Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Mój dom – mój przyjaciel

Brytyjczycy żyją w strachu przed utratą niezależności w jesieni życia. Upływające lata często prowadzą ku chorobie czy niepełnosprawności. A te z kolei utrudniają poruszanie się, zwłaszcza w pomieszczeniach nieprzystosowanych dla osób z dysfunkcjami. Samotne życie we własnym domu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jak ważki to problem pokazuje przeprowadzony w Wielkiej Brytanii sondaż.

więcej »

W każdym wieku w dobrej formie – uwaga na osteoporozę, osteoartorozę i koksartrozę

© Steven Reed - Fotolia.comZaniedbanie sprawności narządu ruchu może sprawić, że z ruchem nieodłącznie wiązał się będzie ból. Osteoporoza i koksartroza to częste powody niesprawności, a nawet inwalidztwa osób w starszym wieku.

więcej »

Odmładzanie przed wiosną

© Piotr Rzeszutek - Fotolia.comStyczeń i luty to najlepszy czas na przeprowadzenie zabiegów odmładzających w gabinecie kosmetycznym lub chirurgii plastycznej. Zanim wiosenne słońce nie zacznie mocniej przygrzewać skóra zdąży „dojść do siebie” po zabiegu głębokiego peelingu czy mikromembrazji.

więcej »

Dziadkowie i wnuki razem w kalendarzu

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja PZU w ramach programu „Łączymy pokolenia” wydały kalendarz na 2008 rok promujący współpracę międzypokoleniową osób starszych z dziećmi i młodzieżą.

więcej »

Jakich mężczyzn kochają Polki?

TNS OBOP przeprowadził badania, które miały pokazać, jaki jest – zdaniem Polaków – prawdziwy mężczyzna. Z odpowiedzi respondentów wyłonił się obraz macho, choć, trzeba przyznać, lekko zmodyfikowany, bardziej wrażliwy niż stereotypowy „100% facet”.

więcej »

Wolne rodniki - wróg zdrowia i młodości

Dietetycy oraz naukowcy zalecają, aby do codziennego jadłospisu włączyć produkty bogate w przeciwutleniacze. Oczywiście warto zastosować się do tej rady, warto też wiedzieć, na czym polega działanie tych cennych dla naszego zdrowia substancji.

więcej »

Modelki po 50 –tce

Ciekawie i atrakcyjnie można wyglądać w każdym wieku – dowodem na to są pokazy mody z udziałem pań po 50- tym roku życia.

więcej »

Zmiana zasad na rynku z lekami refundowanymi?

Jak informuje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia chce zmian w zakresie formowania list leków refundowanych. Planuje się wprowadzenie konkurowania wśród firm farmaceutycznych o miejsce na liście tych farmaceutyków. Ma to skutkować niższymi cenami medykamentów.

więcej »

Zagraża nam epidemia tytoniowa – ostrzega WHO

Choć od lat na niemal całym świecie prowadzone są kampanie informujące o szkodliwości palenia, uzależnienie od nikotyny to nadal bardzo poważny problem.

więcej »

Kluby Aktywnego Seniora – Sądecki UTW rozszerzył działalność

Dzięki współpracy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z władzami samorządów gminnych, seniorzy z powiatu nowosądeckiego mogą poszerzać swoją wiedzę.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X