Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Młodzi emeryci mogą zrujnować budżet

© Julija Sapic - Fotolia.comJak wynika z informacji GUS i ZUS, w ciągu ostatnich siedmiu lat notuje się znacznie większy wzrost liczby emerytów niż obywateli w wieku emerytalnym. Ten status quo spowodowany jest przywilejami emerytalnymi, z których korzystają liczne grupy zawodowe. Koszty wypłacania nadmiernej ilości emerytur ponoszą pracujący i cała gospodarka krajowa - informuje Gazeta Prawna.

więcej »

Leki na nadcisnienie w walce z Alzheimerem

Jeśli odkrycie Amerykańskich naukowców znajdzie potwierdzenie w dokładnych badaniach klinicznych, niektóre leki stosowane w celu obniżenia ciśnienia mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu choroby Alzheimera.

więcej »

Smart shopping – mądre zakupy

Jak wynika z najnowszych badań instytutu badawczego Pentor Polacy dobrze sytuowani i lepiej wykształceni chętniej oszczędzają na zakupach, niż ci mniej zamożni. Specjaliści oceniają, że osobom mniej wykształconym trudniej jest porównać dostępne na rynku oferty, przy zakupach kierują się głównie niską ceną i wybierają towary tanie, ale często kiepskiej jakości.

więcej »

Tesco wprowadza torby przyjazne środowisku

Tesco jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wymienia plastikowe jednorazowe reklamówki na torby przyjazne środowisku, wykonane z tworzywa, które szybciej ulega rozpadowi. Tym samym firma pomaga klientom chronić przyrodę i zmniejszać ilość plastikowych śmieci w środowisku. Dodatkowo klienci Tesco od listopada będą mogli wybrać ekologiczną „Torbę na Całe Życie”, którą kupuje się tylko raz, a później można ją wymieniać za darmo każdorazowo, gdy tylko się zużyje.

więcej »

Kolonoskopia ratuje życie

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna na rzecz walki z rakiem jelita grubego promująca profilaktyczne badania kolonoskopowe. Organizuje ją Centrum Onkologii w Warszawie, ale na badania można zgłosić się do regionalnych ośrodków.

więcej »

Mięczak symbolem długowieczności?

Najstarsze zwierze świata wyłowiono u wybrzeży Islandii.
Ponad 400-letni mięczak pobił rekord świata w długości życia wśród zwierząt.

więcej »

Postęp w leczeniu nowotworów?

Amerykańscy naukowy zwrócili uwagę na nowy szczep wirusa, który może być wykorzystywany do zabijania komórek nowotworowych.

więcej »

Wirtualne epitafia

Być może na Wszystkich Świętych zaczniemy wysyłać sobie maile, podobnie jak dzieje się to w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Coraz chętniej tworzone są tzw. internetowe epitafia.

więcej »

Bezpieczniejsze leki

Dzięki opracowaniu nowej technologii produkcji lekarstw możliwe będzie dokładniejsze przeanalizowanie ich składu.

więcej »

Żylne owrzodzenia podudzi mogą być leczone światłem

Najczęściej z tymi problemami zgłaszają się do lekarza osoby 60-80 letnie. W skrajnych przypadkach pacjenci mają otwarte rany nawet od 40 lat. Żylne owrzodzenia podudzi stanowią jeden z najpoważniejszych problemów terapeutyczno-ekonomicznych w medycynie. Wiele osób w pewnym okresie życia cierpi na przewlekłe owrzodzenia kończyn dolnych. Większość z nich to owrzodzenia na tle niewydolności żylnej. Mogą one być następstwem nieleczenia żylaków, przebytej zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych lub innej przewlekłej niewydolności żylnej. U ponad połowy pacjentów choroba trwa ponad 10 lat i ma wiele nawrotów.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X