Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Osteoporoza: najnowsze wiadomości

Niewłaściwa dieta odpowiada za jedną na pięć śmierci?

Fot. anaumenko - Fotolia.comWiele chorób rozwija się z powodu nieodpowiedniej diety, alarmują uczeni. Okazuje się, że błędy w odżywianiu odpowiadają za jedną piątą zgonów w wymiarze globalnym.

więcej »

Suplementy nie działają? Nie przedłużą życia

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comPrzyjmowanie witamin i minerałów z suplementów nie daje spodziewanego efektu w postaci lepszego zdrowia i zmniejszenia ryzyka przedwczesnej śmierci.

więcej »

Estrogen chroni kości?

Fot. adimas - Fotolia.comPoziom estrogenów może mieć wpływ na kości. Jak wynika z badań uczonych z Uniwersytetu w Toronto, hormony te pomagają w zachowaniu zdrowej tkanki kostnej.

więcej »

Wapń i witamina D3 - lepiej zapobiegać niż leczyć

© andriano_cz-Fotolia.comW profilaktyce osteoporozy kluczowe znaczenie odgrywa wapń i witamina D3. Dzięki ich suplementacji wzmocnimy kości, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo groźnych złamań.

więcej »

Wczesna menopauza. Można ją przegapić?

© highwaystarz - Fotolia.comDuszności, siódme poty, napady gorąca. I rzecz jasna: raz na zawsze koniec z seksem! Menopauza to kwestia wyjątkowo podatna na tworzenie różnego rodzaju mitów. Otaczając ją nimi, tworzymy temat tabu, po który kobiety wyjątkowo niechętnie sięgają. To właśnie powoduje, że początek menopauzy bardzo łatwo przegapić, a ten – wcale nie jest zarezerwowany dla kobiet dojrzałych.

więcej »

Jak zadbać o dobre tempo metabolizmu

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comMetabolizm zmienia się zarówno w związku z poziomem aktywności fizycznej, jak i upływem czasu. Ma to znaczenie dla naszych wysiłków zachowania odpowiedniej sylwetki, bo spowolniona przemiana materii oznacza problemy z wagą.

więcej »

Słodkie napoje przniosą ci... udar lub zawał

Fot. vfhnb12 - Fotolia.comW ostatnim czasie medycy skoncentrowali swoją uwagę na wpływie słodkich napojów na zdrowie, ponieważ są one wszechobecne i podawane do niemal każdego posiłku. Pije się je też, zamiast wody, po prostu po to, by zaspokoić pragnienie. Okazuje się jednak, że napoje te mogą sprzyjac nadwadze i cukrzycy. Teraz sprawdzono, czy mają związek z kłopotami sercowo-naczyniowymi.

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

„Dopadła” cię anemia? Oto, co warto wówczas jeść

Fot. Evgeny - Fotolia.comAnemia jest jednym z najczęstszych zaburzeń krwi. Sprawdź, co jeść, by osłabić dolegliwość.

więcej »

Co stan stóp mówi o twoim zdrowiu

Fot. catinsyrup - Fotolia.comTo jak wyglądają stopy i jaki jest ich stan może dać informacje o pewnych zaburzeniach czy chorobach. Sprawdź, czy takie objawy ciebie dotyczą - być może potrzebujesz konsultacji lekarskiej.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Oferty pracy