Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Niedobór snu zwiększa ryzyko raka prostaty

© djoronimo - Fotolia.comNiedobory snu skutkują różnymi problemami zarówno ze zdrowiem fizycznym, jak i psychicznym - zabierają energię do działania, osłabiają układ odpornościowy, zaburzają gospodarkę hormonalną, etc. Do tej listy trzeba dopisać także wyższe ryzyko raka prostaty.

więcej »

Kwas acetylosalicylowy przedłuży życie?

© BestForYou - Fotolia.comRegularne zażywanie popularnego leku na gorączkę i ból, czyli kwasu acetylosalicylowego, może zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci z powodu raka.

więcej »

Męskość pod kontrolą: nie bój się lekarza

© didesign - Fotolia.comProblemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Lęk przed badaniem, zakłopotanie, nieznajomość terminologii medycznej skutecznie zniechęcają pacjentów do wizyty u lekarza. Dodatkowo, dolegliwości te związane są ze sferą intymną - panowie obawiają się spadku potencji, a dla wielu z nich jest to wyznacznik męskości. Co zrobić, aby odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem?

więcej »

Jedna z przyczyn raka – przypadek...

© Ravil Sayfullin - Fotolia.comNie chodzi o to, że jedni mają więcej genetycznego szczęścia, a inni mniej - poza czynnikami dziedziczonymi i stylem życia, za rozwój raka może odpowiadać przypadek, a przynajmniej nie wiadomo czy są jakieś określone przyczyny, dla których w pewnych przypadkach przy replikacji DNA występuje błąd i zaczyna rozwijać się nowotwór.

więcej »

Za łysienie odpowiedzialne są geny

© schankz - Fotolia.comMożna dobrze dbać o włosy, używac najlepszych szamponów i odżywek, a także stsować zdrowa dietę, a i tak moga zacząć wypadać. Wszystkiemu winne są geny.

więcej »

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

fot. www.urolinia.info.plPatrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy - szczególnie specjalistów - oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy bardzo dbają o swoje zdrowie. W wielu obszarach prawdopodobnie tak właśnie jest. Jednak są dziedziny, w których nawet dość mocno nasilone objawy długo nie są w stanie zmusić do wizyty u lekarza. Przez tygodnie, a nawet miesiące, samodzielnie "leczymy się" suplementami diety czy lekami bez recepty. Dzieje się to często w oparciu o doświadczenia innych i wiedzę z Internetu, szczególnie wtedy, gdy dolegliwości dotyczą obszarów powszechnie uznawanych za intymne i wstydliwe, jak np. dolegliwości ze strony układu moczowego.

więcej »

Nadzieja na leczenie wielu nowotworów? Polscy naukowcy zsyntetyzowali 40 nowych związków

© auremar - Fotolia.com/ MTTEsteticaChemicy z Katedry Technologii Leków i Biochemii Politechniki Gdańskiej, z zespołu kierowanego przez prof. Jerzego Konopę, zaprojektowali struktury i zsyntetyzowali 40 nowych związków. Szeroko zbadano ich aktywność cytotoksyczną wobec kilkunastu linii komórek nowotworowych oraz aktywność wobec nowotworów ludzkich przeszczepionych na zwierzęta. Trzy spośród przebadanych związków bardzo pozytywnie reagują na nowotwory trzustki. Wynik ten stanowi podstawę do opracowania leku na ten najtrudniejszy w leczeniu rodzaj nowotworu.

więcej »

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nie wstydź sie - wylecz

fot. nietrzymanie moczuDo tej krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), bo o nim mowa, może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej. Niezależnie od płci, większość chorych wstydzi się mówić o swoim problemie i latami stara się go ignorować. Tymczasem, by pozbyć się tej przykrej przypadłości w wielu przypadkach wystarczą np. odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. W pozostałych pomagają metody chirurgiczne. O wysiłkowym nietrzymaniu moczu, jego przyczynach i sposobach radzenia sobie z nim mówi dr n. med. Tomasz Radomański Szpitala Żagiel Med w Lublinie.

więcej »

Statyny to lek nie tylko na nadmiar cholesterolu, ale i na raka?

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comStatyny to jedne z najpopularniejszych środków stosowanych na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i dla ochrony przed zawałami oraz udarami. Kolejne badania potwierdzają jednak, że leki te mogą mieć znacznie szersze zastosowanie - mogą mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka różnych rodzajów nowotworu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X