Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Program komputerowy, który poprawia pamięć

O tym, że aktywność intelektualna opóźnia proces starzenia się mózgu wiadomo od dawna, najnowsze badania dowiodły, iż dzięki specjalnym ćwiczeniom można przez długie lata cieszyć się dobrą kondycją psychiczną.

więcej »

Migrena - co trzeba wiedzieć

© fred goldstein - Fotolia.comMigrena należy do chorób lekceważonych, ponieważ jej obawy nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. Sprawę pogarsza fakt, że nie istnieje medykament mogący wyleczyć opisywaną przypadłość. Chorobę definiuje się jako gwałtowny, okresowy, pulsujący ból głowy. Częściej zapadają na nią kobiety, stanowią około 70% chorych.

więcej »

Witamina D3 pomocą w walce z osteoporozą

Działa podstępnie i często rozwija się bez żadnych objawów. To dlatego mówi się o niej „cichy złodziej”. Wprawdzie częściej atakuje kobiety, ale nie omija też mężczyzn. Osteoporoza, bo o tej chorobie tu mowa, wielu ludziom mocno skomplikowała życie. Jednym z niezbędnych elementów leczenia choroby jest podniesienie poziomu witaminy D3 w organizmie.

więcej »

Królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą diamentowe gody

Dokładnie sześćdziesiąt lat temu – 20 listopada 1947 roku Jej Królewska Wysokość Księżniczka Elżbieta wyszła za maż za księcia Edynburga, Filipa Mountbattena. Diamentowe gody uczczono m. in. uroczystym bankietem w Clarence House, rezydencji królewskiej w Londynie.

więcej »

Styl życia a choroby stawów

Dolegliwości związane z układem ruchu to problem dotyczący 8 mln Polaków, choć upływu czasu nie da się powstrzymać, części z tych schorzeń można uniknąć dbając o stawy.

więcej »

Sean Connery i Sophia Loren - seniorzy z seksownymi ciałami

Sir Sean Connery i Sophia Loren w ankiecie dotyczącej gwiazd ekranu okazali się bardziej seksowni niż ich młodsi koledzy i koleżanki- np. George Clooney, Jude Law, czy Sienna Miller.

więcej »

Nowa lista leków refundowanych zrujnuje budżet państwa?

Na nowej liście leków refundowanych znalazła się Iwabradyna, drogi i dotychczas niezbyt często stosowany lek na nadciśnienie. Kontrowersje wzbudza nie tylko obecność preparatu na liście, ale także sposób w jaki tam trafił.

więcej »

Nieznana telepraca

Prawie 40 proc. Polaków nigdy nie słyszało o telepracy - wynika z badania zrealizowanego przez PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i CMS Cameron McKenna. Spośród osób, które słyszały o telepracy, jedynie 1 proc. badanych zadeklarowało, że kiedykolwiek było telepracownikiem.

więcej »

21 listopada – Dzień Życzliwości

Ile razy marzyłeś, by wokół ciebie ludzie chodzili bardziej uśmiechnięci? Jak często pragnąłeś najmniejszych przejawów życzliwości ze strony współpasażerów komunikacji miejskiej, kierowców w korku, mijanych przechodniów czy kolegów w pracy i na uczelni? Dlatego Wrocław 21 listopada już po raz drugi obchodzi Dzień Życzliwości.

więcej »

Zdrowotna moc przypraw korzennych

© Profotokris-Fotolia.comWielu z przygotowywanych przez nas potraw, a w szczególności ciast, nie wyobrażamy sobie bez dodatku aromatycznych przypraw korzennych, używanych w kuchni od wieków. Pamiętajmy jednak, że, poza wzbogacającymi nasze wypieki smakiem i zapachem, posiadają one także zdrowotną moc.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X