Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Nowotwór prostaty: najnowsze wiadomości

Kwas acetylosalicylowy pomaga uchronić się przed rakiem wątroby?

fot. crevis - Fotolia.comOd jakiegoś czasu świat medyczny bada antyrakowe właściwości kwasu acetylosalicylowego, leku powszechnie znanego pod popularnymi markami handowymi takimi jak aspiryna czy polopiryna. Jego niewielkie dawki bowiem mogą osłabić ryzyko różnych form raka.

więcej »

Żywność organiczna zmniejsza ryzyko raka?

Fot. Jérôme Rommé - Fotolia.comJedzenie organiczne staje się coraz popularniejsze wobec doniesień o możliwej szkodliwości wysokoprzetworzonych produktów, do których dodawane są rozmaite związki chemiczne. Nowe badania wskazują, że artykuły organiczne mogą mieć wpływ na niższe ryzyko raka.

więcej »

Przetworzone mięso zwiększa ryzyko raka piersi?

Fot. exclusive-design - Fotolia.comKolejne badania potwierdzają ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące związku pomiędzy jedzeniem przetworzonego mięsa i podwyższonego ryzyka rozwoju różnych form raka. Teraz ustalono, że takie produkty sprzyjają pojawieniu się raka piersi.

więcej »

Kwas acetylosalicylowy pomaga w leczeniu raka

Fot. SundGo - Fotolia.comKolejne badania wskazują, że popularny lek na przeziębienia i gorączkę, tj. kwas acetylosalicylowy, może pomóc w leczeniu nowotworów.

więcej »

Otyłość będzie bardziej śmiertelna dla kobiet niż palenie papierosów?

Fot. andriano_cz - Fotolia.comJak wynika z nowego brytyjskiego raportu, otyłość będzie główną przyczyną śmierci kobiet. Jeśli utrzymają się obecne trendy, uplasuje się na liście zagrożeń wyżej niż np. palenie papierosów.

więcej »

Rak – w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Fot. Christoph Burgstedt - Fotolia.comJak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), do końca 2018 roku roku odnotowanych zostanie 18 milionów nowych przypadków nowotworu, a 9,6 mln ludzi umrze z powodu tej choroby.

więcej »

Problemy z prostatą? Aby ich uniknąć, stosuj tę dietę

Fot. sasun Bughdaryan - Fotolia.comU wielu mężczyzn po pięćdziesiątce, a nawet i młodszych, dochodzi do przerostu prostaty, co objawia się ograniczeniem przepływu moczu przez cewkę moczową. Dolegliwość jest więc bardzo uciążliwa, a może się pogłębić i prowadzić do raka gruczołu krokowego. Okazuje się jednak, że odpowiednia dieta pomoże osłabić powiększenie prostaty. Sprawdź, co warto jeść.

więcej »

Pora jedzenia i spania a rak – istnieje związek

Fot. 7activestudio - Fotolia.comNowe hiszpańskie badania wskazują, że pora jedzenia posiłków może mieć wpływ na rozwój raka. Co więcej, osoby lubiące wcześnie wstawać, między 5 a 6 rano, odznaczają się niższym prawdopodobieństwem zachorowania na nowotwór.

więcej »

Przetworzone mięso pogłębia problemy psychiczne?

Fot. JackF - Fotolia.comUczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.

więcej »

Choroba Parkinsona zwiększa ryzyko różnych nowotworów?

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comChoroba Parkinsona może zwiększać ryzyko aż kilkunastu nowotworów, między innymi w tym chłoniaka, białaczkę, raka okrężnicy, nerek, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, prostaty i skóry.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X