Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Medycyna estetyczna w walce ze zmarszczkami

© brozova - Fotolia.comKwas hialuronowy wiąże i magazynuje wodę w tkankach. Jego ilość zmniejsza się w miarę upływu czasu, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Można go jednak uzupełnić. Innym pomocnikiem kobiet i mężczyzn może być botox, czyli toksyna botulinowa.

więcej »

30. września - Światowy Dzień Serca

Choroby serca i układu krwionośnego należą do najczęstszych przyczyn śmierci. Obchodzony w wielu krajach Światowy Dzień Serca, ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak styl życia wpływa na stan naszego zdrowia.

więcej »

Przywróć młodość włosom

Wraz z upływem czas zmienia się nie tylko nasza skóra, proces starzenia wpływa też na włosy. Zmienia się ich gęstość, struktura i kolor.

więcej »

Marsz Różowej Wstążki - plan imprezy

Marsz Różowej Wstążki, organizowany przez Narodową Koalicję do Walki z Rakiem, jest manifestem, iż z rakiem piersi można wygrać. Przedsięwzięcie ma na celu uświadamianie kobiet, iż podejmowanie działań profilaktycznych stanowi konieczność. Wykrycie choroby w najwcześniejszych stadiach umożliwia jej całkowite wyleczenie i prowadzenie normalnego życia.

więcej »

Zioła pomocne na kaszel

W leczeniu ostrych stanów zapalnych z intensywnym suchym kaszlem, zapalenia oskrzeli, gardła i krtani, kaszlu opłucnowego oraz grypy i stanów grypopodobnych pomocne, obok farmaceutyków, mogą okazać się naturalne środki.

więcej »

Zapalenie skóry wokół ust

Występuje u kobiet w wieku dojrzałym, zwłaszcza o suchej skórze. Najczęściej winne są kosmetyki. Zapalenie skóry wokół ust to nieprzyjemna choroba.

więcej »

Żurawina – czerwone kuleczki dla zdrowia i urody

© Elenathewise - Fotolia.comW sklepach i na straganach pojawiła się właśnie żurawina: małe, czerwone kuleczki, wyglądające niepozornie, ale będące prawdziwą skarbnicą dobroczynnych składników. Dlaczego warto ją jadać?

więcej »

Poznaj dobrą żywność

Coraz częściej podczas codziennych zakupów sięgamy po produkty ekologiczne, nieprzetworzone i naturalne – po prostu zdrowe. Osoby którym nie jest wszystko jedno, co jedzą, powinny sięgać po produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Wyróżnienia te przyznawane są przez Ministerstwo Rolnictwa wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych oraz wyróżniają się smakowo.

więcej »

Ogólnopolska konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

2 i 3 października w Uniwersytecie Śląskim odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku - "Uczyć się, by być". Konferencja – zorganizowana z okazji 25-lecia UTW - połączona będzie z inauguracją nowego roku akademickiego 2007/08. Obrady odbywać się będą w Górnośląskim Centrum Kultury.

więcej »

"Katyń" Wajdy polskim kandydatem do Oscara

Powołany przez ministra kultury Komitet Selekcyjny pod przewodnictwem Janusza Majewskiego wybrał „Katyń” Andrzeja Wajdy na polskiego kandydata do Oscara - Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Premiera dramatu odbyła się 17 września w Teatrze Wielkim w Warszawie, w w 68 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Na ekrany kin film wszedł 21 września.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku eGospodarka.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X