Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości

Co stan stóp mówi o twoim zdrowiu

Fot. catinsyrup - Fotolia.comTo jak wyglądają stopy i jaki jest ich stan może dać informacje o pewnych zaburzeniach czy chorobach. Sprawdź, czy takie objawy ciebie dotyczą - być może potrzebujesz konsultacji lekarskiej.

więcej »

„Suchy styczeń” („dry January”), czyli miesiąc bez alkoholu, daje świetne efekty dla zdrowia

Fot. Richard Villalon - Fotolia.comCoroczna akcja „Dry January', czyli „Suchy styczeń" ma na celu promowanie ograniczenia spożycia alkoholu. Przedsięwzięcie obejmuje rezygnację z napojów wyskokowych przez cały miesiąc. Warto się przyłączyć - efekty są zaskakująco dobre dla zdrowia, mówią lekarze.

więcej »

Zespół jelita drażliwego (IBS) – mogą pomóc antydepresanty

Fot. Adiano - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że stan jelit ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym - teraz odkryto, że może istnieć korelacja pomiędzy przyjmowaniem leków antydepesyjnych i łagodzeniem zespołu jelita drażliwego.

więcej »

Badania profilaktyczne potrzebne w każdym wieku

fot. DiagnostykaFizjologii nie da się oszukać. Ludzki organizm podlega procesowi starzenia – z biegiem lat wydolność procesów biochemicznych spada, możliwości regeneracyjne tkanek zmniejszają się, a komórkowe mechanizmy naprawcze zawodzą. Dochodzi do kumulacji oddziaływania szkodliwych czynników środowiskowych, wynikających między innymi z przewlekłego przyjmowania leków czy niezdrowego stylu życia. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się, by w porę zauważyć i zacząć leczyć choroby.

więcej »

Niedobór snu sprzyja odwodnieniu

Fot. samuel - Fotolia.comNiedobory snu na rozmaite sposoby wpływają na nasz organizm, m. in. powodują problemy z koncentracją, wywołują zaburzenia hormonalne związane z metabolizmem, negatywnie wpływają na uklad krążenia. Teraz można do tej listy dopisać wieksze zagrożenie odwodnieniem organizmu.

więcej »

Gluten – czy naprawdę jest wrogiem?

Gluten, © bg-pictures - Fotolia.comGluten od niedawna jest bardzo kontrowersyjnym tematem. Wraz ze wzrostem świadomości żywieniowej konsumentów i modą na bycie fit, coraz więcej zwolenników zyskało przeświadczenie, że najlepiej w ogóle wyeliminować go z codziennej diety. Czy jednak rzeczywiście osoby zdrowe powinny wykreślić z menu pieczywo, makarony, ciasta i inne produkty zawierające gluten?

więcej »

Co o zdrowiu mówi wygląd języka?

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comNasz język mówi i to nie tylko wtedy, kiedy dzięki niemu artykułujemy różne słowa, sam jego wygląd daje pewne informacje na temat stanu naszego zdrowia. Sprawdź, jakie zmiany barwy i kształtu języka mogą wskazywać na określone dolegliwości.

więcej »

Depresja zwiększa odczuwanie bólu fizycznego

Fot. picture-waterfall - Fotolia.comCzłowiek stanowi jedność psychofizyczną i dlatego depresja to nie tylko zaburzenia związane z naszą psyche, ale i problemy natury fizycznej. Okazje się, że „choroba duszy" wpływa też na dyskomfort ciała.

więcej »

Osteoporoza. 8 milionów Polaków w niebezpieczeństwie

Fot. adimas - Fotolia.comWbrew panującej powszechnej opinii osteoporoza nie dotyczy wyłącznie kobiet w wieku menopauzalnym i starszych. Jak wynika z najnowszych badań, choroba ta zagraża również młodszym kobietom: w ciąży oraz w okresie laktacji. W Polsce na osteoporozę cierpi 3 miliony osób, a kolejne 8 milionów może zachorować w najbliższym czasie.

więcej »

Probiotyki: wsparcie w leczeniu zespołu jelita drażliwego

Fot. psdesign1 - Fotolia.comBóle brzucha i zaburzenia rytmu wypróżnień są częstymi objawami wielu dolegliwości. Od pozornie niegroźnych – niestrawności i biegunki, po poważniejsze stany zapalne. Zespół jelita drażliwego (ang. irritable bowel syndrome – IBS) jest najczęstszą przewlekłą chorobą jelita cienkiego i grubego – szacuje się, że cierpi na nią nawet 20 proc. populacji. Chociaż nie wiąże się z groźnymi powikłaniami, potrafi znacznie obniżyć komfort życia. W łagodzeniu dolegliwości związanych z IBS pomocne mogę być świadomie wybierane probiotyki.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy