Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Produkty pełnoziarniste niwelują ryzyko raka trzustki

Z danych opublikowanych na łamach "American Journal of Epidemiology" wynika, że jedząc większe ilości pożywienia z pełnego ziarna i bogatego w błonnik można znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo raka trzustki – nawet o 40%.

więcej »

Medycyna estetyczna coraz popularniejsza

© JPC-PROD - Fotolia.comDbanie o swoją urodę i wizerunek za pomocą chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez jedną z firm medycznych, 48,9% badanych zdecydowałoby się na operację plastyczną, aby poprawić swój wygląd.

więcej »

Choroba Alzheimera może być leczona polem magnetycznym

Na konferencji zorganizowanej przez American Academy for Neuroscience zaprezentowano rezultaty badań dotyczących wpływu stymulacji magnetycznej na sprawność umysłową. Dzięki działaniu pola magnetycznego wywoływany jest wzrost nowych neuronów mózgu w obszarach odpowiadających za pamięć. Odkrycie może mieć niebagatelny wpływ na leczenie chorób neurodegradacyjnych.

więcej »

Dieta a kondycja psychiczna

Najnowsze badania naukowe potwierdziły, że sposób odżywiania ma ogromny wpływ na proces starzenia się organizmu.

więcej »

Parafina – sposób na gładkie dłonie

Często słyszymy, że dłonie to wizytówka człowieka, jeśli chcesz aby były zadbane i gładkie sięgnij po parafinę.

więcej »

Wypadanie włosów – częsty problem

To, iż włosy wypadają jest zjawiskiem całkowicie normalnym, jeśli jednak niepokoi Cię ilość włosów, które zostają na szczotce lub poduszce, poszukaj przyczyną takiej sytuacji.

więcej »

Maraton Pisania Listów

8 grudnia Amnesty International po raz ósmy organizuje 24-godzinny Międzynarodowy Maraton Pisania Listów. Ta coroczna akcja broni konkretnych osób, które padły ofiarą naruszeń praw człowieka na całym świecie. W tym roku uczestnicy maratonu będą pisać listy przede wszystkim na rzecz kobiet: obrończyń praw człowieka, prześladowanych za poglądy polityczne czy doświadczających różnych form przemocy.

więcej »

Ostropest plamisty – naturalny lek na wątrobę

Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej znanym naukowcom ziołem, ale medycyna konwencjonalna wciąż nie wykorzystuje jego właściwości na szerszą skalę. Tymczasem, ekstrakt z tej rośliny, z którego wytwarzane są tabletki i kapsułki, jest cennym źródłem antyoksydantów oraz witamin C i E. Powszechnie ostropest wykorzystuje się do leczenia wątroby.

więcej »

Rak piersi a miejsce zamieszkania

Naukowcy od lat szukają odpowiedzi na pytanie o przyczyny chorób nowotworowych. Najnowsze badania dotyczą zachorowalności na raka piersi.

więcej »

Atrakcyjny wygląd bez względu na wiek

© Ovidiu Iordachi - Fotolia.comUpływu czasu nie da się powstrzymać, możemy jednak zminimalizować to w jaki sposób odbija się on na naszym wyglądzie. Na zdrowy, młody i atrakcyjny wygląd składa się zadbane ciało oraz zdrowe włosy. Nie bez znaczenia jest też makijaż, dzięki kosmetykom możemy podkreślać atuty i maskować niedoskonałości.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X