Senior.pl - aktywni w każdym wieku


Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Wiadomości

Język i jego higiena

Czyszczenie zębów jest dla każdego z nas nieodzowną czynnością każdego dnia. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z faktu, iż nie rozwiązuje ono wszystkich problemów związanych z higieną jamy ustnej. Równie ważne jest czyszczenie języka, dzięki któremu możemy pozbyć się wielu bakterii, nieprzyjemnego zapachu z ust, a także poprawić działanie kubków smakowych.

więcej »

HTZ dla mężczyzn

Mimo, że – jak wynika z badań – Polki nadal nie ufają Hormonalnej Terapii Zastępczej, coraz więcej pań sięga jednak po „hormony”, aby ułatwić sobie przejście tak trudnego etapu życia, jakim jest menopauza. Znacznie mniej mówi się za to o leczeniu hormonami panów przechodzących andropauzę, a i oni mają przecież „swoją” HTZ.

więcej »

Warsztaty twórcze dla seniorów poprawiają pamięć

Dyplom ukończenia tych twórczych dla umysłu zajęć otrzymało już ponad 350 osób. Mimo to wciąż są chętni. Właśnie ruszyła kolejna, VIII edycja. Warsztaty poprawiające pamięć skierowane są do seniorów. Ich popularność jest ogromna.

więcej »

Trzymała zwłoki w domu, by brać emeryturę

67-letnia Austriaczka przez dziesięć miesięcy przetrzymywała w domu zmumifikowane zwłoki swojego 85-letniego partnera. Mieszkanka małej miejscowości Sankt-Andrae-am-Zicksee pobierała emeryturę za nieżyjącego towarzysza życia.

więcej »

Przyszły polski emeryt: oszczędzanie nie dla mnie

Polacy wciąż nie przywiązują zbyt dużej wagi do dodatkowego oszczędzania na emeryturę, wynika z listopadowego badania CBOS. Większość sądzi, że będzie się utrzymywać tylko z emerytury. Obecnie tylko 9% badanych podejmuje jakieś działania, żeby na emeryturze mieć dodatkowe środki na utrzymanie. Tymczasem z badań wynika, że świadczenia wypłacane z I i II filaru (ZUS i OFE) nie będą zbyt wysokie.

więcej »

Pierwiastek spokoju - magnez

Nasze życie nabiera coraz większego tempa. Intensywna praca, dostosowanie się do nowych sytuacji i szybkie podejmowanie ważnych decyzji to sytuacje powodujące stres. W sytuacjach stresowych naszemu organizmowi szczególnie potrzebny jest „pierwiastek spokoju”, czyli magnez.

więcej »

Sposób na długie życie

Naukowcy od dawana starają się znaleźć sposób na poprawienie jakości życia oraz wydłużenie ludzkiego życia.

więcej »

Mieszkańcy Chin żyją dłużej

W ciągu ostatnich lat zwiększyła się średnia długość życia Chińczyków – wynika z raportu, który został opublikowany w Pekinie.

więcej »

Krótki przewodnik po herbatach

© yosew - Fotolia.comPolacy wypijają kilka filiżanek herbaty dziennie nawet nie zdając sobie sprawy z jej leczniczych właściwości. Nauczyliśmy się pić herbatę od naszych wschodnich sąsiadów Rosjan. Piliśmy ją wtedy bardzo mocną i bardzo słodką. Dziś chętnie sięgamy nie tylko po czarną herbatę ale także po zieloną, białą i czerwoną.

więcej »

Karel Gott znów będzie tatą

68-letni Karel Gott, popularny czeski piosenkarz, którego utwory znają nie tylko jego rodacy, ale mieszkańcy całej Europy, znowu zostanie tatą.

więcej »Strony: [ 1567 ] [ 1568 ] [ 1569 ] [ 1570 ] [ 1571 ] [ 1572 ] [ 1573 ] [ 1574 ] [ 1575 ] [ 1576 ] [1577] [ 1578 ] [ 1579 ] [ 1580 ] [ 1581 ] [ 1582 ] [ 1583 ] [ 1584 ] [ 1585 ] [ 1586 ]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X