Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości - Strona 3 / 46

Depresja zwiększa odczuwanie bólu fizycznego

Fot. picture-waterfall - Fotolia.comCzłowiek stanowi jedność psychofizyczną i dlatego depresja to nie tylko zaburzenia związane z naszą psyche, ale i problemy natury fizycznej. Okazje się, że „choroba duszy" wpływa też na dyskomfort ciała.

więcej »

Osteoporoza. 8 milionów Polaków w niebezpieczeństwie

Fot. adimas - Fotolia.comWbrew panującej powszechnej opinii osteoporoza nie dotyczy wyłącznie kobiet w wieku menopauzalnym i starszych. Jak wynika z najnowszych badań, choroba ta zagraża również młodszym kobietom: w ciąży oraz w okresie laktacji. W Polsce na osteoporozę cierpi 3 miliony osób, a kolejne 8 milionów może zachorować w najbliższym czasie.

więcej »

Probiotyki: wsparcie w leczeniu zespołu jelita drażliwego

Fot. psdesign1 - Fotolia.comBóle brzucha i zaburzenia rytmu wypróżnień są częstymi objawami wielu dolegliwości. Od pozornie niegroźnych – niestrawności i biegunki, po poważniejsze stany zapalne. Zespół jelita drażliwego (ang. irritable bowel syndrome – IBS) jest najczęstszą przewlekłą chorobą jelita cienkiego i grubego – szacuje się, że cierpi na nią nawet 20 proc. populacji. Chociaż nie wiąże się z groźnymi powikłaniami, potrafi znacznie obniżyć komfort życia. W łagodzeniu dolegliwości związanych z IBS pomocne mogę być świadomie wybierane probiotyki.

więcej »

Bezdech senny oznacza wyższe ryzyko dny moczanowej

Fot. Rafael Ben-Ari - Fotolia.comBezdech senny ma związek z wyższym ryzykiem rozwoju dny moczanowej. Nie oznacza to, że bezdech wywołuje dnę, być może po prostu niektóre czynniki rozwoju tych chorób są takie same.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci witaminy D? Oto główne objawy

Fot. cegli - Fotolia.comWitamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.

więcej »

Jak sobie radzić z zespołem jelita drażliwego (IBS)

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comZespół jelita drażliwego obejmuje zaburzenia czynności jelit, których główne objawy to bóle brzucha, wzdęcia, bigunki, a nawet mdłości i wymioty. Ciągle nie są znane przyczyny rozwoju tej dolegliwości, a jest ona powszechnam, bo może dotyczyć nawet jednej trzeciej dorosłych ludzi. Sprawdź, jak osłabić symptomy choroby.

więcej »

Demencja: czynniki, które wskazują na zagrożenie chorobą

Fot. interstid - Fotolia.comNowe francuskie badania wyodrębniły trzy kolejne czynniki rozwoju demencji. Na chorobę bardziej narażeni są ci, którzy mają niedociśnienie, wysoką glikemię i znacznie tracą na wadze.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci witaminy C? Główne objawy

Fot. bit24 - Fotolia.comWitamina C (kwas askorbinowy) jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, której organizm potrzebuje do wielu różnych procesów. Ponieważ nie możemy jej gromadzić, łatwo o niedobory i trzeba sobie jej regularnie dostarczać. Sprawdź, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że w twojej diecie jest za mało witaminy C.

więcej »

Jak niewłaściwy materac niszczy ci zdrowie

Fot. Rawf8 - Fotolia.comWszyscy wiemy, że dobry sen jest kluczowy dla naszego samopoczucia, a za takowy odpowiada wiele czynników, m. in. materac, na jakim sypiasz. Jeżeli jest zużyty, nie tylko nie pozwoli ci odpocząć, ale i przysporzy dodatkowych kłopotów ze zdrowiem.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [3] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy