Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

Fot. vitanovski - Fotolia.comKilka niespecyficznych, bo mogących świadczyć o wielu chorobach, symptomów - jeśli uparcie powraca i nie daje się wskazać innej ich przyczyny - może oznaczać rozwój nowotworu. Nie ignoruj tych sześciu objawów.

więcej »

Jakie są objawy raka prostaty

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comRak prostaty jest jednym z najpowszechniejszych nowotworów, dotyczy jednego na ośmiu mężczyzn. Największe ryzyko zachorowania dotyczy panów po 50 roku życia. Sprawdź, jakie są główne objawy choroby.

więcej »

Witamina D chroni przed rakiem?

Fot. ratmaner - Fotolia.comWyższy poziom witaminy D w organizmie oznacza niższe ryzyko rozwoju raka. Witamina D jest syntetyzowana w organizmie pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Częściowo dostarcza się ją także z diety.

więcej »

Test 4K: wykrycie raka prostaty we wczesnym etapie

Fot. Henrik Dolle - Fotolia.comRak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Wczesna diagnostyka może uratować życie. Nie zaniedbujmy badań.

więcej »

Kiedy urolog pomoże kobiecie? Lekarz wyjaśnia

Fot. Syda Productions - Fotolia.comMyślisz, że do urologa chodzą tylko mężczyźni? Nic bardziej mylnego. Ten specjalista pomaga między innymi kobietom, które cierpią z powodu nietrzymania moczu. To problem, który dotyczy wielu Polek.

więcej »

Seks i czerwone wino – najlepsze sposoby na uniknięcie raka prostaty

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comWłoscy urolodzy zalecają mężczyznom codzienne raczenie się kieliszkiem czerwonego wina oraz częste uprawianie seksu - dzięki temu panowie mają większe szanse na uchronienie się przed rakiem prostaty.

więcej »

Długotrwały stres zwiększa ryzyko raka u mężczyzn

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że przedłużający się stres ma zły wpływ na nasze zdrowie, sprzyjając rozwojowi wielu chorób i to zarówno ciała, jak i duszy. Teraz japońscy badacze do listy problemów zdrowotnych wywoływanych przez stres dołączają powstawanie nowotworu.

więcej »

Badania profilaktyczne a wiek – jakich testów szczególnie potrzebujesz w danej dekadzie życia

Fot. angellodeco - Fotolia.comW różnym wieku dotyczy nas odmienne ryzyko chorób, dlatego określone badania są szczególnie polecane ludziom w takim, a nie innym wieku. Sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię dotyczyć i jakim testom warto się poddać.

więcej »

Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comKoreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.

więcej »

Dlaczego mężczyźni częściej chorują na raka

Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.comKomórki mężczyzn posiadają wadliwe wersje genów hamujących rozwój guzów, stąd to oni częściej chorują na nowotwory.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Hospicja.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X