Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Opieka nad wnukiem zmniejsza ryzyko demencji

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comZazwyczaj babcie i dziadkowie bardzo cenią sobie czas spędzany z wnukami. Okazuje się jednak, że mogą liczyć nie tylko na emocjonalne korzyści z budowania relacji z najmłodszymi w rodzinie - ustalono, że opieka nad wnukiem zmniejsza ryzyko demencji.

więcej »

Menopauza a osteoporoza – jak zapobiec chorobie

Fot. reineg - Fotolia.comMenopauza jest nieunikniona, ale osteoporozie można starać się zapobiec. Jakkolwiek w seniorskich latach organizm ulega przemianom, które sprzyjają rozwojowi osteoporozy, to dzięki stylowi życia jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko choroby.

więcej »

Osteoporoza. Złodziejka działająca bez wakacji

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comWyjeżdżając na wakacje zabezpieczyłaś odpowiednio dom, mieszkanie, wartościowe rzeczy. Czy wiesz, że mimo tych starań możesz być teraz okradana? Takim cichym złodziejem można nazwać osteoporozę, która przez cały czas może okradać kości z wapnia.

więcej »

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi

Fot. ratmaner - Fotolia.comDzięki odpowiedniemu jedzeniu i ćwiczeniom może zmniejszyć obciążenie serca z powodu nadciśnienia. Antynadciśnieniowa dieta obejmuje ograniczenie alkoholu, soli i cukru, a także dodanie do posiłków dużej ilości warzyw i owoców.

więcej »

Sezon na truskawki – nie przegap szansy na poprawę zdrowia serca dzięki tym owocom

Fot. Michelle - Fotolia.comSerwuj sobie truskawkowy deser, jak często się da. Właściwie są one tak smaczne, że niewielu ludzi trzeba zachęcać do sięgnięcia po nie, w każdym razie oto kolejny powód do ich jedzenia - pomagają zadbać o zdrowie serca.

więcej »

Nadmiar alkoholu dodatkowo osłabia mięśnie na starość

Fot. Scott Griessel - Fotolia.comW starszym wieku następuje utrata tkanki mięśniowej, co oznacza i osłabienie, i wieksze ryzyko upadków. Taką sytuację dodatkowo pogarsza nadmiar alkoholu. A dotyczy to zwłaszcza kobiet.

więcej »

Sposób na zdrowe kości w starszym wieku - jogurt

© milicanistoran - Fotolia.comWystarczy regularnie jeść jogurty, by móc liczyć na lepsze zdrowie kosci w starszym wieku.

więcej »

Jaka dieta pomoże przy dnie moczanowej? Mamy odpowiedź

© Chikako Kanari - Fotolia.comDieta DASH jest najlepsza, by zmniejszyć ryzyko dny moczanowej.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu – kolendra na niestrawność i cukrzycę

© la_vanda - Fotolia.comKolendra od dawna jest stosowana jako długą środek leczniczy i poprawiający smak oraz zapach. O jej właściwościach można przeczytać w źródłach, które powstały 5 tysięcy lat p.n.e.

więcej »

Kobiety mają lepszą pamieć. Ale tylko do menopauzy

© stockphoto mania - Fotolia.comKobiety cechują się lepszą pamięcią niż mężczyźni, ale taki jest stan rzeczy do okresu menopauzy u pań.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X