Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Badania profilaktyczne a wiek – jakich testów szczególnie potrzebujesz w danej dekadzie życia

Fot. angellodeco - Fotolia.comW różnym wieku dotyczy nas odmienne ryzyko chorób, dlatego określone badania są szczególnie polecane ludziom w takim, a nie innym wieku. Sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię dotyczyć i jakim testom warto się poddać.

więcej »

Leczenie raka piersi – soja i warzywa kapustne osłabią skutki uboczne

Fot. Tobias - Fotolia.comJeśli walczysz z rakiem piersi, powinnaś wzbogacić swoją dietę o produkty sojowe i warzywa kapustne, pomogą one bowiem osłabić skutki uboczne terapii.

więcej »

Chcesz się zdrowo starzeć? Musisz ćwiczyć godzinę dziennie

Fot. Nichizhenova Elena - Fotolia.comJeśli chcesz liczyć na dobre zdrowie i wysoki poziom energii także w seniorskich latach, nie możesz prowadzić siedzącego trybu życia - regularne ćwiczenia są niezbędne, by cieszyć się sprawnością także na starość.

więcej »

Niedobór wapnia grozi nie tylko dzieciom

Fot. nadianb - Fotolia.comWśród dużej części społeczeństwa istnieje przekonanie, że o prawidłowy stan wapnia we krwi powinny dbać tylko dzieci i młodzież. To nieprawda. Wapń jako jeden z podstawowych budulców organizmu powinien być mu dostarczany na odpowiednim poziomie przez całe życie. Niedobory tego składnika mineralnego mogą przyczyniać się do osteoporozy, nadciśnienia czy zaburzenia pracy układu nerwowego. Dlaczego wapń jest taki ważny i jak dostarczać go do organizmu?

więcej »

Jedz sery – chronią serce

Fot. monticellllo - Fotolia.comSery nie są „ulubieńcami" dietetyków, często uważa się je za zbyt tłuste i zagrażające układowi krążenia. Teraz ustalono jednak, że ci, którzy codziennie sięgają po te produkty, wykazują niższe ryzyko chorób serca czy udaru niż osoby ich unikające.

więcej »

Jak menopauza wpływa na organizm

Fot. absolutimages - Fotolia.comMenopauza oznacza znaczące zmniejszenie poziomu estrogenu - to z kolei może skutkować różnymi problemami zdrowotnymi. Sprawdź, jak klimakterium wpływa na twoje ciało, by móc zapobiec pogarszaniu się symptomów menopauzy.

więcej »

Jak ćwiczyć po 50-tce

Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.comWarto ćwiczyć w każdym wieku, aktywność daje korzyści zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Jednak po pięćdziesiątce trzeba uważniej dobierać treningi. W tym wieku może być łatwiej o urazy, a organizm nie jest tak wytrzymały jak w młodszych latach.

więcej »

Witamina D pomocna w walce z rakiem piersi

Fot. bit24 - Fotolia.comPoziom witaminy D jest znaczący dla prognozy walki z rakiem piersi. Niski poziom witaminy D może sprzyjać wzrostowi raka piersi i przerzutom.

więcej »

Osteoporoza – co warto wiedzieć o „cichym złodzieju kości”?

Fot. crevis - Fotolia.comPonad 65% Polek nie wie, że osteoporoza postępuje zupełnie bezobjawowo. Tymczasem to schorzenie przez wiele lat może bezboleśnie osłabiać tkankę kostną i ujawnić się dopiero w formie niebezpiecznego złamania. Co jeszcze warto wiedzieć na temat „cichego złodzieja kości”? Czy można się przed nim zabezpieczyć? W ramach programu „Profilaktyka osteoporozy” wyjaśniamy to wraz z ekspertem, reumatologiem, dr n. med. Marią Rell-Bakalarską.

więcej »

Jak dbać o zęby w menopauzie?

Fot. michaelheim - Fotolia.comUderzenia gorąca, zmiany nastroju, problemy intymne - to nie jedyne, z czym muszą zmagać się kobiety w okresie menopauzy. Zachodzące w tym czasie zmiany hormonalne mogą mieć także wpływ na zdrowie zębów i dziąseł. Na jakie problemy w jamie ustnej trzeba się przygotować i jak złagodzić dolegliwości?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X