Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Nowotwór prostaty: najnowsze wiadomości

Rak prostaty – flawonoidy z warzyw i owoców pomogą zapobiec chorobie

fot. Abi Mansoor from PixabayDieta bogata w owoce i warzywa może być dobrą obroną przed rakiem prostaty, mówią medycy z Case Western Reserve University.

więcej »

Kawa zmniejsza ryzyko raka prostaty

fot. Karolina Grabowska z PixabayCodzienne picie kilku filiżanek kawy może wiązać się z niższym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.

więcej »

Psy potrafią wykryć raka

fot. mxart from PixabayReceptory zapachowe psów są 10 tysięcy razy dokładniejsze niż ludzkie, co czyni je bardzo wrażliwymi na zapachy, których my nie wyczuwamy. Nowe badanie wykazało, że można wykorzystywać wysoko rozwinięty zmysł węchu psów do rozpoznawania nowotworów. Czworonogi wybierały próbki krwi od osób chorych na raka z prawie 97-procentową dokładnością.

więcej »

Ćwiczenia pomagają walczyć z rakiem prostaty – nowe badania

Fot. Andy Dean - Fotolia.comĆwiczenia fizyczne mogą pomóc pacjentom osłabiać wyniszczające skutki uboczne leczenia raka prostaty.

więcej »

Regularny wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko raka prostaty

fot. RoboMichalec from PixabayWyższa aktywność fizyczna to niższe ryzyko raka prostaty, mówią brytyjscy badacze.

więcej »

Witamina E pomaga zmniejszyć ryzyko raka?

fot. Pezibear from PixabayDwie formy witaminy E - gamma i delta-tokoferole - znajdujące się m. in. w oleju sojowym, rzepakowym i kukurydzianym, a także w orzechach, mogą zapobiec rakowi okrężnicy, płuc, piersi i prostaty.

więcej »

Witamina D pomoże zapobiec nowotworom

fot. Henryk Niestrój z PixabayOdpowiedni poziom witaminy D jest korzystny w profilaktyce raka, pozwala też prognozować ryzyko nowotworu.

więcej »

Rak prostaty jest bardziej agresywny u otyłych mężczyzn

Prostata, © Anatomy Insider - Fotolia.comOtyłość ma bezpośredni wpływ na zdrowie i wiąże się z powstawaniem agresywnych nowotworów, choć mechanizmy leżące u podstaw tego zjawiska są mało znane. Badania pokazują, że rak prostaty agresywniej rozwija się u otyłych mężczyzn.

więcej »

Już niewielkie dawki alkoholu mogą grozić rakiem

fot. Michal Jarmoluk z PixabayOkres świąteczny to wiecej wolnego czasu i okazji do zabawy, co często oznacza też raczenie się różnymi trunkami. Eksperci ostrzegają: ostrożnie z alkoholem, bo ma różnoraki negatywny wpływ na nasz organizm. W badaniu przeprowadzonym przez japońskich badaczy pokazano, że nawet niewielkie spożycie alkoholu miało związek z podwyższonym ryzykiem raka.

więcej »

Pogoda może mieć wpływ na ryzyko raka?

fot. StockSnap z PixabayNowe badania wiążą mieszkanie w zimnych, mokrych obszarach ze zwiększonym wskaźnikiem występowania nowotworów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy