Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości

Próchnica sprzyja rozwojowi raka okrężnicy?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comBadacze z Columbia University College of Dental Medicine w Nowym Jorku odkryli, że bakterie obecne w jamie ustnej i biorące udział w rozwoju próchnicy oraz zapalenia przyzębia mogą przyspieszać wzrost raka jelita grubego.

więcej »

Masz ponad 65 lat? Na te objawy chorób zwracaj szczególną uwagę

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comW starszym wieku warto zwrócić szczególną uwagę na kilka objawów - ich obecność oznaczać może znaczne ryzyko poważnych problemów, w tym niepełnosprawności czy hospitalizacji.

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

Spacer to trening – oto, jak szybko trzeba chodzić

Fot. Kara - Fotolia.comOd dawna wiemy, że regularny spacer to świetny trening, ale jak chodzić, by uzyskać najlepsze efekty? Eksperci ustalili, że sto kroków na minutę oznacza umiarkowany trening.

więcej »

Jak opanować gniew

Fot. VanHope - Fotolia.comChyba każdemu zdarza się od czasu do czasu wpadać w gniew, warto jednak nauczyć się ograniczać takie stany ducha, bo są destrukcyjne nie tylko dla relacji z innymi, ale naszego stanu zdrowia. Oto kilka sposobów na zmniejszenie poczucia złości i innych negatywnych emocji, które mogą nas opanować.

więcej »

Anemia – znaczenie ma niedobór witaminy B12

Fot. bit24 - Fotolia.comNiedokrwistość jest skutkiem niedoborów żelaza, ale niedostateczne ilości witaminy B12 również mają znaczenie dla rozwoju tej dolegliwości.

więcej »

Jakie są objawy chorób wątroby

Fot. Adiano - Fotolia.comJeśli wątroba niedomaga, możesz zaobserwować u siebie część tych objawów. Oczywiście symptomy te nie muszą wskazywać jednoznacznie na problemy wątroby, niemniej warto w związku z nimi sprawdzić stan tego organu.

więcej »

Jak stres zwiększa ryzyko demencji

Fot. thodonal - Fotolia.comZestresowani ludzie wykazują znacznie wyższe ryzyko zapadnięcia na demencję. Sześćdziesięciolatkowie, którzy doświadczają silniejszego stresu, są bardziej narażeni na szybsze osłabienie poznawcze – ostrzegają uczeni z Uniwersytetu w Kopenhadze.

więcej »

Nie lekceważ objawów cukrzycy

©  juanrvelasco - Fotolia.comW 2025 roku na cukrzycę będzie chorował co piąty mieszkaniec Ziemi – wynika z badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia. To oznacza, że na cukrzycę cierpieć będzie ponad miliard osób na świecie. Ten poważny problem zdrowotny dotyczy obecnie coraz większej liczby osób, a liczba zachorowań stale rośnie. Niestety w znaczący sposób sami przyczyniamy się do powstania tej choroby. Najważniejsze by nie lekceważyć objawów cukrzycy.

więcej »

Co stan stóp mówi o twoim zdrowiu

Fot. catinsyrup - Fotolia.comTo jak wyglądają stopy i jaki jest ich stan może dać informacje o pewnych zaburzeniach czy chorobach. Sprawdź, czy takie objawy ciebie dotyczą - być może potrzebujesz konsultacji lekarskiej.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy