Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości

Nadmiar ćwiczeń wywołuje zmęczenie i problemy z podejmowaniem decyzji

fot. Pexels z PixabayChoć ciągle zbyt mało ludzi regularnie ćwiczy, odnotowywany jest także odmienny problem związany z aktywnoscią fizyczną. Niektórzy nie tylko przestrzegają zaleceń dotyczących poziomu wysiłku fizycznego, ale wręcz windują stawiane sobie cele w tym zakresie.

więcej »

Cukrzyca – czasem wystarczy schudnąć, by objawy ustąpiły

fot.  TeroVesalainen z PixabayOsoby mające nadwagę i cierpiące na cukrzycę mogą liczyć na istotne zmniejszenie objawów lub nawet pozbycie się choroby.

więcej »

Sól niebezpieczna jak papierosy?

fot. katie175 z PixabayWysoka zawartość soli w diecie to jedno z głównych zagrożeń dla zdrowia na całym świecie. Szacuje się, że ponad 300 milionów ludzi ma nadciśnienie wywołane nadmiarem tej przyprawy, ostrzega World Hypertension League. Pojawiła się nawet propozycja, by na opakowaniach soli i solniczkach umieszczać etykietki z ostrzeżeniami dotyczącymi zdrowia podobnymi do tych znajdujących się na paczkach papierosów.

więcej »

Jeśli szybko się męczysz, uważaj zwłaszcza na serce

fot.  Gerd Altmann z PixabayOsoby, które odznaczają się znacznie podwyższonym ryzykiem sercowo-naczyniowym, szybciej się męczą. Taki związek jest szczególnie silny wśród osób otyłych i cechujących się nadciśnieniem

więcej »

Leki na osteoporozę pomogą dłużej żyć?

fot. Christian Trick z PixabayDwa ostatnio przeprowadzone badania pokazały, że leki na osteoporozę mogą pomóc uchronić się przed przedwczesną śmiercią.

więcej »

Niewłaściwa dieta powoduje osłabienie. Dotyczy to zwłaszcza seniorów

fot. LC-click z PixabayJeśli chcesz się dobrze mieć w każdym wieku, zadbaj o swój jadłospis. Bez tego nie możesz liczyć na odpowiednie funkcjonowanie organizmu, szczególnie na starość.

więcej »

Samotność i zaburzone relacje osłabiają kości?

fot. Małgorzata Tomczak from PixabayWiele napisano już o negatywnym wpływie izolacji na stan zdrowia. Ustalono np., że osoby żyjące w samotności częściej umierają z powodu chorób serca, zapadają na demencję czy choroby psychiczne. To nie wszystko. Brak towarzystwa ma również wpływ na kości starszych kobiet.

więcej »

Jeśli masz chore płuca, bardziej grożą ci złamania

fot.  oracast z PixabayChoroby płuc zwiększają ryzyko oteoporozy i złamań, ostrzegają brytyjscy uczeni.

więcej »

Znów nadchodzą upały. Jak uniknąć odwodnienia?

fot. rawpixel z PixabayPonownie trzeba się będzie zmierzyć z wysokimi temperaturami. Gdy słupek rtęci wzrasta, trzeba zachować szczególną czujność, by się nie odwodnić.

więcej »

Stres i przewlekłe zmęczenie osłabia pamięć jak demencja

fot. Pete Linforth z PixabayOsłabienie pamięci nie musi oznaczać rozwoju problemów poznawczych i demencji, może być skutkiem stresu i przewlekłgo zmęczenia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy