Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości

Często odczuwasz zmęczenie? Może brakuje ci żelaza

Fot. stokkete - Fotolia.comSypiasz po osiem-dziewięć godzin dziennie, a i tak odczuwasz zmęczenie? Być może brakuje ci żelaza.

więcej »

Jak rozpoznać boreliozę

Fot. Jerry - Fotolia.comOd kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę?

więcej »

Worki pod oczami – jak sobie radzić z problemem

Fot. inesbazdar - Fotolia.com„Worki" pod oczami, czyli zasinienie i obrzęki skóry, sprawiają, że wyglądamy znacznie mniej korzystnie. Zobacz, dlaczego powstają i jak można się ich pozbyć.

więcej »

Jak anemia wpływa na organizm

Fot. Crystal light - Fotolia.comJeśli organizmowi brakuje żelaza, nie może on normalnie funkcjonować. Tymczasem przedłużający się stan niedokrwistości negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.

więcej »

Jakie są objawy raka jelita grubego

Fot. crevis - Fotolia.comRak jelita grubego i odbytnicy jest trzecim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn i drugim najczęstszym u kobiet. Około dwie trzecie przypadków raka jelita grubego występuje w krajach o wysokich lub bardzo wysokich wskaźnikach dochodu. Sprawdź, jak objawia się ten rodzaj raka.

więcej »

Jedzenie późną porą – jedna z częstych przyczyn problemów z wagą

Fot. StockPhotoPro - Fotolia.comJedzenie przekąsek o późniejszej porze to nawyk, który dotyczy wielu ludzi. Takie podjadanie może wiązać się z zaburzeniami snu, mówią uczeni.

więcej »

Estrogen chroni kości?

Fot. adimas - Fotolia.comPoziom estrogenów może mieć wpływ na kości. Jak wynika z badań uczonych z Uniwersytetu w Toronto, hormony te pomagają w zachowaniu zdrowej tkanki kostnej.

więcej »

Wapń i witamina D3 - lepiej zapobiegać niż leczyć

© andriano_cz-Fotolia.comW profilaktyce osteoporozy kluczowe znaczenie odgrywa wapń i witamina D3. Dzięki ich suplementacji wzmocnimy kości, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo groźnych złamań.

więcej »

Próchnica sprzyja rozwojowi raka okrężnicy?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comBadacze z Columbia University College of Dental Medicine w Nowym Jorku odkryli, że bakterie obecne w jamie ustnej i biorące udział w rozwoju próchnicy oraz zapalenia przyzębia mogą przyspieszać wzrost raka jelita grubego.

więcej »

Masz ponad 65 lat? Na te objawy chorób zwracaj szczególną uwagę

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comW starszym wieku warto zwrócić szczególną uwagę na kilka objawów - ich obecność oznaczać może znaczne ryzyko poważnych problemów, w tym niepełnosprawności czy hospitalizacji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei EWST.pl Kobiety.net.pl Hospicja.pl Oferty pracy