Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Seks i czerwone wino – najlepsze sposoby na uniknięcie raka prostaty

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comWłoscy urolodzy zalecają mężczyznom codzienne raczenie się kieliszkiem czerwonego wina oraz częste uprawianie seksu - dzięki temu panowie mają większe szanse na uchronienie się przed rakiem prostaty.

więcej »

Długotrwały stres zwiększa ryzyko raka u mężczyzn

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że przedłużający się stres ma zły wpływ na nasze zdrowie, sprzyjając rozwojowi wielu chorób i to zarówno ciała, jak i duszy. Teraz japońscy badacze do listy problemów zdrowotnych wywoływanych przez stres dołączają powstawanie nowotworu.

więcej »

Badania profilaktyczne a wiek – jakich testów szczególnie potrzebujesz w danej dekadzie życia

Fot. angellodeco - Fotolia.comW różnym wieku dotyczy nas odmienne ryzyko chorób, dlatego określone badania są szczególnie polecane ludziom w takim, a nie innym wieku. Sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię dotyczyć i jakim testom warto się poddać.

więcej »

Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comKoreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.

więcej »

Dlaczego mężczyźni częściej chorują na raka

Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.comKomórki mężczyzn posiadają wadliwe wersje genów hamujących rozwój guzów, stąd to oni częściej chorują na nowotwory.

więcej »

Otyłość bardziej szkodliwa niż sądzono

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.

więcej »

Mężczyzno, nie bój się urologa!

Fot. auremar - Fotolia.comLekarze apelują, by o nowotworach prostaty i jąder pamiętać przez cały rok. Oto wszystko, co chciałeś wiedzieć o wizytach u urologa, ale bałeś się zapytać.

więcej »

Uprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie

© Giulio_Fornasar - Fotolia.comZazwyczaj do seksu nikogo nie trzeba namawiać, ale jeśli spada ci libido, to zauważ, że seks jest nie tylko dobrą zabawą i przyjemnością, ale i „środkiem" na różne dolegliwości. Oto kilka medycznych aspektów, które powinny zachęcić cię do częstszej miłości fizycznej.

więcej »

Nie daj się rakowi prostaty. Zrób sobie "przegląd"

Fot. romanets_v - Fotolia.comJak wynika z raportu OECD "Health at a glance: Europe 2016", rak jest drugą – zaraz po chorobach układu krążenia – przyczyną zgonów w krajach Unii Europejskiej. Każdego roku za jego sprawą ubywa ok. 1,3 mln mieszkańców Starego Kontynentu. To tak, jakby co roku z mapy Europy znikało miasto wielkości Mediolanu. Wśród mężczyzn najobfitsze żniwo zbierają nowotwory płuc. Obok nich w czołówce najczęściej diagnozowanych „męskich” nowotworów znajduje się rak prostaty.

więcej »

Lek na rozrzedzenie krwi skuteczny na raka?

Fot. ChrWeiss - Fotolia.comWarfaryna, lek powszechnie stosowany dla rozrzedzenia krwi, a tym samym osłabienia ryzyka zawału czy udaru, może być pomocny w walce z rakiem.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X