej »

12 form raka – za tyle może odpowiadać otyłość

Fot. staras - Fotolia.comŚwiatowy Fundusz Badań Nad Rakiem (The World Cancer Research Fund, WCRF) ocenił dane zbierane przez kilkadziesiąt lat uznał, że istnieje związek pomiędzy otyłością dwunastoma rodzajami raka.

więcej »

Witamina D chroni przed rakiem?

Fot. ratmaner - Fotolia.comWyższy poziom witaminy D w organizmie oznacza niższe ryzyko rozwoju raka. Witamina D jest syntetyzowana w organizmie pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Częściowo dostarcza się ją także z diety.

więcej »

Kawa może być rakotwórcza? W Kalifornii rozważają wprowadzenie obowiązku ostrzeżeń

Fot. xamtiw - Fotolia.comW Kalifornii trwa process sądowy, w którym strona pozywająca chce przekonać, że na kawie powinny być umieszczane ostrzeżenia dotyczące wyższego ryzyko zachorowania na raka. W kawie obecny jest bowiem akrylamid, związek, który może być rakotwórczy. Czy to jednak oznacza, że należy unikać porannego cappuccino?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X