Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Niezależność na starość – zapewnią ją zdrowe kości

Fot. flashpics - Fotolia.comWraz z wiekiem słabną nasze siły i zdolność zachowania równowagi, zwiększa się więc ryzyko upadku, a pogorszenie stanu kości dodatkowo pogłębia konsekwencje upadków. Złamania biodra i kręgosłupa to jedne z najczęstszych urazów, jakim ulegają ludzie starsi, często już do końca życia tracąc niezależność. Zdrowe kości są niezbędne, jeśli chcesz zachować samodzielność.

więcej »

Migrena groźna szczególnie w średnim wieku

Fot. Rene - Fotolia.comPrzewlekła migrena, jeśli dotyczy kobiet poniżej 45 lat, zwiększa ryzyko zakrzepicy i niedokrwienia.

więcej »

Jak zadbać o skórę w okresie menopauzy?

Fot. goodluz - Fotolia.comMenopauza i poprzedzające ją klimakterium to często bardzo trudny czas w życiu kobiety. Z medycznego punktu widzenia jest to naturalny etap, w którym przysadka mózgowa zwalnia tempo produkcji hormonów, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może już zajść w ciążę. W praktyce jednak wiele pań utożsamia przekwitanie wyłącznie z szeregiem nieprzyjemnych i utrudniających codzienne życie objawów, w tym także starzeniem skóry, na które nie można już nic poradzić. Czy rzeczywiście tak jest?

więcej »

Dieta może przyspieszyć lub opóźnić menopauzę

Fot. karandaev - Fotolia.comDieta zawierająca większe ilości roślin strączkowych i ryb może opóźnić pojawienie się menopauzy, tymczasem jadłospis pełen węglowodanów może ją przyspieszyć, mówią brytyjscy uczeni.

więcej »

Sześć najczęstszych przyczyn przybierania na wadze (bez zmian w diecie)

Fot. Vadym - Fotolia.comMożesz odżywiać się jak dotychczas i nie dostarczać sobie nadmiaru kalorii, a jednak dostrzegać przyrost wagi. Skąd to wynika? U podstaw takiego procesu mogą leżeć różne przyczyny. Oto siedem najczęstszych powodów tycia nie spowodowanego zmianami w sposobie odżywiania się.

więcej »

Kobiety częściej chorują na choroby sercowo-naczyniowe. Winna menopauza

Fot. sdecoret - Fotolia.comKobiety w starszym wieku częściej niż ich rówieśnicy mężczyźni cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Według naukowców, taki stan rzeczy może wynikać ze zmian zachodzących w organizmie pod wpływem menopauzy.

więcej »

Szkliwo: prawdziwy twardziel na straży zębów

© Dmitry Sunagatov - Fotolia.comSzkliwo zębów to najtwardsza tkanka ludzkiego organizmu. Spełnia bardzo ważne zadanie: chroni wnętrze zęba przed działaniem bakterii oraz czynnikami zewnętrznymi. Ta bardzo twarda powłoka chroni pod jednym warunkiem: o ile nie ma ubytków. A te mogą się pojawić, gdy o zęby nie dbamy.

więcej »

Jak uniknąć upadku? Trzeba być aktywnym fizycznie

Fot. zinkevych - Fotolia.comUpadek to jedno z powszechnych zagrożeń dla ludzi w sędziwym wieku. Mniejsza tkanka mięśniowa i słabsze kości ułatwiają utratę równowagi, co z kolei może się wiązać z różnymi, także bardzo poważnymi urazami. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka upadku są ćwiczenia, mówią lekarze.

więcej »

Osteoporoza. Zagrożone głównie kobiety

Fot. crevis - Fotolia.comJeśli jesteś kobietą i do tego w okresie menopauzalnym, po 60. roku życia, na dodatek palisz i stronisz od aktywności fizycznej, z pewnością jesteś w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę. Schorzenie to, nazywane cichym złodziejem kości, pojawia się w życiu często niespodziewanie – nie daje konkretnych wcześniejszych objawów, a chorzy dowiadują się o nim dopiero w momencie złamania, które świadczy już o zaawansowaniu choroby.

więcej »

Jakie są objawy raka jajnika?

Fot. magicmine - Fotolia.comRak jajnika to siódmy najczęstszy nowotwór u kobiet. Według statystyk Światowej Fundacji Badań nad Rakiem (World Cancer Research Fund, WCRF), co roku diagnozuje się około 250 tysięcy nowych jego przypadków. Jakkolwiek wczesne objawy choroby są zwykle mało dostrzegalne, warto zwrócić uwagę na wszelkie niepokojące symptomy, by móc dostatecznie wcześnie zareagować. Sprawdź, jakie są oznaki rozwoju tego raka.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X