Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Co trzeci mężczyzna przegrywa walkę z rakiem prostaty. W Polsce leczenie przestarzałe

Fot. Bondarau - Fotolia.comPod względem leczenia raka prostaty Polska znacząco odbiega od europejskich standardów. W krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych nowoczesne leki hormonalne są stosowane jeszcze przed chemioterapią, co pozwala poprawić jakość życia pacjentów i wydłużyć je nawet o cztery lata. Natomiast w Polsce lekarzy ograniczają sztywne wytyczne i brak dostępu do nowoczesnych terapii. W efekcie walkę z rakiem prostaty przegrywa średnio co trzeci mężczyzna.

więcej »

Rak coraz mniej śmiertelny? Wskaźniki przeżywalności są wyższe

Fot. ronstik - Fotolia.comZ amerykańskich danych wynika, że współczesne sposoby leczenia nowotworów dają pacjentom duże nadzieje na pokonanie choroby. Okazuje się, że według statystyk wzrasta liczba ludzi, którzy przetrwali atak raka.

więcej »

Przerost prostaty – jakie są objawy

Fot. CLIPAREA.com - Fotolia.comU wielu mężczyzn po pięćdziesiątce następuje przerost gruczołu krokowego, ale niewielu z nich ma tego świadomość, ponieważ zaburzenie często przebiega bezobjawowo. Jeśli jednak pojawiają się symptomy, warto umieć je rozpoznać i szybko reagować.

więcej »

Chorzy na raka bardzo ryzykują stosując tylko medycynę alternatywną

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comPacjenci z nowtworami nierzadko szukają wszelkich możliwych sposobów na walkę z chorobą. Niektórzy nawet wybierają alternatywne sposoby leczenia rezygnując z osiągnięć medycyny zachodniej. Ludzie ci jednak mają dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci niż pacjenci poddający się standardowym terapiom.

więcej »

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Niedobór snu zwiększa ryzyko raka prostaty

© djoronimo - Fotolia.comNiedobory snu skutkują różnymi problemami zarówno ze zdrowiem fizycznym, jak i psychicznym - zabierają energię do działania, osłabiają układ odpornościowy, zaburzają gospodarkę hormonalną, etc. Do tej listy trzeba dopisać także wyższe ryzyko raka prostaty.

więcej »

Kwas acetylosalicylowy przedłuży życie?

© BestForYou - Fotolia.comRegularne zażywanie popularnego leku na gorączkę i ból, czyli kwasu acetylosalicylowego, może zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci z powodu raka.

więcej »

Męskość pod kontrolą: nie bój się lekarza

© didesign - Fotolia.comProblemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Lęk przed badaniem, zakłopotanie, nieznajomość terminologii medycznej skutecznie zniechęcają pacjentów do wizyty u lekarza. Dodatkowo, dolegliwości te związane są ze sferą intymną - panowie obawiają się spadku potencji, a dla wielu z nich jest to wyznacznik męskości. Co zrobić, aby odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem?

więcej »

Jedna z przyczyn raka – przypadek...

© Ravil Sayfullin - Fotolia.comNie chodzi o to, że jedni mają więcej genetycznego szczęścia, a inni mniej - poza czynnikami dziedziczonymi i stylem życia, za rozwój raka może odpowiadać przypadek, a przynajmniej nie wiadomo czy są jakieś określone przyczyny, dla których w pewnych przypadkach przy replikacji DNA występuje błąd i zaczyna rozwijać się nowotwór.

więcej »

Za łysienie odpowiedzialne są geny

© schankz - Fotolia.comMożna dobrze dbać o włosy, używac najlepszych szamponów i odżywek, a także stsować zdrowa dietę, a i tak moga zacząć wypadać. Wszystkiemu winne są geny.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl eGospodarka.pl Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X