Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Głód poprawia nastrój

Jak wynika z badań amerykańskich naukowców głód sprzyja lepszemu nastrojowi. Do takiego wniosku doprowadziła badaczy obserwacja myszy.

więcej »

Gdzie na urlop?

Raczej nie nad polski Bałtyk. Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej przez GfK Polonia wskazują, że tylko 13% z nas spędza urlopy właśnie nad polskim morzem. A jeśli już zdecydujemy się na taki wyjazd, najczęściej odwiedzamy Kołobrzeg lub Sopot.

więcej »

Dojrzali Polacy chcą się rozwijać

Według badań przeprowadzonych przez Ipsos, aż 47% Polaków pragnie podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności – „aż”, ponieważ osiem lat temu odsetek ten wynosił 31%.

więcej »

Pięć najczęstszych problemów z oczami u osób dojrzałych

© Monkey Business - Fotolia.com"Wraz z wiekiem coraz powszechniejsze stają się takie problemy, jak: suche oczy, załzawione oczy, czy męty ciała szklistego. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, iż dolegliwości tego rodzaju rzadko bywają nie do wyeliminowania, zazwyczaj optometra, bądź lekarz pierwszego kontaktu pomogą pozbyć się takich niedogodności”, mówi Iain Anderson, optometra i prezes organizacji „Eyecare Trust”.

więcej »

Kawa lekiem dla kobiet na choroby serca

Kobiety, które piją kawę, rzadziej umierają z powodu chorób serca w porównaniu do pań nie lubiących raczyć się kawą, informują naukowcy z Uniwersytetu w Madrycie (Universidad Autonoma de Madrid).

więcej »

Badania profilaktyczne to szansa na zdrowie

Wyniki badań dotyczących świadomości Polaków w zakresie profilaktyki zdrowtnej są niepokojące, ponad połowa z nas uważa, że jest zdrowa i nie musi poddawać się badaniom kontrolnym. Wśród powodów nie kontrolwania zdrowia pojawia się także brak czasu, oraz bark wiedzy na temat tego gdzie można je wykonać.

więcej »

Pensje i emerytury zmaleją, składki ZUS będą większe

Zgodnie z planami rządu, w 2010 roku ma zostać zwiększona składka zdrowotna, to zaś przyczyni się do zmniejszenia średniej płacy netto o około 26 zł. Emeryci w styczniu 2010 zaś stracą średnio 16 zł w porównaniu do grudnia 2009 - informuje Gazeta Prawna.

więcej »

Kwasy omega-3 zapobiegają AMD

Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej to jedna z najczęstszych przyczyn utraty wzroku. Choroba ta dotyka zwykle osoby po 50- tym roku życia, często jej konsekwencją jest utrata wzroku.

więcej »

Astma a choroby serca

Astma, która pojawia sie w dojrzałym wieku zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca.

więcej »

Rak piersi nie musi skaracać życia

Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Wielkiej Brytanii są kolejnym dowodem na to, że badania profilaktyczne mogą ocalić zdrowie a nawet uratować życie.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl EWST.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X