Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Osteoporoza: najnowsze wiadomości

Słodkie napoje przniosą ci... udar lub zawał

Fot. vfhnb12 - Fotolia.comW ostatnim czasie medycy skoncentrowali swoją uwagę na wpływie słodkich napojów na zdrowie, ponieważ są one wszechobecne i podawane do niemal każdego posiłku. Pije się je też, zamiast wody, po prostu po to, by zaspokoić pragnienie. Okazuje się jednak, że napoje te mogą sprzyjac nadwadze i cukrzycy. Teraz sprawdzono, czy mają związek z kłopotami sercowo-naczyniowymi.

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

„Dopadła” cię anemia? Oto, co warto wówczas jeść

Fot. Evgeny - Fotolia.comAnemia jest jednym z najczęstszych zaburzeń krwi. Sprawdź, co jeść, by osłabić dolegliwość.

więcej »

Co stan stóp mówi o twoim zdrowiu

Fot. catinsyrup - Fotolia.comTo jak wyglądają stopy i jaki jest ich stan może dać informacje o pewnych zaburzeniach czy chorobach. Sprawdź, czy takie objawy ciebie dotyczą - być może potrzebujesz konsultacji lekarskiej.

więcej »

Obajwy menopauzy – nasilają je toksyczne relacje z partnerem

Fot. Natalie Board - Fotolia.comUciążliwe objawy menopauzy mogą być nasilone u kobiet, które doświadczają wielu negatywnych emocji w swoim związku.

więcej »

Odpowiedni styl życia podczas menopauzy chroni przed chorobami serca

© yavdat - Fotolia.comKobiety w okresie menopauzy cechują się wyższym ryzykiem chorób serca, ale zdrowy styl życia może zmniejszyć to zagrożenie.

więcej »

Nadmierne pocenie się – jakie dolegliwości je powodują

Fot. Victor Koldunov - Fotolia.comNadmierne pocenie się to dość powszechna dolegliwość, która może dotyczyć całego ciała lub też wybranych jego części. Dolegliwość może wynikać z predyspozycji genetycznych, być efektem stosowania określonych leków lub też świadczyć o jakimś problemie zdrowotnym.

więcej »

Badania profilaktyczne potrzebne w każdym wieku

fot. DiagnostykaFizjologii nie da się oszukać. Ludzki organizm podlega procesowi starzenia – z biegiem lat wydolność procesów biochemicznych spada, możliwości regeneracyjne tkanek zmniejszają się, a komórkowe mechanizmy naprawcze zawodzą. Dochodzi do kumulacji oddziaływania szkodliwych czynników środowiskowych, wynikających między innymi z przewlekłego przyjmowania leków czy niezdrowego stylu życia. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się, by w porę zauważyć i zacząć leczyć choroby.

więcej »

Menopauza: fakty i mity dotyczące HTM

Fot. Natalie Board - Fotolia.comKażda kobieta przechodzi menopauzę na swój własny, niepowtarzalny sposób i powinna zapytać lekarza, jak poradzić sobie z menopauzą. Istnieje wiele sposobów zwalczania objawów menopauzy tak, aby kobieta mogła cieszyć się życiem. Jednym z nich jest terapia hormonalna (HTM). Przedstawiamy podstawowe fakty i mity dotyczące Hormonalnej Terapii Menopauzy.

więcej »

Osteoporoza. 8 milionów Polaków w niebezpieczeństwie

Fot. adimas - Fotolia.comWbrew panującej powszechnej opinii osteoporoza nie dotyczy wyłącznie kobiet w wieku menopauzalnym i starszych. Jak wynika z najnowszych badań, choroba ta zagraża również młodszym kobietom: w ciąży oraz w okresie laktacji. W Polsce na osteoporozę cierpi 3 miliony osób, a kolejne 8 milionów może zachorować w najbliższym czasie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku EWST.pl Pola Nadziei eGospodarka.pl Oferty pracy