Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Nie daj się rakowi prostaty. Zrób sobie "przegląd"

Fot. romanets_v - Fotolia.comJak wynika z raportu OECD "Health at a glance: Europe 2016", rak jest drugą – zaraz po chorobach układu krążenia – przyczyną zgonów w krajach Unii Europejskiej. Każdego roku za jego sprawą ubywa ok. 1,3 mln mieszkańców Starego Kontynentu. To tak, jakby co roku z mapy Europy znikało miasto wielkości Mediolanu. Wśród mężczyzn najobfitsze żniwo zbierają nowotwory płuc. Obok nich w czołówce najczęściej diagnozowanych „męskich” nowotworów znajduje się rak prostaty.

więcej »

Lek na rozrzedzenie krwi skuteczny na raka?

Fot. ChrWeiss - Fotolia.comWarfaryna, lek powszechnie stosowany dla rozrzedzenia krwi, a tym samym osłabienia ryzyka zawału czy udaru, może być pomocny w walce z rakiem.

więcej »

Rak jąder: bezpłatne badania USG

Fot. doroguzenda - Fotolia.comRak prostaty to drugi po raku płuc najczęstszy nowotwór złośliwy zabijający mężczyzn w Polsce. Co roku umiera z jego powodu ok. 4 tys. osób. Rocznie diagnozuje się ok. tysiąca przypadków nowotworu jąder. Część zmian można wykryć samemu, jednak świadomość panów w tym zakresie jest niewielka. Choć 75 proc. mężczyzn jest przekonanych o skuteczności działań profilaktycznych, tylko co czwarty uważa, że sam powinien je wykonywać. Może to zmienić kampania Movember, której czwarta edycja w Polsce właśnie ruszyła. W jej ramach realizowane są bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn.

więcej »

Nadwaga w średnim wieku to wyższe ryzyko Alzhemera na starość

Fot. reichdernatur - Fotolia.comZadbaj o odpowiednią wagę już dzisiaj, bo nadmiar kilogramów może się „zemścić" na starość - ci, którzy w średnim wieku cechują się zbyt wysokim wskaźnikiem masy ciała, mają aż o 80 proc. wyższe ryzyko zachorowania na Alzheimera.

więcej »

Co trzeci mężczyzna przegrywa walkę z rakiem prostaty. W Polsce leczenie przestarzałe

Fot. Bondarau - Fotolia.comPod względem leczenia raka prostaty Polska znacząco odbiega od europejskich standardów. W krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych nowoczesne leki hormonalne są stosowane jeszcze przed chemioterapią, co pozwala poprawić jakość życia pacjentów i wydłużyć je nawet o cztery lata. Natomiast w Polsce lekarzy ograniczają sztywne wytyczne i brak dostępu do nowoczesnych terapii. W efekcie walkę z rakiem prostaty przegrywa średnio co trzeci mężczyzna.

więcej »

Rak coraz mniej śmiertelny? Wskaźniki przeżywalności są wyższe

Fot. ronstik - Fotolia.comZ amerykańskich danych wynika, że współczesne sposoby leczenia nowotworów dają pacjentom duże nadzieje na pokonanie choroby. Okazuje się, że według statystyk wzrasta liczba ludzi, którzy przetrwali atak raka.

więcej »

Przerost prostaty – jakie są objawy

Fot. CLIPAREA.com - Fotolia.comU wielu mężczyzn po pięćdziesiątce następuje przerost gruczołu krokowego, ale niewielu z nich ma tego świadomość, ponieważ zaburzenie często przebiega bezobjawowo. Jeśli jednak pojawiają się symptomy, warto umieć je rozpoznać i szybko reagować.

więcej »

Chorzy na raka bardzo ryzykują stosując tylko medycynę alternatywną

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comPacjenci z nowtworami nierzadko szukają wszelkich możliwych sposobów na walkę z chorobą. Niektórzy nawet wybierają alternatywne sposoby leczenia rezygnując z osiągnięć medycyny zachodniej. Ludzie ci jednak mają dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci niż pacjenci poddający się standardowym terapiom.

więcej »

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Niedobór snu zwiększa ryzyko raka prostaty

© djoronimo - Fotolia.comNiedobory snu skutkują różnymi problemami zarówno ze zdrowiem fizycznym, jak i psychicznym - zabierają energię do działania, osłabiają układ odpornościowy, zaburzają gospodarkę hormonalną, etc. Do tej listy trzeba dopisać także wyższe ryzyko raka prostaty.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X