Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Osteoporoza Wiadomości

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi

Fot. ratmaner - Fotolia.comDzięki odpowiedniemu jedzeniu i ćwiczeniom może zmniejszyć obciążenie serca z powodu nadciśnienia. Antynadciśnieniowa dieta obejmuje ograniczenie alkoholu, soli i cukru, a także dodanie do posiłków dużej ilości warzyw i owoców.

więcej »

Sezon na truskawki – nie przegap szansy na poprawę zdrowia serca dzięki tym owocom

Fot. Michelle - Fotolia.comSerwuj sobie truskawkowy deser, jak często się da. Właściwie są one tak smaczne, że niewielu ludzi trzeba zachęcać do sięgnięcia po nie, w każdym razie oto kolejny powód do ich jedzenia - pomagają zadbać o zdrowie serca.

więcej »

Nadmiar alkoholu dodatkowo osłabia mięśnie na starość

Fot. Scott Griessel - Fotolia.comW starszym wieku następuje utrata tkanki mięśniowej, co oznacza i osłabienie, i wieksze ryzyko upadków. Taką sytuację dodatkowo pogarsza nadmiar alkoholu. A dotyczy to zwłaszcza kobiet.

więcej »

Sposób na zdrowe kości w starszym wieku - jogurt

© milicanistoran - Fotolia.comWystarczy regularnie jeść jogurty, by móc liczyć na lepsze zdrowie kosci w starszym wieku.

więcej »

Jaka dieta pomoże przy dnie moczanowej? Mamy odpowiedź

© Chikako Kanari - Fotolia.comDieta DASH jest najlepsza, by zmniejszyć ryzyko dny moczanowej.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu – kolendra na niestrawność i cukrzycę

© la_vanda - Fotolia.comKolendra od dawna jest stosowana jako długą środek leczniczy i poprawiający smak oraz zapach. O jej właściwościach można przeczytać w źródłach, które powstały 5 tysięcy lat p.n.e.

więcej »

Kobiety mają lepszą pamieć. Ale tylko do menopauzy

© stockphoto mania - Fotolia.comKobiety cechują się lepszą pamięcią niż mężczyźni, ale taki jest stan rzeczy do okresu menopauzy u pań.

więcej »

Menopauza: uderzenia gorąca oznaczają wyższe ryzyko problemów z sercem

© Rka Koka - Fotolia.comUderzenia gorąca to jeden z najpowszechniejszych objawów menopauzy. Jeśli jednak pojawiają się bardzo często i występują relatywnie wcześnie, mogą oznaczać zwiększone ryzyko problemów z sercem.

więcej »

Ile ćwiczeń potrzeba po pięćdziesiątce?

© Robin - Fotolia.comAktywność fizyczna pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pojawia się jednak pytanie o ilość ćwiczeń. Jakkolwiek dzisiejszy pięćdziesięciolatek to osoba w średnim, a nie starszym wieku, z biegiem lat zmienia się nieco „zapotrzebowanie" na wysiłek fizyczny.

więcej »

Depresja przed menopauzą. Skąd się bierze?

© natalielb - Fotolia.comObjawy depresji są powszechniejsze na kilka lat przed menopauzą i uważa się że jest to pewien symptom mającego nadejść klimakterium.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X