Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Późne macierzyństwo jest dla kobiety lepsze?

© Photographee.eu - Fotolia.comModa na późne macierzyństwo i ojcostwo trwa. Pierwsze znacznie po trzydzistce nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Jednocześnie lekarze zwracaja uwagę, że z biologicznego punktu widzenia nie jest to dobry trend i najlepszy wiek dla kobiet, by zostać mamami jest znacznie niższy. Nowe badania wskazują jednak, że późniejsze zajście w ciążę daje wiele korzyści.

więcej »

Hodowanie nowych kości ułatwi regenerację po złamanach

© Barabas Attila - Fotolia.comZłamanie kości nie zawsze w pełni się goją, zwłaszcza po poważniejszych urazach np. w następstwie wypadku samochodowego. Jeżeli kość złamana jest w kilku miejscach, mogą pojawić się powikłania, ograniczenie przepływu krwi czy infekcja. Pacjenci narażeni są wówczas na długofalową utratę źródła dochodu albo niepełnosprawność.

więcej »

Dieta kontra rak piersi – pomoże np. jogurt

© lilechka75 - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że dieta ma wpływ na ryzyko rozwoju różnych rodzajów raka. Teraz odkryto, spożywanie dużych ilości jogurtu może mieć efekty ochronne, a określone sery mogą sprzyjać chorobie.

więcej »

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nie wstydź sie - wylecz

fot. nietrzymanie moczuDo tej krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), bo o nim mowa, może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej. Niezależnie od płci, większość chorych wstydzi się mówić o swoim problemie i latami stara się go ignorować. Tymczasem, by pozbyć się tej przykrej przypadłości w wielu przypadkach wystarczą np. odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. W pozostałych pomagają metody chirurgiczne. O wysiłkowym nietrzymaniu moczu, jego przyczynach i sposobach radzenia sobie z nim mówi dr n. med. Tomasz Radomański Szpitala Żagiel Med w Lublinie.

więcej »

Długość życia zależy od stanu uzębienia

© Herrndorff - Fotolia.comSzanse na długowieczność można oszacować na podstawie stanu zdrowia zębów, mówią uczeni z School of Dental Medicine przy Boston University oraz College of Dental Medicine przy Columbia University.

więcej »

Jak rozpoznać menopauzę? 7 ważnych objawów

© Picture-Factory - Fotolia.comWiele kobiet może doświadczać objawów menopauzy, zanim jeszcze na dobre się ona rozwinie. Ich nasilenie jednak oznacza zwykle poczatek klimakterium. Zobacz, jakie symptomy zapowiadają wejście w ten okres.

więcej »

Dieta przeciw łysieniu

© asife - Fotolia.comUwarunkowanego genetycznie łysienia nie da się powstrzymać, niemniej dieta ma wpływ na intensywność łysienia i jeśli źle się odżywiamy, nasza gęsta czupryna łatwo rzednie. Nadmiar wolnych rodników (stres oksydacyjny) i niedobór witamin oraz składników mineralnych może wyjaśniać osłabienie włosów. Oto, co jeść, by wzmocnić włosy.

więcej »

Ćwiczenia pomagają na objawy menopauzy

© brainsil - Fotolia.comJeśli zmagasz się z uderzeniami gorąca i innymi objawami menopauzy, zacznij uprawiać sport - naprawdę ci pomoże.

więcej »

Jak uchronić się przed grypą? Trzeba dostarczać sobie więcej witaminy D

© bit24 - Fotolia.comWitamina D odpowiada nie tylko za zdrowie kości i zębów, kolejne badania pozwalają odkrywać szerokie spektrum jej funkcji. Teraz ustalono, że może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji dróg oddechowych, w tym przeziębienia i grypy.

więcej »

Dolegliwości menstruacyjne: łagodzenie nie tylko lekami

© rh2010 - Fotolia.comWiele kobiet przed miesiączką i w czasie jej trwania odczuwa nieprzyjemne objawy, takie jak obrzęki, spadki nastroju czy zmęczenie. I niestety, nie przechodzą one z czasem - niektórym kobietą towarzyszą przez lata, az do menopauzy. Oto lista pierwiastków i witamin, które pomogą je złagodzić.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X