Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Nowotwór prostaty Wiadomości

Statyny to lek nie tylko na nadmiar cholesterolu, ale i na raka?

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comStatyny to jedne z najpopularniejszych środków stosowanych na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i dla ochrony przed zawałami oraz udarami. Kolejne badania potwierdzają jednak, że leki te mogą mieć znacznie szersze zastosowanie - mogą mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka różnych rodzajów nowotworu.

więcej »

Rak prostaty: bardzo wczesne badania ratują życie

Prostata, © Anatomy Insider - Fotolia.comRak prostaty, po raku płuca, zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu najczęściej występujących u mężczyzn nowotworów. Od 1980 r. liczba zachorowań na niego wzrosła kilkukrotnie – obecnie co roku tylko w naszym kraju diagnozuje się około 10 tys. nowych przypadków. 4 tys. Polaków rocznie właśnie z jego powodu umiera. Jest jednak i dobra wiadomość – dostępny jest szeroki wachlarz badań, które pozwalają przewidzieć rozwój tej choroby nawet z 20-letnim wyprzedzeniem.

więcej »

Rak nie „odpuszcza” – ostatni raport jest alarmujący

Rak, © vitanovski - Fotolia.comZ ostatniego raportu Global Burden of Disease Cancer Collaboration wynika, że w samym 2015 roku zdiagnozowano 17,5 milionów nowych przypadków raka.

więcej »

Badania genetyczne kontra rak prostaty

Prostata, © twinsterphoto - Fotolia.comWizyta mężczyzny u lekarza w celach profilaktycznych wciąż należy do rzadkości. Tymczasem jest ona kluczowa w zapobieganiu tak popularnym chorobom, jak np. nowotwór prostaty. Osoby, u których to schorzenie pojawiło się w rodzinie, mogą rozważyć wykonanie badania genetycznego. O chorobie i profilaktyce więcej mówi lek. med. Paweł Stelmasiak, specjalista onkolog.

więcej »

Ben Stiller walczy z rakiem prostaty

Ben Stiller fot. CinePixPopularny aktor i reżyser Ben Stiller ujawnił, iż zmaga się z poważną chorobą - rakiem prostaty.

więcej »

Ile seksu potrzeba do szczęścia? Raz w tygodniu

© canjoena - Fotolia.comTrudno o obiektywizm w sferze intymnej, bo ludzie cechują się różnymi temperamentami i stylem życia, niemniej jednak na podstawie odpowiedzi tysięcy uczestników badań można wnioskować, że najszczęśliwsze są pary, które oddają się miłosnym uniesieniom raz w tygodniu.

więcej »

Rak prostaty a waga – choroba jest łagodniejsza u szczupłych mężczyzn

© SENTELLO - Fotolia.comRak prostaty jest znacznie bardziej niebezpieczny w przypadku pacjentów z nadwagą i otyłyścią.

więcej »

Alkohol powoduje co najmniej siedem nowotworów

© adrenalinapura - Fotolia.comNie ma wątpliwości - alkohol sprzyja rozwojowi nowotworów. Nowozelandzcy uczeni podają, że może odpowiadać za co najmniej siedem nowotworów.

więcej »

Statyny uchronią przed śmiercią z powodu raka?

© psphotography - Fotolia.comStatyny mogą istotnie obniżyć ryzyko zgonu z powodu czterech najpowszechniejszych nowotworów.

więcej »

Kiedy rozwijają się dwa niezależne nowotwory

©  Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comAż u ośmiu procent chorych na nowotwory rozwinie się niezależnie jakiś drugi rodzaj raka.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X