Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Menopauza: zadbaj o samopoczucie

© Picture-Factory - Fotolia.comMenopauza, nazywana często okresem przekwitania, nie musi wiązać się z ograniczeniami i rezygnacją z dotychczas podejmowanych aktywności. Kobieta po 48. roku życia może nadal „rozkwitać”, realizować swoje pasje i czuć się spełniona niezależnie od zmian następujących w jej organizmie. W tym celu powinna zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jak to zrobić?

więcej »

Z czym nie łączyć leków? Sprawdź 7 niebezpiecznych interakcji

Leki, © Pixelot - Fotolia.comTo, co jemy, nie tylko nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, ale i może silnie reagować z zażywanymi lekami lub suplementami. Niektóre produkty i preparaty w żadnym wypadku nie powinny być łączone - szczególnie uważaj na poniższe kombinacje.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu – asafetyda na problemy trawienne i nadciśnienie

Asafetyda, ©  dzimin - Fotolia.comZapaliczka cuchnąca czyli asafetyda (Ferula assafoetida) to pochodząca z Iranu roślina o intensywnym siarkowym zapachu. Sproszkowana łodyga i korzenie (nazywane w Polsce smrodzieńcem, lub czarcim łajnem) mają smak przypominający cebulę i często stosowane są w kuchni indyjskiej oraz bliskowschodniej. Zapaliczka jest też wykorzystywana leczniczo - może być skuteczna przy problemach trawiennych, żółtaczce, a także zaburzeniach nerwicowych.

więcej »

Menopauza – 5 wskazówek jak odkryć siebie na nowo

Kobieta, © Peter Atkins - Fotolia.comMenopauza, nazywana często okresem przekwitania, nie musi wiązać się z ograniczeniami i rezygnacją z dotychczas podejmowanych aktywności. Kobieta po 48. roku życia może nadal „rozkwitać”, realizować swoje pasje i czuć się spełniona niezależnie od zmian następujących w jej organizmie. W tym celu powinna zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jak to zrobić? Kilka wskazówek podpowiada ginekolog, seksuolog i endokrynolog prof. dr hab. Violetta Skrzypulec-Plinta.

więcej »

Menopauza „zabiera” oddech - ogranicza funkcje płuc

Badanie lekarskie, © Budimir Jevtic - Fotolia.comPodczas menopauzy może dochodzić do znacznego ograniczenia funkcji układu oddechowego. Zdarza się, że klimakterium działa na zdolność oddychania tak szkodliwie jak papierosy.

więcej »

Co jeść, żeby lepiej spać?

Jedzenie na sen, ©  work2506 - Fotolia.comAby cieszyć się smukłą sylwetką i dobrym nastrojem, potrzebujesz odpowiedniej ilości snu. Jeśli nie masz okazji, aby się wysypiać, grozi ci podwyższony poziom stresu, zyskiwanie na wadze, zaburzenia nastroju, problemy z koncentracją i inne kłopoty... zobacz, co jeś, by poprawić jakość snu.

więcej »

Jak rozsądnie pić alkohol? 8 ważnych wskazówek

Alkohol, © Serhiy Shullye - Fotolia.comW naszej kulturze alkohol jest obecny i od święta, i w życiu codziennym. Wielu ludzi też nadużywa trunków. Jednocześnie, umiarkowane raczenie się napojami wyskokowymi nie jest niczym zdrożnym, a nawet może sprzyjać zdrowiu. Zobacz, jak rozsądnie spożywać alkohol.

więcej »

Przedwczesna menopauza oznacza wyższe ryzyko złamań

© Remzi - Fotolia.comKobiety, które przechodzą menopauzę już przed czterdziestką, są bardziej narażone na złamania.

więcej »

Polki o osteoporozie: "mnie to nie dotyczy"

Osteoporoza, © Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comOsteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. W Polsce problem ten dotyczy blisko 2 mln pacjentów po 50 roku życia, z pośród których aż 168 000 doświadczyło złamania osteoporotycznego w ciągu roku. Jednocześnie, aż 92% kobiet po 40 roku życia, które ta choroba dotyka najczęściej, ignoruje problem i twierdzi, że osteoporoza ich nie dotyczy, mimo tego, że nigdy wcześniej nie badały się w tym kierunku. Światowy Dzień Osteoporozy to dobra okazja, aby przypomnieć jak rozpoznać objawy i na co zwrócić szczególną uwagę w konfrontacji z tą chorobą.

więcej »

Dlaczego potrzebujemy światła dziennego – 5 powodów, by wychodzić także w ponury dzień

Jesienne spacery, fot. collage Senior.plTegoroczna jesień nie należy do najprzyjemniejszych. Jest zimno, deszczowo i pochmurno. Pomimo takiej aury, warto jednak codziennie spędzać choć trochę czasu na zewnątrz, bo to przydaje ważnych korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Umierać po ludzku eGospodarka.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X