Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Długość życia zależy od stanu uzębienia

© Herrndorff - Fotolia.comSzanse na długowieczność można oszacować na podstawie stanu zdrowia zębów, mówią uczeni z School of Dental Medicine przy Boston University oraz College of Dental Medicine przy Columbia University.

więcej »

Jak rozpoznać menopauzę? 7 ważnych objawów

© Picture-Factory - Fotolia.comWiele kobiet może doświadczać objawów menopauzy, zanim jeszcze na dobre się ona rozwinie. Ich nasilenie jednak oznacza zwykle poczatek klimakterium. Zobacz, jakie symptomy zapowiadają wejście w ten okres.

więcej »

Dieta przeciw łysieniu

© asife - Fotolia.comUwarunkowanego genetycznie łysienia nie da się powstrzymać, niemniej dieta ma wpływ na intensywność łysienia i jeśli źle się odżywiamy, nasza gęsta czupryna łatwo rzednie. Nadmiar wolnych rodników (stres oksydacyjny) i niedobór witamin oraz składników mineralnych może wyjaśniać osłabienie włosów. Oto, co jeść, by wzmocnić włosy.

więcej »

Ćwiczenia pomagają na objawy menopauzy

© brainsil - Fotolia.comJeśli zmagasz się z uderzeniami gorąca i innymi objawami menopauzy, zacznij uprawiać sport - naprawdę ci pomoże.

więcej »

Jak uchronić się przed grypą? Trzeba dostarczać sobie więcej witaminy D

© bit24 - Fotolia.comWitamina D odpowiada nie tylko za zdrowie kości i zębów, kolejne badania pozwalają odkrywać szerokie spektrum jej funkcji. Teraz ustalono, że może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji dróg oddechowych, w tym przeziębienia i grypy.

więcej »

Super jedzenie - nasiona Chia. Sprawdź jakie dają korzyści

© lecic - Fotolia.comNasiona Chia stały się ostatnio bardzo popularnym produktem. Są łatwo dostępne i szeroko polecane, ponieważ przydają wiele korzyści naszemu organizmowi, ich właściwości sprawiają, że można zaliczyć je do tzw. super-jedzenia (najbardziej odżywczego pożywienia będącego świetnym źródłem licznych minerałów, witamin, enzymów, antyoksydantów, protein, koenzymów). Oto lista profitów z jedzenia Chia.

więcej »

Sposób na długowieczność dla kobiet – urodzić dziecko po trzydziestce...

© oksun70 - Fotolia.comKiedyś kobiety zostawały matkami znacznie wcześniej niż obecnie, dzisiaj wiele pań rodzi pierwsze dzieci po trzydziestce i w ogóle wydłuża się wiek na rodzicielstwo - coraz częściej zdarzają się sytuacje, że mamami stają się panie w wieku seniorskim. Uczeni sprawdzili, czy wiek sprowadzenia potomstwa naśswiat ma znaczenie dla długowieczności. Znaleźli pewne korelacje.

więcej »

Skąd bierze się menopauza?

© Christian Musat - Fotolia.comNowe badania wykazały, że orki również przechodzą przez menopauzę - może to pomóc wyjaśnić ewolucję menopauzy u obu gatunków.

więcej »

Menopauza: zadbaj o samopoczucie

© Picture-Factory - Fotolia.comMenopauza, nazywana często okresem przekwitania, nie musi wiązać się z ograniczeniami i rezygnacją z dotychczas podejmowanych aktywności. Kobieta po 48. roku życia może nadal „rozkwitać”, realizować swoje pasje i czuć się spełniona niezależnie od zmian następujących w jej organizmie. W tym celu powinna zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jak to zrobić?

więcej »

Z czym nie łączyć leków? Sprawdź 7 niebezpiecznych interakcji

Leki, © Pixelot - Fotolia.comTo, co jemy, nie tylko nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, ale i może silnie reagować z zażywanymi lekami lub suplementami. Niektóre produkty i preparaty w żadnym wypadku nie powinny być łączone - szczególnie uważaj na poniższe kombinacje.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Kobiety.net.pl Sluchowisko.net Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X