Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Zioła w służbie zdrowiu – kolendra na niestrawność i cukrzycę

© la_vanda - Fotolia.comKolendra od dawna jest stosowana jako długą środek leczniczy i poprawiający smak oraz zapach. O jej właściwościach można przeczytać w źródłach, które powstały 5 tysięcy lat p.n.e.

więcej »

Kobiety mają lepszą pamieć. Ale tylko do menopauzy

© stockphoto mania - Fotolia.comKobiety cechują się lepszą pamięcią niż mężczyźni, ale taki jest stan rzeczy do okresu menopauzy u pań.

więcej »

Menopauza: uderzenia gorąca oznaczają wyższe ryzyko problemów z sercem

© Rka Koka - Fotolia.comUderzenia gorąca to jeden z najpowszechniejszych objawów menopauzy. Jeśli jednak pojawiają się bardzo często i występują relatywnie wcześnie, mogą oznaczać zwiększone ryzyko problemów z sercem.

więcej »

Ile ćwiczeń potrzeba po pięćdziesiątce?

© Robin - Fotolia.comAktywność fizyczna pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pojawia się jednak pytanie o ilość ćwiczeń. Jakkolwiek dzisiejszy pięćdziesięciolatek to osoba w średnim, a nie starszym wieku, z biegiem lat zmienia się nieco „zapotrzebowanie" na wysiłek fizyczny.

więcej »

Depresja przed menopauzą. Skąd się bierze?

© natalielb - Fotolia.comObjawy depresji są powszechniejsze na kilka lat przed menopauzą i uważa się że jest to pewien symptom mającego nadejść klimakterium.

więcej »

Późne macierzyństwo jest dla kobiety lepsze?

© Photographee.eu - Fotolia.comModa na późne macierzyństwo i ojcostwo trwa. Pierwsze znacznie po trzydzistce nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Jednocześnie lekarze zwracaja uwagę, że z biologicznego punktu widzenia nie jest to dobry trend i najlepszy wiek dla kobiet, by zostać mamami jest znacznie niższy. Nowe badania wskazują jednak, że późniejsze zajście w ciążę daje wiele korzyści.

więcej »

Hodowanie nowych kości ułatwi regenerację po złamanach

© Barabas Attila - Fotolia.comZłamanie kości nie zawsze w pełni się goją, zwłaszcza po poważniejszych urazach np. w następstwie wypadku samochodowego. Jeżeli kość złamana jest w kilku miejscach, mogą pojawić się powikłania, ograniczenie przepływu krwi czy infekcja. Pacjenci narażeni są wówczas na długofalową utratę źródła dochodu albo niepełnosprawność.

więcej »

Dieta kontra rak piersi – pomoże np. jogurt

© lilechka75 - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że dieta ma wpływ na ryzyko rozwoju różnych rodzajów raka. Teraz odkryto, spożywanie dużych ilości jogurtu może mieć efekty ochronne, a określone sery mogą sprzyjać chorobie.

więcej »

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nie wstydź sie - wylecz

fot. nietrzymanie moczuDo tej krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), bo o nim mowa, może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej. Niezależnie od płci, większość chorych wstydzi się mówić o swoim problemie i latami stara się go ignorować. Tymczasem, by pozbyć się tej przykrej przypadłości w wielu przypadkach wystarczą np. odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. W pozostałych pomagają metody chirurgiczne. O wysiłkowym nietrzymaniu moczu, jego przyczynach i sposobach radzenia sobie z nim mówi dr n. med. Tomasz Radomański Szpitala Żagiel Med w Lublinie.

więcej »

Długość życia zależy od stanu uzębienia

© Herrndorff - Fotolia.comSzanse na długowieczność można oszacować na podstawie stanu zdrowia zębów, mówią uczeni z School of Dental Medicine przy Boston University oraz College of Dental Medicine przy Columbia University.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Hospicja.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X