Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Nowotwór prostaty: najnowsze wiadomości

Przetworzone mięso zwiększa ryzyko raka piersi?

Fot. exclusive-design - Fotolia.comKolejne badania potwierdzają ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące związku pomiędzy jedzeniem przetworzonego mięsa i podwyższonego ryzyka rozwoju różnych form raka. Teraz ustalono, że takie produkty sprzyjają pojawieniu się raka piersi.

więcej »

Kwas acetylosalicylowy pomaga w leczeniu raka

Fot. SundGo - Fotolia.comKolejne badania wskazują, że popularny lek na przeziębienia i gorączkę, tj. kwas acetylosalicylowy, może pomóc w leczeniu nowotworów.

więcej »

Otyłość będzie bardziej śmiertelna dla kobiet niż palenie papierosów?

Fot. andriano_cz - Fotolia.comJak wynika z nowego brytyjskiego raportu, otyłość będzie główną przyczyną śmierci kobiet. Jeśli utrzymają się obecne trendy, uplasuje się na liście zagrożeń wyżej niż np. palenie papierosów.

więcej »

Rak – w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Fot. Christoph Burgstedt - Fotolia.comJak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), do końca 2018 roku roku odnotowanych zostanie 18 milionów nowych przypadków nowotworu, a 9,6 mln ludzi umrze z powodu tej choroby.

więcej »

Problemy z prostatą? Aby ich uniknąć, stosuj tę dietę

Fot. sasun Bughdaryan - Fotolia.comU wielu mężczyzn po pięćdziesiątce, a nawet i młodszych, dochodzi do przerostu prostaty, co objawia się ograniczeniem przepływu moczu przez cewkę moczową. Dolegliwość jest więc bardzo uciążliwa, a może się pogłębić i prowadzić do raka gruczołu krokowego. Okazuje się jednak, że odpowiednia dieta pomoże osłabić powiększenie prostaty. Sprawdź, co warto jeść.

więcej »

Pora jedzenia i spania a rak – istnieje związek

Fot. 7activestudio - Fotolia.comNowe hiszpańskie badania wskazują, że pora jedzenia posiłków może mieć wpływ na rozwój raka. Co więcej, osoby lubiące wcześnie wstawać, między 5 a 6 rano, odznaczają się niższym prawdopodobieństwem zachorowania na nowotwór.

więcej »

Przetworzone mięso pogłębia problemy psychiczne?

Fot. JackF - Fotolia.comUczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.

więcej »

Choroba Parkinsona zwiększa ryzyko różnych nowotworów?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comChoroba Parkinsona może zwiększać ryzyko aż kilkunastu nowotworów, między innymi w tym chłoniaka, białaczkę, raka okrężnicy, nerek, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, prostaty i skóry.

więcej »

Badania prostaty: panowie, nie bójcie się urologa

Fot. Chinnapong - Fotolia.Strach, lęk, wstyd, niepokój – tak w skrócie możemy określić uczucia towarzyszące wielu mężczyznom podczas wizyty u urologa. Profilaktykę prostaty powinniśmy jednak traktować, tak jak każde inne, rutynowe badanie – mierzenie temperatury ciała czy ciśnienia tętniczego. Specjalista za pomocą prostych badań, takich jak USG czy analiza krwi, może szybko zdiagnozować i rozpocząć leczenie chorób układu moczowo-płciowego (w tym raka prostaty).

więcej »

6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

Fot. vitanovski - Fotolia.comKilka niespecyficznych, bo mogących świadczyć o wielu chorobach, symptomów - jeśli uparcie powraca i nie daje się wskazać innej ich przyczyny - może oznaczać rozwój nowotworu. Nie ignoruj tych sześciu objawów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X