Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Jabłka i czerwone winogrona uchronią przed zawałem

O zdrowotnych właściwościach owoców powiedziano już wiele, najnowsze doniesienia naukowców francuskich jednak pozwalają dołączyć do tej dość długiej listy m. in. profilaktykę zawałów i miażdżycy.

więcej »

Pożegnanie The Police

Już 26 czerwca na stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi legendarna grupa The Police. Będzie to jeden z ostatnich koncertów, po występach zespół znów się rozwiąże.

więcej »

Zadbaj o swojego pupila

© Diana Taliun - Fotolia.comCo druga badana osoba posiada psa. Kota jako zwierzę domowe posiada za to, co piąta osoba, spędzając z nim średnio godzinę dziennie na zabawie, karmiąc gotową karmą dla kotów. Zarówno w przypadku właścicieli psów jak i kotów, najpopularniejsze są zwierzęta nierasowe. Niemal co drugi właściciel psa posiada mieszańca, a aż dwóch na trzech właścicieli ma kota tzw. dachowca. Właściciele obu gatunków zwierząt dokarmiają swoje zwierzęta, podając zarówno gotowe przysmaki jak i resztki ze stołu. Takie zachowanie deklaruje ponad połowa właścicieli psów i kotów, co wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Royal Canin, w ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów”.

więcej »

Angioplastyka – szansa walki z chorobami cywilizacyjnymi

Miażdżyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, których gwałtowny rozwój mogliśmy zaobserwować pod koniec XX wieku. Na skutek zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych dochodzi do zwężeń, co powoduje upośledzenie przepływu krwi i niedokrwienie zaopatrywanego przez nie obszaru (np. kończyny dolnej). W krańcowej postaci choroby może dojść do martwicy i konieczności amputacji kończyny. Miażdżyca bardzo często spowodowana jest cukrzycą.

więcej »

Otyłość a choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera, jedna z najpowszechniejszych form demencji częściej rozwija się u osób o nieprawidłowej masie ciała.

więcej »

Awantura o abonament zakończona: emeryci i renciści nie będą płacić

© flariv - Fotolia.comNowelizacja ustawy o abonamencie radiowo- telewizyjnym została dziś uchwalona przez Sejm. Nowe rozwiązania legislacyjne zwalniają z opłat: emerytów, trwale niezdolnych do pracy rencistów, bezrobotnych oraz uprawnionych do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych. Ponadto, abonamentu nie będą musiały płacić osoby o niskich dochodach. Przy uchwalaniu nowego prawa nie obyło się jednak bez sejmowej awantury...

więcej »

ZUS o emeryturach dla 60-latków

Od 8 maja obowiązują przepisy dające ubezpieczonym urodzonym przed 1 stycznia 1949 r., którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, prawo do przejścia na emeryturę. Nic nie zmienia się dla kobiet. Będą mogły odchodzić na emeryturę po osiągnięciu 55 lat, jeżeli mają co najmniej 30-letni okres składkowy i nieskładkowy albo jeżeli mają co najmniej 20-letni okres składkowy i nieskładkowy oraz zostaną uznane za całkowicie niezdolne do pracy.

więcej »

Puder na wiosnę

Jednym z elementów przygotowania do nadchodzącego lata jest zadbanie o złocisty kolor skóry. Alternatywą dla opalania w solarium jest sięgnięcie po brązujące kosmetyki.

więcej »

Europa dyskryminuje osoby starsze?

Jak wynika z badania przeprowadzonego w czerwcu 2006 roku na reprezentatywnej grupie 26 822 przedstawicieli ówczesnych 25 państw członkowskich UE oraz Bułgarii i Rumunii, w Europie dyskryminacja ze względu wiek jest zjawiskiem częstym. Takiego zdania jest ok. 46% badanych, głównie pochodzących z nowych krajów członkowskich Unii. Spośród obywateli tzw. starych państw członkowskich opinię taką ma ok. 30% badanych.

więcej »

Uroda w pigułce?

W aptekach dostępne są różnorodne środki mające poprawić wygląd naszej skóry, kondycję włosów, pomóc schudnąć. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety nie sprawią, że będziemy piękni i zdrowi, jeśli nie zadbamy o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X