Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Pora jedzenia i spania a rak – istnieje związek

Fot. 7activestudio - Fotolia.comNowe hiszpańskie badania wskazują, że pora jedzenia posiłków może mieć wpływ na rozwój raka. Co więcej, osoby lubiące wcześnie wstawać, między 5 a 6 rano, odznaczają się niższym prawdopodobieństwem zachorowania na nowotwór.

więcej »

Przetworzone mięso pogłębia problemy psychiczne?

Fot. JackF - Fotolia.comUczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.

więcej »

Choroba Parkinsona zwiększa ryzyko różnych nowotworów?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comChoroba Parkinsona może zwiększać ryzyko aż kilkunastu nowotworów, między innymi w tym chłoniaka, białaczkę, raka okrężnicy, nerek, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, prostaty i skóry.

więcej »

Badania prostaty: panowie, nie bójcie się urologa

Fot. Chinnapong - Fotolia.Strach, lęk, wstyd, niepokój – tak w skrócie możemy określić uczucia towarzyszące wielu mężczyznom podczas wizyty u urologa. Profilaktykę prostaty powinniśmy jednak traktować, tak jak każde inne, rutynowe badanie – mierzenie temperatury ciała czy ciśnienia tętniczego. Specjalista za pomocą prostych badań, takich jak USG czy analiza krwi, może szybko zdiagnozować i rozpocząć leczenie chorób układu moczowo-płciowego (w tym raka prostaty).

więcej »

6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

Fot. vitanovski - Fotolia.comKilka niespecyficznych, bo mogących świadczyć o wielu chorobach, symptomów - jeśli uparcie powraca i nie daje się wskazać innej ich przyczyny - może oznaczać rozwój nowotworu. Nie ignoruj tych sześciu objawów.

więcej »

Jakie są objawy raka prostaty

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comRak prostaty jest jednym z najpowszechniejszych nowotworów, dotyczy jednego na ośmiu mężczyzn. Największe ryzyko zachorowania dotyczy panów po 50 roku życia. Sprawdź, jakie są główne objawy choroby.

więcej »

Witamina D chroni przed rakiem?

Fot. ratmaner - Fotolia.comWyższy poziom witaminy D w organizmie oznacza niższe ryzyko rozwoju raka. Witamina D jest syntetyzowana w organizmie pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Częściowo dostarcza się ją także z diety.

więcej »

Test 4K: wykrycie raka prostaty we wczesnym etapie

Fot. Henrik Dolle - Fotolia.comRak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Wczesna diagnostyka może uratować życie. Nie zaniedbujmy badań.

więcej »

Kiedy urolog pomoże kobiecie? Lekarz wyjaśnia

Fot. Syda Productions - Fotolia.comMyślisz, że do urologa chodzą tylko mężczyźni? Nic bardziej mylnego. Ten specjalista pomaga między innymi kobietom, które cierpią z powodu nietrzymania moczu. To problem, który dotyczy wielu Polek.

więcej »

Seks i czerwone wino – najlepsze sposoby na uniknięcie raka prostaty

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comWłoscy urolodzy zalecają mężczyznom codzienne raczenie się kieliszkiem czerwonego wina oraz częste uprawianie seksu - dzięki temu panowie mają większe szanse na uchronienie się przed rakiem prostaty.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X