Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Kawa a zdrowie

© liliya kulianionak - Fotolia.comCzy pijąc codziennie filiżankę kawy zdajesz sobie sprawę z jej wpływu na zdrowie? Czy wiesz, że kawa dostarcza organizmowi człowieka cennych antyoksydantów? Czy wiesz, że kofeina zawarta w kawie przedłuża zdolność do długotrwałego wysiłku i zwiększa odporność na zmęczenie? Czy wiesz, że spożywanie kawy może między innymi wpłynąć na obniżenie ryzyka rozwoju choroby Alzheimera, przyczyniać się do spadku ryzyka rozwoju kamicy nerkowej, zwiększać ukrwienie całego organizmu?

więcej »

Irena Górska-Damięcka nie żyje

1-go stycznia w Domu Aktora Weterana w Skolimowie zmarła Irena Górska-Damięcka - aktorka i reżyser. Miała 98 lat.

więcej »

Syrop klonowy – smak i zdrowie

© Henk Jacobs - Fotolia.comSłodkie przysmaki nie są zazwyczaj zbyt zdrowe, jednak syrop klonowy to dowód na to, że przyjemność jedzenia można połączyć z dbaniem o zdrowie.

więcej »

80-letni uwodziciel wyłudzał pieniądze

Komenda Główna Policji poinformowała, że poszukiwany jest osiemdziesięcioletni Eugeniusz Gadomski. Ten starszy pan ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od 1998 roku. Wysłano za nim już kilka listów gończych za liczne wyłudzenia i oszustwa.

więcej »

Wygląd paznokci a stan zdrowia

© Kapu - Fotolia.comZdrowe i zadbane paznokcie są ozdobą naszych dłoni, zmiana ich wyglądu może świadczyć o problemach zdrowotnych.

więcej »

Orzechy – idealna przekąska na zimowe dni

© Nikolay Petkov - Fotolia.comOrzechy to nie tylko dodatek, który urozmaici ciasta i desery, to także znakomite źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

więcej »

Stres uderza w zdrowie psychiczne

Naukowcy biją na alarm - stres coraz częściej staje się przyczyną wielu chorób psychicznych, które wymagają leczenia przez specjalistów. Z danych Śląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego wynika, że nerwice spowodowane stresem są najczęstszym typem zaburzeń leczonych przez psychiatrów.

więcej »

Kawa i herbata mogą uratować życie

Wyniki badań opublikowanych "International Journal of Cancer" potwierdzają, że kawa i herbata mogą uchronić przed rakiem nerki. Już jedna filiżanka herbaty dziennie może zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór nerki o 15-16 procent.

więcej »

Polacy: rodzina najważniejsza

© Pavel Losevsky - Fotolia.comZ porównania badania TNS OBOP dla Centrum Myśli Jana Pawła II z sondażami CBOS, które zostało przeprowadzone przez "Rzeczpospolitą" wynika, że Polacy coraz rzadziej uważają pracę za najistotniejszą wartość w życiu. Dla rodaków nadrzędną sprawą jest rodzina (88 procent) i ich pociechy (74 procent), a także czas wolny.

więcej »

Doris Lessing – seniorka z Noblem

Doris Lessing, fot. Elke Wetzig, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsWspominanie o wieku kobiet uznaje się za nieuprzejme, ale w tym przypadku liczba lat pisarki nagrodzonej Noblem czyni z niej rekordzistkę. Doris Lessing, tegoroczna laureatka tej prestiżowej nagrody, ma 88 lat i jest najstarszą pisarką uhonorowaną literacką Nagrodą Nobla, a skoro już jesteśmy przy danych liczbowych- jedenastą kobietą w gronie noblistów w dziedzinie literatury. Oczywiście, Lessing nie została nagrodzona z powodu swojego wieku, czy liczby napisanych przez siebie książek (których jest czterdzieści), jak oświadczyli członkowie jury w uzasadnieniu swej decyzji: „jej epicka proza jest wyrazem kobiecych doświadczeń. Przedstawia je z pewnym dystansem, sceptycyzmem, ale też z ogniem i siłą wizjonerską.”

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X