Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Za łysienie odpowiedzialne są geny

© schankz - Fotolia.comMożna dobrze dbać o włosy, używac najlepszych szamponów i odżywek, a także stsować zdrowa dietę, a i tak moga zacząć wypadać. Wszystkiemu winne są geny.

więcej »

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

fot. www.urolinia.info.plPatrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy - szczególnie specjalistów - oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy bardzo dbają o swoje zdrowie. W wielu obszarach prawdopodobnie tak właśnie jest. Jednak są dziedziny, w których nawet dość mocno nasilone objawy długo nie są w stanie zmusić do wizyty u lekarza. Przez tygodnie, a nawet miesiące, samodzielnie "leczymy się" suplementami diety czy lekami bez recepty. Dzieje się to często w oparciu o doświadczenia innych i wiedzę z Internetu, szczególnie wtedy, gdy dolegliwości dotyczą obszarów powszechnie uznawanych za intymne i wstydliwe, jak np. dolegliwości ze strony układu moczowego.

więcej »

Nadzieja na leczenie wielu nowotworów? Polscy naukowcy zsyntetyzowali 40 nowych związków

© auremar - Fotolia.com/ MTTEsteticaChemicy z Katedry Technologii Leków i Biochemii Politechniki Gdańskiej, z zespołu kierowanego przez prof. Jerzego Konopę, zaprojektowali struktury i zsyntetyzowali 40 nowych związków. Szeroko zbadano ich aktywność cytotoksyczną wobec kilkunastu linii komórek nowotworowych oraz aktywność wobec nowotworów ludzkich przeszczepionych na zwierzęta. Trzy spośród przebadanych związków bardzo pozytywnie reagują na nowotwory trzustki. Wynik ten stanowi podstawę do opracowania leku na ten najtrudniejszy w leczeniu rodzaj nowotworu.

więcej »

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nie wstydź sie - wylecz

fot. nietrzymanie moczuDo tej krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), bo o nim mowa, może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej. Niezależnie od płci, większość chorych wstydzi się mówić o swoim problemie i latami stara się go ignorować. Tymczasem, by pozbyć się tej przykrej przypadłości w wielu przypadkach wystarczą np. odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. W pozostałych pomagają metody chirurgiczne. O wysiłkowym nietrzymaniu moczu, jego przyczynach i sposobach radzenia sobie z nim mówi dr n. med. Tomasz Radomański Szpitala Żagiel Med w Lublinie.

więcej »

Statyny to lek nie tylko na nadmiar cholesterolu, ale i na raka?

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comStatyny to jedne z najpopularniejszych środków stosowanych na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i dla ochrony przed zawałami oraz udarami. Kolejne badania potwierdzają jednak, że leki te mogą mieć znacznie szersze zastosowanie - mogą mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka różnych rodzajów nowotworu.

więcej »

Rak prostaty: bardzo wczesne badania ratują życie

Prostata, © Anatomy Insider - Fotolia.comRak prostaty, po raku płuca, zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu najczęściej występujących u mężczyzn nowotworów. Od 1980 r. liczba zachorowań na niego wzrosła kilkukrotnie – obecnie co roku tylko w naszym kraju diagnozuje się około 10 tys. nowych przypadków. 4 tys. Polaków rocznie właśnie z jego powodu umiera. Jest jednak i dobra wiadomość – dostępny jest szeroki wachlarz badań, które pozwalają przewidzieć rozwój tej choroby nawet z 20-letnim wyprzedzeniem.

więcej »

Rak nie „odpuszcza” – ostatni raport jest alarmujący

Rak, © vitanovski - Fotolia.comZ ostatniego raportu Global Burden of Disease Cancer Collaboration wynika, że w samym 2015 roku zdiagnozowano 17,5 milionów nowych przypadków raka.

więcej »

Badania genetyczne kontra rak prostaty

Prostata, © twinsterphoto - Fotolia.comWizyta mężczyzny u lekarza w celach profilaktycznych wciąż należy do rzadkości. Tymczasem jest ona kluczowa w zapobieganiu tak popularnym chorobom, jak np. nowotwór prostaty. Osoby, u których to schorzenie pojawiło się w rodzinie, mogą rozważyć wykonanie badania genetycznego. O chorobie i profilaktyce więcej mówi lek. med. Paweł Stelmasiak, specjalista onkolog.

więcej »

Ben Stiller walczy z rakiem prostaty

Ben Stiller fot. CinePixPopularny aktor i reżyser Ben Stiller ujawnił, iż zmaga się z poważną chorobą - rakiem prostaty.

więcej »

Ile seksu potrzeba do szczęścia? Raz w tygodniu

© canjoena - Fotolia.comTrudno o obiektywizm w sferze intymnej, bo ludzie cechują się różnymi temperamentami i stylem życia, niemniej jednak na podstawie odpowiedzi tysięcy uczestników badań można wnioskować, że najszczęśliwsze są pary, które oddają się miłosnym uniesieniom raz w tygodniu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X